Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri
Yasin Gökduman
Özel Ders Avantajları
Mar 8, 2017
4067

Özel ders bulmak ve arama sonuçlarında sıralamanızı yükseltmek için yapmanız gerekenler çok basit! Site de mevcut olan puanlama sistemi sayesinde arama sonuçlarında sıralamanız yükselir ve özel ders arayan kişilerin sizi tercih etme oranı yükselmiş olur.

Aşağıda belirtilen kriterlere göre puanınız yükselecek ve arama sonuçlarında görünürlülüğünüz ve sıramınız yükselmiş olacaktır.

Şimdi puanlama sisteminin kriterlerini beraber inceleyelim;

 • Profiliniz’de mevcut olan öğretmene bağlan butonu kullanıcılar tarafından tıklandıkça ortalama olarak mevcut puan kişilere dağıtılır.

   
 • Kendi öğretmen panelinizden blog yazdıkça mevcut olan puanınız +10 oranında yükselecektir. Bu yüzden mümkün oldukça branşınızla veya uzman olduğunuz alan ile ilgili blog yazabilirsiniz.

   
 • Tüm kriterlere uygun bir şekilde hazırlamış olduğunuz profilinizi sosyal medya hesabınızda paylaştığınızda puanınız +5 oranında yükselecektir. Başka bir kullanıcı, ders verdiğiniz öğrenci veya veli sizin profilinizi sosyal medya’da paylaşınca yine +5 oranında puanınız yükselecektir. Bu yüzden ders verdiğiniz kişilerin profilinizi sosyal medya’da paylaşmasını isteyebilirsiniz.

  Önemli Not: Sosyal Medya'da (facebook, twitter, instagram, linkedin, google+,tumblr vb. gibi) yapacağınız paylaşımlarda #ozeldersalani etiketini kullanmanız veya @ozeldersalani ile bizimle bağlantı kurmanız kurum olarak bizim takip etmemizi sağlayacaktır. Ayrıca tek bir hesaptan yapılan tüm paylaşımlar bir kere puanlama sistemine dahil olacaktır.

   
 • Profiliniz başka bir kullanıcı tarafından yorum aldığında her yorumda puanınız +2 oranında yükselecektir. Bu yüzden ders verdiğiniz kişilerin profilinize yorum yapmasını isteyebilirsiniz.

   
 • Profilinize video eklediyseniz +8 oranında puanınız yükselecektir. Daha çok kişiye ulaşmak ve kaliteli bir profil oluşturmak için kesinlikle kendi tanıtımınızı yaptığınız bir videonuzu profilinize yüklemenizi tavsiye ederiz. (kendi tanıtım videosunu veya ders videosunu yüklenen öğretmenler  +8 puan alacaktır.)

   
 • Profilinize fotoğraf eklemeniz durumunda +2 oranında puanınız yükselecektir.

   
 • Yapılan değerlendirme oranın da puanınız +3 oranında yükselecektir. Bu yüzden ders verdiğiniz kişilere profilinizde değerlendirme yapmasını isteyebilirsiniz.

   
 •  Öğretmen profillerinin daha profesyonel olması için öğretmen profiline yeni eklenen "Size Özel Bilgiler"   seçeneğindeki bilgilerin doldurulmasında +4 puan alabilirsiniz.

   
 • Davetiyeniz ile siteye üye olan her kullanıcı için +15 oranında puanınız yükselecektir. Bu yüzden özel ders vermek isteyen arkadaşlarınızın siteye üye olmasını isteyebilirsiniz. 

   
 • Verdiğiniz her ders başına +5 puan oranında puanınız yükselecektir.

   
 • Premium paketlerden silver ve gold paket satın alarak +200  platinum pakette +300 puan kazanabilirsiniz.

 

Yukarıda belirtilen kriterlerde anlaşılacağı gibi sitede aktif olan, siteye en iyi şekilde kullanan öğretmenler arama sonuçlarında yükselir, profili görünür hale gelir ve sonuç olarak diğer kişilere göre özel ders alma oranın yükselmiş olur.

Önemli Not: Premium olarak her iki paketi kullanan tüm  öğretmenler için aynı kriterler geçerlidir. (Platinum paket hariç, ilgili paketin detaylarına premium paketler kısmından ulaşabilirsiniz.)
* Sizin aracılığınız ile siteye kayıt olan öğretmenler için +2 puan, ilgili öğretmen premium üyeliğe geçiş yaptığında +15 puan eklenmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım başlıklı makalemizde özel ders vermek isteyen eğitimcilerin dikkat etmesi gereken konular ve nasıl bir yol izlemeleri gerektiği ile ilgili oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Etiketler
özel ders alanı
özel ders
puanlama sistemi
ozeldersalani
İlgili Diğer Yazılar
Yorumlar
3
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Merve Çelik
Oca 17, 2018
Sınıf Öğretmenliği mezunuyum. Aynı zamanda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık son sınıf öğrencisiyim. Öğrencilere gerek akademik gerekse psikolojik olarak yardımda bulunabileceğimi düşünüyorum.
Servet
Eki 18, 2018
iyi akşamlar, bence eğitim fakültesi mezunu olan veya formasyonu olan kişilerin sitede daha ön plana çıkması daha güzel olur, tavsiye olarak formasyonu olan kişilere de ekstradan puan vermenizi tavsiye ederim. Saygılar..
özcan uyumaz
Kas 13, 2018
merhaba Ben özcan uyumaz özel ders ilanı vermek istiyorum ama nasıl olduğu konusunda sanırım yardıma ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim