Özel Ders Fiyatları - 2022

Yazar: Yasin G. | 22.11.2017 - 5 dakikalık okuma. Görüntülenme: 125266
Özel Ders Fiyatları - 2022
Yasin G. Yasin G.
Ö zel ders fiyatları üzerine araştırma yapıyorsanız size en uygun öğretmenlerin fiyat aralıklarını blogdadır.

Değerli veliler ve öğrenciler. Özel ders fiyatları üzerine internette araştırma yaparken istediğiniz sonucu bulamadığınızı fark etmişsinizdir. Sizler özel ders almak istediğiniz branş üzerine fiyat araştırması yaparken, bu konu ile alakası olmayan bir çok bağlantı ile karşılaştığınızın farkındayız. İşte bu yüzden hem sizin istediğiniz sonucu bulmanızı sağlamak, hemde gerçekten özel ders fiyatlarının ne kadar olduğunu açıklamak için bu yazıyı sizler için hazırladık.

Bulunduğunuz yerde en güncel özel ders fiyatlarını öğrenmek için özel ders fiyat hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz. Hemen denemek için tıklayın

Son zamanlarda eğitim sisteminde ve sınav sistemlerinde yaşanan değişlikler sonucu, çocuklarınızın eğitim hayatlarında daha başarılı olmaları için özel derse yöneldiğinizi biliyoruz. Birçok aile çocuklarının geleceği için, konu eksiklerini gidermek için uzman öğretmenden özel ders arayışı içerisine girmiştir. Ancak sizlerin burada dikkat etmesi gereken en önemli konu öğretmen araştırması yaparken, çocuğunuza ders aldıracağınız öğretmenin branşında uzman olması ve çocuğunuzun seviyesine inebilmesidir. Tekrar özel ders fiyatları konusuna dönecek olursak, birçok öğretmen fiyatlarını saatlik (60 dk) olarak belirlemektedir. Öğretmenin; branşına, uzmanlığına, tecrübesine, haftada kaç saat ders vereceğine, ne kadar öğrenciyi çalıştırdığına göre bu fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Kimi öğretmen saatlik 80 90 TL ye ders verirken, kimi öğretmen saatlik 300 400 TL ye özel ders vermektedir.

Ancak genel bir ortalama yapmak gerekirse; yaklaşık 1 yıldır yaptığımız analiz ve binlerce öğretmenin saatlik ders fiyatlarını analiz ettiğimizde, çocuğunuza etki bırakacak ve uzman seviyesinde bir öğretmenden saatlik (60 dk) 150 TL - 200 TL arası bir fiyata özel ders almanız mümkündür. Tabi ki yaşadığınız yere, ne kadarlık süre ile özel ders alacağınıza, hafta da kaç saat özel ders alacağınıza ve öğretmen ile aranızda bulunan mesafeye göre bu fiyat artar veya azalabilir. Eğer size yakın mesafe de uzman bir öğretmen ile görüşürseniz ve haftalık alacağınız ders saatinin minimum 3 saat olacağını varsayarsak saatlik 100 TL - 180 TL arası fiyata özel ders alabilirsiniz. Çünkü birçok öğretmen size verdiği özel ders fiyatında gelip gideceği yolu da hesaplamaktadır. Ayrıca uzun süreli ve haftalık 3 4 saatlik ders olması öğretmenin fiyatını indirgeme sebebi olabilir. Yukarıda bahsettiğimiz bu fiyatların bizim analizlerimize göre çoğu kültür derslerinde (matematik, fizik, türkçe, ilkokul takviye,kimya, edebiyat vb. gibi) geçerli olduğu görünmektedir.Bu bahsettiğimiz aralıklar; genellikle uzman seviyesinde veya uzman seviyesine yakın tecrübeli öğretmenlerin özel ders fiyat aralıklarıdır.

Şimdi ise yine çocuklarınıza oldukça fayda sağlayacak özel ders vermeye yeni başlayan ve kendisinden emin öğretmenlerin veya üniversiteli öğrencilerin özel ders fiyat aralıklarını inceleyelim. Yine yaklaşık binlerce bu tarz öğretmenin veya eğitimcinin profilini incelediğimiz de genel olarak bir ortalama yapmak gerekirse saatlik 80 TL - 100 TL arası fiyata çocuklarınıza özel ders aldırmanız mümkündür. Ancak bu fiyata ders veren öğretmenlerde oldukça başarılı ve çocuklarınıza büyük katkılar sağlayabilirler. Uzman öğretmenlere göre fiyatının düşük olmasının en büyük sebebi yeteri kadar tecrübelerinin olmamasıdır.

Genel olarak fiyat aralıkları yukarıda bahsettiğimiz şekildedir. Tabi ki fiyatlar bir analiz ve istatistik sonucu ortaya çıkmıştır. Kimi öğretmenler ortalamanın çok daha yüksek fiyatlara  özel ders verirken kimi öğretmenler ise daha düşük fiyatlara özel ders vermektedirler. Ebeveyn olarak sizlerin yapması gereken özel ders sayfasına gidip yaşadığınız il - ilçe ve almak istediğiniz dersi seçip sonuçlarda çıkan öğretmenlerin profillerini incelemektedir. Kendinize en uygun öğretmeni belirleyip ders talebinde bulunabilirsiniz.
 

Özel Ders Ücretleri Listesi 
 

 • Matematik: 145 TL
   
 • Türkçe: 125 TL
   
 • Fizik: 160 TL
   
 • Kimya: 155 TL
   
 • Biyoloji: 170 TL
   
 • Fen Bilgisi: 130 TL
   
 • Okuma Yazma: 120 TL
   
 • İlkokul Takviye: 110 TL
   
 • İngilizce: 150 TL
   
 • Almanca: 170 TL
   
 • Arapça: 150 TL
   
 • Piyano: 190 TL
   
 • Keman: 200 TL
   
 • Çello: 200 TL
   
 • Pilates: 160 TL
   
 • Yoga: 185 TL
   
 • Yüze: 175 TL
   
 • Tenis: 195 TL
   

Yukarıdaki listemiz son zamanlarda talebi oranı en yüksek olan branşların ortalama saatlik özel ders ücretleridir. Özel Ders Alanı olarak 350 farklı kategoride hem yüz yüze hem online olarak binlerce öğretmenimizde her yıl onbinlerce öğrencisin hayatına dokunuyor. Bütçenize en uygun öğretmeni bulmak için "Özel Ders" sayfamızdan araştırma yapabilirsiniz. Veya online akademi programımıza başvuru yapıp kriterlerinize en uygun öğretmenle çalışma yapabilirsiniz. 

Özel Ders Alanı araştırma ekibi tarafından 2022 yılı özel ders fiyatları üzerine yakın zamanda genel bir istatistik bilgilendirmesi yayınlanacaktır. İl bazlı özel ders fiyatları (istanbul, izmir, ankara, bursa, mersin, erzurum vb. gibi tüm şehirlerde) ve tüm branşlarda uzman branş öğretmenlerinin ders ücretlerini, üniversite öğrencilerinin ders ücretlerini, online ders ücretleri üzerine detaylı olarak analizlerimiz paylaşılacaktır. Ancak üst kısımda belirtmiş olduğumuz linkten yaşadığınız şehirde almak istediğiniz branşı seçip ortalama özel ders fiyatını çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda üst kısımda yer alan kısa videomuzda okul dersleri için ortalama fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Spor alanlarında özel ders fiyatları ve müzik aletleri özel ders fiyatlarını linkte yer alan videolardan inceleyebilirsiniz. 

Her dönem de Özel Ders Alanı olarak sizlerin yanındayız. Merak ettiğiniz tüm konularda bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Ayrıca alt kısımda bulunan formdan yorum olarak merak ettiğiniz tüm soruları sorup cevabını alabilirsiniz. 

Ayrıca sizde özel ders veren bir eğitimciyseniz ve meslektaşlarınızın hangi fiyat aralıklarında özel ders verdiği araştırıyorsanız, yukarıdaki fiyat aralıklarını baz alarak branşınız ile ilgili eğitimci profili oluşturabilirsiniz.

 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Özel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Yorumlar (10)
Makaleyi beğendin mi ?
E

Esila
Cevap Yaz

Çok iyi bir açıklama yapmışsınız özel ders fiyatları üzerine. Teşekkür ederim.

B

Barış
Cevap Yaz 10 Temmuz 2022

İstanbul için konuşmak gerekirse 10+ yıllık, işinde uzman bir öğretmenin 2022 yılı için ders ücreti 2 ders saati(40 artı 40 dakika) için 400 TL ile 700 TL arasında değişiyor. Ortalaması 500 TL diyebiliriz.


Cevap Yaz 30 Ocak 2021

Özel ders fiyat hesaplayıcınız çok başarılı olmuş elinize sağlık :)


Cevap Yaz

Özel ders fiyatları hakkinda araştırma yaparken yazınıza ve üstteki fiyat hesaplama aracina denk geldim, gerçekten harikasınız ben böyle kaliteli çalışma yapan başka bir platform görmedim. Çevremdeki herkese sizi tavsiye ediyorum


Cevap Yaz

Büyükşehirlerde alanında Uzman en az 10 deneyimli bir öğretmenin ders ücreti 90 dakikalık ders için 200-250 TL gibi oluyor. Ama ders sıklığına göre biraz daha az olabilir ama en az 150 TL olur tahminimce.


Cevap Yaz 17 Ekim 2018

uzman öğretmenlerin özel ders fiyatları ne kadar acaba, matematik ve ingilizce dersi için 11. sınıftaki çocuğuma özel ders aldırmak istiyorum ancak fiyatlar konusunda tam olarak bilgi almak istiyorum


Cevap Yaz

tüm çalışmalarınızı takdir ediyor ve sizi tüm çevreme tavsiye ediyorum. Özellikle Yasin beye emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz..


Cevap Yaz

biz 8.sınıf için Alpaslan Öğretmenden fen dersi aldırdık.Çocukta çok iyi ilerleme oldu.Sınavda çok güzel geçti. teşekkürler.


Cevap Yaz

2018 yılı içinde geçerli olur mu bu fiyatlar sizce. Yoksa fiyatlarda yükselme olabilir mi.


Cevap Yaz

Özel ders fiyatlarını çok iyi bir şekilde açıklamışsınız. Bir veli olarak teşekkür ederim.

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul