ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Yasin G. Yasin G.
Yazar: Yasin G. | 05.03.2017 - 4 dakikalık okuma. Görüntülenme: 62831
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları
E ğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

 Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız aşağıda bahsedilen kriterlere dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Kimi eğitimciler sadece profil oluşturur ve öğrencilerin hemen kendilerine gelmesini isterler. Ancak unutulmamalıdır ki, özel ders almak isteyenlerin sayısı çok olduğu gibi vermek isteyenlerin sayısı da bir o kadar çoktur. Şimdi belirlediğimiz püf noktalara dikkat ederek, profilinizi diğer profillere göre öne çıkartabilirsiniz.

1) Profil Oluşturmak İçin Size Sunulan Alanları Eksiksiz Doldurun

Profil sayfanızdaki bilgileri eksiksiz bir şekilde ve tam olmasına dikkat ediniz. Ayrıca imla kurallarına uyarak bilgilerinizi doldurunuz. Çünkü istatistiklerimiz sonucu imla hatası olan profiller diğer profillere nazaran tercih edilmemektedir.

2) Ders Verdiğiniz Yerleri Seçin

Özel ders verdiğiniz yerleri (il, ilçe, mahalle vb.) belirlememeniz durumunda arama sonuçlarında çıkamazsınız. Bu yüzden ders vermek istediğiniz yerleri özenle belirleyiniz.

3) Ders Verdiğiniz Branşları Belirleyin

Özel ders vermek istediğiniz branşları belirlememeniz durumunda arama sonuçların da yeriniz olmaz. Bu yüzden özel ders vermek istediğiniz dersleri özenle belirleyiniz.

4) Öğretmen Hakkında Kısmına Dikkat Çekici Tanıtım Yazısı Yazın

Öğretmen profilinde mevcut olan “Öğretmen Hakkında” kısmı sizin kendinizi tanıtabileceğiniz, tecrübeniz verdiğiniz dersler vb. gibi birçok kriterlerinizi yazabileceğiniz kısımdır. Bu kısıma özel ders almak isteyen öğrenciler ve velilerin dikkatini çekecek yazı yazmanız sizin için bir artıdır.

5) Size Özel Bilgiler Kısmında Bulunan Yerleri Dikkat Çekici Şekilde Doldurun

Öğretmen profilinden bulunan "Size Özel Bilgiler" seçeneğinde öğrencilerin veya velilerin sizin hakkınızda bilgi sahibi olabileceği bazı bölümler bulunmaktadır. Bu bölümleri detaylıca doldurmak sizi ön plana çıkartacaktır. Ayrıca + puan kazanmanızı sağlayacaktır. 

5) Tanıtım Videonuzu Ekleyin

İstatistikler sonucu görsel ve video, yazılı metin’e göre daha çok ilgi çekmekte ve izlenmektedir. Bu yüzden profilinizde mevcut olan tanıtım videonuzu kesinlikle eklemelisiniz ve hatta imkanınız varsa profesyonel bir tanıtım videonuzu eklemenizi öne çıkmanız ve tercih edilmeniz için kesinlikte tavsiye ederiz.

6) Blog Yazmak

Branşınız ile alakalı bloglar yazarak hem puanlama sisteminde artı puan kazanmış olup hemde arama sonuçlarında yazdığınız blogları profilinizin öne çıkmasını sağlayacaktır.

7) Ders Talepleriniz Hergün Takip Edin

Yaşadığınız ile göre listelenen özel ders almak isteyen kişilerin ders talebi oluşturduğu sayfayı günlük olarak takip edip size uygun ders talebini doğrudan cevaplayabilirsiniz. Bu sayede direk özel ders almak isteyen kişilere ulaşmış olursunuz.

7) Prolilinizi Sosyal Medya’da Paylaşmak

Yukarıdaki bahsedilen kriterler sonucu oluşturmuş olduğunuz profilinizi daha geniş kitleye eriştirmek için facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya plartformlarında paylaşmanızı tavsiye ederiz. Yaptığınız paylaşımlarda ilgili etiketler (#özelders, #özeldersalanı, #ilözelders, #branşözelder vb.) kullanarak özel ders arayan kişilerin size sosyal medya paylaşımınızdan ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

8) Değerlendirme ve Yorum Talebinde Bulunun

Vermiş olduğunuz özel ders sonucunda, öğrenci’den veya veli’den sizin profilinizi ziyaret edip değerlendirme ve profilinize yorum yapmasını talep edin. Bu sayede profiliniz güncellenir, hem arama motorlarında hemde arama sonuçlarında görünürlülüğünüz artmış olur ve daha çok özel ders talebi alabilirsiniz. Ayrıca profilinize yapılan değerlendirme ve yorumlar, özel ders almak isteyen öğrencilerin dikkatini çekip sizi tercih etmesini sağlayabilir.

9) Size Gelen Ders Taleplerine Gün İçerisinde Cevap Vermeye Çalışın

Sizden özel ders almak isteyen birisi “Öğretmen Bağlan” seçeneğine tıkladığında size bildirim gelecektir. Bu bildirimleri takip edip size gelen ders taleplerine gün içerisinde cevap vermeye çalışın.

10) Siteye Her Gün Giriş Yapın

Site her gün giriş yaparak aktifliğiniz korumuş olursunuz ve ayrıca özel ders arayan ziyaretçilerin “online öğretmenler” kısmında size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

11) Üyelik Paketlerini Kullanın

Mevcut olan üyelik paketlerini satın alarak profilinizi arama sonuçlarında ve özel ders sayfasında öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha çok özel ders almak isteyen öğrencilere ulaşmış olursunuz.

Ayrıca üyelik paketi sayesinde kuruma gelen ders taleplerini konumunuza yakın olanları almış olabilirsiniz.

Üyelik paketlerinin avantajları ücretsiz üye olup inceleyebilirsiniz.

12) Puanlama Sistemi

Puanlama sisteminde mevcut olan kriterleri yaparak profilinizin puanını yükselmiş olur ve “yüksek puanlı öğretmen” sonuçlarında görünürlüğünüz ve sıralamanızı yükseltmiş olursunuz.

Puanlama sistemin önemini ve kriterlerini öğrenmek için tıklayınız.

 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Özel Ders Ücretleri Nasıl Olmalı?

Özel Ders Ücretleri Nasıl Olmalı?

Özel ders ücretleri ne kadardır. Hangi öğretmen ne kadarlık ücretle özel ders vermektedir. Tüm bilgiler blog da.

Yorumlar (33)
Makaleyi beğendin mi ?
ö

özge y.
Cevap Yaz

Ilkokula derslere yardımci Ortaokul fen ve mat dersleri, 20 yıl tecrübeli

H

Hilal H.
Cevap Yaz 05 Ekim 2023

Matrmatik öğretmeniyim bilgilerim profilimde özel ders veriyorum detayları iletişime geçerseniz konuşuruz

İ

İLHAN K.
Cevap Yaz 13 Mart 2023

Biyoloji öğretmeniyim. 9,10,11. sınıf ve YKS ye yönelik online ders veriyorum. Biyolojiyi bir de benden dinleyin derim.

Ü

ÜMÜT V.
Cevap Yaz

5,6,7 ve 8.sınıf öğrencilerine matematik geometri dersi verilir

A

AYHAN Y.
Cevap Yaz 08 Ekim 2022

Merhalar Özel ders verenlerin ve isteyenlerin güvenli bir biçimde buluşturduğunuz için teşekkürler.

Ş

Şenay A.
Cevap Yaz 15 Temmuz 2022

DENEYİMLİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENİNDEN KİŞİYE ÖZEL VEYA GRUP ŞEKLİNDE HER SEVİYEDE İNGİLİZCE DERSLERİ Online Ders Veren

M

Mustafa T.
Cevap Yaz 16 Ekim 2021

Başkent Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunu İngilizce öğretmeniyim. Alanımda çok sayıda konferansa hem katılımcı hem de sunucu olarak katıldım. Ayrıca 5 yıldır aktif bir şekilde İngilizce öğretmeni olarak çalışmaktayım. Özellikle lise 9-10. sınıflara İngilizce okuma yazma dinleme ve konuşma kabiliyetleri gelişimi için dersler verdim ve hala vermekteyim. Her yaş ve seviye grubu için program hazırlayıp ders verebilirim.

c

cansu v.
Cevap Yaz 09 Temmuz 2021

tıp öğrencisiyim ilkokul lise ortaokul öğrencilerine 90 dakikası 50 tl den matematik,fizik,kimya,biyoloji,fen bilimleri ders veriyorum

T
TUBA DİLEK Ö. Cevap Yaz 28 Temmuz 2021

iletişime geçmek isterim ilkokul matematik dersi için

H

Halil E.
Cevap Yaz 01 Ocak 2021

Herkese faydalı en kaliteli sayfa bence

B

Beyza B.
Cevap Yaz

Henüz ders vermeye başlamadım. Ancak bu sitenin oldukça verimli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca hiç olumsuz bir yoruma rastlamadım. Bence tecrübe edinmek için doğru bir seçim.

Ö

Özlem G.
Cevap Yaz 21 Ekim 2020

100 tl ye online türkçe matematik özel ders veriyorum. Ilkokul orta okul ve lise öğrencilerine

i

ilknur A.
Cevap Yaz 07 Ekim 2020

Türk dili ve edebiyatı öğretmeniyim, öğrenci koçuyum ve hızlı etkili okuma uzmanlığı yapıyorum. Liseye ve üniversiteye hazırlık Türkçe dersini etkili okuma ve beyin haritaları tekniği ile verip ezberden uzak kavram haritaları ile çalıştırıp gençleri doğru teknik ile tanıştırıyorum. Paragraf sorularında özellikle hızlı ve etkili okumanın faydasını gördükten sonra iyi bir okur haline gelip kitap okumaktan da zevk alıyorlar... Öğrencilerime kişilik özelliklerine uygun ders programı hazırlayıp, stresle başa çıkma yollarını da öğretiyorum.

S

Sabire B.
Cevap Yaz

Derslerimde hiçbir zaman ezberci olmadım, zaten matematik öyle bir ders değil. Mantığını anladım, mantığını anlatmaya çalıştım. Kolaylaştırıp zorlaştırmayan özel yöntemlerle öğrencimin anlayabileceği şekilde işlediğim derslerde azami verimi aldığımı da ekleyerek tekliflerinizi veya sorularınızı bekliyorum. Esenlikler diliyorum.

Z

Zeynep G.
Cevap Yaz

Çok güzel bir uygulama, herkese tavsiye ederim.

N

Neşe B.
Cevap Yaz

Üniversite öğrencisiyim. İlkokul öğrencilerine özel ders vermek istiyorum. Ödevlere yardım yapılır okuma yazma geliştirilir. Matematik ders takviyesi yapılır. Yer İzmir.Fiyat saati 40 tl

C

Cansu B.
Cevap Yaz 20 Ocak 2020

Şuan maltepede özel bir rehabilitasyon merkezinde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları üzerine yaklaşık bir yıldır eğitim vermekteyim. Üsküdar Üniversitesi mezunuyum. Aynı zamanda Atatürk Üniversitesinden Çocuk Gelişimi Bölümü mezunuyum. Boş zamanlarımda özel ders veriyorum. Ümraniye /Ataşehir tarafında oturuyorum.

G

Gül T.
Cevap Yaz

Yardimci olursaniz sevinirim.

Ö

Ömer Ü.
Cevap Yaz

Türkçe dersinde liselere hazırlık özel dersleri veriyorum.

G

Gözde Y.
Cevap Yaz

Adnan Menderes üniversitesi eğitim fakültesi fen bilimleri öğretmenliği mezunuyum .5 yıldır Bandırma ve çevresinde fen dersleri veriyorum

A

Ayşe D.
Cevap Yaz

Kırk yıllık tecrübemin yarısı özel eğitim (işitme engelli , özel öğrenme güçlüğü, disleksi)ile çalışmakla geçti. Şu anda kolej öğretmeniyim.ilkokul öğrencilerine özel ders verip başarılı olmalarına katkıda bulunmak istiyorum.

E

Ebru E.
Cevap Yaz 27 Ocak 2019

Sarıyer İstinye de fen bilimleri öğretmeniyim.ortaokul fen bilimleri ve matematik alanlarında özel ders veriyorum.slmak isteyenler bana ulaşabilirsiniz

B

Bülent U.
Cevap Yaz 13 Ocak 2019

Merhaba, 15 yıllık ispanyolca öğretmeniyim. Özel ders vermek istiyorum, nereye, nasıl üye olunuyor?

D

Duygu E.
Cevap Yaz

Merhaba,gerçekten çok iyi bir site. Kastamonu-Merkez Türkçe (Dil Bilgisi) Sosyal Bilgiler ve Edebiyat için özel ders verebilirim. Üniversite öğrencisiyim...

S

Selin Nur Ö.
Cevap Yaz 06 Temmuz 2018

Sınıf öğretmenliği 4. Sınıftayım. Gaziantep'te Temmuz ve ağustos ayları için özel ders vermek istiyorum. İlkokul takviyesi yapacağım. Ders almak isteyenler bana ulaşabilir.

A

Ayşegül E.
Cevap Yaz

Özel derse ihtiyaç 1-Başarılı olmak iateyen öğrenci eksiklerini tamamlamak ister. 2- Ders çalışmayı bilmeyen veya sevmeyen öğrencilerin velileri son çare ders aldırtmak ister. İlk durumda kalıcı konu anlatımı ve takip İkincisinde ise sağlam bir iletişim becerisi gereklidir. Sakaryada 4-12 sınıf öğrenci portföyümle . Kpss-dgs takibim ile özel ders vermekteyim.

Z

Zeynep T.
Cevap Yaz

NEYE ÇARE ARIYORUZ? Okullarda öğrenmeyi engelleyen etmenlerin başında okullardaki öğretim metotlarının farklı düşünmeye izin vermeyen, kesin yargılar içeren ve son noktayı koyan ifade tarzlarıyla karşı karşıya oluşu gelmektedir. Klasik öğretim metotlarının düşünceye sınır çizen bu yaklaşıma farklı bir bakış açısı getirmek gerekmektedir. Klasik öğretim yöntemleri yeni kuşak karşısında maalesef ömrünü tamamlamıştır. Bu konumlandırma çerçevesinde: Birincil Hedef; Z kuşağının teknoloji karşısındaki eğilimlerini de göz önünde bulunduracak olursak yepyeni bir öğrenme sürecine doğru yelken açmış olacağız. Nitekim, alternatif düşünceleri ortaya koyan ve düşünceye sınır çizmeyen yeni bir yöntem geliştirmemiz gerekmektedir. İkincil Hedef; Eski metotlarla, okuldaki öğrenmenin bilgi depolamaktan öteye geçmemesinden dolayı öğrencilerin zihinlerini köreltici etkisini görmekten de yoğun bir şekilde rahatsızlık duymaktayız. Bireyin düşünceyi sözlü ve yazılı ifade gücünü geliştirmek için çeşitli çalışmalar düzenleyeceğimiz bir gelişim akademisi kurarak bir ilke imza atmış bulunuyoruz. NE KADAR SÜREDE? HANGİ YÖNTEMLERİ KULLANACAĞIZ? Birincil Hedef için; Öneri: Çok geniş olan müfredatı klasik yöntemlerle öğrencilere kavratmaya çalışmak, ezberciliğin ötesine geçmemektedir. Ezberci eğitimse sadece gerçek öğrenmeyi engellemekle kalmamakta; öğrencinin bireyselliğini yok etmekte, özgün düşünceyi sınırlamakta ve yerleşik düşünme kalıbına uymayan yeni verilerin değerlendirilmesini engellemektedir. Öğrenme ve kültürel birikimi oluşturma sürecinin sonunda öğrenciler teknoloji kullanarak zihinlerinde oluşan bilgiyi haritalayarak kırk elli sayfalık konuyu tek bir haritada görebileceklerdir. Teknoloji bu sefer zaman yönetimi konusunda onlara destek verecek, öğrenmiş oldukları konuya döndüklerinde 2-3 dakikada bir üniteyi tekrar etme şansını yakalayacaklardır. Yirirmi birinci yüzyılda eğitim programlarının öğrencilere çok yönlü, soyut, eleştirel, yaratıcı, bağımsız düşünme; problem çözme, etkili iletişim becerileri kazandırma, bilgi üretme, öğrenmeyi öğrenme, kendilerini değerli hissetme, kapasitelerine güvenme ancak MİND MAPPİNG gibi yapılandırmacı eğitim anlayışının ve bunun gibi yöntemlerin ürünü olacaktır. Öğrenciler yine farklı eğitim yöntemleriyle farkına vardıkları bilgileri kendi mind mappinglerine dökecekler, böylelikle öğrenmeler, ezberden kavramlara ve şekillere bağlanacaktır. Bu yöntemle bilginin transferi, grupla öğrenme alanından çıkarak kişisel öğrenme alanına girecektir. İkinci Hedef için; Edebiyat; insanların kendi dünyalarından başkalarının yaşamına açtıkları kapıdır. İnsan, edebi metinler aracılığıyla kendi duygularıyla, düşünceleriyle yüzleşirken kültürün ve zamanın sınırlarının ötesine geçer, özgürleşir. Hedefimiz global dünyanın farkında olan, sorgulayan, karşılaştığı problemler karşısında en doğru çözümleri üreten bireyler yetiştirmektir. Düşünme, sözlü ve yazılı ifade becerisini eş düzlemde dengelemek ilk hedefimizdir. Bu hedeflerimizi Türk ve dünya edebiyatının güzide eselerlerinin ışığında, zaman zaman değerli yazarlarımızın desteğiyle gençlerimizi kalemin gücüne eriştirmek beklediğimiz nihai sonuçtur.


Cevap Yaz 28 Ocak 2018

5 aydır kullandığım bir site oldukça başarılı, 4 5 tane öğrenciye bu site sayesinde ulaşıp derslere başladım :)


Cevap Yaz

Üye olduğum bir site, açıkçası ilk başlarda fazla öğrenci geleceğini düşünmüyordum. Ama internet üzerinden öğrenci bulduğum en iyi sitelerden birisi.


Cevap Yaz 07 Haziran 2017

Nasıl özel ders verebilirim.


Cevap Yaz 02 Haziran 2017

Özel ders vermek istediğiniz branşlar üzerine eğitimci profili oluşturabilir ve ders talepleri alabilirsiniz.

M

Mehmet Y.
Cevap Yaz

Nasıl özel ders verebilirim

İ

İstanbul S.
Cevap Yaz 21 Nisan 2017

Değerli ziyaretçilerimiz; Güzel dilekleriniz için teşekkür ederiz. Özel ders vermek isteyen herkes ücretsiz olarak öğretmen(eğitimci) profili oluşturabilir. Ücretsiz olarak üye olan herkesle "Özel Ders Alanı" olarak iletişime geçilecektir. İyi günler dileriz.