Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Yazar: Yasin G. | 08.03.2017 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 18127
Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri
Yasin G. Yasin G.
Ö zel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel ders bulmak ve arama sonuçlarında sıralamanızı yükseltmek için yapmanız gerekenler çok basit! Site de mevcut olan puanlama sistemi sayesinde arama sonuçlarında sıralamanız yükselir ve özel ders arayan kişilerin sizi tercih etme oranı yükselmiş olur.

Aşağıda belirtilen kriterlere göre puanınız yükselecek ve arama sonuçlarında görünürlülüğünüz ve sıramınız yükselmiş olacaktır.

Şimdi puanlama sisteminin kriterlerini beraber inceleyelim;

 • Profiliniz’de mevcut olan öğretmene bağlan butonu kullanıcılar tarafından tıklandıkça ortalama olarak mevcut puan kişilere dağıtılır. Önemli Not: Ders talepleri sayfasında kendisine uygun olmayan taleplerle ilgilenen eğitimcilerin puanları sistem tarafında belirli aralıklarla düşürülecektir. ( uygun olmayan her tıklama da -5 puan silinmektedir)Bu yüzden ders talepleri sayfasında premium üyeliğie sahip olan eğitimcilerin kendilerine konum, branş, cinsiyet vb. gibi faktörleri gözönünde buludurarak, uygun taleplerle ilgilenmelerini tavsiye ederiz.
   
 • Davetiyeniz ile siteye üye olan her kullanıcı için +5 oranında puanınız yükselecektir. Bu yüzden özel ders vermek isteyen arkadaşlarınızın siteye üye olmasını isteyebilirsiniz. 
   
 • Kendi öğretmen panelinizden blog yazdıkça mevcut olan puanınız +10 oranında yükselecektir. Bu yüzden mümkün oldukça branşınızla veya uzman olduğunuz alan ile ilgili blog yazabilirsiniz.
   
 • Profiliniz başka bir kullanıcı tarafından yorum aldığında her yorumda puanınız +2 oranında yükselecektir. Bu yüzden ders verdiğiniz kişilerin profilinize yorum yapmasını isteyebilirsiniz. (yönetim sayfanızdan "Referans İste" kısmından paylaşabilirsiniz.
   
 • Tüm kriterlere uygun bir şekilde hazırlamış olduğunuz profilinizi sosyal medya hesabınızda paylaştığınızda puanınız +5 oranında yükselecektir. Başka bir kullanıcı, ders verdiğiniz öğrenci veya veli sizin profilinizi sosyal medya’da paylaşınca yine +5 oranında puanınız yükselecektir. Bu yüzden ders verdiğiniz kişilerin profilinizi sosyal medya’da paylaşmasını isteyebilirsiniz.

  Önemli Not: Sosyal Medya'da (facebook, twitter, instagram, linkedin, google+,tumblr vb. gibi) yapacağınız paylaşımlarda #ozeldersalani etiketini kullanmanız veya @ozeldersalani ile bizimle bağlantı kurmanız kurum olarak bizim takip etmemizi sağlayacaktır. Ayrıca tek bir hesaptan yapılan tüm paylaşımlar bir kere puanlama sistemine dahil olacaktır.
   
 • Profilinize video eklediyseniz +8 oranında puanınız yükselecektir. Daha çok kişiye ulaşmak ve kaliteli bir profil oluşturmak için kesinlikle kendi tanıtımınızı yaptığınız bir videonuzu profilinize yüklemenizi tavsiye ederiz. (kendi tanıtım videosunu veya ders videosunu yüklenen öğretmenler  +8 puan alacaktır.)
   
 • Profilinize fotoğraf eklemeniz durumunda +2 oranında puanınız yükselecektir.
   
 • Yapılan değerlendirme oranın da puanınız +3 oranında yükselecektir. Bu yüzden ders verdiğiniz kişilere profilinizde değerlendirme yapmasını isteyebilirsiniz.
   
 •  Öğretmen profillerinin daha profesyonel olması için öğretmen profiline yeni eklenen "Size Özel Bilgiler"   seçeneğindeki bilgilerin doldurulmasında +4 puan alabilirsiniz.
   
 • Verdiğiniz her ders başına +5 puan oranında puanınız yükselecektir. (aylık oranlamaya göre toplam puan ders alan kişilere göre dağıtılmaktadır.)
   
 • Premium paketlerden silver ve gold paket satın alarak +200  platinum pakette +300 puan kazanabilirsiniz.

 

Yukarıda belirtilen kriterlerde anlaşılacağı gibi sitede aktif olan, siteye en iyi şekilde kullanan öğretmenler arama sonuçlarında yükselir, profili görünür hale gelir ve sonuç olarak diğer kişilere göre özel ders alma oranın yükselmiş olur.

Önemli Not: Premium olarak her iki paketi kullanan tüm  öğretmenler için aynı kriterler geçerlidir. (Platinum paket hariç, ilgili paketin detaylarına premium paketler kısmından ulaşabilirsiniz.)

* Sizin aracılığınız ile siteye kayıt olan öğretmenler için +5 puan, davetiye linkiniz ile kayıt olan herkes için geçerlidir. 5 blog yazısından sonra +5 puan alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım başlıklı makalemizde özel ders vermek isteyen eğitimcilerin dikkat etmesi gereken konular ve nasıl bir yol izlemeleri gerektiği ile ilgili oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Yorumlar (14)
Makaleyi beğendin mi ?
N

Nazlı B.
Cevap Yaz

Güzel bilgilendirici olmuş, teşekkür ederiz.

H

Hatice İ.
Cevap Yaz

Branşı da daha çok ders talebi almak istiyorum.


Cevap Yaz

Özel ders vermek istiyorum. Bir soru ile neleri başarabileceğini öğrenciye hissettirmek istiyotum

A

Aycan K.
Cevap Yaz

2 senedir üyeyim ve tüm özel derslerimi sadece bu siteden buldum. Site yöneticilerinin ilgi ve alakaları müthiş.Tüm tanıdıklarıma tavsiye ettim bu güzel siteden faydalansınlar diye. Çook teşekkür ederim iyi ki varsın özeldersalanı.com ☺️☺️

T

Tuğçe D.
Cevap Yaz

Marmara Üniversitesi Biyomühendislik(ingilizce) bölümünden geçen yıl mezun oldum. ilkokul için takviye ders(matematik, türkçe, fen bilgisi), biyoloji ve ingilizce dersleri verebilirim. ve aynı zamanda ödevlerine yardımcı olurum.


Cevap Yaz

2015ten bugune Fizik ogretmenligi yapmaktayim. FINAL( 2 yil ), ACi ( 1 yil ) kolejlerin de ve Avcilar FSM Meslek lisesin de ( 5 ay) calistim. Ozveri ve sabirla ogrencilerimin Fizige olan korkma duygusunu en aza indirgemek icin fazlasiyla caba sarfediyorum. Kendini her gecen gun gelistiren teknolojiyi yakindan takip eden bir ogretmenim


Cevap Yaz 22 Ekim 2019

Özel kuran dersi verilir hafızlık belgemde var on lisans mezunuyum ayriyetten sosyal hizmetler bölümü okuyorum pratik Arapça egtimi alıyorum kuran egtimi almak isteyenler eulasabilirler


Cevap Yaz

ODTÜ İngilizce Öğretmenliği okuyorum. İlkokul, ortaokul, lise fark etmeksizin İngilizce dersi verebilirim. Çok seviyorum ve insanlara da bunu aşılamak istiyorum.Aynı zamanda Türkçe için ilkokul, ortaokul ve lise özel dersi de verebilirim.Pursaklarda oturuyorum, öğrenci evime gelebilir ya da kızılayda kütüphanede ders verebilirim Motivasyon konusunda da yardımcı olabilirim.


Cevap Yaz 30 Temmuz 2019

Merhaba . Fizik öğretmeni olarak istanbulda calismaktayim.siteniz üzerinden ders vermek istiyorum .ama kayıtlarda sorun yaşıyorum. İlgilenirseniz sevinirim. İyi calismalar


Cevap Yaz 17 Temmuz 2019

BU DÖNEM İLKNUR HOCA İLE ÇALIŞTIM VE İSTEDİĞİM YERİ KAZANDIM.BAŞTAN GÜZEL BİR PROGRAM YAPTIK VE SENE SONUNA KADAR O DOĞRULTUDA İLERLEDİK.BİR ÇOK ARKADAŞIMIN YANI SIRA BEN BİYOLOJİ VE MATEMATİĞİ BİR ARADA GÖTÜRÜP HALLETTİM.BAŞTA BİRAZ TEREDDÜT ETTİM.AMA ŞİMDİ İYİ Kİ ÖZEL DERS İLE İLERLEDİM DİYORUM.AKLINDA SORU İŞARETİ OLANLARA TAVSİYEMDİR İLKNUR HOCAYI TEK GEÇERİM...HEM İLGİSİ HEMDE YOL GÖSTERMESİ İLE HİÇ SORUN YAŞAMAZSINIZ...


Cevap Yaz

Fen bilimleri öğretmeni son sınıf öğrencisi her türlü branş dersi verilir

Ö

Özcan U.
Cevap Yaz

merhaba Ben özcan uyumaz özel ders ilanı vermek istiyorum ama nasıl olduğu konusunda sanırım yardıma ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim


Cevap Yaz 18 Ekim 2018

iyi akşamlar, bence eğitim fakültesi mezunu olan veya formasyonu olan kişilerin sitede daha ön plana çıkması daha güzel olur, tavsiye olarak formasyonu olan kişilere de ekstradan puan vermenizi tavsiye ederim. Saygılar..


Cevap Yaz 17 Ocak 2018

Sınıf Öğretmenliği mezunuyum. Aynı zamanda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık son sınıf öğrencisiyim. Öğrencilere gerek akademik gerekse psikolojik olarak yardımda bulunabileceğimi düşünüyorum.

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul