ÇOCUKLARI DİKKATE ALIN!

Yazar: Dilara Özge B. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2284
ÇOCUKLARI DİKKATE ALIN!
Ç ocuklar karşılaştıkları olayları o kadar basit ve masumane yorumluyorlar ki işte o an onlara hayran olmamak ve bu durumdan etkilenmemek elde değil.

Çocuklar karşılaştıkları olayları o kadar basit ve masumane yorumluyorlar ki işte o an onlara hayran olmamak ve bu durumdan etkilenmemek elde değil. Hayat aslında bu kadar basit aslında onu zor hale getirenler bizleriz.
Bugün duyduğum yaşanmış gerçek bir olayı kısaca anlatmak istiyorum.

İngiltere'de tuttuğu takımın futbol müsabakasını babasıyla birlikte izleyen 5 yaşındaki bir çocuk maç çıkışında, stadın önünde 5 pound buluyor. Babasına dönüp bu parayı teknik direktöre vermek istediğini söylüyor. Çok şaşıran baba, sebebini sorduğunda çocuk paranın ona ait olmadığını ve bu paranın teknik direktör tarafından o gün galibiyet golünü atan futbolcuya verilmesi gerektiğini söylüyor. Bu sebeple parayı teknik direktöre verebilmesi için babasından yardım istiyor. Çocuğun bu sözleri babayı çok etkiliyor ve oğlunun ağzından bu hikayeyi kaleme alarak içinde 5 pound olan bir mektubu teknik direktöre gönderiyor. Eline ulaşan bu mektup karşısında çok duygulanan teknik direktör ve paranın iletilmesini istediği galibiyet golünü atan futbolcu çocukla tanışmak istemiş ve buluşmuşlar. 5 pounda ne mi olmuş? Tabiki çocuğa geri vermişler.

Çoğu zaman çocukların bu safiyane isteklerini görmezden gelir veya dikkate almayız. Bu olaydaki babanın yerinde bir çok insan "Şimdi kim bu parayı oraya ulaştıracak, kim mektup yazacak. Boşver çocuktur unutur." diyerek çocuğun bu isteğini yerine getirmekten kaçacaktır. Kaçmayalım. Çocukları dikkate alalım. Çünkü onlar bu dünyada menfaatten, çıkar ilişkilerinden yalandan ve gösterişten uzak bir şekilde hayatı hissettikleri gibi yaşamaya çalışıyorlar. Onlar gibi düşünüp dünyayı daha yaşanılabilir bir hale getirmek biz yetişkinlerin geleceğimiz olan çocuklara borcudur.


Bir önceki yazımız olan "AKADEMİK BAŞARIDA ÖĞRETMENİN ETKİSİ" başlıklı makalemizde öğrencilerin akademik başarılarında öğretmenlerin etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Dilara Özge B.

İlkokul 1,2,3,4 ve 5. sınıf öğrencilerine okul dönemi takviye ve pekiştirme, tatil dönemi okula hazırlık ve bursluluk sınavlarına hazırlık deneyimine sahibim. 8 yıldır bu alanla...

Benzer Yazılar
Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocukların kendi kapasitesinin farkına varıp iyileştirme, geliştirme gibi düzenlemelerle kendisini gerçekleştirmesi daha iyi olacaktır.

10 Madde İle Matematikte Nasıl Başarılı Oluruz?

10 Madde İle Matematikte Nasıl Başarılı Oluruz?

Matematikte nasıl başarılı olunur. Matematikte başarılı olmanın 10 sırrını uzman matematik öğretmenimiz sizler için hazırladı.

Ders ve Sosyal Aktiviteler

Ders ve Sosyal Aktiviteler

Günümüzde özellikle ülkemiz dışında ve her geçen gün ülkemizde de yaygınlaşan bir anlayışla çocuklar küçük yaşta sosyal aktivitelere yönlendiriliyor.

Hata ve Yanlış

Hata ve Yanlış

Hata ve yanlışlarımız hayatımızın her evresinde oluyor. Önemli olan onları değiştirip, değiştirmediğimiz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul