Öğrenciden Özel Ders

Yazar: Yasin G. | 29.09.2017 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 27353
Öğrenciden Özel Ders
Ö ğrenciden özel ders nasıl olmalıdır, ailelere nelere dikkat etmelidir. Avantajları ve dezavantajları neledir.

Öğrenciden özel ders’in avantajları ve dezavantajları nelerdir? Son zamanlar özel ders taleplerinin çok fazla arttığını, artık velilerin veya öğrencilerin özel derslere yönlendiği haberlerini yer yerde duyar hale geldik. Özel ders yani birebir yapılan derslerin öğrencide daha kalıcı olduğu ve sınavlarda daha başarılı olduğu bir gerçektir. Artık aileler çocuklarının eksiklerini gidermek ve daha başarılı bir eğitim hayatı sürdürmeleri için özel derslere başvurduğu da bir gerçektir.

Özel derslerin artmasıyla üniversite öğrencisi olup da ders vermek isteyen eğitmen adaylarının da oldukça arttığını görmekteyiz. Üniversite öğrencileri hem öğretmenlikte, hem branşlarında tecrübe kazanmak hem de okul masraflarını kendileri kazanmak için özel ders vermeye yönelmiş durumdadır. Birçok üniversite öğrencisi gerek çevresinden gerek internet üzerinden özel ders ilanı verip öğrenci bulmaya çalışmaktadır. Burada üniversiteli arkadaşlarının dikkat etmesi gereken en önemli durum; bir öğrenci yetiştirdiklerini ve birisinin hayatına dokunduklarının farkında olmaları gereklidir. Sadece maddiyat olarak duruma kesinlikle yaklaşmamalıdırlar. Özel ders verdiğiniz öğrencinin gelişimine katkı sağladığınızı ve o öğrencinin eğitim hayatı sizin sayenizde daha iyi yerlere gelebileceğini unutmamalısınız. Üniversite öğrencisinden özel dersi bazı aileler daha çok tercih ederken bazı aileler uzman öğretmenleri tercih etmektedir. Özel ders alanı olarak her ne kadar amacımız alanında uzman eğitimcileri tek bir çatı altında toplamak olsa da; üniversite öğrencisi olup kendisini geliştirmek isteyen ve okul masraflarını çıkartmak için özel ders veren üniversiteli öğrencileri desteklemekteyiz.

Ancak öğrenciden özel dersin avantajları olduğu gibi bazı dezavantajları da vardır. Öncelik olarak bir kaç avantajına göz atalım;
 

  • Üniversite öğrencisi hem yaşı gereği hem de sınav stresini yakın zamanda yaşadığı için öğrencinize bu alanda daha çok katkısı olabilir. (alanında uzman eğitmenler tecrübelerinden dolayı bu süreci bir üniversite öğrencisine göre daha başarılı bir şekilde yürütürler ancak üniversite öğrencileri de bu süreçten yakın zamandan geçtiği için kısmen başarmaktadırlar.)

  • Öğrenciden özel ders maddiyat açısından daha düşük olabilir.

  • Üniversite öğrencilerin zamanı daha çok olduğu için sizin müsait zamanlarınıza ayak uydurabilir.
     

Bazı dezavantajları;
 

  • Bazı üniversiteli öğrenciler özel derse eğitimsel açıdan yaklaşamamaktadır. Bu; okulda aldıkları derslerin eğitimle ilgisi olmadığı için olabilir. Ancak bazı üniversiteliler bunu başarıp özel derslere eğitimsel açıdan yaklaşabilmektedir.

  • Tecrübe. Aslında en büyük dezavantaj tecrübedir. Bir üniversite öğrencisi doğal olarak fazla tecrübesi olmadığı için öğrenciye yaklaşmayı tam başaramamaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki üniversite öğrencisi olup da bir çok öğrenciye özel ders veren ve tecrübesi olan çok fazla öğrencide vardır.

  • Takip. Bazı üniversite öğrencileri bir öğrencinin gelişimini, verdiği derslerin öğrenciye ne kattığını takip etmemektedir. Sadece o gün ders verip geçmektedir.
     

Yukarıda bahsettiğimiz avantajlar ve dezavantajlar herhangi bir şekilde bir topluluğu kapsamamaktadır. Kimi üniversite öğrencisi bir çok uzman eğitimci ile yarışabilecek potansiyele sahiptir, kimi ise özel derslere hiç bir şekilde eğitimsel açıdan yaklaşmamaktadır.
 

Üniversite öğrencisi olupta özel ders vermek isteyenlerin videomuzu izleyerek özel ders veren bir üniversite öğrencisinin nelere dikkat etmesi gerektiği öğrenebilirler. Hazırlanan videomuz sizlerin en çok merak ettiği 5 soru soru üzerine yoğunlaştık.

Velilerin burada dikkat etmesi gereken konu; ders aldığınız üniversitelinin çocuğunuza katkısı olup olmadığını kısa sürede gözlemlemektedir.

Tekrar belirtmek gerekirse gerçekten özel derslere eğitimsel açıdan yaklaşan, kendisini geliştirmek isteyen, okul masraflarını çıkartmak isteyip de özel ders veren üniversite öğrencilerini desteklemekteyiz.
Eğer sizde üniversite öğrencisiyseniz ve gerçekten özel derslere eğitimsel açıdan yaklaşabilirim diyorsanız "Kayıt Ol" kısmından eğitimci profili oluşturabilir ve ders talepleri alabilirsiniz. Profil oluşturduktan sonra tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan "İlk Defa Özel Ders Verenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar" başlıklı makalemizde özel ders vermeye yeni başlayan eğitimci adaylarının nelere dikkat etmesi gerektiğini ve kısa süre de nasıl tecrübe kazanabilecekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Çocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Ders Fiyatları - 2024

Özel Ders Fiyatları - 2024

Özel ders fiyatları üzerine araştırma yapıyorsanız size en uygun öğretmenlerin fiyat aralıklarını blogdadır.

Materyalin Önemi..

Materyalin Önemi..

Eğitimde materyal kullanmak ve derse hazırlıklı gitmek oldukça önemlidir.

Yorumlar (19)
Makaleyi beğendin mi ?
E

Esra K.
Cevap Yaz

Erciyes Üniversitesi 3.sınıf İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencisiyim. Pandemi sürecinden beri online olarak İlkokul ve ortaokul düzeyinde özel ders veriyorum. Uygun fiyata üniversite öğrenciden özel ders almak isteyenler iletişime geçebilir.

S
Seda K. Cevap Yaz 17 Haziran 2023

Ben oğlum için özel ders aldırmak istiyorum aksarayda yaşıyoruz nasılsın hır yol izlemem gerekiyor

C
Can P. Cevap Yaz 09 Nisan 2024

Merhabalar, sizlerden daha uygun bir fiyat la özel ders alma şansım varmı acaba?

R

Rüya İ.
Cevap Yaz 24 Ocak 2020

Merhabalar Eskişehir Osmangazi Üniversitesi endüstri mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim lise(matematik, kimya, fizik, biyoloji), ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine özel ders veriyorum isteyenler buradan bana ulaşabilir.

A

Ali A.
Cevap Yaz

Merhabalar İzmit Kocaeli üniversitesi Çevre mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim lise(matematik, kimya, fizik, biyoloji) ve ilk okul (tüm dersler) öğrencilerine özel ders veriyorum isteyenler buradan bana ulaşabilir (mail yoluyla)

S

Selcan K.
Cevap Yaz

Ben Selcan. Antalya'da Kepez'de yaşamaktayım. Akdeniz Üniversitesi Ekonometri ikinci sınıf öğrencisiyim. 10 yıl boyunca yurtdışında türk okulunda okudum. Matematik'e olan hayranlığım ve sevgim sayesinde buralara kadar geldim. 2 yıldır Matematik özel ders vermekteyim. İlköğretim takviye, lise takviye, üniversite sınavına hazırlık, dgs hazırlık öğrencilerim oldu. Memnuniyet ve Matematik'i sevdirmek önceliğim. 40-60 arası bir ücret talebim var.

M

Mustafa G.
Cevap Yaz

Gaziantep üniversitesi diş hekimliği öğrencisiyim.Lise matematik ve ilköğretim matematik dersi veriyorum.İlgilenen kişilere duyurulur.Tecrübeli bir öğreticiyim

S
Sibel Cevap Yaz

Beylikdüzü oturuyorum lise 2. Sınıfta kızım var özel ders istiyorum fiyat şartlar

Y

Yağmur C.
Cevap Yaz 15 Haziran 2019

Merhaba, Sinop Üniversitesi 3. Sınıf Fen Bilgisi Öğretmenliği okuyorum. Fen Bilimleri, Matematik ve Türkçe dersleri veriyorum. Uygun fiyata öğrenciden ders almak isteyenler benile iletişime geçebilir...

M

Mekan M.
Cevap Yaz 01 Haziran 2019

Yazilim Muhendisligi 2.sinif ogrencisiyim. (Genel)Matematik, (Analitik)Geometri, C/C++ programlama dilleri, Algoritma ve Kodlama alanlarinda ozel ders veriyorum. Lokasyon: Kirklareli, istanbul(Avrupa); Fiyat: 40TL/saat;

M

Mustafa İ.
Cevap Yaz 21 Nisan 2019

Adana'da ilkokul öğrencilerine uygun fiyatlı ders verilir..


Cevap Yaz 14 Mart 2019

Meraba kızıma ders aldırmak istiyorum

e

emre f.
Cevap Yaz 20 Ekim 2018

Eskişehir de okuyorum üniversite öğrencisiyim. İlköğretim derslerinde takviye almak isteyenlere bir öğrenciden özel ders olarak yardımcı olabilir.


Cevap Yaz 17 Ekim 2018

Boğaziçi üniversitesi matematik bölümünde okuyorum, 3. sınıf öğrencisyim. Boğaziçi üniversitesi öğrencisinden özel ders almak isteyenler benimle iletişime geçebilirler. Avrupa yakasının çoğu yerinde ders verebiliyorum

I
Iskender Cevap Yaz

Bana dünüs yaparsanız sevinirim

M

Merve A.
Cevap Yaz 19 Temmuz 2018

Afyon kocatepe üniversitesi çağdaş türk lehçeleri bölümü mezunuyum.Ankara da oturuyorum.ilköğretim ve lise düzeyindeki öğrencilere türkçe ve edebiyat dersi vermek istiyorum.profilimden mesajla ulaşabilirsiniz.

T

Tayfun B.
Cevap Yaz

Merhabalar istanbul beykozda oturan ilkokul öğrencisi yeğenim için derslerinde ve ödevlerinde uzun soluklu yardımcı olabilecek ögrenci bayan bi arkadaş arayışımız bulunmaktadır. İrtibat numarasından ulaşabilirsiniz.


Cevap Yaz

İstanbul üniversite hukuk 3. sınıf öğrencisiyim. İstanbul Avrupa yakasından her seviyeye matematik ve edebiyat özel dersi veriyorum. Ders almak isteyenler iletişime geçebilirler