Özel Dersi Özel Kılan Nedir?

Yazar: Bekir Ç. | 21.04.2021 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1102
Özel Dersi Özel Kılan Nedir?
Ö zel ders faydaları, özel dersi "ÖZEL" kılan nedir? Özel dersin normal derslerden farkları, neden özel ders almalıyım?

Merhaba değerli okuyucu,

Bu yazımda özel dersin avantajlarından bahsedeceğim. Öncelikle 3 yıldır özel ders veriyorum. Bu konuda özel ders alan öğrencilerimin geri dönüşleri, velilerin görüşleri bu konuyu daha iyi aydınlatacaktır. O zaman öncelikle özel ders alan öğrencilerimin ve onların velilerinin görüşlerine bakalım.

➡️  "Özel ders aldığım günden beri matematiğe bakış açım çok farklı bir boyut kazandı." (Kadın, 16 yaşında)

➡️  "Aslında ilk özel ders almaya başlayacağım gün tereddütteydim. Şimdi ise sağlık bölümünde üniversite okumaya başlamak hayallerime giden yolun özel ders olduğunu gösterdi." (Erkek, 24 yaşında)

➡️  "Türkçe dersinde netlerimi arttırmak istiyordum. Bekir Hoca’mdan özel ders aldım. 15 net yaparken şu an 30'un altında net yaptığım deneme yok." (Erkek, 20 yaşında)

➡️  "Çocuğum için Türkçe Ve Matematik derslerinden özel ders almak istedim. Bekir Hoca ile karşılaştık. Çocuğum ergenlik döneminde olduğu için Bekir Hoca'nın özel ders yanında verdiği psikolojik destek hizmeti çok iyi olur diye düşünüp, özel ders aldık. Çocuğum şu an derslerinde çok iyi konuma geldi ve psikolojik olarak çok iyi durumda." (Kadın, 47 yaşında)

Bu değerlendirmelerde gördüğünüz gibi çoğu kişi özel ders almakta tereddüt yaşıyor. Aslında ihtiyacı olduğunu bilmesine rağmen, özel ders almıyor ve bunun temel nedeni de güven duymamasından kaynaklanıyor. Bu yüzden özel derse yeni bir bakış açısı ile yaklaşmak istedim. Özel ders yanında bireye özel aylık ders programı ve psikolojik destek hizmeti verdim.

Bu da özel derste beni çok iyi yerlere getirdi.
Peki neden mi özel ders ? Dilerseniz şimdi de özel dersin avantajlarına ve normal dersten farklarına bakalım.

Özel dersin avantajları / Normal dersten farkı :

 • ✔ Özel ders, normal dersten farklı olarak bireye özgü birebir ders hizmeti sağladığı için bireyin odaklanmasını kolaylaştırır.
   
 • ✔ Birey sınıf ortamında soramadığı soruları özel derste rahatça sorabilmektedir. Bu da öğrencinin
  kafasındaki soruların çözüme kavuşmasını, bu şekilde psikolojik olarak rahat olmasını sağlayacaktır.
   
 • ✔ Özel ders, bireyin tüm sorunlarını görebilecek bir ortam sunduğu için öğrenmeyi kolaylaştırır ve hızlandırır.
   
 • ✔ Özel ders, bireyin sorun yaşadığı konuların daha çok üstesinde durabilecek bir fırsat sunduğu için bireyin tüm konuları kolayca halletmesini sağlar.
   
 • ✔ Özel ders alan birey, okulda gördüğü konuları birebir ders ile tekrar etme fırsatı bulduğu için diğer öğrencilerden çok daha iyi konuma gelir.
   
 • ✔ Özel ders alan birey, özel ders aldığı derste zamanla başarılı olduğunu görecektir. Bu durum da bireyin kendine olan güvenini arttıracağı için birey diğer derslerde de başarabileceğini görecektir. Birey böylelikle sadece özel ders aldığı derste değil diğer derslerde de başarılı olacaktır.


İşte özel ders alan bir kişinin kazanacağı birçok şeyi gördünüz. Bu aslında sadece bir kısmı. Birey çok daha fazla avantaj sağlar. Bunlar kaf dağının sadece görünen kısmı, bir de öğrencinin kazandığı ama farkında olmadığı durumlar da var.

Örneğin, bireyin psikolojik olarak iyi olması, bireyin başarılı olmasıyla ilişkili. Birey özel ders aldığında başarılı olunca aslında meslek yaşamında da karşılaştığı zorluklar için farklı yollar deneyecektir ve böylelikle başarıya olacaktır.

⭐⭐⭐ Uzun lafın kısası, özel ders bunların çok daha fazlası ve çok daha büyük yararlar sağlayacaktır! ⭐⭐⭐

Sağlıcakla kalın...

Psikolojik Danışman - Matematik Öğretmeni - Bekir Çiftçi

Etiketler

Yazar

Bekir Ç.

Merhaba, ben Bekir. Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik bölümünden mezun oldum. Şu an online ve yüz yüze matematik dersleri, bireysel psikolojik deste...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Çocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

Etkili Öğrenme

Etkili Öğrenme

Etkili öğrenme özel dersle mi yoksa sınıf ortamında mı sağlanır? İşte tüm cevaplar.

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?