ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Yazar: Yasin G. | 05.03.2017 - 4 dakikalık okuma. Görüntülenme: 52427
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları
Yasin G. Yasin G.
E ğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

 Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız aşağıda bahsedilen kriterlere dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Kimi eğitimciler sadece profil oluşturur ve öğrencilerin hemen kendilerine gelmesini isterler. Ancak unutulmamalıdır ki, özel ders almak isteyenlerin sayısı çok olduğu gibi vermek isteyenlerin sayısı da bir o kadar çoktur. Şimdi belirlediğimiz püf noktalara dikkat ederek, profilinizi diğer profillere göre öne çıkartabilirsiniz.

1) Profil Oluşturmak İçin Size Sunulan Alanları Eksiksiz Doldurun

Profil sayfanızdaki bilgileri eksiksiz bir şekilde ve tam olmasına dikkat ediniz. Ayrıca imla kurallarına uyarak bilgilerinizi doldurunuz. Çünkü istatistiklerimiz sonucu imla hatası olan profiller diğer profillere nazaran tercih edilmemektedir.

2) Ders Verdiğiniz Yerleri Seçin

Özel ders verdiğiniz yerleri (il, ilçe, mahalle vb.) belirlememeniz durumunda arama sonuçlarında çıkamazsınız. Bu yüzden ders vermek istediğiniz yerleri özenle belirleyiniz.

3) Ders Verdiğiniz Branşları Belirleyin

Özel ders vermek istediğiniz branşları belirlememeniz durumunda arama sonuçların da yeriniz olmaz. Bu yüzden özel ders vermek istediğiniz dersleri özenle belirleyiniz.

4) Öğretmen Hakkında Kısmına Dikkat Çekici Tanıtım Yazısı Yazın

Öğretmen profilinde mevcut olan “Öğretmen Hakkında” kısmı sizin kendinizi tanıtabileceğiniz, tecrübeniz verdiğiniz dersler vb. gibi birçok kriterlerinizi yazabileceğiniz kısımdır. Bu kısıma özel ders almak isteyen öğrenciler ve velilerin dikkatini çekecek yazı yazmanız sizin için bir artıdır.

5) Size Özel Bilgiler Kısmında Bulunan Yerleri Dikkat Çekici Şekilde Doldurun

Öğretmen profilinden bulunan "Size Özel Bilgiler" seçeneğinde öğrencilerin veya velilerin sizin hakkınızda bilgi sahibi olabileceği bazı bölümler bulunmaktadır. Bu bölümleri detaylıca doldurmak sizi ön plana çıkartacaktır. Ayrıca + puan kazanmanızı sağlayacaktır. 

5) Tanıtım Videonuzu Ekleyin

İstatistikler sonucu görsel ve video, yazılı metin’e göre daha çok ilgi çekmekte ve izlenmektedir. Bu yüzden profilinizde mevcut olan tanıtım videonuzu kesinlikle eklemelisiniz ve hatta imkanınız varsa profesyonel bir tanıtım videonuzu eklemenizi öne çıkmanız ve tercih edilmeniz için kesinlikte tavsiye ederiz.

6) Blog Yazmak

Branşınız ile alakalı bloglar yazarak hem puanlama sisteminde artı puan kazanmış olup hemde arama sonuçlarında yazdığınız blogları profilinizin öne çıkmasını sağlayacaktır.

7) Ders Talepleriniz Hergün Takip Edin

Yaşadığınız ile göre listelenen özel ders almak isteyen kişilerin ders talebi oluşturduğu sayfayı günlük olarak takip edip size uygun ders talebini doğrudan cevaplayabilirsiniz. Bu sayede direk özel ders almak isteyen kişilere ulaşmış olursunuz.

7) Prolilinizi Sosyal Medya’da Paylaşmak

Yukarıdaki bahsedilen kriterler sonucu oluşturmuş olduğunuz profilinizi daha geniş kitleye eriştirmek için facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya plartformlarında paylaşmanızı tavsiye ederiz. Yaptığınız paylaşımlarda ilgili etiketler (#özelders, #özeldersalanı, #ilözelders, #branşözelder vb.) kullanarak özel ders arayan kişilerin size sosyal medya paylaşımınızdan ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

8) Değerlendirme ve Yorum Talebinde Bulunun

Vermiş olduğunuz özel ders sonucunda, öğrenci’den veya veli’den sizin profilinizi ziyaret edip değerlendirme ve profilinize yorum yapmasını talep edin. Bu sayede profiliniz güncellenir, hem arama motorlarında hemde arama sonuçlarında görünürlülüğünüz artmış olur ve daha çok özel ders talebi alabilirsiniz. Ayrıca profilinize yapılan değerlendirme ve yorumlar, özel ders almak isteyen öğrencilerin dikkatini çekip sizi tercih etmesini sağlayabilir.

9) Size Gelen Ders Taleplerine Gün İçerisinde Cevap Vermeye Çalışın

Sizden özel ders almak isteyen birisi “Öğretmen Bağlan” seçeneğine tıkladığında size bildirim gelecektir. Bu bildirimleri takip edip size gelen ders taleplerine gün içerisinde cevap vermeye çalışın.

10) Siteye Her Gün Giriş Yapın

Site her gün giriş yaparak aktifliğiniz korumuş olursunuz ve ayrıca özel ders arayan ziyaretçilerin “online öğretmenler” kısmında size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

11) Üyelik Paketlerini Kullanın

Mevcut olan üyelik paketlerini satın alarak profilinizi arama sonuçlarında ve özel ders sayfasında öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha çok özel ders almak isteyen öğrencilere ulaşmış olursunuz.

Ayrıca üyelik paketi sayesinde kuruma gelen ders taleplerini konumunuza yakın olanları almış olabilirsiniz.

Üyelik paketlerinin avantajları ücretsiz üye olup inceleyebilirsiniz.

12) Puanlama Sistemi

Puanlama sisteminde mevcut olan kriterleri yaparak profilinizin puanını yükselmiş olur ve “yüksek puanlı öğretmen” sonuçlarında görünürlüğünüz ve sıralamanızı yükseltmiş olursunuz.

Puanlama sistemin önemini ve kriterlerini öğrenmek için tıklayınız.

 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Özel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Yorumlar (67)
Makaleyi beğendin mi ?
İ

İLHAN K.
Cevap Yaz 13 Mart 2023

Biyoloji öğretmeniyim. 9,10,11. sınıf ve YKS ye yönelik online ders veriyorum. Biyolojiyi bir de benden dinleyin derim.

Ü

ÜMÜT V.
Cevap Yaz

5,6,7 ve 8.sınıf öğrencilerine matematik geometri dersi verilir

A

AYHAN Y.
Cevap Yaz 08 Ekim 2022

Merhalar Özel ders verenlerin ve isteyenlerin güvenli bir biçimde buluşturduğunuz için teşekkürler.

Ş

Şenay A.
Cevap Yaz 15 Temmuz 2022

DENEYİMLİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENİNDEN KİŞİYE ÖZEL VEYA GRUP ŞEKLİNDE HER SEVİYEDE İNGİLİZCE DERSLERİ Online Ders Veren

B

Barış
Cevap Yaz 10 Temmuz 2022

Siteniz gerçekten mükemmel, Türkiyenin belki de en iyisi. Ama iki konuya değinmek istiyorum. Birincisi özel ders için ilan bırakıp sonra ilgili öğretmenlere dönüş yapmayan veliler oluyor. İkincisi kadın öğretmen isteyen çok, ama büyüyen talebe cevap verecek düzeyde kadın öğretmen sayısı özellikle sayısal branşlarda az. Velilerin kadın öğretmen ısrarını anlamlı bulmuyorum, kimse kusura bakmasın.

Ö

Özlem
Cevap Yaz 24 Ocak 2022

Süleyman Demirel üniversitesi matematik bölümü mezunuyum, LGS matematik dersi verebilirim, şişli İstanbul

M

Mustafa T.
Cevap Yaz 16 Ekim 2021

Başkent Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunu İngilizce öğretmeniyim. Alanımda çok sayıda konferansa hem katılımcı hem de sunucu olarak katıldım. Ayrıca 5 yıldır aktif bir şekilde İngilizce öğretmeni olarak çalışmaktayım. Özellikle lise 9-10. sınıflara İngilizce okuma yazma dinleme ve konuşma kabiliyetleri gelişimi için dersler verdim ve hala vermekteyim. Her yaş ve seviye grubu için program hazırlayıp ders verebilirim.

M

M.
Cevap Yaz

ilkokul öğrencilerine bahçeşehir ıspartakule civarı türkçe özel ders veriyorum 5 yıllık tecrübem var ilgilenenlere yardımcı olabilirim.

c

cansu v.
Cevap Yaz 09 Temmuz 2021

tıp öğrencisiyim ilkokul lise ortaokul öğrencilerine 90 dakikası 50 tl den matematik,fizik,kimya,biyoloji,fen bilimleri ders veriyorum

T
TUBA DİLEK Ö. Cevap Yaz 28 Temmuz 2021

iletişime geçmek isterim ilkokul matematik dersi için


Cevap Yaz 23 Ocak 2021

İlk okul öğrencilerine ders vermek istiyorum ama lise son sınıf öğrencisiyim.bu sitede ders verebilmek için üniversite mezunu ya da üniversitesi okumuş olmak zorunlumu acaba ?

H

Halil E.
Cevap Yaz 01 Ocak 2021

Herkese faydalı en kaliteli sayfa bence

B

Beyza B.
Cevap Yaz

Henüz ders vermeye başlamadım. Ancak bu sitenin oldukça verimli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca hiç olumsuz bir yoruma rastlamadım. Bence tecrübe edinmek için doğru bir seçim.

Ö

Özlem G.
Cevap Yaz 21 Ekim 2020

100 tl ye online türkçe matematik özel ders veriyorum. Ilkokul orta okul ve lise öğrencilerine

i

ilknur A.
Cevap Yaz 07 Ekim 2020

Türk dili ve edebiyatı öğretmeniyim, öğrenci koçuyum ve hızlı etkili okuma uzmanlığı yapıyorum. Liseye ve üniversiteye hazırlık Türkçe dersini etkili okuma ve beyin haritaları tekniği ile verip ezberden uzak kavram haritaları ile çalıştırıp gençleri doğru teknik ile tanıştırıyorum. Paragraf sorularında özellikle hızlı ve etkili okumanın faydasını gördükten sonra iyi bir okur haline gelip kitap okumaktan da zevk alıyorlar... Öğrencilerime kişilik özelliklerine uygun ders programı hazırlayıp, stresle başa çıkma yollarını da öğretiyorum.

S

Sabire B.
Cevap Yaz

Derslerimde hiçbir zaman ezberci olmadım, zaten matematik öyle bir ders değil. Mantığını anladım, mantığını anlatmaya çalıştım. Kolaylaştırıp zorlaştırmayan özel yöntemlerle öğrencimin anlayabileceği şekilde işlediğim derslerde azami verimi aldığımı da ekleyerek tekliflerinizi veya sorularınızı bekliyorum. Esenlikler diliyorum.

Z

Zeynep G.
Cevap Yaz

Çok güzel bir uygulama, herkese tavsiye ederim.


Cevap Yaz

Öğrencilik yıllarımdan beri özel ders veriyorum. Yaklaşık 6 yıllık özel ders geçmişim var. Küçük büyük bütün öğrencilerimle başarılı iletişim kurabiliyorum.


Cevap Yaz

Merhaba 29 yıldır öğretmenlik yapıyorum. Hacettepe Almanca Öğretmenliği bölümü mezunuyum.5 yil almanya da Türkçe öğretmenliği yaptım. İsteyenlere Almanca öğretebilirim. Selamlar


Cevap Yaz

Gazi Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencisiyim. İnsan ilişkilerim çok kuvvetlidir. Ders vermek istiyorum :)

N

Neşe B.
Cevap Yaz

Üniversite öğrencisiyim. İlkokul öğrencilerine özel ders vermek istiyorum. Ödevlere yardım yapılır okuma yazma geliştirilir. Matematik ders takviyesi yapılır. Yer İzmir.Fiyat saati 40 tl

C

Cansu B.
Cevap Yaz 20 Ocak 2020

Şuan maltepede özel bir rehabilitasyon merkezinde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları üzerine yaklaşık bir yıldır eğitim vermekteyim. Üsküdar Üniversitesi mezunuyum. Aynı zamanda Atatürk Üniversitesinden Çocuk Gelişimi Bölümü mezunuyum. Boş zamanlarımda özel ders veriyorum. Ümraniye /Ataşehir tarafında oturuyorum.

G

Gül T.
Cevap Yaz

Yardimci olursaniz sevinirim.


Cevap Yaz

Özel matematik dersi verilir.


Cevap Yaz

Özel ders nasıl verebılırım-Coğrafya


Cevap Yaz

Ankara üniversitesi ilahiyat fakültesi mezunuyum.Ortaöğretim matematik Türkçe ve İngilizce dersi verebilirim.ayrica İHL ve ilahiyat fakültesi hazırlık öğrencilerine Arapça dersi verebilirim.

Ö

Ömer Ü.
Cevap Yaz

Türkçe dersinde liselere hazırlık özel dersleri veriyorum.

G

Gözde Y.
Cevap Yaz

Adnan Menderes üniversitesi eğitim fakültesi fen bilimleri öğretmenliği mezunuyum .5 yıldır Bandırma ve çevresinde fen dersleri veriyorum


Cevap Yaz

Merhaba fen bilimleri ögretmeniyim özel ders vermek istiyorum ilgilenen arkadaslar ulaşsınlar .Diyarbakır da ikamet etmek koşuluyla.


Cevap Yaz 23 Temmuz 2019

Yaklaşık 7 yıldır ilkokul öğrencilerine ders çalıştırıyorum.ziraat mühendisiyim özellikle matematik dersi veriyorum. İstanbuldan izmire taşındım. Part time hem ders çalıştırıp hem de çocuklara faaliyet yaptırabilirim.Ayrıca resim ve el becerilerine destek verip kitap okumaları ve ilgi alanlarını geliştirmek konusunda yardımım olacaktır. İyi günler.


Cevap Yaz 15 Haziran 2019

Ankara Yenimahalle de 13 yıllık sinif öğretmeniyim.Ilkokul öğrencilerine ozel ders vermek istiyorum


Cevap Yaz 08 Haziran 2019

Ilkokul öğrencilerine Tüm derslerden özel ders vermek istiyorum.


Cevap Yaz

site oldukça güvenilir ve aktif tavsiye ederim


Cevap Yaz

Merhaba, ben Almanya da doğdum büyüdüm 2009 yılında Türkiye ye geldim Almanca ana dilim özel ders vermek istiyorum evden.


Cevap Yaz

Merhaba ben 4. Yıllık Güzel sanatlar Müzik bölümü eğitimimin ardından şu an Üniversite Lisans 1. Sınıf Müzik öğrencisiyim. Şehir dılında okuduğum için ders vermek istiyorum. Ana branşım Yan Flüt ve Piyano bunun haricinde Müzikal Kulak eğitimi , Güzel sanatlar lisesine hazırlık kurslarıda verebilirim


Cevap Yaz 08 Nisan 2019

Merhaba Fen bilgisi öğretmeniyim. İlköğretim düzeyinde özel ders vermek istiyorum. İhtiyacı olan öğrenciler bana ulaşabilirler.


Cevap Yaz 01 Nisan 2019

İlkokuldan klpssye kadar her seviyede türe ve edebiyat dersleri verilir


Cevap Yaz 14 Mart 2019

Felsefe grubu öğretmeni


Cevap Yaz 06 Mart 2019

Merhaba, Yaklaşık 3 yıldir diş ticaret ve lojistik uzmani olarak görev yapmaktayim. Insanlara birseyler anlatmayi ve öğretmeyi çok seviyorum. Bu sayede geçmişte 10-12 kisiye özel ders verdim. Yardimci olabileceğim dersler; İngilizce, Almanca. Ders saati 40 ₺ Teşekkürler.

A

Ayşe D.
Cevap Yaz

Kırk yıllık tecrübemin yarısı özel eğitim (işitme engelli , özel öğrenme güçlüğü, disleksi)ile çalışmakla geçti. Şu anda kolej öğretmeniyim.ilkokul öğrencilerine özel ders verip başarılı olmalarına katkıda bulunmak istiyorum.

E

Ebru E.
Cevap Yaz 27 Ocak 2019

Sarıyer İstinye de fen bilimleri öğretmeniyim.ortaokul fen bilimleri ve matematik alanlarında özel ders veriyorum.slmak isteyenler bana ulaşabilirsiniz


Cevap Yaz 24 Ocak 2019

Merhabalar. Marmara Üniversitesi'nden mezun Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeniyim. Etüt Merkezi,özel okul, dershane, kurs ve özel ders tecrübem var. Ortaöğretim, ilköğretim ve sınavlara hazırlık öğrencileri için Türkçe ders takviyesi ve Edebiyat Ayt anlatabilirim. ilkokul öğrencilerinin ödevlerini yaptırmaya, kitap okuma noktasında belirli tekniklerle okuma alışkanlığı kazandırmaya yardımcı olabilirim. İstanbul Avrupa yakasındaki  bu konuda arayış içinde olan kişilerle mail ve telefon üzerinden iletişim kurabiliriz. :)


Cevap Yaz 15 Ocak 2019

Adana Seyhan’da uygun fiyata İlköğretim Türkçe,İngilizce dersi verebilirim.Çocuklarla iyi anlaşırım, mesleki eğitim fakültesi mezunuyum.Ders almak isteyenler bana ulaşabilir.

B

Bülent U.
Cevap Yaz 13 Ocak 2019

Merhaba, 15 yıllık ispanyolca öğretmeniyim. Özel ders vermek istiyorum, nereye, nasıl üye olunuyor?


Cevap Yaz 07 Ocak 2019

Matematikten özel ders almak isteyene tecrübeli öğretmen. İLKÖĞRETİM LİSE

D

Duygu E.
Cevap Yaz

Merhaba,gerçekten çok iyi bir site. Kastamonu-Merkez Türkçe (Dil Bilgisi) Sosyal Bilgiler ve Edebiyat için özel ders verebilirim. Üniversite öğrencisiyim...


Cevap Yaz

Amerikadan geldim antalya da yasiyorum ingilizce dersi vermek istiyorum eğer ingilizce dersi almak isteyen varsa ders verebilirim . mail adresime taleplerinizi iletebilirsiniz .


Cevap Yaz

Ozel ders vermeyi dusunuyorum sariyer istanbul da otuyorum


Cevap Yaz 23 Ekim 2018

BALIKESİR BANDIRMA , ilkokul ve ortaokul lise öğrencilerine Matematik Geometri derslerinde yardımcı olunur.


Cevap Yaz

28 yıl Türkiye'nin çeşitli liselerinde fizik öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra emekli oldum dershane tecrübemle ve her düzeyde çalıştığım örencilerimle başarımı ispatladım en son Manavgat Anadolu lisesinden 20yıl çalıştıktan sonra emekli oldum bu süre içerisinde il genelinde Antalya 3ve 4.lüğü gibi alanımızda önemli başarılar sağladık bire bir verdiğim özel derslerde örencilerimi çok iyi motive ederek yorum yeteneklerini geliştirerek ve kavramlar arasındaki ilişkileri yorum lambalarını sağlıyarak ve tabiki öğrencilerim le birlikte önemli başarılar sağladık

S

Selin Nur Ö.
Cevap Yaz 06 Temmuz 2018

Sınıf öğretmenliği 4. Sınıftayım. Gaziantep'te Temmuz ve ağustos ayları için özel ders vermek istiyorum. İlkokul takviyesi yapacağım. Ders almak isteyenler bana ulaşabilir.


Cevap Yaz 27 Haziran 2018

Gebze ve çayırova civarı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine İngilizce ve Türkçe derslerinde yardımcı olunur.


Cevap Yaz 03 Haziran 2018

Merhaba ben Siyaset bilimi uluslarası ilişkiler dördüncü sınıf öğrencisiyim yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorum bu nedenle özel ders vermek istiyorum inşallah hayırlı olur teşekkürler daha önce özel ders vermiştim otizmli çocukları şimdi Fatih caminin yanında Suriyeli çocuk bayanlara Türkçe dersi veriyorum gününü haftanın dört günü üçer saat

A

Ayşegül E.
Cevap Yaz

Özel derse ihtiyaç 1-Başarılı olmak iateyen öğrenci eksiklerini tamamlamak ister. 2- Ders çalışmayı bilmeyen veya sevmeyen öğrencilerin velileri son çare ders aldırtmak ister. İlk durumda kalıcı konu anlatımı ve takip İkincisinde ise sağlam bir iletişim becerisi gereklidir. Sakaryada 4-12 sınıf öğrenci portföyümle . Kpss-dgs takibim ile özel ders vermekteyim.

E

Ersoy U.
Cevap Yaz 14 Nisan 2018

www.ozeldersalani.com ile hedefinize doğru emin adımlarla ilerleyin. Unutmayın! Eğitimde gönüllülük ve süreklilik esastır.

Z

Zeynep T.
Cevap Yaz

NEYE ÇARE ARIYORUZ? Okullarda öğrenmeyi engelleyen etmenlerin başında okullardaki öğretim metotlarının farklı düşünmeye izin vermeyen, kesin yargılar içeren ve son noktayı koyan ifade tarzlarıyla karşı karşıya oluşu gelmektedir. Klasik öğretim metotlarının düşünceye sınır çizen bu yaklaşıma farklı bir bakış açısı getirmek gerekmektedir. Klasik öğretim yöntemleri yeni kuşak karşısında maalesef ömrünü tamamlamıştır. Bu konumlandırma çerçevesinde: Birincil Hedef; Z kuşağının teknoloji karşısındaki eğilimlerini de göz önünde bulunduracak olursak yepyeni bir öğrenme sürecine doğru yelken açmış olacağız. Nitekim, alternatif düşünceleri ortaya koyan ve düşünceye sınır çizmeyen yeni bir yöntem geliştirmemiz gerekmektedir. İkincil Hedef; Eski metotlarla, okuldaki öğrenmenin bilgi depolamaktan öteye geçmemesinden dolayı öğrencilerin zihinlerini köreltici etkisini görmekten de yoğun bir şekilde rahatsızlık duymaktayız. Bireyin düşünceyi sözlü ve yazılı ifade gücünü geliştirmek için çeşitli çalışmalar düzenleyeceğimiz bir gelişim akademisi kurarak bir ilke imza atmış bulunuyoruz. NE KADAR SÜREDE? HANGİ YÖNTEMLERİ KULLANACAĞIZ? Birincil Hedef için; Öneri: Çok geniş olan müfredatı klasik yöntemlerle öğrencilere kavratmaya çalışmak, ezberciliğin ötesine geçmemektedir. Ezberci eğitimse sadece gerçek öğrenmeyi engellemekle kalmamakta; öğrencinin bireyselliğini yok etmekte, özgün düşünceyi sınırlamakta ve yerleşik düşünme kalıbına uymayan yeni verilerin değerlendirilmesini engellemektedir. Öğrenme ve kültürel birikimi oluşturma sürecinin sonunda öğrenciler teknoloji kullanarak zihinlerinde oluşan bilgiyi haritalayarak kırk elli sayfalık konuyu tek bir haritada görebileceklerdir. Teknoloji bu sefer zaman yönetimi konusunda onlara destek verecek, öğrenmiş oldukları konuya döndüklerinde 2-3 dakikada bir üniteyi tekrar etme şansını yakalayacaklardır. Yirirmi birinci yüzyılda eğitim programlarının öğrencilere çok yönlü, soyut, eleştirel, yaratıcı, bağımsız düşünme; problem çözme, etkili iletişim becerileri kazandırma, bilgi üretme, öğrenmeyi öğrenme, kendilerini değerli hissetme, kapasitelerine güvenme ancak MİND MAPPİNG gibi yapılandırmacı eğitim anlayışının ve bunun gibi yöntemlerin ürünü olacaktır. Öğrenciler yine farklı eğitim yöntemleriyle farkına vardıkları bilgileri kendi mind mappinglerine dökecekler, böylelikle öğrenmeler, ezberden kavramlara ve şekillere bağlanacaktır. Bu yöntemle bilginin transferi, grupla öğrenme alanından çıkarak kişisel öğrenme alanına girecektir. İkinci Hedef için; Edebiyat; insanların kendi dünyalarından başkalarının yaşamına açtıkları kapıdır. İnsan, edebi metinler aracılığıyla kendi duygularıyla, düşünceleriyle yüzleşirken kültürün ve zamanın sınırlarının ötesine geçer, özgürleşir. Hedefimiz global dünyanın farkında olan, sorgulayan, karşılaştığı problemler karşısında en doğru çözümleri üreten bireyler yetiştirmektir. Düşünme, sözlü ve yazılı ifade becerisini eş düzlemde dengelemek ilk hedefimizdir. Bu hedeflerimizi Türk ve dünya edebiyatının güzide eselerlerinin ışığında, zaman zaman değerli yazarlarımızın desteğiyle gençlerimizi kalemin gücüne eriştirmek beklediğimiz nihai sonuçtur.


Cevap Yaz 28 Ocak 2018

5 aydır kullandığım bir site oldukça başarılı, 4 5 tane öğrenciye bu site sayesinde ulaşıp derslere başladım :)


Cevap Yaz

Üye olduğum bir site, açıkçası ilk başlarda fazla öğrenci geleceğini düşünmüyordum. Ama internet üzerinden öğrenci bulduğum en iyi sitelerden birisi.


Cevap Yaz

Çok açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkürler


Cevap Yaz 03 Ekim 2017

Özel ders almak isteyen öğrencilere nasıl ulaşabilirim. İstanbul Avrupa yakasında matematik özel dersi vermekteyim.


Cevap Yaz 07 Haziran 2017

Nasıl özel ders verebilirim.


Cevap Yaz 02 Haziran 2017

Özel ders vermek istediğiniz branşlar üzerine eğitimci profili oluşturabilir ve ders talepleri alabilirsiniz.

M

Mehmet Y.
Cevap Yaz

Nasıl özel ders verebilirim

İ

İstanbul S.
Cevap Yaz 21 Nisan 2017

Değerli ziyaretçilerimiz; Güzel dilekleriniz için teşekkür ederiz. Özel ders vermek isteyen herkes ücretsiz olarak öğretmen(eğitimci) profili oluşturabilir. Ücretsiz olarak üye olan herkesle "Özel Ders Alanı" olarak iletişime geçilecektir. İyi günler dileriz.


Cevap Yaz 21 Nisan 2017

Merhaba iyi günler. Bnde özel ders vermek istiyorum ve tam olarak ne yapmalıyım sizce.


Cevap Yaz 18 Nisan 2017

Tüm özel ders vermek isteyen kişiler için harika bir platform şiddetle tavsiye ederim, gayet başarılı buldum ben.


Cevap Yaz 26 Mart 2017

Özel ders vermek isteyen herkese şiddetle tavsiye ederim!

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul