Neden Bölümümü Bıraktım?

Neden Bölümümü Bıraktım?
elif A.
Tecrübe Paylaşımı - Hayata Dair
Eki 10, 2017
2189

Selam arkadaşlar :)

Size okul tecrübelerimden ve yanlış tercih sonucu hayatımdan çalınan iki yıldan bahsetmek istedim ben yandım siz yanmayın falan aşsiajfkesg.

Arkadaşlar ben 2015 yılında üniversiteye giriş yaptım.KTÜ diş hekimliği bölümünü kazandım o sene baya bir bilinçsiz tercihti hani garanti meslek para kazanmasa sıkıntı olmaz falan diye yazdım. Ha ne mi mi oldu dersiniz? Dayanamadım bu işkenceye ve bıraktım :) 

Diş hekimliği okumak hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen olursa da beni arayabilir :) Ben tamamen fizik matematik geo severdim lisede ve hatta hatta kan tutmasına rağmen beni saçma sapan bir tercih yaptım. Şuanda bölümümü bıraktım ve endüstri mühendisliği okuyorum fakat henüz bölüme başlamadım hazırlıktayım ama bölümümü araştırarak geldim. Aman ha siz de sakın parasına bölümün havalı olmasına vizyonuna kapılıp yazmayın bence sonra diliniz yanar benden söylemesi :D Bunu sadece Diş Hekimliği için düşünmeyin. Bu hata her meslek seçimi için olabilir. O yüzden mesleğinizi iyi araştırın. İyice düşünün arkadaşlar sevmediğiniz bölümleri nasıl olsa gelmez diye tercih listenize yazmayın gelebilir aman ha dikkat edin...

Bir önceki yazımız olan "Google ve Meb Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Eğitimi İçin El Ele Verdi" başlıklı makalemizde Google Türkiye ile MEB'in yaptığı eğitim teknolojileri işbirliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır