Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Yazar: Yasin G. | 08.03.2017 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 28924
Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım
Ö zel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber her alanda inovasyon olduğu gibi eğitim dünyasında da sık sık yenilikler yapılmaktadır. Bu yeniliklere ayak uyduramayan veya genel olarak herhangi bir branş’da kendini eksik hisseden öğrenciler özel derse ihtiyaç duymaktadır. Son zamanlar’da özel ders dünyası o kadar büyüdü ki birçok öğretmen, atama bekleyen öğretmen veya herhangi bir branşta özel ders verme bilgisi olan kişiler bu alanda kendisine ek getiri sağlamaktadır. Bir çok insanın aklına katılan ve bu alanda ilk adımı atamayan kişilerin aklındaki en önemli soru; özel ders vermek istiyorum ne yapmalıyım? sorusudur.

Şimdi beraber bu sorunun cevaplarını bulalım.

Öncelikle bilmeniz gereklidir ki; tıpkı sizin gibi birçok kişi özel ders vermek için bu araştırmayı yapmakta ve hatta bu alanı bir meslek haline getirmiş durumdadır. Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız mevcut olan sitede kendinize ait tüm kriterlere uygun bir profil oluşturarak ilk adımı atmış olursunuz. Profilinizi oluşturduktan sonra sistemin sizden istediği tüm kriterleri (ders vermek istediğiniz yer, branş, ders saatleriniz vb. gibi) eksiksiz bir şekilde tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Daha sonra etik kurallar çerçevesinde küçükte olsa kendi profilinizin reklamını yapabilirsiniz. (Başlangıç olarak ozeldersalani.com daki profilinizi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak küçükte olsa belli bir kitleye ulaşmış olursunuz.)

Ayrıca sitede mevcut olan puanlama sistemi sayesinde özel ders bulmanın çok daha kolay olduğunu biliyor musunuz?

Bu sistemde ilgili kriterleri inceleyip özel ders arayan kişilerin sizi kolay bir şekilde bulmasını sağlayabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki son yıllarda belli başlı yeniliklerden dolayı öğrenciler özel derse yönlenmiş durumda. Artık çoğu öğrenci 1 yıl boyunca tüm dersleri alabileceği bir kuruma başlamaktansa sadece eksik olduğu branşlarda istediği saatte ders almayı daha çok istemektedir. Haklı olarak okul hayatındaki belli başlı eksikliklerden dolayı kendini bazı branşlarda geliştiremeyen öğrenciler ilgili branşla alakalı ders takviyesi alıp eksik olduğu noktaları gidermek istemektedir. Ve ayrıca velilerinde çoğunluğunun bu durumu daha çok talep etmesi sonucu özel ders büyük bir alana dönüşmüş olup bir çok kişinin getiri sağlayabileceği bir alan haline gelmiştir.

Özel ders denildiği zaman sadece genel ders dersler (matematik, ingilizce, fizik, kimya, fen bilimleri, türkçe, tarih, almanca, çince vb. gibi) akla gelmemelidir. Bir çok kişi sanat, müzik, teknoloji, yazılım, dil bilimleri, spor, direksiyon gibi bir çok alanda özel ders almak istemektedir. O yüzden uzman olduğunuz bir alanda uygun bir şekilde profil oluşturup bu büyük özel ders pastasından sizde kendi diliminizi alabilirsiniz.

Ayrıca interneti ve sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıp, internette bu alanda araştırma yapan velilerinde veya öğrencilerin size ulaşmasının sağlayabilirsiniz.

Özel ders vermek isteyen eğitimcilerin linkteki yazımızı dikkatlice okumasını tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan "İlk Defa Özel Ders Verenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar" başlıklı makalemizde özel ders vermeye yeni başlangıç yapan kişilerin dikkat etmesi ve uygulaması gereken en önemli noktalara değilmiştir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Ders Fiyatları - 2024

Özel Ders Fiyatları - 2024

Özel ders fiyatları üzerine araştırma yapıyorsanız size en uygun öğretmenlerin fiyat aralıklarını blogdadır.

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Çocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocukların kendi kapasitesinin farkına varıp iyileştirme, geliştirme gibi düzenlemelerle kendisini gerçekleştirmesi daha iyi olacaktır.

Yorumlar (9)
Makaleyi beğendin mi ?
A

Anıl A.
Cevap Yaz

MERHABALAR BEN ANIL ALTINÖZ HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİYİM HATAY MERKEZDE YAŞIYORUM İLKÖĞRETİM ORTAOKUL LİSE VE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK İLE İLGİLİ ÖZEL DERS VERİLİR


Cevap Yaz 17 Ekim 2018

ankara da yaşıyorum 8. sınıftaki çocuğum için matematikten lgs için özel ders aldırmak istiyorum, yardımcı olur musunuz. Teşekkürler


Cevap Yaz 21 Ocak 2018

Ankara da özel ders vermek istiyorum, bunun için ne yapmalıyım, profil oluşturmam yeterli midir?


Cevap Yaz

Özel ders vermek isteyen kişilere ışık tutmuş bir makale olmuş, elinize sağlık. Ayrıca bende kayseride matematik dersi vermekteyim. Eğer kayseride matematik dersi almak isteyenler olursa bana ulaşabilirler.


Cevap Yaz 16 Ekim 2017

İstanbul - Avrupa yakasında matematik ve fen bilimleri üzerine tüm seviyelerde özel ders vermekteyim. Bu alanda özel ders almak isteyen öğrenciler iletişime geçebilirler.


Cevap Yaz 22 Haziran 2017

Nurullah Bey merhaba. İngilizce ve almanca ders talebi alabileceğiniz branşlardır. Ders vermek istediğiniz yerleri ve ders vereceğiniz branşları seçerek sistem üzerinden "öğretmen profili" oluşturabilir ve yeni ders talepleri alabilirsiniz.


Cevap Yaz 21 Haziran 2017

Merhaba İzmir alaçatı da yaşıyorum. İngilizce ve almanca üzerine özel ders veriyorum. Yeni öğrencilere ulaşmak istiyorum bunun için ne yapabilirim. İngilizce ve almanca özel ders almak isteyenlere nasıl ulaşabilirim.


Cevap Yaz 17 Haziran 2017

Ayşenur hanım; özel ders vermek istediğiniz branş ile ilgili eğitimci profili oluşturabilir ve ders talepleri alabilirsiniz. Evet öğrenciden özel ders talepleri oluyor.


Cevap Yaz

Canan Hanım merhabalar; Özel ders vermek için; eğitimci profili oluşturabilir ve ders talebi almaya başlayabilirsiniz.