Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Yazar: Yasin G. | 08.03.2017 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 25611
Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri
Ö zel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel ders bulmak ve arama sonuçlarında sıralamanızı yükseltmek için yapmanız gerekenler çok basit! Site de mevcut olan puanlama sistemi sayesinde arama sonuçlarında sıralamanız yükselir ve özel ders arayan kişilerin sizi tercih etme oranı yükselmiş olur.

Aşağıda belirtilen kriterlere göre puanınız yükselecek ve arama sonuçlarında görünürlülüğünüz ve sıramınız yükselmiş olacaktır.

Şimdi puanlama sisteminin kriterlerini beraber inceleyelim;
 

 • Profiliniz’de mevcut olan öğretmene bağlan butonu kullanıcılar tarafından tıklandıkça ortalama olarak mevcut puan kişilere dağıtılır. Önemli Not: Ders talepleri sayfasında kendisine uygun olmayan taleplerle ilgilenen eğitimcilerin puanları sistem tarafında belirli aralıklarla düşürülecektir. ( uygun olmayan her tıklama da -5 puan silinmektedir)Bu yüzden ders talepleri sayfasında premium üyeliğie sahip olan eğitimcilerin kendilerine konum, branş, cinsiyet vb. gibi faktörleri gözönünde buludurarak, uygun taleplerle ilgilenmelerini tavsiye ederiz.
   
 • Davetiyeniz ile siteye üye olan her kullanıcı için +5 oranında puanınız yükselecektir. Bu yüzden özel ders vermek isteyen arkadaşlarınızın siteye üye olmasını isteyebilirsiniz. 
   
 • Kendi öğretmen panelinizden blog yazdıkça mevcut olan puanınız +10 oranında yükselecektir. Bu yüzden mümkün oldukça branşınızla veya uzman olduğunuz alan ile ilgili blog yazabilirsiniz.
   
 • Profiliniz başka bir kullanıcı tarafından yorum aldığında her yorumda puanınız +2 oranında yükselecektir. Bu yüzden ders verdiğiniz kişilerin profilinize yorum yapmasını isteyebilirsiniz. (yönetim sayfanızdan "Referans İste" kısmından paylaşabilirsiniz. Ücretsiz kullanımlarda maksimum limit 100 yorumdur. 
   
 • Tüm kriterlere uygun bir şekilde hazırlamış olduğunuz profilinizi sosyal medya hesabınızda paylaştığınızda puanınız +5 oranında yükselecektir. Başka bir kullanıcı, ders verdiğiniz öğrenci veya veli sizin profilinizi sosyal medya’da paylaşınca yine +5 oranında puanınız yükselecektir. Bu yüzden ders verdiğiniz kişilerin profilinizi sosyal medya’da paylaşmasını isteyebilirsiniz.

  Önemli Not: Sosyal Medya'da (facebook, twitter, instagram, linkedin, google+,tumblr vb. gibi) yapacağınız paylaşımlarda #ozeldersalani etiketini kullanmanız veya @ozeldersalani ile bizimle bağlantı kurmanız kurum olarak bizim takip etmemizi sağlayacaktır. Ayrıca tek bir hesaptan yapılan tüm paylaşımlar bir kere puanlama sistemine dahil olacaktır.

   
 • Profilinize video eklediyseniz +8 oranında puanınız yükselecektir. Daha çok kişiye ulaşmak ve kaliteli bir profil oluşturmak için kesinlikle kendi tanıtımınızı yaptığınız bir videonuzu profilinize yüklemenizi tavsiye ederiz. (kendi tanıtım videosunu veya ders videosunu yüklenen öğretmenler  +8 puan alacaktır.)
   
 • Profilinize fotoğraf eklemeniz durumunda +2 oranında puanınız yükselecektir.
   
 • Yapılan değerlendirme oranın da puanınız +3 oranında yükselecektir. Bu yüzden ders verdiğiniz kişilere profilinizde değerlendirme yapmasını isteyebilirsiniz.
   
 •  Öğretmen profillerinin daha profesyonel olması için öğretmen profiline yeni eklenen "Size Özel Bilgiler"   seçeneğindeki bilgilerin doldurulmasında +4 puan alabilirsiniz.
   
 • Verdiğiniz her ders başına +5 puan oranında puanınız yükselecektir. (aylık oranlamaya göre toplam puan ders alan kişilere göre dağıtılmaktadır.)
   
 • Premium paketlerden silver ve gold paket satın alarak +200  platinum pakette +300 puan kazanabilirsiniz.
   
 • Online akademimizde ders veren öğretmenler vermiş oldukları ders saatine göre (en az 1000 saat) +800 puana kadar puan almaktadır. 

 

Yukarıda belirtilen kriterlerde anlaşılacağı gibi sitede aktif olan, siteye en iyi şekilde kullanan öğretmenler arama sonuçlarında yükselir, profili görünür hale gelir ve sonuç olarak diğer kişilere göre özel ders alma oranın yükselmiş olur.

Önemli Not: Premium olarak her iki paketi kullanan tüm  öğretmenler için aynı kriterler geçerlidir. (Platinum paket hariç, ilgili paketin detaylarına premium paketler kısmından ulaşabilirsiniz.) 2 yıldan eski puanlar ilgili öğretmenin puanından düşmektedir.

* Sizin aracılığınız ile siteye kayıt olan öğretmenler için +5 puan, davetiye linkiniz ile kayıt olan herkes için geçerlidir. 5 blog yazısından sonra +5 puan alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım başlıklı makalemizde özel ders vermek isteyen eğitimcilerin dikkat etmesi gereken konular ve nasıl bir yol izlemeleri gerektiği ile ilgili oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Çocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

Etkili Öğrenme

Etkili Öğrenme

Etkili öğrenme özel dersle mi yoksa sınıf ortamında mı sağlanır? İşte tüm cevaplar.

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Başarılı bir üniversite hayatı için olmazsa olmaz bilgiler! ⏰📚 Kampüsteki yaşamdan kariyer planlamana kadar her şey bu yazıda.

Yorumlar (8)
Makaleyi beğendin mi ?
F

Filiz Y.
Cevap Yaz 22 Ocak 2024

Öğretilerın ve anlatıların ..ses tonu,bden dili,göz teması ve karşılıklı birebir etki/,tepki durumumu dahilinde bilgilerin eğitime dahil herseyinin bir bütünüdür..

N

Nazlı B.
Cevap Yaz

Güzel bilgilendirici olmuş, teşekkür ederiz.

H

Hatice İ.
Cevap Yaz

Branşı da daha çok ders talebi almak istiyorum.

A

Aycan K.
Cevap Yaz

2 senedir üyeyim ve tüm özel derslerimi sadece bu siteden buldum. Site yöneticilerinin ilgi ve alakaları müthiş.Tüm tanıdıklarıma tavsiye ettim bu güzel siteden faydalansınlar diye. Çook teşekkür ederim iyi ki varsın özeldersalanı.com ☺️☺️

m
murat d. Cevap Yaz 13 Nisan 2024

merhabalar nasıl hızlı öğrenci alabiliriz bizlere tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

Ö

Özcan U.
Cevap Yaz

merhaba Ben özcan uyumaz özel ders ilanı vermek istiyorum ama nasıl olduğu konusunda sanırım yardıma ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim


Cevap Yaz 18 Ekim 2018

iyi akşamlar, bence eğitim fakültesi mezunu olan veya formasyonu olan kişilerin sitede daha ön plana çıkması daha güzel olur, tavsiye olarak formasyonu olan kişilere de ekstradan puan vermenizi tavsiye ederim. Saygılar..

H
Hatice ö. Cevap Yaz 04 Ekim 2023

Çok haklısınız. Önerinizi yürekten destek veriyorum .