ÖZEL DERS ÇÜNKÜ...

ÖZEL DERS ÇÜNKÜ...
Dilara Özge B.
Özel Ders Avantajları
Eki 30, 2017
1832

Her öğrencinin öğrenme seviyesi, öğrenme süresi,anlama kapasitesi, öğrenme yöntemleri farklıdır. Bu yüzden özel ders öğrencilerin ve velilerin kurtarıcısı olmuştur.Özel ders, branşında uzman bir eğitmen ile ders alan öğrenciye özgü program yapılarak icra edilen, kaliteli öğrenme metotlarından biridir.

Peki bu özel dersin faydaları nelerdir?

En önemli faydasi birebir olmasıdır. Çünkü sınıf ortamında öğretmenin bir öğrenciye ayırabileceği zaman bir iki dakikadan fazla değildir.Bazen o zamanı bile ayıramamaktadır.Özel derste ise öğretmenin tek odak noktası bir öğrencidir. Öğrencinin eksiğine göre anında müdahale imkanı vardır.

Özel ders ile daha kalıcı öğrenme sağlanır. Çünkü öğrenci sürekli aktiftir, öğrencinin dikkat dağınıklığı minimuma düşer.Bu da kalıcı öğrenmeyi yıl boyunca destekler.

Özel ders öğrencinin ihtiyacına göre planlanır ve uygulanır. Böylece öğrencinin tüm eksik noktaları tamamlanır.Yüksek seviyedeki öğrenciye ileri düzeyde, akranlarından geri kalan öğrenciye ise kolay seviyede çalışmalar uygulanılır. Bu sayede öğrencinin motivasyonu kırılmadan, özgüven kazandırılarak ders yapılır.
Günümüzde anne babanın çalışması ve öğrencilerin derslerine yeterince destek olamaması nedeniyle özel dersin önemi ve gerekliliği artmıştır.
 

Bir önceki yazımız olan "ÇOCUKLARI DİKKATE ALIN!" başlıklı makalemizde ailelerin çocuklarına nasıl davranması gerektiği ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır