Çince Öğrenmek: Çince Nasıl Öğrenilir?

Yazar: Yida B. | 30.09.2022 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 395
Çince Öğrenmek: Çince Nasıl Öğrenilir?
Ç ince öğrenmek isteyenler buraya! Uzman Çince öğretmenimiz çince öğrenme yöntemlerini sizler sizin hazırladı. Çince nasıl öğrenilir?

Benim adım Yida, Türkiye'de Kendi işini kurmaya çalışan bir online çince öğretmeni, çevirmen, aynı zamanda bir anneyim.

Tarih 10.09.2015, Pekin'den Türkiye'ye geldiğim İlk gün, ne hissettim? Çok mutluydum, Türkiye benim çocukluk hayalimdi, yüksek lisansi yurtdışında Türkiye de okuyacağım diyordum, işte o gün hayallerime ulaşmıştım, her yer yabancıydı, yemek kültürü bana uyumuyordu, bide yabancı dil ortamı hiç Türkçe bilmeyen bana çok değişik geliyordu. 

Türkiye'ye geldikten sonra ilk senem çok eğlenceli geçti, Türkçe öğrenmem, yemeğine çevreye alışmam, artık buralı olmuştum. 

Türkçeyi öğrendikten sonra online ders vermeye başladım, Çinli arkadaşlara Türkçe öğrettim, türk arkadaşlara çince, ingilizce öğrettim, ders vermeyi çok seviyorum, birine bir şey öğretmeyi, güler yüzlü ve sabırlı biriyim. Şuanda 8.seneye girdim, 8 yıllık tecrübe elde ettim, ilk zamanlar Türkler çince mı öğrenir derdi? Şimdi çoğu öğrenciler, anneler babalar çocukların çince öğrenmesini tavsiye ediyor. 

Çince gerçekten çok önemli bir dil, peki, çince zor mu? 


Her şeyin bir zorluğu var, ben hiç bir zaman çinceyi kolay demem, ama insan iyice çalışıp öğrendikten sonra her şey geçmişte kalır, önemli olan güç sarf ederek bir şey öğrenmek. 

Çocukların çince öğrenmesi ilerdeki eğitim hayatında önemli bir dönüm noktası olacak, gelecekteki uluslararası dil Çince olacak. 

Gençlerin çince öğrenmesi iş hayatında daha çok kapılar açılacak, gelir kaynağında artış olacak. 

Eminim insan istedikten sonra her şeyin üstesinden gelir. Çinceyi öğrenerek hayatınızda daha bir tane dili eklemeye ne dersiniz.

Peki, o zaman çince nasıl öğrenir?

Benim tavsiyem, mutlaka ana dili çince olan birinden ders almanız, bol bol çalışmanız, bol bol yazmanız ve ezberlemenız lazim, çünkü çince karakterin okunmasına pinyin denir, yazılışına çince karakter deriz. Çincedeki tonlar çok farklı, her karakterin kendine göre tonu vardır, o yüzden hangi karakter hangi tonda on iyice bilmemiz kafamıza sınmesi lazim. Çince özel ders sayfamızdan alanında uzman Çince öğretmenlerini inceleyebilirsiniz. 

Onun için bol bol karakterleri ezberlemekle birlikte bol bol cümle içinde kullanması lazim. Çince karakterleri nasıl ezberleriz? Hiç tembellik yapmadan yazmanız lazim, resim çizdiğiniz gibi çince karakterleri yazmıyoruz, her çince karakterin kendine göre yazılış kuralları oluyor.

Benim ile birlikte Çince öğrenin, konuşma ağırliklı dinleme, yazma, okuma dersleri ile birlikte dünyanın en zor dili olan Çinceyi benimle birlikte öğrenmeye ne dersiniz?

Hadi benim ile birlikte çince öğrenin, birlikte ilerleyelim.

Etiketler

Yazar

Yida B.

我叫益达(Wǒ jiào yì dá), Çince Ana Dili, Çin'de Doğdu, Çin'de Yaşadı, ilk okuldan lisans'a kadar tamamen Çince eğitimi alan,A1’den C2’ye Çince Özel DersHSK1-HSK8'e kadar Sertifi...

Benzer Yazılar
Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı dilinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? İşte size yabancı dilinizi geliştirmenin püf noktaları

Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı dil öğrenmenin önemi ve insanlara olan faydaları nelerdir.

İngilizce Kelimeleri Kolayca Öğrenmek İçin En Etkili 4 Yöntem

İngilizce Kelimeleri Kolayca Öğrenmek İçin En Etkili 4 Yöntem

İngilizce kelime ezberleme teknikleri nelerdir? Başarısı kanıtlanmış 4 ingilizce kelime öğrenme yöntemi

21. Yüzyıl Becerileri ve Yabancı Dil Öğrenimi

21. Yüzyıl Becerileri ve Yabancı Dil Öğrenimi

21. yüzyılda yabancı dil öğrenmenin faydalarını uzman bir ingilizce öğretmeni sizler için hazırladı. İngilizce öğrenme de en büyük ihtiyacınız nedir?

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul