Matematiği Seçtiğim Zamanlar

Yazar: Büşra U. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2641
Matematiği Seçtiğim Zamanlar
B ir matematik öğretmeninin matematiğine nasıl sevdiğini anlatması ve tutkusunu ifade etmesi.

Ben hali hazırda yapmakta olduğum mesleği seçtiğimde yaşça epey küçüktüm. Daha 5. sınıfa gidiyordum ve ben matematik öğretmeni olacağım demiştim kendi kendime. Çok kimseyle paylaşmamıştım bu düşüncemi çünkü ailemin gözü her zaman daha yükseklerdeydi çoğu aile gibi.

Ancak ben öğretmenliğin her zaman kutsal ve eşsiz bir meslek olduğunu düşünüyordum hala da öyle benim için. Ben öğretmenliği tarlaya tohumlarını ektiğiniz küçücük bir fidanın ağaç olma evresine benzetiyorum. Siz öğrencinize bilgileri tek tek verirsiniz aynı tarlaya tohumları ekilen bir fidan gibi... Daha sonra kendi gayreti ve çalışmasıyla o fidanın kocaman gölgesinde dinlenebileceğiniz bir ağaca dönüşme evresine tanıklık edersiniz. O nedenle öğretmenlik ürünlerini kendi gözlerinizle görebildiğiniz ender mesleklerdendir.

Şimdi konumuza dönelim. Ben daha o zamanlardan neden matematik öğretmeni olmayı seçmiştim? Benim en kötü dersim matematikti biliyor musunuz? Bunu ara sıra öğrencilerim ve velilerim ile de paylaşıyorum onlara da oldukça komik geliyor. En kötü dersiniz matematikti ve şimdi matematik öğretmenisiniz ve işinizi çok seviyorsunuz nasıl oluyor bu iş diyorlar. Evet işimi seviyorum çünkü işini çok seven bir hocayla daha 5. sınıfa giderken tanıştım ve o güne kadar matematik öğrenmediğimi fark ettim.

Aslında matematiğin o eşsiz hazinesini daha o yaşlardayken bana hissettirdiği için Metin Hocam'a minnettarım. O günden sonra Matematik benim için ders olmaktan çıktı ve bir çeşit aşka dönüştü diyebilirim. Yorulduğumda dinlendiğim bir limandı benim için... Başka derslerden sıkıldığımda matematik çözerdim hep çünkü beni her zaman mutlu ederdi. Annem odama geldiğinde yine mi matematik çözüyorsun artık başka derslere mi geçsen demekten kendini alamazdı ama ben yine de matematikten vazgeçemezdim. İnsan sevdiği şeylerden kolay kolay vazgeçemez.

Eğer sizin de benim matematiği sevdiğim kadar sevdiğiniz, bağlı olduğunuz bir şeyler varsa onların peşini asla bırakmayın. Matematiği sevmiyorum, asla anlayamıyorum diyenlere söyleyeceğim şu ki daha doğru öğretmenle karşılaşmamışsınız demektir.

BÜŞRA UĞUR / MATEMATİK ÖĞRETMENİ


Bir önceki yazımız olan "İlk Defa Özel Ders Verenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar" başlıklı makalemizde ilk defa özel ders veren kişilerin nelere dikkat etmesi konusunda bilgiler verilmektedir.

 

Etiketler

Yazar

Büşra U.

Marmara Üniversite Matematik bölümünden mezunum. Üniversite hayatım boyunca etüt merkezlerinde çalıştım bunun yanisira birebir özel dersler verdim. Özellikle YGS Matematik alanı...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Başarılı bir üniversite hayatı için olmazsa olmaz bilgiler! ⏰📚 Kampüsteki yaşamdan kariyer planlamana kadar her şey bu yazıda.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?