GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

OzelDersAlani.com web sitesine üye olan ve ders talebinde bulunan kişiler aşağıdaki şartları ve kuralları kabul etmiş sayılmaktadır.

OzelDersAlani.com ders vermek için başvuru yapan öğretmenlerden ve ders almak için başvuruda bulunan kişilerden bazı kişisel bilgileri talep eder. Kişisel bilgilerin korunması ve gizliliğin sürdürülmesi OzelDersAlani.com ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Kullanıcıların vermiş olduğu tüm bilgiler izni olmadan, Üyelik Sözleşmesinde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında hiçbir şekilde üçüncü şahıslarda paylaşılmayacaktır. Ders veren kişilerin panelinde paylaşılmasını istediği bilgileri kendisi belirlemektedir. Kullanıcının izin vermediği hiçbir bilgi üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Ders almak için başvuru yapan kişiler talep oluşturması durumunda, taleplerinde hangi bilgilerini paylaşmak istediğini kendisi belirlemektedir. Sistemi aktif olarak kullanmak, profilini ön plana çıkartmak için ücretli üyelik kullanmak isteyen üyeler, Online Ödeme yapması durumunda kart bilgileriniz site yönetimi dahil hiçbir kimsenin müdahalesi olmadan banka aracılığı ile sonuçlandırılır ve güvenliğinizin sağlanması için gerekli tedbirler site yönetimi tarafından alınır.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamı ozeldersalani.com kullanıcıların kişisel verilerini özenle korur ve hiçbir kullanıcısının verisini üçüncü kişilerle paylaşmaz.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve sorunlarınızın hızlı bir şekilde çözüme kavuşması için tüm kullanıcılar istediği zaman OzelDersAlani.com ile iletişime geçebilirler. OzelDersAlani.com, teknik bir sorunun tesbiti ve sorunun çözümü kavuşması için gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru, öneri veya tüm üyelik işlemi için info@ozeldersalani.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.  

Gizlilik Politikamız

1 Genel Politika

1.a. OzelDersAlani.com üzerine hizmet almak veya hizmet vermek için kayıt olurken,kullanıcılarından aldığı bilgilerinin gizliliğine oldukça önem vermektedir.

1.b. Sizinle ilgili söz konusu bilgilerin bu Gizlilik Politikası uyarınca toplanmasına, kullanılmasına ve açıklanmasına rıza göstermekte ve bu politikaya tabii olduğunuzu kabul etmektesiniz.

1.c. Şirketimiz, Türk Hukukunda kabul edilmiş olan kişisel verilerin korunmasına dair düzenlemelere uygun olarak hareket etmeyi ve bu açıdan her bir Üyenin Şirketimiz tarafından kayıt edilen kendi kişisel bilgilerine erişme, bu bilgilerle ilgili bilgilendirilme, bu bilgileri değiştirme, bilgilere ekleme yapma veya bilgileri iptal etme ve bu bilgilerin kullanılıp kullanılmadığını sorma hakkı bulunduğunu taahhüt etmektedir. Gizli veriler yalnızca üyenin açık bir şekilde kabulü üzerine işleme alınabilir.

Kullanıcılarımızın aşağıdaki hakları bulunmaktadır.

1.c.1. Kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme ve kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme.

1.c.2. Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme.

1.c.3. Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme.

1.c.4. Yürürlükteki mevzuatta belirlenen kurallara uygun olarak kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme.

1.c.5. Hizmet verenler, iletişim bilgilerini kapatabilir, herkese açabilir, sadece onaylı hizmet alanlara açabilir.

1.c.6. Hizmet alanlar, iletişim bilgilerini herkesle paylaşmış veya sadece onaylı hizmet alanlar görebilsin talebini iletmiş hizmet veren kişileri arayabilir, onlarla iletişime geçebilir. 

Kullanım Politikamız

2.a Sitemizi daha iyi hizmet veren bir sistem haline getirmek.

2.b Sitenin iyileştirmelerinde yardımcı olunması.

2.c Hizmet alanların, taleplerini en güvenilir şekilde hizmet verenlere aktarmak. 

2.d Hizmet alanların, en uygun hizmet verene ulaşmasını sağlamak.

2.e Sizinle sisteme bıraktığınız iletişim kanalları üzerinden iletişime geçebilmek.

2.f Hizmet alanların, hizmetlerine hizmet verenler tarafından bırakmış oldukları iletişim kanalları üzerinden iletişime geçmesini sağlamak

2.g Kullanıcıların siteyi nasıl kullandığını ölçümlemek ve iyileştirmeler yapmak

2.h Kullanım koşullarına, üyelik sözleşmesine kurallarına uygun davranış sergilenip, sergilenmediğini belirlemek

2. i Bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmaz veya satılmaz.

2.j Hizmet verenlerin, hizmet alacaklar tarafından ulaşmasını sağlamak. (hizmet verenler, iletişim bilgilerini paylaşıp, paylaşmama haklarına sahiptir. İstemesi durumunda düzeltebilir.)

2.k Hizmet verenlerin, doğruluğunu onaylamak.

2.l Hizmet alanların, doğruluğunu ve talebini onaylamak.

Kişisel Bilgilere Değişiklik Yapma Politikamız 

3.a Bu site üzerinde bulunan tüm bilgileri silme, yok etme, pasif hale getirme, site üzerinde belirlenen tercihleri seçme, dondurma haklarına sahipsiniz.

3.b Sistemimiz, sizinle ilgili bulundurduğu bilgilere erişme hakkına sahiptir. Hizmet verenler ve hizmet alanlar tarafından sistem tarafından alanında bilgilere ulaşmak için bizimle iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

3.c Sitemiz üzerinden bildirim almak istemiyorsanız, kullanıcı paneliniz üzerinden bildirim ayarlarınız da güncelleme yapabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3.d Hizmet alanlar, almak istediği istediği hizmeti, hizmet verene aktardıktan sistemi üzerinden bilgilerini kapatabilir, silebilir veya pasif hale getirebilir.

3.e Hizmet verenler, üyelik sözleşmesi ve kullanım koşulları gereği sitemiz aktif olarak kullanmak için girmiş oldukları bilgileri düzenleyebilir veya tamamen silebilir.

3.f Ücretli olarak sistemimiz kullanan hizmet verenler iletişim kanallarını herkese, sadece onaylı üyelere veya hiç kimseye göstermeme haklarını düzenleyebilir.

3.g Bu sitede kullanıcı adı, şifre ve diğer özel erişim bilgilerinizi manuel olarak korumakta sorumlusunuz. 

Başka Sitelere Bağlantı Vermesi

4. a ozeldersalani.com, Web Sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. ozeldersalani.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır ve bu gizlilik politikamızın geçerli olmadığını bilgilerinize sunarız.

4.b Aynı şekilde üçüncü bir siteden verilen bir link aracılığıyla sitemize gelen kullanıcılar için gelmiş oldukları sitenin gizlilik politikası bizim için önemli değildir.

Gizlilik Politikasında Değişiklik

5.a Gizlilik politikamızda herhangi bir değişiklik olması durumunda, sitemiz üzerinde yayınlama yapılmaktadır. 

Bildirim, Mail Gönderimi ve Duyurular 

6.a ozeldersalani.com kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak için bildirim, mail gönderebilir. Bildirim ve mail almak istemeyen kullanıcılar bildirim ayarlarından düzenleme yapabilir veya bizimle iletişime geçebilir.

Bilgi Toplama ve Koruma Politikamız

7.a Sizinle ilgili aşağıda yer alan kişisel bilgi ve verilerinizi toplayabilir ve işleme alabilir.

7.b İsim soyisim, e- mail adresiniz, telefon numaranız, fotoğrafınız, yaşadığını il - ilçe - semt, hizmet verenler için üniversite mezuniyet veya üniversite öğrenci bilgisi, hizmet alanlar için ders taleplerin detayları.

7.c Site üzerinden ders vermek istediğiniz branşlar ve ders vereceğiniz yerler. 

7.d Site üzerinden hizmet alanların sizi daha iyi tanıması için tecrübe ve sizin çalışmalarınıza özel bilgiler.

7.e Hizmet alanların, hizmetlerinin onaylanması için hizmet detayı.

7.f Sistemimiz geliştirme amaçlı yapılan anket, değerlendirme yanıtlarınız.

7.g Sadece bize sunmayı seçtiğiniz bilgileri topluyoruz. Kişisel bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz, ancak kişisel bilgilerinizi vermediğinizde sunduğumuz tüm hizmetlerden yararlanamayabilirsiniz.

7.h IP adresinizi, sunucumuzla olan bağlantı sorunlarınızı çözümlemek ve size daha iyi hizmet sunmak için tutuyoruz. 

7.i Sitenin tüm sayfaları HTTPS protokolü ve sayfalar arasındaki şifreleme ile korunur. Üyelerin tüm bilgileri ve verileri şifrelenir.

7.j ozeldersalani.com hiçbir kullanısının banka veya kredi kartı bilgisine erişemez.

7.k ozeldersalani.com üzerinde sizin tercihiniz ile vermiş olduğunuz bilgilerin tamamı bizim tarafında koruma ve güvence altındadır.

7. L Ücretleri olarak sistemimiz kullanan hizmet verenlerin, bizden almış oldukları hizmete karşılık fatura kesiminde kullanılmak amaçlı vergi veya t.c kimlik numarası

Kullanım Şartlarımızı, Mesafeli Satış Sözleşmemizi kabul eden kullanıcılar aynı zamanda Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olur.