Çince Öğrenmek: Çince Nasıl Öğrenilir?

Yazar: Yasin G. | 30.09.2022 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1445
Çince Öğrenmek: Çince Nasıl Öğrenilir?
Ç ince öğrenmek isteyenler buraya! Uzman Çince öğretmenimiz çince öğrenme yöntemlerini sizler sizin hazırladı. Çince nasıl öğrenilir?

Benim adım Yida, Türkiye'de Kendi işini kurmaya çalışan bir online çince öğretmeni, çevirmen, aynı zamanda bir anneyim.

Tarih 10.09.2015, Pekin'den Türkiye'ye geldiğim İlk gün, ne hissettim? Çok mutluydum, Türkiye benim çocukluk hayalimdi, yüksek lisansi yurtdışında Türkiye de okuyacağım diyordum, işte o gün hayallerime ulaşmıştım, her yer yabancıydı, yemek kültürü bana uyumuyordu, bide yabancı dil ortamı hiç Türkçe bilmeyen bana çok değişik geliyordu. 

Türkiye'ye geldikten sonra ilk senem çok eğlenceli geçti, Türkçe öğrenmem, yemeğine çevreye alışmam, artık buralı olmuştum. 

Türkçeyi öğrendikten sonra online ders vermeye başladım, Çinli arkadaşlara Türkçe öğrettim, türk arkadaşlara çince, ingilizce öğrettim, ders vermeyi çok seviyorum, birine bir şey öğretmeyi, güler yüzlü ve sabırlı biriyim. Şuanda 8.seneye girdim, 8 yıllık tecrübe elde ettim, ilk zamanlar Türkler çince mı öğrenir derdi? Şimdi çoğu öğrenciler, anneler babalar çocukların çince öğrenmesini tavsiye ediyor. 

Çince gerçekten çok önemli bir dil, peki, çince zor mu? 


Her şeyin bir zorluğu var, ben hiç bir zaman çinceyi kolay demem, ama insan iyice çalışıp öğrendikten sonra her şey geçmişte kalır, önemli olan güç sarf ederek bir şey öğrenmek. 

Çocukların çince öğrenmesi ilerdeki eğitim hayatında önemli bir dönüm noktası olacak, gelecekteki uluslararası dil Çince olacak. 

Gençlerin çince öğrenmesi iş hayatında daha çok kapılar açılacak, gelir kaynağında artış olacak. 

Eminim insan istedikten sonra her şeyin üstesinden gelir. Çinceyi öğrenerek hayatınızda daha bir tane dili eklemeye ne dersiniz.

Peki, o zaman çince nasıl öğrenir?

Benim tavsiyem, mutlaka ana dili çince olan birinden ders almanız, bol bol çalışmanız, bol bol yazmanız ve ezberlemenız lazim, çünkü çince karakterin okunmasına pinyin denir, yazılışına çince karakter deriz. Çincedeki tonlar çok farklı, her karakterin kendine göre tonu vardır, o yüzden hangi karakter hangi tonda on iyice bilmemiz kafamıza sınmesi lazim. Çince özel ders sayfamızdan alanında uzman Çince öğretmenlerini inceleyebilirsiniz. 

Onun için bol bol karakterleri ezberlemekle birlikte bol bol cümle içinde kullanması lazim. Çince karakterleri nasıl ezberleriz? Hiç tembellik yapmadan yazmanız lazim, resim çizdiğiniz gibi çince karakterleri yazmıyoruz, her çince karakterin kendine göre yazılış kuralları oluyor.

Benim ile birlikte Çince öğrenin, konuşma ağırliklı dinleme, yazma, okuma dersleri ile birlikte dünyanın en zor dili olan Çinceyi benimle birlikte öğrenmeye ne dersiniz?

Hadi benim ile birlikte çince öğrenin, birlikte ilerleyelim.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Sıfırdan Çince Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan Çince Nasıl Öğrenilir?

Çince öğrenmek isteyenler için harika bir içerik hazırladık. Sıfırdan Çince öğrenmek isteyenlerin izlemesi gereken yol haritası burada..

Fransızca Öğrenmenin Püf Noktaları, İpuçları

Fransızca Öğrenmenin Püf Noktaları, İpuçları

Fransızca öğrenmenin püf noktaları ve ipuçları sizler için hazırladık. Sıfırdan fransızcayı kendi kendine öğrenmeye hazır mısın!

Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Rusça öğrenmek için nereden başlamalıyım. Sıfırdan rusça öğrenmek istiyorum, kendi kendime rusça öğrenmenin püf noktaları nelerdir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?