Her Gün Hesabına Yatan 1440 Dakikayı Nasıl Kullanıyorsun?

Yazar: Sefa Ö. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2193
Her Gün Hesabına Yatan 1440 Dakikayı Nasıl Kullanıyorsun?
Z aman yönetiminde tam olarak yapılması gerekenler nelerdir? Her gün 1440 dakikanızı nasıl en etkili şekilde kullanabilirsiniz?

Zaman bizi almadan biz zamanı alalım.

İnsan sevdiği herşeye zaman bulur diyorum ben. Siz ne düşünüyorsunuz? Gerçekten insan sevdiği herşeye zaman bulabilir mi? İsterse zaman ayıramayacağı birşey var mı? Bence yok.

Zengin insan en çok şeye sahip olan değil, en az şeye ihtiyaç duyandır. Buradaki zenginlik sadece maddi olarak ölçülmemelidir. Bütün öğrenciler zaman bulamamaktan yakınırlar. Oysaki öğrencilerin bulması gereken en önemli unsurlar sağlıklı olmaları, kendilerine, sevdiklerine ve eğitimlerine zaman ayırmalarıdır.

Peki bu zaman nasıl ayrılacak, nasıl düzenli ders çalışacağız GELİN HEP BERABER DÜŞÜNELİM..

Sınava çalışan öğrenciler için en büyük tavsiyem, konuları tek tek bir kağıda yazmalısınız. Sonrasında bitirdiğiniz her konuyu çizin. Bitirmek demek sadece o derse çalışımak demek değildir. Örnek veriyorum konumuz üslü sayılar. Önce bu dersi öğretmeninden dinlersin. Dinlerken aldığın notları evde tekrar edip çalışırsın. Sonra bu konu ile alakalı en az 4-5 test çözer ve çözemediğin soruları ayırırsın. Bu soruları öğretmenine sorup öğrenirsin ve konunun üzerini o zaman çizersin. Denemelerinde o konuyla alakalı sıkça yanlışlar yapıyorsan, tekrar gözden geçirip sorular çözersin. İşte bu yüzden konu atlamadan ilerlemek çok önemlidir. Zira kovanın dibindeki delik ne kadar küçük olurda olsun, içinde su bir süre sonra tamamen boşalacaktır.

Unutmayın en güzel, en kaliteli, en özel okula giden öğrencinin de bir günde 1440 dakikası var seninde... O yüzden mızmızlanmak yerine elindeki imkanları en iyi şekilde kullanıp hedefine odaklanmalısın. O öğrenci de günlük olarak yemek yiyor, uyuyor, duş alıyor, lavaboya gidiyor, okula gidiyor sende bunları yapıyorsun. Farkı ortaya koyan bunları yaptıktan sonraki kalan dakikalarınızda neler yaptıklarınızdır.

Sen bilgisayar başına geçip oyun oynarsan, diğer adamı geçmeyi düşünmeyeceksin. Çünkü "Yapmak istiyorum ama..." cümlesi ile "Herşeye rağmen yaptım." cümleleri arasındaki farkı düzenli ve disiplinli çalışmak belirler.

Şimdi sınava hazırlanırken planını yap, konuları belirle ve harekete geç dostum. Bu hayat senin sadece senin. Senin yerine bu hayatı kimse yaşamayacak. Ne annen, ne de baban senin yerine okula gidip, sınava girmeyecek. O yüzden seçimini yap ve kararını ver. Kazanmak mı? Kazanamamak mı? Üstelik size bir iyi bir de kötü haberim var.

Kötü haber: Zaman uçuyor.
İyi haber: Pilot sensin.


Sevgilerimle.

Matematik Öğretmeni - Sefa Özdeniz 

Etiketler

Yazar

Sefa Ö.

***Online Birebir Matematik Dersleri veriyorum.  Velilerim benim en değerli referanslarımdır. Yorumlar kısmından geçmiş çalışmalarımızın bir kısmı hakkında fikir sahibi ola...

Benzer Yazılar
Tavsiye Etmek Neden Önemlidir ?

Tavsiye Etmek Neden Önemlidir ?

Tavsiye etmek, iyisiyle de kötüsüyle de insanlara fikir vermek, onlara yardımcı olmaktır.

Rakiplerinizin Önüne Geçmenin 13 Sırrı

Rakiplerinizin Önüne Geçmenin 13 Sırrı

Sınavlara hazırlanan rakiplerinizin önüne geçmek ve daha iyi bir başarı yakalamak için mutlaka yapmanız gerekenler

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocukların kendi kapasitesinin farkına varıp iyileştirme, geliştirme gibi düzenlemelerle kendisini gerçekleştirmesi daha iyi olacaktır.

İlk Defa Özel Ders Verenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

İlk Defa Özel Ders Verenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

İlk defa özel ders verenlerin mutlaka dikkat etmesi gereken ve öne çıkmalarını sağlayacak hususlar.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul