Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası
Yasin G.
Yabancı Diller
Ağu 3, 2017
2263

Yabancı dilimizi geliştirmenin yolları nelerdir?

  1. Yardımcı Kitaplar
  2. Yabancı Dizi ve Filmler
  3. Kelime Hazinesi
  4. Yabancı Şarkılar
  5. Okuma Kitapları
  6. Öğrenmek İstediğiz Dil'de Uzman Eğitmenden Özel Ders Almak 

1) Yardımcı Kitaplar

yardimci-kitaplar.jpeg

Her seviyeye göre (başlangıç, orta, ileri) uygun dilinizi geliştirebilecek kitaplar vardır. Seviyenizi belirledikten sonra, seviyenize göre kitaplar alabilir ve üzerinde çalışma yapabilirsiniz. Konuları kitaptan çalıştıktan sonra, tekrar etmek amaçlı deftere geçip konuyu pekiştirebilirsiniz.

2) Yabancı Dizi ve Filmler

yabanci-dizi-ve-filmler.jpg


Yabancı dizileri izlerken cümlelerin ve kelimelerin günlük hayatta nasıl kullanıldığını ve en yaygın kullanılan kelimeleri öğrenebilirsiniz. Bir süre alt yazılı olarak izleyip, dilinizi geliştirdikten sonra alt yazı olmadan izlemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca dizide geçen kelimelerden anlamadıklarınızı not alıp anlamlarına bakmayı unutmayın.

3) Kelime Hazinesi

kelime-hazinesi.jpg

Yabancı dil öğrenirken en az gramer kadar önemli olan; kelime dağarcığınızı geliştirmektir. Bunun için günde 10 - 15 kelimenin anlamanı öğrenebilirsiniz. Bu kelimeleri öğrenmeyi kolaylaştırmak için kelime kutusu kullanabilirsiniz. Kağıdın bir tarafına kelimenin eğer ingilizce öğreniyorsanız; ingilizcesini diğer tarafına türkçe anlamını yazıp bir kutuya atın, belirli bir sayıya ulaştığında günde 10 - 15 tane kağıdı çekip türkçe anlamını tahmin etmeye çalışın. Bu çalışma pekiştirme yapmanızı sağlayacaktır.

4) Yabancı Şarkılar

yabanci-sarkilar.jpeg

Öğrendiğiniz dil ile ilgili büyük bir playlist hazırlayabilirsiniz. Bu şarkıları dinlemenin kelimeleri anlamanız ve telaffuza fazlası ile faydası olacaktır.

5) Okuma Kitapları

okuma-kitaplari.jpg

Gramer kitapların da olduğu gibi okuma kitaplarında da her seviyeye uygun olanları vardır. Kelime dağarcığınızı artırmak, cümle kullanımlarını görmek ve çeviri yeteneğinizi geliştirmek için okuma kitapları oldukça faydalıdır.

6) Özel Ders

yabanci-dil-ozel-der.jpg

Yabancı dil özel ders (ingilizce, almanca, fransızca vb. gibi) günümüzde en çok talep edilen dersler arasındadır. Birçok kişi dilini geliştirmek için uzman yabancı dil öğretmenlerinden özel ders almaktadırlar. Kişiler, özelikler yabancı hocadan ingilizce özel dersi vb. gibi talepleri bulunmaktadır.

Sizde kendinize uzman bir eğitimci arayışı içerisindeyseniz ilgili kategorilerin uzman eğitimcilerin profillerini inceleyebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır