Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım
Yasin G.
Özel Ders Neden Gerekli
Özel Ders Avantajları
Mar 8, 2017
22084

Teknolojinin gelişmesi ile beraber her alanda inovasyon olduğu gibi eğitim dünyasında da sık sık yenilikler yapılmaktadır. Bu yeniliklere ayak uyduramayan veya genel olarak herhangi bir branş’da kendini eksik hisseden öğrenciler özel derse ihtiyaç duymaktadır. Son zamanlar’da özel ders dünyası o kadar büyüdü ki birçok öğretmen, atama bekleyen öğretmen veya herhangi bir branşta özel ders verme bilgisi olan kişiler bu alanda kendisine ek getiri sağlamaktadır. Bir çok insanın aklına katılan ve bu alanda ilk adımı atamayan kişilerin aklındaki en önemli soru; özel ders vermek istiyorum ne yapmalıyım? sorusudur.

Şimdi beraber bu sorunun cevaplarını bulalım.

Öncelikle bilmeniz gereklidir ki; tıpkı sizin gibi birçok kişi özel ders vermek için bu araştırmayı yapmakta ve hatta bu alanı bir meslek haline getirmiş durumdadır. Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız mevcut olan sitede kendinize ait tüm kriterlere uygun bir profil oluşturarak ilk adımı atmış olursunuz. Profilinizi oluşturduktan sonra sistemin sizden istediği tüm kriterleri (ders vermek istediğiniz yer, branş, ders saatleriniz vb. gibi) eksiksiz bir şekilde tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Daha sonra etik kurallar çerçevesinde küçükte olsa kendi profilinizin reklamını yapabilirsiniz. (Başlangıç olarak ozeldersalani.com daki profilinizi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak küçükte olsa belli bir kitleye ulaşmış olursunuz.)

Ayrıca sitede mevcut olan puanlama sistemi sayesinde özel ders bulmanın çok daha kolay olduğunu biliyor musunuz?

Bu sistemde ilgili kriterleri inceleyip özel ders arayan kişilerin sizi kolay bir şekilde bulmasını sağlayabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki son yıllarda belli başlı yeniliklerden dolayı öğrenciler özel derse yönlenmiş durumda. Artık çoğu öğrenci 1 yıl boyunca tüm dersleri alabileceği bir kuruma başlamaktansa sadece eksik olduğu branşlarda istediği saatte ders almayı daha çok istemektedir. Haklı olarak okul hayatındaki belli başlı eksikliklerden dolayı kendini bazı branşlarda geliştiremeyen öğrenciler ilgili branşla alakalı ders takviyesi alıp eksik olduğu noktaları gidermek istemektedir. Ve ayrıca velilerinde çoğunluğunun bu durumu daha çok talep etmesi sonucu özel ders büyük bir alana dönüşmüş olup bir çok kişinin getiri sağlayabileceği bir alan haline gelmiştir.

Özel ders denildiği zaman sadece genel ders dersler (matematik, ingilizce, fizik, kimya, fen bilimleri, türkçe, tarih, almanca, çince vb. gibi) akla gelmemelidir. Bir çok kişi sanat, müzik, teknoloji, yazılım, dil bilimleri, spor, direksiyon gibi bir çok alanda özel ders almak istemektedir. O yüzden uzman olduğunuz bir alanda uygun bir şekilde profil oluşturup bu büyük özel ders pastasından sizde kendi diliminizi alabilirsiniz.

Ayrıca interneti ve sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıp, internette bu alanda araştırma yapan velilerinde veya öğrencilerin size ulaşmasının sağlayabilirsiniz.

Özel ders vermek isteyen eğitimcilerin linkteki yazımızı dikkatlice okumasını tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan "İlk Defa Özel Ders Verenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar" başlıklı makalemizde özel ders vermeye yeni başlangıç yapan kişilerin dikkat etmesi ve uygulaması gereken en önemli noktalara değilmiştir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
33
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Canan Aydın
May 14, 2017
İstanbul iktisat uluslararası ilişkiler mezunuyum.. Siyasi tarihte Master yapıyorum..İlköğretim düzeyinde mat, Türkçe ve direksiyon dersi vermek istiyorum
Özel Ders Alanı
May 15, 2017
Canan Hanım merhabalar; Özel ders vermek için; eğitimci profili oluşturabilir ve ders talebi almaya başlayabilirsiniz.
Ayşenur
Haz 14, 2017
İstanbul, Kadıköy'e de ikamet ediyorum. Marmara Üniversitesi 3. sınıf öğrencisiyim. Bende özel ders vermek istiyorum. Bunun İçin ne yapmam gerekir. Ayrıca öğrenciden özel ders almaya talep oluyor mu acaba. Teşekkürler
Özel Ders Alanı
Haz 17, 2017
Ayşenur hanım; özel ders vermek istediğiniz branş ile ilgili eğitimci profili oluşturabilir ve ders talepleri alabilirsiniz. Evet öğrenciden özel ders talepleri oluyor.
Nurullah
Haz 21, 2017
Merhaba İzmir alaçatı da yaşıyorum. İngilizce ve almanca üzerine özel ders veriyorum. Yeni öğrencilere ulaşmak istiyorum bunun için ne yapabilirim. İngilizce ve almanca özel ders almak isteyenlere nasıl ulaşabilirim.
Özel Ders Alanı
Haz 22, 2017
Nurullah Bey merhaba. İngilizce ve almanca ders talebi alabileceğiniz branşlardır. Ders vermek istediğiniz yerleri ve ders vereceğiniz branşları seçerek sistem üzerinden "öğretmen profili" oluşturabilir ve yeni ders talepleri alabilirsiniz.
Nihan
Eki 16, 2017
İstanbul - Avrupa yakasında matematik ve fen bilimleri üzerine tüm seviyelerde özel ders vermekteyim. Bu alanda özel ders almak isteyen öğrenciler iletişime geçebilirler.
Feyza
Kas 10, 2017
Özel ders vermek isteyen kişilere ışık tutmuş bir makale olmuş, elinize sağlık. Ayrıca bende kayseride matematik dersi vermekteyim. Eğer kayseride matematik dersi almak isteyenler olursa bana ulaşabilirler.
Nihan
Oca 21, 2018
Ankara da özel ders vermek istiyorum, bunun için ne yapmalıyım, profil oluşturmam yeterli midir?
Nana
Şub 3, 2018
Ben özel ders vermek istiyorum..almaca ve inglisce dersler..
büsra
Şub 8, 2018
merhabalar, özel ders vermek istiyorum istanbul anadolu yakasında, almanca olarak özel ders verebılırım.
yalcın
May 20, 2018
selamlar ,ıngılızce ögertmenıyım ve özel ders vermek istiyorum,maltepedeyim ve ulaşımı kolay olan alanlardakı ögerencilere yardımcı olabılrım.
Enes güner doğan
Haz 21, 2018
Tokat zile veya turhal civarlarinda veya Istanbul beşiktaş kadıköy civarlarinda matematik eğitmeni arayanlar iletişime gecebilir
Hüseyin
Tem 25, 2018
Merhaba Arkadaşlar Herturlu Ehliyet Branşına özel ders verebilmekteyim en fazla 3 seans içerisinde trafikte rahatca araç kullanmanız gerçekleşecektir .. 3 seanş dışında ücret almıyorum detaylar için ulaşabilirsiniz tesekkurler
Ekin
Eki 17, 2018
ankara da yaşıyorum 8. sınıftaki çocuğum için matematikten lgs için özel ders aldırmak istiyorum, yardımcı olur musunuz. Teşekkürler
Mutlu
Eki 25, 2018
Cumhuriyet Üniversitesi ilköğretim matematik ögretmenliği mezunuyum.8 yıldır bu işi yapmaktayim. Sevecen,hirsli,disiplinli biriyim
Aslantin
Ara 7, 2018
Merhaba ! Öncelikle sizden teşekkür eder ve yorumlar inşallah Pozitif almaya devam edersiniz. Ben Yurtdışında 15 seneden fazla kaldım ve yaptığım tüm spor dallarında gerçek bilgili Ustalardan aldım , bunun için vereceğim derslerde praktik konuşuyor . Şade Nasıl bu ilgisi olan arkadaşlara ulaşabilirim, burda bana o gereken bilgiyi aktarırsanız sevinir mineral kalırım. Verebileceğim derslerden garantili sonuç elde edebilirler. Marathon koşu ve solum technik / vücut geliştirme ve planlı çalışma sonra her derse göre bezlenme şartları var. Yabancı dil olarak Almanca gramatik beraberinde persfektifi ders verebilirim . Stretch ve yoga ayrıten yapabilir ders verebilirim.
lütfiye kalfazade
Ara 7, 2018
Merhaba..Severek eğitimini aldığım Kimya tahsilini devletin FEN LİSELERİ düzeyinde .İZMİR'DE Özel kurumlarda ve özel ders vererek devam ettirdim. Mesleki deneyimlerimi yeni yaşantımı kurguladığım KUŞADASI VE CİVARI (KUŞADASI, AYDIN,SÖKE....) coğrafyasında yeni öğrencilere aktarmak istiyorum..Bir dersi sevebilmenin en önemli şartı anlayabilmektir..VE TAM DA BEN BUNU YAPIYORUM...Ders süresi 1,5 saat ders ücreti 80 liradır.1 saat örneklerle konu anlatımı ,kalan sürede ise sorular yanıtlanır...
Gul
Ara 15, 2018
Matematik ve fen bilgisi dersi vermek istiyorum ortaokul veya universiteye hazirlik.
Cristina
Oca 28, 2019
Merhaba evimde veya evlere çocuklara özel rusça dersi vermek istiyorum ek iş arıyorum
Aslı BOZ
Şub 16, 2019
Almanyada doğdum ve okudum. İşletme Üniverstitemi bitirdim. Özel Almanca Dersi vermek istiyorum.
Esme
Mar 18, 2019
Tük dili ve edebiyatı alanında tyt ve ayt sınavlarına hazırlık Türkçe dersleri
Yusuf Abdullah Yakupoğlu
Mar 31, 2019
Merhabalar. Bendeniz Marmara Üniversitesi talebesiyim. Tyt ve Ayt Matematik dersleri vermek ve üniversite hazırlık koçluğu yapmak istiyorum. Öğrenci olmam hasebiyle bedel ile yapmak durumundayım. Talip olan kişiler ile şart uzlaşması sağlanabilir. Karakterli ve bey’fendi bir insanım. Edep, usul, erkân bilirim. Zatımdan emin hissediniz.
Kübra Karakiraz
May 5, 2019
Denizli de yaşıyorum Pamukkale üniversitesi Tıp fakültesinde okuyorum. Lise ve ilköğretim seviyesinde matematik, ve lise seviyesinde kimya dersi vermek istiyorum
Ahmet MUTLU
Haz 26, 2019
Ilkokul ve orta okul öğrencilerine takviye kurs veriyorum.Derslerindeki başarıyı daha da arttırmak isteyen öğrenciler ile iletişime geçebilirim.Iyi günler dilerim.
Makbule Dayanır
Eyl 7, 2019
İngilizce öğretmenliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Henüz öğrenci olduğum için ilk etapta güvenmiyor olabilirsiniz fakat dil bilgisi, okuma, yazma, konuşma her açıdan kendime güveniyorum. Bunun için ne yapmam gerekir?
Elif Eren
Eki 3, 2019
Kocaeli Karamürselde ilköğretim ve orta okul öğrencilerine matematik dersi verebilirim..ilköğretim öğrencilerinin tüm derslerinden özel ders verebilirim..ilgilenenler mailimden bana ulasabilirler..
Mücahit
Kas 13, 2019
Selçuk üniversitesinde eczacılık 3. Sınıf öğrenciyim ilkokul öğrencilerine ve lise matematik biyoloji kimya geometri gibi dersleri anlatabilecek kapasitede olduğumu düşünüyorum
Merve Safa
Ara 25, 2019
Merhaba ben Merve Safa. Ankara üniversitesi kimya öğrencisiyim. Fen bilgisi alanında orta okul öğrencilerine ders vermek istiyorum. Sınavlara takviye veya fen dersini sevmek istiyorsanz bana ulaşın..
Handan
Oca 28, 2020
Almanya dogumluyum ve ana lisanim Almanca. Almanca lisani dersi almak istiyenlere nasil ulasirim.
Anıl
Şub 10, 2020
MERHABALAR BEN ANIL ALTINÖZ HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİYİM HATAY MERKEZDE YAŞIYORUM İLKÖĞRETİM ORTAOKUL LİSE VE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK İLE İLGİLİ ÖZEL DERS VERİLİR
Zuhal yıldız
Nis 22, 2020
Okul öncesi öğretmeniyim 4 yıldır bu işi çok severek yapıyorum ayriyetten özel derse gidiyorum kuranı kerim alanında çok iyiyim hocahanimimezum oldum ders vermek istiyorum
Fatma
Ara 21, 2020
İlköğretim ve ortaöğretim ingilizce dersi vermek istiyorum