Online Akademi Kullanım Sözleşmesi

O nline Akademi Kullanım Sözleşmesi

Kapsam
 

1.1 Özel Ders Alanı Yazılım Limited Şirketi – Online akademisinde online ders almak isteyen öğrencilerin ihtiyaçlarına en uygun olan öğretmenlerle, eşleşme sağlamasına yardımcı olup eğitim sürecini yönetmektedir. Özel Ders Alanı Yazılım Limited Şirketi kısaca Özel Ders Alanı olarak anılmaktadır.

1.2 Özel Ders Alanı’na kayıt olan kişiler burada yer alan Kayıt koşullarını kabul etmektedir. Kayıt koşulları kullanıcıların Özel Ders Alanı’nı ziyaret ederken, aynı zamanda bir eğitmenden ders paketi satın aldığında sunulan hizmetlerden yararlanırken sahip oldukları hakları kapsamaktadır.

1.3 Bu kullanım koşulları Özel Ders Alanı üzerinden bir eğitmenden ders paketi satın alan öğrencilerin hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. İşbu kayıt koşullarında yer almayan, başka koşullar sadece Özel Ders Alanı’nın yazılı olarak kabul edilmesi halinde dikkate alınacaktır.

1.4 İşbu kayıt sözleşmesinde yer alan koşullar Özel Ders Alanı tarafından her zaman tek taraflı olarak değiştirilebilir. Bu değişiklik yapıldığı zaman Özel Ders Alanı’ndan online ders paketi satın alan kullanıcılara duyurur ve kabul edenler hizmet almaya devam eder. Kabul etmeyen kullanıcıların kullanım durumu, daha önceki aldığı hizmet ilgili eğitmen tarafından tamamlandığında bitmektedir.

1.5 Kullanıcılar kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgiye Özel Ders Alanı’nda yer alan Gizlilik politikasından ulaşabilir.

1.6 Kullanıcılar Özel Ders Alanı’ndan ders isteyen kayıt olma kullanım şartlarına Özel Ders Alanında yer alan kullanım şartlarından ulaşabilirler.

Sözleşme Konusu;

 

2.1 Kullanıcılar Özel Ders Alanı’na eğitmen olarak kayıtlı olan kişilerden (bundan sonra eğitmen olarak anılacaktır.)  online ders paketi satın aldığında bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılacaktır.

2.2 Özel Ders Alanı – Online akademide online ders hizmeti sunmak isteyen herkes eğitimci profili oluşturup gerekli şartları ve yükümlülükleri yerine getirdiğinde (belge onayları, mülakat süreci, online akademi şartları gibi) başvuru yapabilirler.

2.3 Özel Ders Alanı’nda eğitmen olarak yer alan kişiler sundukları hizmetleri eğitimci profillerinde açık ve net bir şekilde belirtirler.

2.4 Özel Ders Alanı’nda hizmet sunmak için profil oluşturan eğitmenden bu hizmetleri eğer ücretliyse eğitim paket fiyatlarını açık bir şekilde belirtmektedirler.

2.5 Özel Ders Alanı süreci yönetir ve kullanıcıların Eğitmenlerin eğitmen sözleşmesinde yer alan maddeleri yerine getirmesi için aracılık eder. Özel Ders Alanı kullanıcıların katılımı sağlamak için hizmet sunar ve eğitmen sözleşmesinde yer alan maddelere ilişkin destek hizmeti verir.

2.6 Özel Ders Alanı kullanıcıların ödemelerini Eğitmenler adına ve hesabına kabul etme hakkına sahiptir. Ancak Özel Ders Alanı kullanıcılar ve eğitmenler arasında akdedilen eğitmen sözleşmesi’ne taraf olarak katılmamaktadır. İşbu sözleşmesinde yer alan kayıt sözleşmesi Özel Ders Alanı eğitmen sözleşmesinde taraf olacağı anlamına gelmez.

2.7 Özel Ders Alanı kendi insiyatifinde kullanıcılara testler, ücretsiz deneme dersleri, ücretsiz seviye tespit etkinlikleri, alıştırmalar, kaynak ve doküman gibi başka hizmetler sunabilir. Ancak Özel Ders Alanı’nın bu hizmeti sunma zorunluluğu yoktur.

Kayıt Temsilci Onayı;
 

3.1 Özel Ders Alanı’nı kullanmak isteyen kişiler Özel Ders Alanı’na kayıt olması gereklidir. Kayıt olurken kayıt kullanım koşullarını ve gizlilik koşullarını incelediklerini ve onayladıklarını kabul ederler.

3.2 Özel Ders Alanı’na kayıt olmak ücretsizdir.

3.3 Kullanıcılar kayıt olurken kendisinden talep edilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde sunduğunu kabul etmiş sayılır. Kullanıcı, daha sonra bu bilgilerinde bir değişiklik olursa paneli üzerinden güncellemesini sağlamayı kabul eder.

3.4 Özel Ders Alanı gelen her talebi kabul etme zorunluluğu yoktur. Özel Ders Alanı bir kişinin kayıt talebini ve hesabını hiçbir gerekçe göstermeden reddetme ve mevcut kullanıcıların Özel Ders Alanı kullanımını bir gerekçe göstermeden iptal edebilir. Bu iptal hakkı sadece Özel Ders Alanı’na aittir. 

3.5 Özel Ders Alanı’na kayıt şartı bulunmamaktadır. Ancak bir eğitmenden ücretli ders paketi satın almak için 18 yaşından büyük olması gereklidir. Eğer kullanıcı 18 yaşından küçükse ailesinin veya kanuni temsilcinin onayı dahilinde bir eğitmenden ücretli paket satın alabilir.

3.6 Özel Ders Alanı kullanıcı tarafından bildirilen telefon ve mail adresine eğitmeniyle olan ders süreci  (yapılan ders, iptal edilen ders, planlanılan ders, ders ve öğretmen değerlendirmesi, ücretli eğitim paketinin süreci gibi) hakkında sms ve mail göndermektedir. Bu bilgileri değiştirmek istediğinde info@ ozeldersalani. Com üzerinden mail atabilir, Özel Ders Alanı’na bildirebilir.

3.7 Özel Ders Alanı kullanıcılara eğitmenlerinin sunmuş olduğu ücretli hizmetlerle ilgili kampanyalarda sms ve mail ile bilgilendirme sağlayabilir. Bu konuda bilgilendirme istemeyen kullanıcılar panellerinden bu bildirimleri kapatabilir veya info@ ozeldersalani.com’a mail atabilirler.

3.8 Özel Ders Alanı ders veren eğitimcilerle,hizmet almak isteyen kişileri bir araya getiren bir yazılım şirketidir. 5580 kanun numaralı ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI KANUNU kapsamında eğitim öğretim faaliyetleri yapan veya eğitim öğretim faaliyetlerine aracılık hizmeti veren bir KURUM değildir. Kanunda belirtilen KURUM tanımlamalarının hiçbirisine girmez. Ozeldersalani.com Resmî Gazete’de yayınlanan Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik kapsamında bir hizmet sağlayıcı bir platformdur.

3.9 - Resmî Gazete’de yayınlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre Aracı Hizmet Sağlayıcı olan ozeldersalani.com; 17.03.2023 tarihinden itibaren takvim yılının birer aylık süreleri içerisinde gerçekleşen işlemlere ilişkin olarak; (i) Aracılık hizmetinin sağlandığı internet adres veya adreslerini, (ii) Aracılık hizmeti verilen gerçek ya da tüzel kişilere ait ad soyad/unvan, TCKN/VKN bilgileri ile işyeri adres bilgilerini, (iii) Aracılık hizmeti verilenler adına gerçekleştirilen mal ve hizmet satış/kiralama işlemlerine ilişkin her bir tahsilat tutarı ve tarihini, Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın BTRANS sistemi aracılığıyla elektronik ortamda iletmekle mükelleftir. Ozeldersalani.com bir yazılım şirketidir. Özel Ders Alanı Yazılım LTD. ŞTİ. olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Bir Eğitmenden Online Ders Paketi Satın Alma Sözleşmesi;
 

4.1 Online ders paketi satın alma sözleşmesi, kayıt koşullarındaki yükümlülükleri dikkate alınarak kullanıcı ve eğitmen arasında uygulanmaktadır.

4.2 Özel Ders Alanından bir kullanıcı bir eğitmenden online ders paketi satın aldığında bu sözleşmeyi uygulayabilir. Kullanıcının online ders paketi satın aldığı eğitmene ödemelerinin aktarılma süreci Özel Ders Alanı tarafından yönetilmektedir.

4.3 Kullanıcı Özel Ders Alanından bir eğitmenden Online ders paketini saatlik olarak bir paket programı olarak satın almaktadır. Bu saat paketinde yer alan ders iki taraf arasında planlanılan süre içerisinde tamamlandığında olacak ödeme aktarılması Özel Ders Alanı tarafından yapılmaktadır. Anlaşılan süre içerisinden tamamlanmadığında kalan saatlik ders paket süresinin geçmiş olacağı kullanıcı tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.

4.4 Sözleşme süresi boyunca kullanıcı almış olduğu paketi eğitmenle planladığı şekilde kullanabilir. Tamamlanan derslerde eğitmene ödeme aktarım sürecini Özel Ders Alanı kendisi yönetmektedir. Satın alınan bir ücretli online eğitim paketinin kullanım süresi alınan paket sayısı + paket ders sayısının yarısı toplam kullanım haftanıza tekabül edecek şeklinde hesaplanarak denk gelen hafta sayısı kadardır. Bu hafta sayısı içerisinde kullanıcı ders paketini kullanması gereklidir. Aksi takdirde hesaplanılan hafta geçtiğinde Özel Ders Alanı kullanıcının ders paketini sıfırlama hakkına sahiptir. Örneğin : 60 saatlik bir  ders paketi satın aldığınızda, programınız 60 + 30 haftaya denk gelir ve en geç 90 haftada, derslerinizin tamamlanmış olması gerekmektedir.

4.5 Kullanıcı eğitmenden ders paketi satın al seçeneğinden almak istediği saatlik ders paketini seçip ödeme yönetimini seçerek ödemesi gerçekleştirdiğinde Özel Ders Alanı ilgili eğitmene sms ve mail olarak kullanıcın işlemini bildirmektedir.

4.6 Özel Ders Alanı kullanıcının tüm bilgilerini tekrar kontrol etme ve gerekli olması halinde değiştirme hakkına sahiptir.

4.7 Özel Ders Alanı üçüncü kişi ödeme hizmeti sağlayıcılarıyla çalışmaktadır. Kullanıcı eğitmenden almak istediği ücretli hizmeti kredi kartı üzerinden ödeme yaparak alabilir. Veya Özel Ders Alanı kurumsal hesabına havale yöntemi ile ödeme gerçekleştirebilir. Yaptığı ödemenin faturası bireysel veya kurumsal olarak alabilir. Eğitmenden almış olduğu saatlik ders paketi tutarını kurumsal fatura almak isteyen kullanıcılar Özel Ders Alanı ile gerekli bilgileri paylaşmaktadır.

4.8 Eğitmen sözleşmeleri ve eğitimden online ders paketleri farklı saatlik paketler şeklinde olmaktadır. Kullanıcı ilgili eğitmenin profilinde yer alan ders paketi satın al kısmından bu saatlik eğitim paketleri ve fiyatlarını inceleyip kendisine uygun olanı satın alabilir. Paketlerin fiyatları, birim süresi, kullanılabileceği zaman aralığı paketin genişliği ve saatlik ders sayı süresinin artmasıyla değişkenlik göstermektedir.

4.9 Güncel fiyat Özel Ders Alanı tarafından belirlenmekte ve eğitmen sözleşmesi gereği kullanıcılara sunulmaktadır. Özel Ders Alanı saatlik ders paketi fiyatlarını her zaman değiştirme, indirim yapma, kampanya uygulama hakkına sahiptir. İlgili paket fiyatlarındaki değişiklikler yalnızca kullanıcının bu değişikliklerden sonra yaptığı alışverişler için geçerli olur.

4.10 Online ders paketi için alınacak olan saatlik ders paket ödemesi önceden toplu olarak veya taksitler halinde ödeme sağlayıcı aracılığıyla yapılır.

4.11 Eğitmen sözleşmesi, kullanıcının mesafeli satış sözleşmesinde yer alan 4.4 maddesinde belirtilen süreye göre bittiğinde yeni bir paketle devam edebilir veya paketi bitmeden ek saatlik ders paketi satın alabilir. Aynı zamanda farklı eğitmenlerden farklı eğitim saatlik paketleri satın alabilir. Kullanıcı ek saatlik ders paketi satın alma, farklı eğitmenden yeni bir paket alma durumunda o anki geçerli ücret üzerinden alabilmektedir.  

4.12 Kullanıcı saatlik ders paketi satın aldığı eğitmenle Özel Ders Alanı sistemi üzerinden ve Özel Ders Alanı’nın takip ettiği iletişim kanalları hariç farklı bir yerden iletişime geçmeyeceğini kabul ve beyan etmiş olur.

Kullanıcı Hak ve Yükümlülükleri

 

5.1 Kullanıcı Özel Ders Alanı’ndan eğitmenden almış olduğu saatlik eğitim paketinden bir ders gerçekleştirmek istediğinde eğitmen sözleşmesinde ilgili eğitmenle anlaşılan ders birim başı tutarın Özel Ders Alanı tarafından kullanıcın eğitim paketinden düşürülüp ödeme olarak eğitmene aktarılacağını kabul etmiş olur. Kullanıcı mesafeli satış sözleşmesinin 4.4 maddesin belirtilen süreçte katılmadığı, tamamlamadığı saatlik derslerinin hesabından alınacağını kabul eder.

5.2 Özel Ders Alan kullanıcının ilgili eğitmen ve danışmanıyla planladığı derslerinin yapılmasını sağlamaktadır.

5.3 Kullanıcı, belirlenmiş online ders başlangıç saatinden 2 saat öncesi kadar tarih ve saat değişikliği talep edebilir. Kullanıcı belirlenilen saat ve tarih değişiklik talebini 2 saat öncesine kadar bildirmemesi durumunda o derse katılacağı kabul etmiş olur. Katılmaması durumunda kullanıcının saatlik ders paketinden planladığı ve katılmadığı ders sayısı (o anki) kadar düşeceği ve o dersin yapılmış olarak sayılacağını kabul etmiş olur. Eğitmenden dolayı iptal olan veya tarih saati değişen bir ders için herhangi bir şekilde kullanıcının saatlik ders paketinden düşme olmaz. İlgili eğitmen, sözleşmesi gereği kullanıcı paketinden ödeme aktarım talebinde bulunamaz.

5.4 Kullanıcı, eğitmenden dolayı üst üstte iptal edilen derslerde Özel Ders Alanı’na bilgi verir ve aynı şartlarda saatlik online ders paketinin farklı bir eğitmene aktarılmasını talep edebilir. Özel Ders Alanı saatlik birim fiyatı üzerinden ve güncel fiyatı göz önünde bulundurarak farklı bir eğitmene kullanıcının online saatlik ders paketini aktarabilir.

5.5 Kullanıcı eğitmeniyle yaptığı tüm derslerden sonra Özel Ders Alanı tarafından sms ve mail olarak bilgilendirilmekte ve site üzerindeki hesabından ders raporunu alabilmektedir.

5.6 Özel Ders Alanı 7-24 sistemi kullanıma hazır tutar. Teknik bir aksaklık, bakım olduğunda kullanıcılara bilgi vermektedir.

5.7 Özel Ders Alanı kullanıcıların verimli bir deneyim geçirmeleri için yazılımını sürekli güncellemektedir ve bu yazılımın tüm hakkı Özel Ders Alanı’na aittir telif hakkıyla korunmaktadır.

İade, Cayma ve Değişim Talepleri

 

6.1 Kullanıcı eğitmenle akdettiği eğitmen sözleşmesi kapsamında mesafeli satış sözleşmesi dahilinde saatlik online ders paketi satın aldığında, alım tarihinden ilk 14 günlük süreçte ve herhangi bir ders yapmadığında, planlamadığında iptal ve iade hakkı vardır.

6.2 Kullanıcı eğitmenle herhangi bir ders yaptığında, planladığında veya alım tarihinden 14 gün sonra iade talebinde bulunamayacağını kabul eder. İade ve cayma süresi sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 gündür.

6.3 İlk 14 günlük süreçte satış sözleşmesinin 6.1 ve 6.2 maddelerine uygun iade ve cayma hakkını kullanmak isteyen kullanıcılar talep ve beyanlarını açık bir şekilde info@ozeldersalani.com’a e-posta olarak iletebilirler. Kullanıcının talebi geldiğinde Özel Ders Alanı ilgili kullanıcın iade ve cayma talebini işleme alıp saatlik ders paketi alımı yaptığı eğitmene bildirmektedir.

6.4 İade ve cayma sonucunda kullanıcı öğretmen sözleşmesinden vazgeçtiğini, online ders almak için alım yaptığı paketinin iptali sağlanır ve iadesi sağlanır. Bu iade kullanıcının alım yapmış olduğu kartına yapılmaktadır.

6.5 Kullanıcı alım tarihten 14 gün sonra veya eğitmenle ders yaptıktan sonraki süreçten sonra eğitmen değişikliği talebinde bulunabilir. Bu talep eğitmen sözleşmesine aykırı bir süreç yapan eğitmenler için geçerlidir. Böyle durumda kullanıcının saatlik ders paketinden kalan ders sayısı birim fiyatına uygun başka bir öğretmene saatlik ders paket aktarımı Özel Ders Alanı tarafından gerçekleştirilmektedir. Birim fiyat olarak farklılık sağlayan geçiş durumlarında kullanıcının saatlik ders paketi tekrar hesaplanıp yeni geçiş yapacağı eğitmenin birim fiyatına göre revize edilip aktarılmaktadır. Saatlik ders paketinde kalan derslerini farklı branşlara aktarmak isteyen kullanıcılarda da aynı durum olmaktadır. Kullanıcı bir değişim talebinde bulunduğunda(eğitmen ve branş) saatlik ders paketinde kalan dersleri yeni geçiş yapacağı eğitmenin birim fiyatına revize edilerek aktarımı Özel Ders Alanı tarafından sağlanmaktadır.

6.6 Özel Ders Alanı her öğretmen değişikliği başvurusunu kabul etmek zorunda değildir.

6.7 Değişim başvurularında kullanıcının paketinin geçiş yapacağı eğitmenle ücretsiz deneme dersi yapmak Özel Ders Alanı’nın inisiyatifindedir.

6.8 Kullanıcı mesafeli satış sözleşmesi gereği alım yaptığı tarihten itibaren 14 günlük iade ve cayma süresi dolduktan sonra eğitim sözleşmesini iptal edemez, online ders paketi için harcadığı tutarı geri talep edemez. 

6.9 Kullanıcı ve eğitmen arasındaki ilişkide kanundan kaynaklanan yükümlülükler geçerli olacaktır.

6.10 Eğitmen, eğitmen sözleşmesinin tamamını ve veya bir kısmını yerine getirmez veya yetersiz bir şekilde yerine getirirse (örneğin: kullanıcıya uygunsuz davranış, planlanılan derse katılmama, derse sürekli geç katılma, mesleki yetersizlik) kullanıcı şikayetini info@ozeldersalani.com’a e-posta olarak iletir. Bu durumda Özel Ders Alanı ilgili online dersleri inceleyip kullanıcıyla eğitmen arasında aracılık etmeye devam eder. Özel Ders Alanı kullanıcının şikayetini haklı bulması halinde mesafeli satış sözleşmesi 6.5 maddesi gereği eğitmen değişim sürecini madde şartlarına uygun bir şekilde sağlar.

6.11 Bir eğitmen tarafından eğitmen sözleşmesine ciddi bir ihlal gerçekleştirilmesi durumunda veya eğitmen sözleşmesini yerine getiremez durumda olduğunda kullanıcı bu durumu Özel Ders Alanı’na iletip değişim talebinde bulunabilir. 6.5 maddesi şartlarına uygun alternatif eğitmene değişim ve geçiş Özel Ders Alanı tarafından gerçekleştirilir. Özel Ders Alanı makul bir süre içerisinde kullanıcının haklı gerekçeyle yapmış olduğu bu değişim talebine uygun alternatif farklı bir eğitmen bulamazsa kullanıcın saatlik ders paketinde kalan ders saatini olağanüstü fesih hakkı gereğiyle kullanıcıya iade eder.

Kullanıcıya Dair Yasal Sorumlulukların Reddi

 

7.12 Kullanıcı eğitmeniyle Özel Ders Alanı sistemi üzerinden veya Özel Ders Alanı’nın kontrolü olan iletişim kanalları dışında bir kanaldan görüşme sağladığında ve bu ispatlandığında kullanıcıya dair tüm yasal sorumluluklar Özel Ders Alanı üzerinden düşmüş olacağını kullanıcı kabul eder. Böyle bir durumda kullanıcı herhangi bir hak idda edemeceğini kabul etmiş sayılır.

7.13 Kullanıcı eğitmen veya danışmanına hakaret, aşağılayıcı, argo ve küfürlü söylemlerde bulunduğunda bu sözleşmede yer alan tüm haklarını kaybedeceğini kabul etmiştir.

Son Hükümler, Yargı ve Yetki Yeri
 

8.1 İşbu hüküm ve koşullar ve Özel Ders Alanı ile yapılan tüm sözleşmelerde Türk hukukuna tabi olacaktır.

8.2 İstanbul’daki yetkili mahkemeler, sözleşmeye ilişkin uyumsuzluk durumunda Özel Ders Alanı aleyhinde açılan tüm davalardan sorumludur. Aynı durum sözleşmeye uymayan kullanıcılara açılacak dava içinde geçerlidir.

8.3 Bu kayıt koşulları herhangi bir kullanıcı tarafından Özel Ders Alanı’nın yazılı izni olmadan üçüncü taraflarla paylaşılamaz.

8.4 Kullanıcının derse katılmasını engelleyen ağır, kalıcı hastalığı oluşması durumunda, (resmi ispat) Özel Ders Alanı inisiyatif alıp sözleşmeyi iptal edebilir.