ÖZEL DERS ÇÜNKÜ...

Yazar: Dilara Özge B. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2072
ÖZEL DERS ÇÜNKÜ...
Ö zel ders ile daha kalıcı öğrenme sağlanır. Çünkü öğrenci sürekli aktiftir, öğrencinin dikkat dağınıklığı minimuma düşer.

Her öğrencinin öğrenme seviyesi, öğrenme süresi,anlama kapasitesi, öğrenme yöntemleri farklıdır. Bu yüzden özel ders öğrencilerin ve velilerin kurtarıcısı olmuştur.Özel ders, branşında uzman bir eğitmen ile ders alan öğrenciye özgü program yapılarak icra edilen, kaliteli öğrenme metotlarından biridir.

Peki bu özel dersin faydaları nelerdir?

En önemli faydasi birebir olmasıdır. Çünkü sınıf ortamında öğretmenin bir öğrenciye ayırabileceği zaman bir iki dakikadan fazla değildir.Bazen o zamanı bile ayıramamaktadır.Özel derste ise öğretmenin tek odak noktası bir öğrencidir. Öğrencinin eksiğine göre anında müdahale imkanı vardır.

Özel ders ile daha kalıcı öğrenme sağlanır. Çünkü öğrenci sürekli aktiftir, öğrencinin dikkat dağınıklığı minimuma düşer.Bu da kalıcı öğrenmeyi yıl boyunca destekler.

Özel ders öğrencinin ihtiyacına göre planlanır ve uygulanır. Böylece öğrencinin tüm eksik noktaları tamamlanır.Yüksek seviyedeki öğrenciye ileri düzeyde, akranlarından geri kalan öğrenciye ise kolay seviyede çalışmalar uygulanılır. Bu sayede öğrencinin motivasyonu kırılmadan, özgüven kazandırılarak ders yapılır.
Günümüzde anne babanın çalışması ve öğrencilerin derslerine yeterince destek olamaması nedeniyle özel dersin önemi ve gerekliliği artmıştır.
 

Bir önceki yazımız olan "ÇOCUKLARI DİKKATE ALIN!" başlıklı makalemizde ailelerin çocuklarına nasıl davranması gerektiği ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Dilara Özge B.

İlkokul 1,2,3,4 ve 5. sınıf öğrencilerine okul dönemi takviye ve pekiştirme, tatil dönemi okula hazırlık ve bursluluk sınavlarına hazırlık deneyimine sahibim. 8 yıldır bu alanla...

Benzer Yazılar
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Özel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul