ÖZEL DERS ÇÜNKÜ...

Yazar: Dilara Özge B. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2160
ÖZEL DERS ÇÜNKÜ...
Ö zel ders ile daha kalıcı öğrenme sağlanır. Çünkü öğrenci sürekli aktiftir, öğrencinin dikkat dağınıklığı minimuma düşer.

Her öğrencinin öğrenme seviyesi, öğrenme süresi,anlama kapasitesi, öğrenme yöntemleri farklıdır. Bu yüzden özel ders öğrencilerin ve velilerin kurtarıcısı olmuştur.Özel ders, branşında uzman bir eğitmen ile ders alan öğrenciye özgü program yapılarak icra edilen, kaliteli öğrenme metotlarından biridir.

Peki bu özel dersin faydaları nelerdir?

En önemli faydasi birebir olmasıdır. Çünkü sınıf ortamında öğretmenin bir öğrenciye ayırabileceği zaman bir iki dakikadan fazla değildir.Bazen o zamanı bile ayıramamaktadır.Özel derste ise öğretmenin tek odak noktası bir öğrencidir. Öğrencinin eksiğine göre anında müdahale imkanı vardır.

Özel ders ile daha kalıcı öğrenme sağlanır. Çünkü öğrenci sürekli aktiftir, öğrencinin dikkat dağınıklığı minimuma düşer.Bu da kalıcı öğrenmeyi yıl boyunca destekler.

Özel ders öğrencinin ihtiyacına göre planlanır ve uygulanır. Böylece öğrencinin tüm eksik noktaları tamamlanır.Yüksek seviyedeki öğrenciye ileri düzeyde, akranlarından geri kalan öğrenciye ise kolay seviyede çalışmalar uygulanılır. Bu sayede öğrencinin motivasyonu kırılmadan, özgüven kazandırılarak ders yapılır.
Günümüzde anne babanın çalışması ve öğrencilerin derslerine yeterince destek olamaması nedeniyle özel dersin önemi ve gerekliliği artmıştır.
 

Bir önceki yazımız olan "ÇOCUKLARI DİKKATE ALIN!" başlıklı makalemizde ailelerin çocuklarına nasıl davranması gerektiği ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Dilara Özge B.

İlkokul 1,2,3,4 ve 5. sınıf öğrencilerine okul dönemi takviye ve pekiştirme, tatil dönemi okula hazırlık ve bursluluk sınavlarına hazırlık deneyimine sahibim. 8 yıldır bu alanla...

Benzer Yazılar
Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Özel Ders Ücretleri Nasıl Olmalı?

Özel Ders Ücretleri Nasıl Olmalı?

Özel ders ücretleri ne kadardır. Hangi öğretmen ne kadarlık ücretle özel ders vermektedir. Tüm bilgiler blog da.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?