Öğrenciden Özel Ders

Yazar: Yasin G. | 29.09.2017 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 19084
Öğrenciden Özel Ders
Yasin G. Yasin G.
Ö ğrenciden özel ders nasıl olmalıdır, ailelere nelere dikkat etmelidir. Avantajları ve dezavantajları neledir.

Öğrenciden özel ders’in avantajları ve dezavantajları nelerdir? Son zamanlar özel ders taleplerinin çok fazla arttığını, artık velilerin veya öğrencilerin özel derslere yönlendiği haberlerini yer yerde duyar hale geldik. Özel ders yani birebir yapılan derslerin öğrencide daha kalıcı olduğu ve sınavlarda daha başarılı olduğu bir gerçektir. Artık aileler çocuklarının eksiklerini gidermek ve daha başarılı bir eğitim hayatı sürdürmeleri için özel derslere başvurduğu da bir gerçektir.

Özel derslerin artmasıyla üniversite öğrencisi olup da ders vermek isteyen eğitmen adaylarının da oldukça arttığını görmekteyiz. Üniversite öğrencileri hem öğretmenlikte, hem branşlarında tecrübe kazanmak hem de okul masraflarını kendileri kazanmak için özel ders vermeye yönelmiş durumdadır. Birçok üniversite öğrencisi gerek çevresinden gerek internet üzerinden özel ders ilanı verip öğrenci bulmaya çalışmaktadır. Burada üniversiteli arkadaşlarının dikkat etmesi gereken en önemli durum; bir öğrenci yetiştirdiklerini ve birisinin hayatına dokunduklarının farkında olmaları gereklidir. Sadece maddiyat olarak duruma kesinlikle yaklaşmamalıdırlar. Özel ders verdiğiniz öğrencinin gelişimine katkı sağladığınızı ve o öğrencinin eğitim hayatı sizin sayenizde daha iyi yerlere gelebileceğini unutmamalısınız. Üniversite öğrencisinden özel dersi bazı aileler daha çok tercih ederken bazı aileler uzman öğretmenleri tercih etmektedir. Özel ders alanı olarak her ne kadar amacımız alanında uzman eğitimcileri tek bir çatı altında toplamak olsa da; üniversite öğrencisi olup kendisini geliştirmek isteyen ve okul masraflarını çıkartmak için özel ders veren üniversiteli öğrencileri desteklemekteyiz.

Ancak öğrenciden özel dersin avantajları olduğu gibi bazı dezavantajları da vardır. Öncelik olarak bir kaç avantajına göz atalım;
 

  • Üniversite öğrencisi hem yaşı gereği hem de sınav stresini yakın zamanda yaşadığı için öğrencinize bu alanda daha çok katkısı olabilir. (alanında uzman eğitmenler tecrübelerinden dolayı bu süreci bir üniversite öğrencisine göre daha başarılı bir şekilde yürütürler ancak üniversite öğrencileri de bu süreçten yakın zamandan geçtiği için kısmen başarmaktadırlar.)

  • Öğrenciden özel ders maddiyat açısından daha düşük olabilir.

  • Üniversite öğrencilerin zamanı daha çok olduğu için sizin müsait zamanlarınıza ayak uydurabilir.
     

Bazı dezavantajları;
 

  • Bazı üniversiteli öğrenciler özel derse eğitimsel açıdan yaklaşamamaktadır. Bu; okulda aldıkları derslerin eğitimle ilgisi olmadığı için olabilir. Ancak bazı üniversiteliler bunu başarıp özel derslere eğitimsel açıdan yaklaşabilmektedir.

  • Tecrübe. Aslında en büyük dezavantaj tecrübedir. Bir üniversite öğrencisi doğal olarak fazla tecrübesi olmadığı için öğrenciye yaklaşmayı tam başaramamaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki üniversite öğrencisi olup da bir çok öğrenciye özel ders veren ve tecrübesi olan çok fazla öğrencide vardır.

  • Takip. Bazı üniversite öğrencileri bir öğrencinin gelişimini, verdiği derslerin öğrenciye ne kattığını takip etmemektedir. Sadece o gün ders verip geçmektedir.
     

Yukarıda bahsettiğimiz avantajlar ve dezavantajlar herhangi bir şekilde bir topluluğu kapsamamaktadır. Kimi üniversite öğrencisi bir çok uzman eğitimci ile yarışabilecek potansiyele sahiptir, kimi ise özel derslere hiç bir şekilde eğitimsel açıdan yaklaşmamaktadır.
 

Üniversite öğrencisi olupta özel ders vermek isteyenlerin videomuzu izleyerek özel ders veren bir üniversite öğrencisinin nelere dikkat etmesi gerektiği öğrenebilirler. Hazırlanan videomuz sizlerin en çok merak ettiği 5 soru soru üzerine yoğunlaştık.

Velilerin burada dikkat etmesi gereken konu; ders aldığınız üniversitelinin çocuğunuza katkısı olup olmadığını kısa sürede gözlemlemektedir.

Tekrar belirtmek gerekirse gerçekten özel derslere eğitimsel açıdan yaklaşan, kendisini geliştirmek isteyen, okul masraflarını çıkartmak isteyip de özel ders veren üniversite öğrencilerini desteklemekteyiz.
Eğer sizde üniversite öğrencisiyseniz ve gerçekten özel derslere eğitimsel açıdan yaklaşabilirim diyorsanız "Kayıt Ol" kısmından eğitimci profili oluşturabilir ve ders talepleri alabilirsiniz. Profil oluşturduktan sonra tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan "İlk Defa Özel Ders Verenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar" başlıklı makalemizde özel ders vermeye yeni başlayan eğitimci adaylarının nelere dikkat etmesi gerektiğini ve kısa süre de nasıl tecrübe kazanabilecekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Özel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Yorumlar (36)
Makaleyi beğendin mi ?
F

Fatma
Cevap Yaz 31 Temmuz 2022

İlköğretim matematik Öğretmenliği bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim 5 , 6 ,7. Sınıflara özel ders veriyorum . Yer: Yozgat Merkez -Ankara (Yenimahalle) Fiyat :50 Tl

E

Esra K.
Cevap Yaz

Erciyes Üniversitesi 3.sınıf İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencisiyim. Pandemi sürecinden beri online olarak İlkokul ve ortaokul düzeyinde özel ders veriyorum. Uygun fiyata üniversite öğrenciden özel ders almak isteyenler iletişime geçebilir.

R

Rüya İ.
Cevap Yaz 24 Ocak 2020

Merhabalar Eskişehir Osmangazi Üniversitesi endüstri mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim lise(matematik, kimya, fizik, biyoloji), ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine özel ders veriyorum isteyenler buradan bana ulaşabilir.

A

Ali A.
Cevap Yaz

Merhabalar İzmit Kocaeli üniversitesi Çevre mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim lise(matematik, kimya, fizik, biyoloji) ve ilk okul (tüm dersler) öğrencilerine özel ders veriyorum isteyenler buradan bana ulaşabilir (mail yoluyla)


Cevap Yaz

Gazi üniversite almanca bölümünden mezun deneyimli uzun yıllar almanyada kaldım almanca ders vermek istiyorum Ankara yenimahalle aşağı yahyalar


Cevap Yaz 23 Ekim 2019

Merhabalar. Ankara Keçiören'de yaşıyorum. Ilköğretim seviyesindeki öğrencilere destek amaçlı ders verebilirim. Özellikle matematik alanında. Fiyat konusunda esneklik sağlamamız mümkün.


Cevap Yaz 15 Ekim 2019

Merhaba marmara üniversitesinde hukuk okumaktayım. İlköğretim ortaöğretim lise matematik edebiyat türkçe için uygun fiyata özel ders veriyorum

S

Selcan K.
Cevap Yaz

Ben Selcan. Antalya'da Kepez'de yaşamaktayım. Akdeniz Üniversitesi Ekonometri ikinci sınıf öğrencisiyim. 10 yıl boyunca yurtdışında türk okulunda okudum. Matematik'e olan hayranlığım ve sevgim sayesinde buralara kadar geldim. 2 yıldır Matematik özel ders vermekteyim. İlköğretim takviye, lise takviye, üniversite sınavına hazırlık, dgs hazırlık öğrencilerim oldu. Memnuniyet ve Matematik'i sevdirmek önceliğim. 40-60 arası bir ücret talebim var.

M

Mustafa G.
Cevap Yaz

Gaziantep üniversitesi diş hekimliği öğrencisiyim.Lise matematik ve ilköğretim matematik dersi veriyorum.İlgilenen kişilere duyurulur.Tecrübeli bir öğreticiyim


Cevap Yaz 20 Haziran 2019

Adnan Menderes Üniversitesi'nde 3.sınıf matematik bölümü öğrencisiyim. Özel ders taleplerinizi bekliyorum

Y

Yağmur C.
Cevap Yaz 15 Haziran 2019

Merhaba, Sinop Üniversitesi 3. Sınıf Fen Bilgisi Öğretmenliği okuyorum. Fen Bilimleri, Matematik ve Türkçe dersleri veriyorum. Uygun fiyata öğrenciden ders almak isteyenler benile iletişime geçebilir...

M

Mekan M.
Cevap Yaz 01 Haziran 2019

Yazilim Muhendisligi 2.sinif ogrencisiyim. (Genel)Matematik, (Analitik)Geometri, C/C++ programlama dilleri, Algoritma ve Kodlama alanlarinda ozel ders veriyorum. Lokasyon: Kirklareli, istanbul(Avrupa); Fiyat: 40TL/saat;

A
ALPEREN Cevap Yaz

MATEMATİK DERSİ ALMAK İSTİYORUM İLKOKUL 4 SINIF.

M

Mustafa İ.
Cevap Yaz 21 Nisan 2019

Adana'da ilkokul öğrencilerine uygun fiyatlı ders verilir..

A
Ayşegül K. Cevap Yaz 01 Ekim 2022

Iyi günler 3 sınıfa giden kızım var adanada yaşıyorum onlayn ders ücreti nekadar acaba tüm dersler


Cevap Yaz 14 Nisan 2019

OMÜ HUKUK FAKÜLTESİ 2. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.MATEMATİKTE ÇOK İYİYİM.UCUZA DERS VERİRİM.İSTANBULDA İKAMET ETMEKTEYİM.SADECE SINAVLARA GİTMEKTEYİM.ÜÇ KEZ ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRDİM ÜÇÜNDE DE HUKUK KAZANDIM.MATEMATİKTE 80 DE 60 NET YAPTIM YANİ SÖZÜN KISASI BAŞARILIYIMDIR.


Cevap Yaz 14 Mart 2019

Meraba kızıma ders aldırmak istiyorum


Cevap Yaz 10 Ocak 2019

Ortaokul giden iki çocuk var evde özel ders almak istiyorum üniversite ögrenci bayan veya bayan ögretmen arıyorum Gaziantep Şehitkamil ilçesinde hafta içi öğleden sonra veya hafta sonu gaziantep merkez ikamet eden bayan üniversite ögrenci veya bayan ögretmen


Cevap Yaz

Harran üniversitesi Turist rehberliği öğrencisiyim. İngilizce seviyem advanced. Uygun fiyata ders almak isteyenler iletişime geçebilirler.

M
Merve K. Cevap Yaz 10 Ekim 2022

Orta 1 öğrencisi kızıma.ing aldimraknistiyorum sınava hazırlık ve ödevlerde yardım ücretiniz nedir online

e

emre f.
Cevap Yaz 20 Ekim 2018

Eskişehir de okuyorum üniversite öğrencisiyim. İlköğretim derslerinde takviye almak isteyenlere bir öğrenciden özel ders olarak yardımcı olabilir.


Cevap Yaz 17 Ekim 2018

Boğaziçi üniversitesi matematik bölümünde okuyorum, 3. sınıf öğrencisyim. Boğaziçi üniversitesi öğrencisinden özel ders almak isteyenler benimle iletişime geçebilirler. Avrupa yakasının çoğu yerinde ders verebiliyorum

S
Seyhan Cevap Yaz 20 Ekim 2022

Slm! Sizlerin iletişim bilgilerinize nereden ulaşabiliyoruz


Cevap Yaz

Celal Bayar Üniversitesi Matematik Bölümü son sınıf öğrencisiyim, formasyonumu aldım. Öğrencilerle iletişimim iyi. Ortaokul, lise ve üniversite hazırlık düzeyinde matematik dersi veriyorum. İzmir Bornova ve Bayraklı'da yaşayan veya civarında ikamet eden öğrencilere matematik dersleri verilir. İZMİR/ BAYRAKLI. İletişime geçmek isteyenler e-posta adresimden ulaşabilir


Cevap Yaz 25 Temmuz 2018

HACETTEPE TIP ta okuyorum 3.sınıfa gectim..ygs LYS de turkiye derecem var ilk 500 teyim. 3 YILDIR ÖZEL DERS VERİYORUM. Öğrencilerimle iletişimim çok iyi. İlkokul ortaokul lise üniversite hazırlık dersleri verilir.ANKARA MERKEZ . iletisime geçmek isteyen mail den yazabilir.

M

Merve A.
Cevap Yaz 19 Temmuz 2018

Afyon kocatepe üniversitesi çağdaş türk lehçeleri bölümü mezunuyum.Ankara da oturuyorum.ilköğretim ve lise düzeyindeki öğrencilere türkçe ve edebiyat dersi vermek istiyorum.profilimden mesajla ulaşabilirsiniz.


Cevap Yaz 24 Nisan 2018

Merhaba Gazi derken İstanbul Gaziosmanpaşa mı ve ilk okul 1.sınıf öğrencisine ders veriyormusunuz ve ne kadar


Cevap Yaz 21 Mart 2018

Meraba ben Marmara beslenme ve Diyetetik 2.sınıf öğrencisiyim lys matematikte 50 de 50 yaptım geometridede 30 da 30 yaptım daha öncede bi çok öğrenciye özel ders verdim isteyene fen dersinde verebilirim. Gazi’de oturuyorum ilkokul ortaokul lise öğrencileri bana ulaşabilir


Cevap Yaz 12 Mart 2018

Akdeniz Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim. ilk okul çocuklarına takviye ya da türkçe, edebiyat dersleri veriyorum.. profilimden iletişime geçebilirsiniz.


Cevap Yaz 11 Mart 2018

Matematik bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Özel ders almak için iletişime geçebilirsiniz

T

Tayfun B.
Cevap Yaz

Merhabalar istanbul beykozda oturan ilkokul öğrencisi yeğenim için derslerinde ve ödevlerinde uzun soluklu yardımcı olabilecek ögrenci bayan bi arkadaş arayışımız bulunmaktadır. İrtibat numarasından ulaşabilirsiniz.


Cevap Yaz 13 Ocak 2018

Marmara üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisiyim, hukuk dersler, matematik, edebiyat, türkçe, coğrafya üzerine özel ders verebilirim. İstanbul anadolu yakasında ikamet edip bu alanda uygun fiyata üniversite öğrencisinden özel ders almak isteyen öğrenci veya veliler ulaşabilirler.


Cevap Yaz

Maltepe üniversitesi hukuk 2. sınıf öğrencisiyim.İstanbul anadolu yakasında, ilkokul öğrencilerine her ders için özel ders verebilirim.Ortaokul öğrencilerine Türkçe,lise öğrencilerine de Edebiyat,tarih,coğrafya alanında özel ders verebilirim.Uygun ücretli özel ders için ulaşabilirsiniz.


Cevap Yaz

Merhaba, İstanbul teknik üniversitesi endüstri müh. 3. sınıf öğrencisiyim. İstanbul avrupa yakasında uygun fiyata matematik ve ingilizce özel dersleri veriyorum. Anadolu yakası metrobüs hattına yakın yerlerde de verebilirim. Uygun fiyata üniversite öğrencisinden özel ders almak isteyen ulaşabilirler


Cevap Yaz

İstanbul üniversite hukuk 3. sınıf öğrencisiyim. İstanbul Avrupa yakasından her seviyeye matematik ve edebiyat özel dersi veriyorum. Ders almak isteyenler iletişime geçebilirler


Cevap Yaz

Marmara üniversitesi matematik bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Matematik ve geometride özel ders veriyorum uygun fiyata üniversite öğrenciden özel ders almak isteyenler benimle iletişime geçebilirler. Teşekkürler.

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul