Japonca Özel Ders

çizgi

Japonca Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 16 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

İngilizce, Japonca, Çince Öğretmeni

Ezgi Z.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Öğrencisi
Antalya - Muratpaşa
Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven...

Japonca Ve Korece Öğretmeni

Rukiyye Ş.

(2 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Japonca Öğretmenliği Mezunu
Samsun - 19.may
2016 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Japonca Öğretme...
Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmeni, Filolog, Korece Öğretmeni
Volkan Ç.

(0 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Mezunu
Antalya - Alanya
Türk dili ve edebiyatı alanına giren her konuda yetkin bir şekilde...
Japonca Öğretmenı
Demet G.

(0 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Japonca Öğretmenliği Mezunu
Kocaeli - İzmit
Mesleğini seven...
Fransızca Öğretmeni.
Şaime E.

(0 üye yorumu)
Namık Kemal Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Mezunu
Tekirdağ - Süleymanpaşa
İyi derecede fransızca, İngilizce ve japonca biliyorum....
Yabancı Dil Japonca,korece,isveççe
Hibe H.

(1 üye yorumu)
Öğrencisi
İstanbul - Kadıköy
Merak...
Japonca Öğretmeni
Demet D.

(1 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Japonca Öğretmenliği Mezunu
Çanakkale - Merkez
Eğlenceli ve etkili Japonca öğrenmek için iletişime geçmeniz yet...
Japonca Öğretmeni
Kuzey B.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Öğrencisi
İzmir - Karşıyaka
Zorlukların üstesinden en iyi eğlenceyle gelinir....
İngilizce Öğretmeni
Meryem T.

(0 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Mezunu
İstanbul - Kartal
Boğaziçi mezunundan İngilizce/Japonca/Türkçe dersi...
Yabancı Dil İngilizce-japonca
Berkay U.

(1 üye yorumu)
Giresun Üniversitesi Hemşirelik (Fakülte) Mezunu
Ankara - Çankaya
Enerjik,öğrenmeyi ve öğretmeyi seven....
İngilizce, Matematik, Japonca
Zeynep A.

(0 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Öğrencisi
İstanbul - Beşiktaş
2. sınıf Çeviribilim öğrencisiyim. İki senedir Japonca öğreniy...
Japonca Öğretmeni,ingilizce Öğretmeni
Tuğçe B.

(0 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Japonca Öğretmenliği Öğrencisi
Mersin - Yenişehir
Eğlenerek, Japonca ve İngilizce öğretmeyi seviyorum....
Matematik, Japonca Öğretmeni , Karakalem
Gamzenur S.

(0 üye yorumu)
İstanbul Aydın Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım(%25 Burslu) Öğrencisi
İstanbul - Ümraniye
Çocukları severim ve onlarla iyi anlaşirim eğlenerek öğrenmeyi s...
Almanca , Japonca
Selim efe Ç.

(0 üye yorumu)
Öğrencisi
Muğla - Bodrum
Profesyonel bir öğretmen değilim , ama kendi yollarım var....
İngilizce, Japonca, Rumence, Çince
Mesut S.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Mezunu
Ankara -
İngilizce, Japonca, Rumence, Çince...
Japonca Öğretmeni
Emine A.

(0 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Japonca Öğretmenliği Mezunu
Ankara - Yenimahalle
Henüz Hakkında Bilgi Girilmemiş!


Japonca Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Japonca Dersleri Veren Öğretmenleri Keşfedin! 

Kendinize "Hangi dili öğrenmeliyim?" diye mi soruyorsunuz? 

En kullanışlı dillerden herhangi birini öğrenmeniz için sayısız neden var. Bununla birlikte, çoğu insan için en yararlı dillerden birini öğrenmek için en büyük motivasyon profesyonelleşmektir. Bir veya birkaç yabancı dili konuşabilmek, profesyonel dünyada en çok aranan becerilerden biri haline geldi. Ama hangi dili öğrenmeli? Eğer bunun cevabı sizin için Japonca ise haydi o zaman başlayalım!

Japonca genel kabule göre Altay dil ailesine dahil olan dillerdendir. Japonca denildiğinde tüm Japon halkının konuştuğu dil olduğu akla gelse de aslında Japonca diller topluluğu başlığı altındaki en yaygın kullanılan dillerdendir. Japon dillerinden diğerleri ise Amami, Okinawan, Miyako, Yaeyama, Yonaguni’dir. 

Japonca, 21. yüzyılın başlarında 127 milyondan fazla konuşmacıyla dünyanın başlıca dillerinden biridir. Japonca izole bir dildir yani, başka herhangi bir dil ile ilgisi olmayan bir dildir. Öncelikle Japon takımadalarında konuşulur. Japonca etkili bir şekilde ülkenin tek dilidir ve 128 milyon yerlinin neredeyse tamamı bu dili konuşmaktadır. Ayrıca çoğunlukla Kuzey ve Güney Amerika'da olmak üzere, yurtdışında yaşayan 1,5 milyon kadar Japon göçmen tarafından da konuşulur. 

Yazı Sistemi

Japonca yazı sistemi üç farklı karakter setinden oluşur: Kanji, Hiragana ve Katakana (her biri 46 karakterlik iki hece). Japonca metinler iki şekilde yazılabilir: Batı tarzında, sayfanın üstünden altına yatay sıralar halinde, veya geleneksel Japon tarzında, yani sayfanın sağından soluna dikey sütunlarda. Her iki yazı stili de bugün kullanılmaktadır.

Japonca Gramer/Dilbilgisi

Temel Japonca dilbilgisi nispeten basittir. Çoğul ve tekil arasındaki ayrımlar gibi karmaşık faktörler neredeyse tamamen eksiktir. Fiiller ve sıfatlar için çekim kuralları basittir ve neredeyse istisnasızdır. İsimler hiç reddedilmez, ancak her zaman aynı biçimde görünür.

Telaffuz

Diğer dillerle karşılaştırıldığında, Japonca nispeten daha az ses barındırır ve telaffuz çoğu öğrenci için küçük sorunlar oluşturur. En büyük zorluk, Çince’dekinden çok daha düşük ölçüde olan aksanlardır. Buna ek olarak, nispeten çok sayıda eş anlamlı kelime vardır, yani aynı şekilde telaffuz edilen ancak farklı anlamları olan kelimeler mevcuttur.

Japonca konuşma seviyeleri nelerdir?

Bir çocukla, aile üyesiyle veya yakın bir arkadaşla konuşmanın aksine, bilinmeyen bir kişi veya üstüyle konuşurken farklı kelimeler ve ifadeler kullanılır. Örneğin, İngilizce "Ben" kelimesi için beşten fazla farklı kelime vardır. Resmi durumlar için, saygılı bir dil seviyesi (Keigo) yaygın olarak kullanılmaktadır.

Japon diline hakim olmak gerçekten zor mu?

Yaygın inancın aksine, dilbilimciler konuşulan Japonca'nın diğer dillere kıyasla nispeten daha kolay öğrenilebileceği konusunda hemfikirdirler, çünkü kısmen sadece beş sesli ve 13 ünsüzdür vardır. Öte yandan, İngilizcede 12 ünlü ve 24 ünsüz vardır. Japonca fiiller İngilizce, Rusça ve Yunanca'dan farklı olarak birkaç istisna dışında düzenli çekim kurallarına uyar. Yanı sıra uzmanlar, Japon yazı sisteminin dünyadaki en karmaşık sistemlerden biri olduğu konusunda hemfikir çünkü beş farklı sistemi birleştiriyor - kanji, hiragana, katakana, Arap rakamları ve hatta Roma alfabesi.

Japonca Öğrenmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

En az 122 milyon insan Japonca'yı ana dili olarak konuşuyor ve bu da onu dünyadaki en çok konuşulan yabancı dillerden biri yapıyor. Japonca öğrenmek, otomotiv, iletişim ve finans sektörlerinde çalışanlar için bilinmesi gereken en yararlı dillerden biri olabilir. Yanı sıra Japonlar dünya çapında birçok turistik yere seyahat ediyor. Turizm sektöründe çalışmak istiyorsanız, Japonca da büyük bir beceri olabilir. Pasifik Kıyıları ve Asya'nın artan küresel rolü ve ABD ile Japonya arasındaki ekonomik bağlar nedeniyle Japonca öğrenmek harika bir fikir. Elbette sizin japonca öğrenmemizdeki etkenler çok daha farklı olabilir. Yine de bu karar size birçok avantaj kazandıracaktır. Kararınızın ardından en kısa sürede öğretmeninizi bularak derslere başlamanızda fayda var. Özel Ders Alanı olarak biz, Japonca’da en iyi eğitmenleri sizler için bir araya getirdik. Kendiniz için en iyi japonca öğretmeni bulmak çok kolay! Sitemize üye olarak Japonca özel ders veren eğitmenleri araştırıp şehrinize, bütçenize veya diğer kriterlerinize en uygun eğitmene ders talebi yollayın. Ya da hangi seviyede ve ne için eğitim alacağınızı, haftada kaç gün/saat ders almak istediğinizi ve bütçenizi belirttiğiniz genel ders talebi oluşturun. Bu şekilde talebiniz uygun bulunan tüm Japonca öğretmenler,ne iletilecektir. 

Japonca Özel Ders Ücretleri Ne Kadar?

Japonca özel ders ücretlerine baktığımızda 50-130 TL arasında olduğu görülmektedir. Şehrinizde bütçenize en uygun Japonca öğretmenleri ile iletişime geçmek için filtreleme yaparken şehir ve semt seçimi yapın.

Japonca Öğretmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Japonca öğretmenleri, Türkiyedeki okullarda İngilizce veya Almanca gibi diğer diller kadar yaygın olmayan bir dili öğrettikleri için benzersiz bir konuma sahiptirler. Derin bir geçmişi olan ve özellikle son zamanlarda öğrenme merakı artan bir dildir. Japonca Öğretmenliği, Japon Dili ve Edebiyatı mezunları Japonca dersleri verebildiği gibi, Japonca kursu sertifikası sahibi olanlar veya özel dersler alarak Japonca öğrenenler bu mesleği yapabilir. Önemli olan dile vakıf olduğunuzun bilincinde ve ders verebilecek düzeyde olmanızdır. Öyleyse siz de Japonca eğitmenlerimiz arasında yer alabilirsiniz. Japonca özel dersler vermek için sitemize öğretmen seçeneği ile kaydolmanız gerekir. Profilinizi oluşturduktan sonra doldurulması gereken bilgileri detaylı şekilde girin. Japoncaya dair yazmış olduğunuz makaleler veya blog yazıları varsa bunları paylaşmanız ve Özel Ders Alanı etiketli sosyal medya paylaşımlarınız sizi ön plana çıkaracaktır.