Öğrenciden Özel Ders

Öğrenciden Özel Ders
Yasin G.
Özel Ders Neden Gerekli
Eyl 29, 2017
14087

Öğrenciden özel ders’in avantajları ve dezavantajları nelerdir? Son zamanlar özel ders taleplerinin çok fazla arttığını, artık velilerin veya öğrencilerin özel derslere yönlendiği haberlerini yer yerde duyar hale geldik. Özel ders yani birebir yapılan derslerin öğrencide daha kalıcı olduğu ve sınavlarda daha başarılı olduğu bir gerçektir. Artık aileler çocuklarının eksiklerini gidermek ve daha başarılı bir eğitim hayatı sürdürmeleri için özel derslere başvurduğu da bir gerçektir.

Özel derslerin artmasıyla üniversite öğrencisi olup da ders vermek isteyen eğitmen adaylarının da oldukça arttığını görmekteyiz. Üniversite öğrencileri hem öğretmenlikte, hem branşlarında tecrübe kazanmak hem de okul masraflarını kendileri kazanmak için özel ders vermeye yönelmiş durumdadır. Birçok üniversite öğrencisi gerek çevresinden gerek internet üzerinden özel ders ilanı verip öğrenci bulmaya çalışmaktadır. Burada üniversiteli arkadaşlarının dikkat etmesi gereken en önemli durum; bir öğrenci yetiştirdiklerini ve birisinin hayatına dokunduklarının farkında olmaları gereklidir. Sadece maddiyat olarak duruma kesinlikle yaklaşmamalıdırlar. Özel ders verdiğiniz öğrencinin gelişimine katkı sağladığınızı ve o öğrencinin eğitim hayatı sizin sayenizde daha iyi yerlere gelebileceğini unutmamalısınız. Üniversite öğrencisinden özel dersi bazı aileler daha çok tercih ederken bazı aileler uzman öğretmenleri tercih etmektedir. Özel ders alanı olarak her ne kadar amacımız alanında uzman eğitimcileri tek bir çatı altında toplamak olsa da; üniversite öğrencisi olup kendisini geliştirmek isteyen ve okul masraflarını çıkartmak için özel ders veren üniversiteli öğrencileri desteklemekteyiz.

Ancak öğrenciden özel dersin avantajları olduğu gibi bazı dezavantajları da vardır. Öncelik olarak bir kaç avantajına göz atalım;
 

  • Üniversite öğrencisi hem yaşı gereği hem de sınav stresini yakın zamanda yaşadığı için öğrencinize bu alanda daha çok katkısı olabilir. (alanında uzman eğitmenler tecrübelerinden dolayı bu süreci bir üniversite öğrencisine göre daha başarılı bir şekilde yürütürler ancak üniversite öğrencileri de bu süreçten yakın zamandan geçtiği için kısmen başarmaktadırlar.)

  • Öğrenciden özel ders maddiyat açısından daha düşük olabilir.

  • Üniversite öğrencilerin zamanı daha çok olduğu için sizin müsait zamanlarınıza ayak uydurabilir.
     

Bazı dezavantajları;
 

  • Bazı üniversiteli öğrenciler özel derse eğitimsel açıdan yaklaşamamaktadır. Bu; okulda aldıkları derslerin eğitimle ilgisi olmadığı için olabilir. Ancak bazı üniversiteliler bunu başarıp özel derslere eğitimsel açıdan yaklaşabilmektedir.

  • Tecrübe. Aslında en büyük dezavantaj tecrübedir. Bir üniversite öğrencisi doğal olarak fazla tecrübesi olmadığı için öğrenciye yaklaşmayı tam başaramamaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki üniversite öğrencisi olup da bir çok öğrenciye özel ders veren ve tecrübesi olan çok fazla öğrencide vardır.

  • Takip. Bazı üniversite öğrencileri bir öğrencinin gelişimini, verdiği derslerin öğrenciye ne kattığını takip etmemektedir. Sadece o gün ders verip geçmektedir.
     

Yukarıda bahsettiğimiz avantajlar ve dezavantajlar herhangi bir şekilde bir topluluğu kapsamamaktadır. Kimi üniversite öğrencisi bir çok uzman eğitimci ile yarışabilecek potansiyele sahiptir, kimi ise özel derslere hiç bir şekilde eğitimsel açıdan yaklaşmamaktadır.
 

Üniversite öğrencisi olupta özel ders vermek isteyenlerin videomuzu izleyerek özel ders veren bir üniversite öğrencisinin nelere dikkat etmesi gerektiği öğrenebilirler. Hazırlanan videomuz sizlerin en çok merak ettiği 5 soru soru üzerine yoğunlaştık.

Velilerin burada dikkat etmesi gereken konu; ders aldığınız üniversitelinin çocuğunuza katkısı olup olmadığını kısa sürede gözlemlemektedir.

Tekrar belirtmek gerekirse gerçekten özel derslere eğitimsel açıdan yaklaşan, kendisini geliştirmek isteyen, okul masraflarını çıkartmak isteyip de özel ders veren üniversite öğrencilerini desteklemekteyiz.
Eğer sizde üniversite öğrencisiyseniz ve gerçekten özel derslere eğitimsel açıdan yaklaşabilirim diyorsanız "Kayıt Ol" kısmından eğitimci profili oluşturabilir ve ders talepleri alabilirsiniz. Profil oluşturduktan sonra tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan "İlk Defa Özel Ders Verenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar" başlıklı makalemizde özel ders vermeye yeni başlayan eğitimci adaylarının nelere dikkat etmesi gerektiğini ve kısa süre de nasıl tecrübe kazanabilecekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
32
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ferhat
Kas 16, 2017
Marmara üniversitesi matematik bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Matematik ve geometride özel ders veriyorum uygun fiyata üniversite öğrenciden özel ders almak isteyenler benimle iletişime geçebilirler. Teşekkürler.
Aysun
Kas 16, 2017
İstanbul üniversite hukuk 3. sınıf öğrencisiyim. İstanbul Avrupa yakasından her seviyeye matematik ve edebiyat özel dersi veriyorum. Ders almak isteyenler iletişime geçebilirler
Burhan
Ara 4, 2017
Merhaba, İstanbul teknik üniversitesi endüstri müh. 3. sınıf öğrencisiyim. İstanbul avrupa yakasında uygun fiyata matematik ve ingilizce özel dersleri veriyorum. Anadolu yakası metrobüs hattına yakın yerlerde de verebilirim. Uygun fiyata üniversite öğrencisinden özel ders almak isteyen ulaşabilirler
Dilara
Ara 16, 2017
Maltepe üniversitesi hukuk 2. sınıf öğrencisiyim.İstanbul anadolu yakasında, ilkokul öğrencilerine her ders için özel ders verebilirim.Ortaokul öğrencilerine Türkçe,lise öğrencilerine de Edebiyat,tarih,coğrafya alanında özel ders verebilirim.Uygun ücretli özel ders için ulaşabilirsiniz.
Kibariye
Oca 13, 2018
Marmara üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisiyim, hukuk dersler, matematik, edebiyat, türkçe, coğrafya üzerine özel ders verebilirim. İstanbul anadolu yakasında ikamet edip bu alanda uygun fiyata üniversite öğrencisinden özel ders almak isteyen öğrenci veya veliler ulaşabilirler.
Tayfun
Şub 19, 2018
Merhabalar istanbul beykozda oturan ilkokul öğrencisi yeğenim için derslerinde ve ödevlerinde uzun soluklu yardımcı olabilecek ögrenci bayan bi arkadaş arayışımız bulunmaktadır. İrtibat numarasından ulaşabilirsiniz.
Busra
Mar 11, 2018
Matematik bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Özel ders almak için iletişime geçebilirsiniz
Fatma
Mar 12, 2018
Akdeniz Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim. ilk okul çocuklarına takviye ya da türkçe, edebiyat dersleri veriyorum.. profilimden iletişime geçebilirsiniz.
Derya akça
Mar 21, 2018
Meraba ben Marmara beslenme ve Diyetetik 2.sınıf öğrencisiyim lys matematikte 50 de 50 yaptım geometridede 30 da 30 yaptım daha öncede bi çok öğrenciye özel ders verdim isteyene fen dersinde verebilirim. Gazi’de oturuyorum ilkokul ortaokul lise öğrencileri bana ulaşabilir
Dilek
Nis 24, 2018
Merhaba Gazi derken İstanbul Gaziosmanpaşa mı ve ilk okul 1.sınıf öğrencisine ders veriyormusunuz ve ne kadar
Merve
Tem 19, 2018
Afyon kocatepe üniversitesi çağdaş türk lehçeleri bölümü mezunuyum.Ankara da oturuyorum.ilköğretim ve lise düzeyindeki öğrencilere türkçe ve edebiyat dersi vermek istiyorum.profilimden mesajla ulaşabilirsiniz.
Büşra
Tem 25, 2018
HACETTEPE TIP ta okuyorum 3.sınıfa gectim..ygs LYS de turkiye derecem var ilk 500 teyim. 3 YILDIR ÖZEL DERS VERİYORUM. Öğrencilerimle iletişimim çok iyi. İlkokul ortaokul lise üniversite hazırlık dersleri verilir.ANKARA MERKEZ . iletisime geçmek isteyen mail den yazabilir.
Ahmet
Eyl 4, 2018
Celal Bayar Üniversitesi Matematik Bölümü son sınıf öğrencisiyim, formasyonumu aldım. Öğrencilerle iletişimim iyi. Ortaokul, lise ve üniversite hazırlık düzeyinde matematik dersi veriyorum. İzmir Bornova ve Bayraklı'da yaşayan veya civarında ikamet eden öğrencilere matematik dersleri verilir. İZMİR/ BAYRAKLI. İletişime geçmek isteyenler e-posta adresimden ulaşabilir
Nuri
Eki 17, 2018
Boğaziçi üniversitesi matematik bölümünde okuyorum, 3. sınıf öğrencisyim. Boğaziçi üniversitesi öğrencisinden özel ders almak isteyenler benimle iletişime geçebilirler. Avrupa yakasının çoğu yerinde ders verebiliyorum
Emre
Eki 20, 2018
Eskişehir de okuyorum üniversite öğrencisiyim. İlköğretim derslerinde takviye almak isteyenlere bir öğrenciden özel ders olarak yardımcı olabilir.
Emine
Ara 8, 2018
Harran üniversitesi Turist rehberliği öğrencisiyim. İngilizce seviyem advanced. Uygun fiyata ders almak isteyenler iletişime geçebilirler.
Zekeriya Polat
Oca 10, 2019
Ortaokul giden iki çocuk var evde özel ders almak istiyorum üniversite ögrenci bayan veya bayan ögretmen arıyorum Gaziantep Şehitkamil ilçesinde hafta içi öğleden sonra veya hafta sonu gaziantep merkez ikamet eden bayan üniversite ögrenci veya bayan ögretmen
Sati
Mar 14, 2019
Meraba kızıma ders aldırmak istiyorum
MAZLUM
Nis 14, 2019
OMÜ HUKUK FAKÜLTESİ 2. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.MATEMATİKTE ÇOK İYİYİM.UCUZA DERS VERİRİM.İSTANBULDA İKAMET ETMEKTEYİM.SADECE SINAVLARA GİTMEKTEYİM.ÜÇ KEZ ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRDİM ÜÇÜNDE DE HUKUK KAZANDIM.MATEMATİKTE 80 DE 60 NET YAPTIM YANİ SÖZÜN KISASI BAŞARILIYIMDIR.
Mustafa
Nis 21, 2019
Adana'da ilkokul öğrencilerine uygun fiyatlı ders verilir..
Mekan
Haz 1, 2019
Yazilim Muhendisligi 2.sinif ogrencisiyim. (Genel)Matematik, (Analitik)Geometri, C/C++ programlama dilleri, Algoritma ve Kodlama alanlarinda ozel ders veriyorum. Lokasyon: Kirklareli, istanbul(Avrupa); Fiyat: 40TL/saat;
Yağmur Cünbük
Haz 15, 2019
Merhaba, Sinop Üniversitesi 3. Sınıf Fen Bilgisi Öğretmenliği okuyorum. Fen Bilimleri, Matematik ve Türkçe dersleri veriyorum. Uygun fiyata öğrenciden ders almak isteyenler benile iletişime geçebilir...
Esra
Haz 20, 2019
Adnan Menderes Üniversitesi'nde 3.sınıf matematik bölümü öğrencisiyim. Özel ders taleplerinizi bekliyorum
Mustafa
Ağu 1, 2019
Gaziantep üniversitesi diş hekimliği öğrencisiyim.Lise matematik ve ilköğretim matematik dersi veriyorum.İlgilenen kişilere duyurulur.Tecrübeli bir öğreticiyim
Selcan
Eyl 6, 2019
Ben Selcan. Antalya'da Kepez'de yaşamaktayım. Akdeniz Üniversitesi Ekonometri ikinci sınıf öğrencisiyim. 10 yıl boyunca yurtdışında türk okulunda okudum. Matematik'e olan hayranlığım ve sevgim sayesinde buralara kadar geldim. 2 yıldır Matematik özel ders vermekteyim. İlköğretim takviye, lise takviye, üniversite sınavına hazırlık, dgs hazırlık öğrencilerim oldu. Memnuniyet ve Matematik'i sevdirmek önceliğim. 40-60 arası bir ücret talebim var.
Merve
Eki 15, 2019
Merhaba marmara üniversitesinde hukuk okumaktayım. İlköğretim ortaöğretim lise matematik edebiyat türkçe için uygun fiyata özel ders veriyorum
Ayşe
Eki 23, 2019
Merhabalar. Ankara Keçiören'de yaşıyorum. Ilköğretim seviyesindeki öğrencilere destek amaçlı ders verebilirim. Özellikle matematik alanında. Fiyat konusunda esneklik sağlamamız mümkün.
Orhan Tez
Kas 3, 2019
Gazi üniversite almanca bölümünden mezun deneyimli uzun yıllar almanyada kaldım almanca ders vermek istiyorum Ankara yenimahalle aşağı yahyalar
ALİ AKINCI
Ara 17, 2019
Merhabalar İzmit Kocaeli üniversitesi Çevre mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim lise(matematik, kimya, fizik, biyoloji) ve ilk okul (tüm dersler) öğrencilerine özel ders veriyorum isteyenler buradan bana ulaşabilir (mail yoluyla)
Gaye
Oca 17, 2020
Ben trakya eğitim fakültesi öğrencisiyim. Edirne merkezde yaşayan öğrencilere genel takviye dersleri vermek istiyorum (ilkokul öğrencileri için)
Rüya
Oca 24, 2020
Merhabalar Eskişehir Osmangazi Üniversitesi endüstri mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim lise(matematik, kimya, fizik, biyoloji), ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine özel ders veriyorum isteyenler buradan bana ulaşabilir.
Esra
Ara 28, 2020
Erciyes Üniversitesi 3.sınıf İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencisiyim. Pandemi sürecinden beri online olarak İlkokul ve ortaokul düzeyinde özel ders veriyorum. Uygun fiyata üniversite öğrenciden özel ders almak isteyenler iletişime geçebilir.