Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yazar: Yasin G. | 03.08.2017 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2683
Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası
Y abancı dilinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? İşte size yabancı dilinizi geliştirmenin püf noktaları

Yabancı dilimizi geliştirmenin yolları nelerdir?

  1. Yardımcı Kitaplar
  2. Yabancı Dizi ve Filmler
  3. Kelime Hazinesi
  4. Yabancı Şarkılar
  5. Okuma Kitapları
  6. Öğrenmek İstediğiz Dil'de Uzman Eğitmenden Özel Ders Almak 

1) Yardımcı Kitaplar

yardimci-kitaplar.jpeg

Her seviyeye göre (başlangıç, orta, ileri) uygun dilinizi geliştirebilecek kitaplar vardır. Seviyenizi belirledikten sonra, seviyenize göre kitaplar alabilir ve üzerinde çalışma yapabilirsiniz. Konuları kitaptan çalıştıktan sonra, tekrar etmek amaçlı deftere geçip konuyu pekiştirebilirsiniz.

2) Yabancı Dizi ve Filmler

yabanci-dizi-ve-filmler.jpg


Yabancı dizileri izlerken cümlelerin ve kelimelerin günlük hayatta nasıl kullanıldığını ve en yaygın kullanılan kelimeleri öğrenebilirsiniz. Bir süre alt yazılı olarak izleyip, dilinizi geliştirdikten sonra alt yazı olmadan izlemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca dizide geçen kelimelerden anlamadıklarınızı not alıp anlamlarına bakmayı unutmayın.

3) Kelime Hazinesi

kelime-hazinesi.jpg

Yabancı dil öğrenirken en az gramer kadar önemli olan; kelime dağarcığınızı geliştirmektir. Bunun için günde 10 - 15 kelimenin anlamanı öğrenebilirsiniz. Bu kelimeleri öğrenmeyi kolaylaştırmak için kelime kutusu kullanabilirsiniz. Kağıdın bir tarafına kelimenin eğer ingilizce öğreniyorsanız; ingilizcesini diğer tarafına türkçe anlamını yazıp bir kutuya atın, belirli bir sayıya ulaştığında günde 10 - 15 tane kağıdı çekip türkçe anlamını tahmin etmeye çalışın. Bu çalışma pekiştirme yapmanızı sağlayacaktır.

4) Yabancı Şarkılar

yabanci-sarkilar.jpeg

Öğrendiğiniz dil ile ilgili büyük bir playlist hazırlayabilirsiniz. Bu şarkıları dinlemenin kelimeleri anlamanız ve telaffuza fazlası ile faydası olacaktır.

5) Okuma Kitapları

okuma-kitaplari.jpg

Gramer kitapların da olduğu gibi okuma kitaplarında da her seviyeye uygun olanları vardır. Kelime dağarcığınızı artırmak, cümle kullanımlarını görmek ve çeviri yeteneğinizi geliştirmek için okuma kitapları oldukça faydalıdır.

6) Özel Ders

yabanci-dil-ozel-der.jpg

Yabancı dil özel ders (ingilizce, almanca, fransızca vb. gibi) günümüzde en çok talep edilen dersler arasındadır. Birçok kişi dilini geliştirmek için uzman yabancı dil öğretmenlerinden özel ders almaktadırlar. Kişiler, özelikler yabancı hocadan ingilizce özel dersi vb. gibi talepleri bulunmaktadır.

Sizde kendinize uzman bir eğitimci arayışı içerisindeyseniz ilgili kategorilerin uzman eğitimcilerin profillerini inceleyebilirsiniz.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı dil öğrenmenin önemi ve insanlara olan faydaları nelerdir.

İngilizce Kelimeleri Kolayca Öğrenmek İçin En Etkili 4 Yöntem

İngilizce Kelimeleri Kolayca Öğrenmek İçin En Etkili 4 Yöntem

İngilizce kelime ezberleme teknikleri nelerdir? Başarısı kanıtlanmış 4 ingilizce kelime öğrenme yöntemi

21. Yüzyıl Becerileri ve Yabancı Dil Öğrenimi

21. Yüzyıl Becerileri ve Yabancı Dil Öğrenimi

21. yüzyılda yabancı dil öğrenmenin faydalarını uzman bir ingilizce öğretmeni sizler için hazırladı. İngilizce öğrenme de en büyük ihtiyacınız nedir?

Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul