Neden Bölümümü Bıraktım?

Yazar: elif a. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2934
Neden Bölümümü Bıraktım?
D oğru tercih yapmanın önemi nelerdir. Doğru tercihlerin hayatımıza katkıları nelerdir.

Selam arkadaşlar :)

Size okul tecrübelerimden ve yanlış tercih sonucu hayatımdan çalınan iki yıldan bahsetmek istedim ben yandım siz yanmayın falan aşsiajfkesg.

Arkadaşlar ben 2015 yılında üniversiteye giriş yaptım.KTÜ diş hekimliği bölümünü kazandım o sene baya bir bilinçsiz tercihti hani garanti meslek para kazanmasa sıkıntı olmaz falan diye yazdım. Ha ne mi mi oldu dersiniz? Dayanamadım bu işkenceye ve bıraktım :) 

Diş hekimliği okumak hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen olursa da beni arayabilir :) Ben tamamen fizik matematik geo severdim lisede ve hatta hatta kan tutmasına rağmen beni saçma sapan bir tercih yaptım. Şuanda bölümümü bıraktım ve endüstri mühendisliği okuyorum fakat henüz bölüme başlamadım hazırlıktayım ama bölümümü araştırarak geldim. Aman ha siz de sakın parasına bölümün havalı olmasına vizyonuna kapılıp yazmayın bence sonra diliniz yanar benden söylemesi :D Bunu sadece Diş Hekimliği için düşünmeyin. Bu hata her meslek seçimi için olabilir. O yüzden mesleğinizi iyi araştırın. İyice düşünün arkadaşlar sevmediğiniz bölümleri nasıl olsa gelmez diye tercih listenize yazmayın gelebilir aman ha dikkat edin...

Bir önceki yazımız olan "Google ve Meb Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Eğitimi İçin El Ele Verdi" başlıklı makalemizde Google Türkiye ile MEB'in yaptığı eğitim teknolojileri işbirliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

elif a.

şu anda hazırlık öğrencisiyim bolca boş zamanım var ve yeni sınavdan çıktığım için konuları tamamen hatırlıyorum ilgilenen arkadaşlara matematik ve fizkte tamamen ezberi ve ön y...

Benzer Yazılar
Mutluluk=Başarı

Mutluluk=Başarı

Çocuklarımıza her şeyden önce kendi kendine mutlu olup zorlukları aşabileceğini öğretmeliyiz.

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Çocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

En büyük Risk, Risk Almamaktır!

En büyük Risk, Risk Almamaktır!

Beden dili günümüzde son derece önemlidir. Öğrencilerimize beden dilinin önemini aktarmak bizim en büyük görevlerimizdendir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?