Özel Ders Fiyatları

Özel Ders Fiyatları
Yasin G.
Özel Ders Avantajları
Kas 22, 2017
63181

Değerli veliler ve öğrenciler. Özel ders fiyatları üzerine internette araştırma yaparken istediğiniz sonucu bulamadığınızı fark etmişsinizdir. Sizler özel ders almak istediğiniz branş üzerine fiyat araştırması yaparken, bu konu ile alakası olmayan bir çok bağlantı ile karşılaştığınızın farkındayız. İşte bu yüzden hem sizin istediğiniz sonucu bulmanızı sağlamak, hemde gerçekten özel ders fiyatlarının ne kadar olduğunu açıklamak için bu yazıyı sizler için hazırladık.

Bulunduğunuz yerde en güncel özel ders fiyatlarını öğrenmek için özel ders fiyat hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz. Hemen denemek için tıklayın

Son zamanlarda eğitim sisteminde ve sınav sistemlerinde yaşanan değişlikler sonucu, çocuklarınızın eğitim hayatlarında daha başarılı olmaları için özel derse yöneldiğinizi biliyoruz. Birçok aile çocuklarının geleceği için, konu eksiklerini gidermek için uzman öğretmenden özel ders arayışı içerisine girmiştir. Ancak sizlerin burada dikkat etmesi gereken en önemli konu öğretmen araştırması yaparken, çocuğunuza ders aldıracağınız öğretmenin branşında uzman olması ve çocuğunuzun seviyesine inebilmesidir. Tekrar özel ders fiyatları konusuna dönecek olursak, birçok öğretmen fiyatlarını saatlik (60 dk) olarak belirlemektedir. Öğretmenin; branşına, uzmanlığına, tecrübesine, haftada kaç saat ders vereceğine, ne kadar öğrenciyi çalıştırdığına göre bu fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Kimi öğretmen saatlik 40 50 TL ye ders verirken, kimi öğretmen saatlik 300 400 TL ye özel ders vermektedir.

Ancak genel bir ortalama yapmak gerekirse; yaklaşık 1 yıldır yaptığımız analiz ve binlerce öğretmenin saatlik ders fiyatlarını analiz ettiğimizde, çocuğunuza etki bırakacak ve uzman seviyesinde bir öğretmenden saatlik (60 dk) 100 TL - 150 TL arası bir fiyata özel ders almanız mümkündür. Tabi ki yaşadığınız yere, ne kadarlık süre ile özel ders alacağınıza, hafta da kaç saat özel ders alacağınıza ve öğretmen ile aranızda bulunan mesafeye göre bu fiyat artar veya azalabilir. Eğer size yakın mesafe de uzman bir öğretmen ile görüşürseniz ve haftalık alacağınız ders saatinin minimum 3 saat olacağını varsayarsak saatlik 80 TL - 100 TL arası fiyata özel ders alabilirsiniz. Çünkü birçok öğretmen size verdiği özel ders fiyatında gelip gideceği yolu da hesaplamaktadır. Ayrıca uzun süreli ve haftalık 3 4 saatlik ders olması öğretmenin fiyatını indirgeme sebebi olabilir. Yukarıda bahsettiğimiz bu fiyatların bizim analizlerimize göre çoğu kültür derslerinde (matematik, fizik, türkçe, ilkokul takviye,kimya, edebiyat vb. gibi) geçerli olduğu görünmektedir.

Bu bahsettiğimiz aralıklar; genellikle uzman seviyesinde veya uzman seviyesine yakın tecrübeli öğretmenlerin özel ders fiyat aralıklarıdır.

Şimdi ise yine çocuklarınıza oldukça fayda sağlayacak özel ders vermeye yeni başlayan ve kendisinden emin öğretmenlerin veya üniversiteli öğrencilerin özel ders fiyat aralıklarını inceleyelim. Yine yaklaşık binlerce bu tarz öğretmenin veya eğitimcinin profilini incelediğimiz de genel olarak bir ortalama yapmak gerekirse saatlik 60 TL - 70 TL arası fiyata çocuklarınıza özel ders aldırmanız mümkündür. Ancak bu fiyata ders veren öğretmenlerde oldukça başarılı ve çocuklarınıza büyük katkılar sağlayabilirler. Uzman öğretmenlere göre fiyatının düşük olmasının en büyük sebebi yeteri kadar tecrübelerinin olmamasıdır.

Genel olarak fiyat aralıkları yukarıda bahsettiğimiz şekildedir. Tabi ki fiyatlar bir analiz ve istatistik sonucu ortaya çıkmıştır. Kimi öğretmenler ortalamanın çok daha yüksek fiyatlara  özel ders verirken kimi öğretmenler ise daha düşük fiyatlara özel ders vermektedirler. Ebeveyn olarak sizlerin yapması gereken özel ders sayfasına gidip yaşadığınız il - ilçe ve almak istediğiniz dersi seçip sonuçlarda çıkan öğretmenlerin profillerini incelemektedir. Kendinize en uygun öğretmeni belirleyip ders talebinde bulunabilirsiniz.

2018 - 2019 yılı özel ders fiyatları da  yukarıdaki detaylı analizlerimize belirttiğimiz şekildedir. 

Özel Ders Alanı araştırma ekibi tarafından 2020 yılı özel ders fiyatları üzerine yakın zamanda genel bir istatistik bilgilendirmesi yayınlanacaktır. İl bazlı özel ders fiyatları (istanbul, izmir, ankara, bursa, mersin, erzurum vb. gibi tüm şehirlerde) ve tüm branşlarda uzman branş öğretmenlerinin ders ücretlerini, üniversite öğrencilerinin ders ücretlerini detaylı olarak analizlerimiz paylaşılacaktır. Ancak üst kısımda belirtmiş olduğumuz linkten yaşadığınız şehirde almak istediğiniz branşı seçip ortalama özel ders fiyatını çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Her dönem de Özel Ders Alanı olarak sizlerin yanındayız. Merak ettiğiniz tüm konularda bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Ayrıca alt kısımda bulunan formdan yorum olarak merak ettiğiniz tüm soruları sorup cevabını alabilirsiniz. 

Ayrıca sizde özel ders veren bir eğitimciyseniz ve meslektaşlarınızın hangi fiyat aralıklarında özel ders verdiği araştırıyorsanız, yukarıdaki fiyat aralıklarını baz alarak branşınız ile ilgili eğitimci profili oluşturabilirsiniz.
 

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
7
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Kaan
Kas 30, 2017
Özel ders fiyatlarını çok iyi bir şekilde açıklamışsınız. Bir veli olarak teşekkür ederim.
Murat
Ara 4, 2017
2018 yılı içinde geçerli olur mu bu fiyatlar sizce. Yoksa fiyatlarda yükselme olabilir mi.
Yıldız
Ağu 18, 2018
biz 8.sınıf için Alpaslan Öğretmenden fen dersi aldırdık.Çocukta çok iyi ilerleme oldu.Sınavda çok güzel geçti. teşekkürler.
Selma
Eyl 1, 2018
tüm çalışmalarınızı takdir ediyor ve sizi tüm çevreme tavsiye ediyorum. Özellikle Yasin beye emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz..
berçem
Eki 17, 2018
uzman öğretmenlerin özel ders fiyatları ne kadar acaba, matematik ve ingilizce dersi için 11. sınıftaki çocuğuma özel ders aldırmak istiyorum ancak fiyatlar konusunda tam olarak bilgi almak istiyorum
Mehmet Hoca
Ağu 28, 2019
Büyükşehirlerde alanında Uzman en az 10 deneyimli bir öğretmenin ders ücreti 90 dakikalık ders için 200-250 TL gibi oluyor. Ama ders sıklığına göre biraz daha az olabilir ama en az 150 TL olur tahminimce.
Esra B.
Eyl 5, 2019
Özel ders fiyatları hakkinda araştırma yaparken yazınıza ve üstteki fiyat hesaplama aracina denk geldim, gerçekten harikasınız ben böyle kaliteli çalışma yapan başka bir platform görmedim. Çevremdeki herkese sizi tavsiye ediyorum