Çince Özel Ders

çizgi

Çince Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 39 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Çince Öğretmen

laili A.

(1 üye yorumu)
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğrencisi
İstanbul - Fatih
Anadilim Çince olduğundan. sonradan öğrenenlere göre daha iyi akt...

İngilizce Öğretmenliği

Kerem A.

(0 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Şişli
20 yıllık tecrübeye sahip profesyonel bir eğitmenim...
Çince Öğretmeni
Yanshan L.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencisi
Ankara - Çankaya
Çince ana dilim....
Çince Öğretmeni
Arzu D.

(3 üye yorumu)
Erciyes Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Mezunu
Muğla - Fethiye
Tecrübeli Çince Öğretmeni...
Çin Dili
Gülcennet B.

(1 üye yorumu)
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-kazak Üniversitesi Mezunu
Ankara - Çankaya
Çin'de doğdum Çin Dili ve Edebiiyatı Mezunuyum Ankarada yaşıyoru...
İngilizce, Japonca, Çince Öğretmeni
Ezgi Z.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Öğrencisi
Antalya - Muratpaşa
Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven...
Çince Öğretmeni
Hicran A.

(0 üye yorumu)
Erciyes Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Öğrencisi
Aydın - Kuşadası
Alanında uzman Çince öğretmeniyim. Derslerim kolay ve eğlencelidi...
Çince Öğretmeni
Asiye Ö.

(2 üye yorumu)
Mezunu
Kocaeli - Başiskele
16 senelik ilk ve orta okul çince öğretmeniyim....
Çince Öğretmeni
idris Q.

(0 üye yorumu)
Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi
Bursa - Nilüfer
çince lise mezunuyum...
Çince, İngilizce Öğretmeni
Ainur Z.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Ataşehir
Çince ve İngilizce Öğretmeni...
Çince Öğretmeni
Pınar Elif G.

(0 üye yorumu)
Erciyes Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Öğrencisi
Samsun -
Çince öğretmeni...
Çince Öğretmeni-ingilizce Öğretmeni
Didem E.

(0 üye yorumu)
Erciyes Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Mezunu
İzmir - Gaziemir
Güleryüzlü anlayışlı öğretmeye istekli biriyim....
Çince Öğretmeni
Demet F.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Bursa - Nilüfer
4 Sene Weifang Üniversitesinde okudum...
Çince Ve İngilizce Öğretmeni
samet T.

(0 üye yorumu)
Erciyes Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Öğrencisi
Muğla - Fethiye
Ben Samet. Erciyes Üniversitesinde Çin Dili ve Edebiyatı öğrencis...
Çince Öğretmeni
Hava D.

(1 üye yorumu)
İstanbul Üniversitesi Dilbilimi Mezunu
İstanbul - Üsküdar
Uzakdoğu meraklısı...
Yks-tyt-yds-sat-ıelts-toefl-ingilizce-enstürman
BASİT A.

(0 üye yorumu)
Hukuk Mezunu
İstanbul - Fatih
Öğrenciye özel profil çıkarılıp, raporlu veli takibi ve öğren...
Çince-ingilizce Öğretmeni
Zeynep Gül A.

(0 üye yorumu)
Erciyes Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Öğrencisi
Kayseri - Talas
Erciyes Üniversitesi Çin dili ve Edebiyatı bölümü 4. Sınıf ö...
Çince Öğretmen
SEMANUR T.

(0 üye yorumu)
Erciyes Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Mezunu
Antalya -
Çİnde'ki uzun süreli iş ve eğitim tecrübemle her türlü seviye ...
Yabancı Dil
SELÇUK Ç.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Hukuk Mezunu
Antalya -
Fudan University, Shanghai University of Finance and Economics,...
Çince Öğretmeni
nan Z.

(1 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Bakırköy
turkçe bilen istanbulda yaşayan çinli bayan, özel çince ders veri...


Çince Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Çince Öğretmenini Özel Ders Alanı Farkıyla Keşfet!

Nasıl Çince Öğrenebilirim?

Anadili Türkçe olan kişilerin ilgisini en çok çeken dillerden biri de Çincedir. Bunun birçok sebebi olmakla birlikte Çince Türkçe ortak kelimelerin varlığı işleri daha kolaylaştırdığından dolayı öğrenmek isteyenler açısından bu dili cazip kılıyor. Bugün birçok Türkçe konuşan kişi Çince kursları, Çince özel dersler ya da üniversitelerin Çin dili bölümlerinden bu eğitimi alarak Çince öğreniyor. Siz de yabancı dil olarak Çince öğrenmeye karar verdiyseniz öncelikle bu dil hakkında bir ön bilgiye sahip olmanızda yarar var.  

Yaklaşık 1,3 milyar insan (dünyanın beşte biri) Çince konuşuyor, bu da onu en çok konuşulan dil yapıyor. Standart Mandarin biçiminde konuşulan Çince dili, Çin anakarasının ve Tayvan'ın en büyük bölümünde konuşulurken, Singapur'daki dört dilden biri ve Birleşmiş Milletler'in resmi dillerindendir. Yazılı Çince, yaklaşık 40.000 karakterden oluşur. Her hecenin, telaffuz edildiği tonlamaya bağlı olarak bir dizi farklı anlama sahip olabilmektedir. Örneğin Mandarin 4 ton ve Kantonca 6 ile 9 arasında tona sahiptir. Çin dili, en az altı bin yıllık bir tarihe sahip dünyanın en eski yazı dilidir. Shang hanedanına ait  (MÖ 1766-1123) kaplumbağa kabuklarında Çince karakter yazıtları bulundu, bu da yazılı dilin 3.000 yıldan uzun süredir var olduğunu kanıtlıyor. Çince yazı dili, her bir kelimeyi temsil etmek için tek ayırt edici semboller veya karakterler kullanır. Karakterlerin büyük çoğunluğu, kendi anlamı olan sözlü seslerin yazılı versiyonlarıdır. Büyük bir sözlük genellikle 40.000 karakter içerir. Bir gazete okuyabilmek için 2.000 ila 3.000 karakteri bilmek gerekir.. Devrimler ve siyasi değişiklikler nedeniyle yazılı sistem zamanla değişse de, semboller ve karakterlerle birlikte dilin ilkeleri temelde aynı kalmıştır. Birçok Çin lehçesi bulunmasına rağmen, yazı dili ortak bir iletişim şeklidir. İnsanlar farklı bölgelerde sözlü iletişim kuramasalar da birbirlerini yazılı olarak anlayabilmektedir. Bununla birlikte, yazı dili üç biçime ayrılabilir: basitleştirilmiş, geleneksel ve gayri resmi argo veya fonetik. Ayrıca, Latince alfabe ile yazılmış Çin dili olan "pin-yin" adlı bir form da vardır.

Basitleştirilmiş Karakterler

Çince esas olarak, basitleştirilmiş karakterler ile kullanır. Uluslararası olarak Mandarin-Çince derslerinde de öğretilir. Bu karakterler daha basittir, yani geleneksel Çince karakterlerden daha az kalem vuruşuna sahiptir. Basitleştirilmiş karakterler yüzlerce yıldır var olmakla birlikte, 1950'lerde Çin'deki Çinliler arasında okuryazarlığı geliştirmek amacıyla Çin Halk Cumhuriyeti'nin kurulmasından sonra resmi olarak kabul edilmiştir.. Basitleştirilmiş Çince karakterlerle okuyup yazabilen kişiler, geleneksel Çincede okuryazar olmayabilir.

Geleneksel veya Klasik Çince

Geleneksel veya klasik Çince karakterler Hong Kong, Tayvan, Malezya, Kore, Japonya ve diğer yerlerde öğretilir ve kullanılır. Birçok ders kitabı, gazete ve film altyazıları geleneksel Çince ile yazılmıştır. 

Fiil Zamanı

Çince yazılarda fiillerin, isimlerin ve sıfatların birbirleriyle uyuşması gerektiğine dair bir kural yoktur. Çince'de tekil veya çoğul diye bir şey yoktur. Çoğunlukla çoğulluğu hesaba katmak için cümleye bir sayı veya kelime eklenir. Çince yazılarda fiil zamanları yoktur. Geçmiş ve gelecek zamanları netleştirmek için ek kelimeler kullanılır. Bu kelimeler genellikle zamanı betimlemeye yardımcı olmak için cümlenin başında yer alır. Tıbbi bir ortamda, zaman göstergelerine özellikle dikkat etmek önemlidir. Örneğin: bir doktor "Kusuyor muydunuz?" diye sorarsa Çinli hasta "Hayır" cevabını verebilir. Aslında hasta "şimdi değil, iki gün önce kustum" demek istiyor olabilir. Bu durumda, doktor doğru bilgileri alamaz. Hastaya “Geçen hafta kustunuz mu?” gibi zaman göstergesi olan bir soru sormak daha net olacaktır.

Konuşulan dil

Çin çok geniş bir coğrafyada konuşulan bir dil. Çin'de 55 farklı ulusal azınlığa mensup 70 milyondan fazla insan yaşamaktadır. Her azınlığın kendi konuşma dili vardır. Azınlık gruplarının çoğunun kendi dilleri için ayırt edilebilir bir yazılı biçimi yoktur.Konuşulan Çin dili, lehçeler adı verilen birçok bölgesel varyanttan oluşur. Modern Çin lehçeleri MÖ 8. ve 3. yüzyıllar arasında gelişmiştir. Lehçedeki farklılıklar, farklı telaffuz ve kelime dağarcığından kaynaklanmaktadır. Çin'in resmi lehçesi Mandarin'dir, "Putonghua" olarak da adlandırılır. Çin nüfusunun% 70'inden fazlası Mandarin dilini konuşur, ancak Çin'de kullanımda olan birkaç başka lehçe de vardır: Yue (Kantonca), Xiang (Hunanca), Min lehçesi, Gan lehçesi, Wu lehçesi ve Kejia veya Hakka lehçesi.

Çince Öğrenmek Zor mu?

İlginç bir şekilde, öğrenmesi en zor dil, aynı zamanda dünyada en çok konuşulan ana dildir. Mandarin Çincesi, birkaç nedenden dolayı zorlayıcıdır. Birincisi ve en önemlisi, yazı sistemi, Latin alfabesine alışkın Türkçe konuşanlar için son derece zordur. Herhangi bir dili sıfırdan öğrenmenin getirdiği olağan zorluklara ek olarak, Mandarin okuyan kişilerin Latin temelli dillerde görülen hiçbir şeye benzemeyen binlerce özel karakteri de ezberlemesi gerekir. Ancak Mandarin öğrenmenin tek zor kısmı yazmak değil. Dilin tonal doğası da konuşmayı çok zorlaştırır. Kantonca da dahil olmak üzere - özellikle Güneydoğu Çin'de, Hong Kong ve Güneydoğu Asya'nın diğer bölgelerinde konuşulan - farklı yazılı karakterlere ve telaffuzlara sahip olan ve öğrenmesi çok zor olan birkaç Çince lehçesi vardır. Mandarin Çincesinin (en yaygın lehçe) dört tonu vardır, bu nedenle bir kelime dört farklı şekilde telaffuz edilebilir ve her telaffuzun farklı bir anlamı vardır. Örneğin, ma kelimesi, nasıl söylediğinize bağlı olarak "anne", "at", "kaba" veya "azarlamak" anlamına gelebilir.

Çince Özel Ders ve Çince Özel Ders Ücretleri

Çince öğrenmeye karar verdiyseniz ya da Çince’nizi ilerletmek istiyorsanız sitemizdeki Çince öğretmenlerinden ders almakla başlayabilirsiniz! Sitemizde anadili Çince olan eğitmenlerin yanı sıra Çin Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu veya Çince öğrenmiş öğretmenlerimiz vardır. Taleplerinize ve kriterlerine en uygun olan eğitmene ders talebi yollayabilir ya da genel ders talebi oluşturabilirsiniz. Sürece dair her sorunuz için ücretsiz hattımızdan destek alabilirsiniz. 

Özel ders ücretleri ise 50-150 TL arasında değişmektedir. Ders süreleri, eğitmenin seviyesi, şehir vb faktörler ders ücretlerinde etkilidir. 

Çince Özel Ders Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Üniversitelerin Çin dili bölümlerinden mezun, Çin dili eğitimi almış, Çinceye hakimseniz Çince öğrenmek isteyen öğrencilere ders verebilirsiniz. Özel Ders Alanı öğrenciler ve öğretmenler arasında bir köprü görevi görür. Öğrencilerinizle tanışabilmek için sitemize üye olun ve bir profil oluşturun. Profilinizde hakkınızdaki her şeyden bahsederek öğrencilerinizle tanışıp derslere başlayabilirsiniz. Öğrencilerin hakkınızda daha fazla bilgiye ulaşabilmesi için ders verdiğiniz öğrencilerin profilinize yorum yapması, branşınızla alakalı yazacağınız blog yazılar ve Özel Ders Alanı etiketli sosyal medya paylaşımları etkili olacaktır.