Türkler İçin Öğrenmesi En Zor 10 Dil

Yazar: Funda K. | 21.04.2021 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 14416
Türkler İçin Öğrenmesi En Zor 10 Dil
Funda K. Funda K.
T ürkler için öğrenmesi en zor 10 dili İngilizce öğretmenimiz sizler için hazırladı! İşte Türklerin Dünyada öğrenmesi zor diller listesi ve öğrenilmesi zor diller

Dünya dilleri arasında kolay bir şekilde öğrenilen birçok dil varken öğrenimi oldukça zor olan birçok dil'de mevcuttur.

Türklerin Öğrenmekte Zorluk Yaşayacağını En Zor 10 Dil
 

 1. Mandarin
 2. Arapça
 3. Japonca
 4. Moğolca
 5. Fince
 6. Rusça
 7. Tayca
 8. Korece
 9. Yunanca
 10. Takalotça
   

1. Mandarin


Mandarin kuzey ve güneybatı Çin'de konuşan çok büyük bir Çince lehçe grubudur. Standart Mandarin Çin Halk Cumhuriyetin ve Tayvan'ın resmi dilidir, Singapur'un dört resmî dilinden biridir, ve Birleşmiş Milletler'in altı resmi dilinden biridir.

我玩 (wǒ wán) Ben oynarım. 你玩 (nǐ wán) Sen oynarsın.

2. Arapça

Arapça, İbranice ve Arami dillerini de kapsayan Sami lisan ailesinin en büyük üyesidir. Başka pek fazla Sami dili gibi Arapça da sağdan sola doğru yazılmaktadır. Yaklaşık 22 ülkede 200 milyon insan tarafından konuşulmaktadır.

Mâ ismuk? مَااسْمُكَ؟ Adın ne?

Keyfe haluk? كيف حالك؟ Nasılsın?

Arapça özel ders veren öğretmenlerimizi inceleyip ister yüz yüze ister online arapça dersleri alabilirsiniz. Ayrıca sizler için daha önceleri hazırlamış olduğumuz Arapça öğrenmek yazımızı inceleyip en kolay yöntemlerle arapça öğrenmeye başlayabilirsiniz. 

3. Japonca

Japonca, günümüzde 126 milyonu Japon olmak üzere ortalama 128 milyon insanın konuştuğu bir dildir.

Japonca üç farklı tipte karşımıza çıkar:

1. Kanji – Çince karakterler,

2. Hiragana ve Katakana – Çince karakterlerden uyarlanan iki hece yazısı

3. Römaji – Latin harfler

今晩は (Konban va!) İyi akşamlar!

こんにちは! (Konniçi va!) Merhaba!

İpucu: Japonda dersleri alabileceğiniz onlarca öğretmen olduğunu biliyor musunuz! Hemen japonca özel ders sayfasından en iyi japonda öğretmenini keşfetmeye başla!

4. Moğolca

Moğolca, Moğolistan ve Çin’de 5 milyon konuşmacıya sahip olan Moğolca, bazı dil bilimcilere göre dünyanın en karmaşık dillerinden biridir. Japonca, Korece, Türkçe dilleri ile yapı bakımından benzer ve onlarca lehçeye sahiptir.

5. Fince

Fincebir Fin-Ural dilidir. Fincenin akrabaları, örneğin Estçe ve Macarcadır. Fincede, örneğin ismin halleri ve fiillerin şahıs zamirleri ile zamanları gibi çok fazla çekim ekleri bulunmaktadır.

lyijytäytekynä: Kurşun kalem

6. Rusça
 

Rusça, Doğu Slav Dilleri grubuna aittir. . Diğer Slav dilleri olan Lehçe, Çekçe, Sırpça ve Bulgarca ile aynı Proto-Slav dilinden türemiştir. Kiril alfabesi grubuna aittir. Rusça´da her kelimenin 10 farklı çekimi var dersek abartmış olmayız.

Örneğin, рука (el) kelimesi руку, руки, рукой, руках, руками, рукам, рук, руке

ozeldersalani.com'da ister yüz yüze ister online olarak rusça özel dersleri alabileceğini biliyor muydun! Hemen linke tıkla ve anadili rusça olan yüzlerce öğretmenden rusça dersleri almaya başla

İpucu: Sizler için daha önceleri hazırlamış olduğumuz; Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler yazımızı inceleyip en iyi rusça öğrenme yöntemlerine göre başlangıç yapabilirsiniz :) 

7. Tayca

Tayca, bir hece alfabesi olarak kullanılmaktadır. Bu alfabedeki harflerin 8 tanesi sadece Pali ve Sanskritçe kökenli olan ve Tay diline girmiş olan kelimeleri yazma amacıyla kullanılır. Alfabede bulunan 44 harf ünsüz harfler olarak görünür. Tay alfabesinde kullanılan ünlü harfler ve çift sesli harfler de bulunur.

สวัสดี! (Sawad-dee!) Merhaba

8. Korece

Korece, bilinen adıyla Hangul, Asya alfabelerinden en kolayıdır. Bu etkileyici yazı stili kafa karıştırıcı kombinasyonlara ve eşsiz sözcük gruplarına sahip. Korece, Türkçe gibi sondan eklemeli bir dildir.

정말 꿈만 같아 (çongmal ggumman kata) : Gerçekten rüya gibi.

9. Yunanca

Yunanca, devamlı olarak kullanılmış ve tarihi tespit edilmiş en eski dillerden biridir. 3000 yıllık bir geçmişi olan Hint-Avrupa dil ailesine ait bir dildir. Antik Yunanca Klasik Yunan uygarlığının dili olarak kullanılmıştır. Modern Yunanca Antik Yunancadan oldukça farklı olmakla beraber köken olarak ona dayanır.

Καλημέρα (Kaliméra) Günaydın!

Καληνύχτα (Kaliníhta) İyi geceler!

İpucu: Tabi ki online yunanca dersleri veya birebir yunanca özel ders alabileceğiniz yüzlerce öğretmen ozeldersalani.com'da! Linkten öğretmenlerimizi inceleyip en ideal öğretmenle derse başlangıç yapabilirsiniz :) 

10. Takalotça

Takalotça, (kendi dilinde: Tagalog), Filipinler'in resmî dili olan Filipince'nin temelini oluşturan ve Tagalogların anadili olan dildir. Takalotça Filipinler'in resmi dilidir. Tagalog, tagá-ílog kelimesinden gelmiştir.

tagá=yerlisi

ílog=nehir anlamında kullanılır.

Etiketler

Yazar

Funda K.

6 senedir İngilizce özel ders vermekteyim. İngilizce-Türkçe-Rusça dillerinde yeminli tercümanım ve Beykent Üniversitesi ve University of South Bohemia'da İngilizce okudum.

Benzer Yazılar
Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı dilinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? İşte size yabancı dilinizi geliştirmenin püf noktaları

Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı dil öğrenmenin önemi ve insanlara olan faydaları nelerdir.

İngilizce Kelimeleri Kolayca Öğrenmek İçin En Etkili 4 Yöntem

İngilizce Kelimeleri Kolayca Öğrenmek İçin En Etkili 4 Yöntem

İngilizce kelime ezberleme teknikleri nelerdir? Başarısı kanıtlanmış 4 ingilizce kelime öğrenme yöntemi

21. Yüzyıl Becerileri ve Yabancı Dil Öğrenimi

21. Yüzyıl Becerileri ve Yabancı Dil Öğrenimi

21. yüzyılda yabancı dil öğrenmenin faydalarını uzman bir ingilizce öğretmeni sizler için hazırladı. İngilizce öğrenme de en büyük ihtiyacınız nedir?

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?
K

K.
Cevap Yaz 31 Ekim 2021

özenle hazırlanmamış olduğu o kadar belli ki. Bir Türk için japonca alfabe dışında herhangi bir zorluk barındırmıyor.

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul