Online Piyano Ders Almalı Mısınız?

Yazar: Yasin G. | 08.01.2022 - 5 dakikalık okuma. Görüntülenme: 727
Online Piyano Ders Almalı Mısınız?
O nline piyano dersleri etkili öğrenme sağlar mı? Online piyano dersi fiyatları ne kadar, ders alabileceğim eğitmenleri nasıl bulabilirim?

İtalya’da 1700’lü yıllarda icat edilen bir müzik aleti olan piyano, günümüze kadar popülerliğini korumuştur. Akustik özelliğinin yanında, telli bir müzik aleti olan piyano, telleri aracılığı ile ses çıkarır. Özellikle klasik dönem eserlerde yoğunlukla piyano kullanımına rastlanır. Bunun yanında caz müzikte de piyano kullanımı yaygındır.

Değişen dünya dinamiklerine uygun olarak Online piyano dersi hayli yaygınlaşmıştır. Dersler, belirlenen günlerde, görüntülü konuşma şeklinde yapılır. Piyano ve orglar ile kesintisiz eğitim sağlanır. Uzaktan eğitim modeli ile gerçekleştirilen dersler ile öğrenme aktif bir şekilde işlenir. Derse erişim sağlanabilmesi için bilgisayar gereklidir. Ayrıca, tablet ya da cep telefonu üzerinden bağlantı kurulabilir.

Çevrimiçi şekilde yapılan dersler interaktif bir şekilde gerçekleştirilir. Öğrencinin derse katılımı oldukça önemlidir. Karşılıklı şekilde yapılan diyaloglar ile ders tamamlanır. Skype, zoom ya da Whatsapp üzerinden yapılan dersler, farklı görüntülü konuşma uygulamaları ile gerçekleştirilir. Böylece, öğrenci kolaylıkla derse katılım sağlamış olur. Yapılan çevrimiçi kurslar, gerekli dinamikler sağlandığı takdirde, yüz yüze yapılan kurslar kadar etkili olur.

Türkiye hatta dünyanın her yerindeki kişiler, online piyano dersi alabilir. Ders öncesinde yapılan deneme dersi ile kişiler eğitim şekli ile ilgili deneyim kazanmış olur. Öğretmen ile kurulan bağlantı neticesinde, çalışan kişiler bile istedikleri her an eğitim alabilir. Farklı nedenlerden dolayı yüz yüze eğitim alamayan kişiler, online eğitimden faydalanabilir.

Online Piyano Kursu
 

Zamanın değişen şartlarına bağlı olarak, çevrimiçi kurslar çeşitlilik kazanmıştır. Farklı alanlarda, uzman kişiler tarafından eğitim almak kolaylaşmıştır. Boş vakitlerini daha verimli kullanmak isteyen kişiler, online eğitimlerden faydalanabilir. Bilgisayar ya da cep telefonları üzerinden rahatlıkla kurslara erişilebilir. Öğreticinin analizleri ile ilerleyen dersler, karşılıklı etkileşim ile gerçekleşir.

Online piyano kursunu, yüz yüze eğitim için vakti olmayan herkes tercih edebilir.  Online piyano özel dersi şu kişiler için uygun olabilir:

 • Tam zamanlı çalışan kişiler
   
 • Türkiye’nin farklı illerinde bulunup bulundukları yerlerde kaliteli bir kurs bulamayanlar
   
 • Fiziksel olarak engeli bulunan kişiler
   
 • Yoğun çalışma ortamında bulunup yeterli vakte sahip olmayan kişiler
   

Online Piyano Kursu Avantajları
 

 • Çevrimiçi şekilde yapılan eğitimler, kişilerin daha interaktif ortamlarda ders yapmasını sağlar.
   
 • Ayrıca, vakitsizlikten alınamayan çoğu kurs için de çare olur.
   
 • Farklı sıkıntılardan dolayı yüz yüze eğitim alamayan kişiler, online çözümler ile derslerini tamamlayabilir.
   
 • Kullanılan programlar ile cihazlar üzerinden öğretmenler ile iletişim halinde olunur.
   

Online piyano dersi için başlangıçta deneme dersi yapılır. Bu deneme dersinin ardından uygun olan adaylar ile devam edebilir. Eğitim sistemini kendilerine uygun gören kişiler, çevrimiçi şekilde derslere devam edebilir. Böylece her ortamda piyano eğitimi almak mümkün hale gelir.

Başlangıçta yapılan deneme dersi ile öğrenci ve öğretmen arasında bir iletişim başlamış olur. Ayrıca kafada oluşan soru işaretleri de giderilir.

Online Piyano Kursu İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?  

Online piyano kurslarında dersler aktif şekilde gerçekleşir. Kişilerin piyano ya da alternatif olarak org alması gerekir. Deneme dersinde öğreticinin yönlendirmesi ile uygun org ya da piyano alınabilir. Bu aşamada verilen tavsiyeler, öğrenim sürecinizde de yardımcınız olur. Böylece hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Online piyano derslerinde, kişiler hangi yaşlarda başlayabileceklerini merak etmektedirler. Başlama yaşı olarak ortalama 5 yaş tavsiye edilir. 5 yaşından büyük olan çocuklar ile çevrimiçi eğitim yapılabilir. Alanındaki uzman eğitmenler, Online piyano dersi esnasında yardımcınız olacaktır. Piyano çalmak nasıl öğrenilir? makelemiz sizin için rehber olacaktır.

Dersin ilk aşamalarında öğrenci velisi destek olarak yanında olmalıdır. İlerleyen derslerde öğretici ile kurulan iletişim bu ihtiyacı ortadan kaldırır.

Uzaktan Eğitimle Piyano Öğrenmek Mümkün Mü?
 

Zoom ya da Skype gibi programlar aracılığı ile çevrimiçi şekilde piyano eğitimi almak mümkündür. Böylece günlük yaşam rutinlerinize uygun olarak, bir hobinizi yerine getirme imkanı elde edersiniz.  Gelişen uzaktan eğitim dinamikleri, bu şansı sizlerle buluşturur. Online piyano dersi, bu şekilde hayal olmaktan çıkar.

Evinizin konforunda eğitim almanızı sağlayan uzaktan eğitim ile neredeyse her müzik aletini öğrenmeniz mümkündür. Piyano eğitimi de bu müzik aletlerinin içerisinde yer alır. Alanında uzman olan bir eğitmen, öğrenme aşamasında en büyük yardımcınız olacaktır.

Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceğiniz piyano eğitmenleri bulunur. Yüz yüze eğitim esnasında kullanılan eğitim materyalleri sizlerle paylaşılır.

Çevrimiçi Piyano Eğitimi
 

Usta bir eğitmen ile piyano eğitimine başlamak önemlidir. Ancak, hayat şartları bazen yüz yüze eğitim almanızı kısıtlayabilir. Ya da yaşadığınız şehir bunun için uygun şartları sağlamayabilir. Bu duruma alternatif sağlayabilmek adına uzaktan eğitimle piyano eğitimi yaygınlaşmıştır. Online piyano dersi, ihtiyacınız olan tüm çözüm önerilerini içerisinde barındırır.

Kolay ve rahat dinamiklere sahip olan uzaktan eğitim, son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Piyano eğitimi de bu şekilde verilen dersler arasına katılmıştır. Uzaktan eğitim modeli, rahat ve kolay oluşu ile insanlar tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Hobilere vakit ayırmanın zor olduğu günümüzde, uzaktan eğitim şeklinde yapılan dersler kurtarıcı olmuştur. Bahaneleri bitiren bu çözüm ile herkes istediği hobiyi ev rahatlığında icra edebilir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Piyanoya Başlamadan Önce Mutlaka Okuyun!

Piyanoya Başlamadan Önce Mutlaka Okuyun!

Piyano öğrenmeye başlamadan önce mutlaka bilinmesi gerekenleri ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları sizler için hazırladık.

Keman Nasıl Öğrenilir, Keman Fiyatları, Keman Kursu ve Özel Ders Fiyatları

Keman Nasıl Öğrenilir, Keman Fiyatları, Keman Kursu ve Özel Ders Fiyatları

Kendi kendine keman öğrenmek isteyenler için harika bir fırsat! Keman nasıl öğrenilir, evde keman öğrenmek mümkün mü? İşte keman fiyatları, kursları ve keman özel ders fiyatları!

Piyano Eğitiminin Çocuklarımıza Olan Faydaları

Piyano Eğitiminin Çocuklarımıza Olan Faydaları

Piyano eğitimin çocuklara olan faydalarını uzman müzik öğretmenimiz sizler için hazırladı. İşte piyano çalmanın faydaları.

İyi Gitar Çalmak İçin Sahip Olunması Gereken Özellikler

İyi Gitar Çalmak İçin Sahip Olunması Gereken Özellikler

Gitar çalmanın püf noktaları nelerdir. Eğer gerçekten gitarist olmak istiyorsanız ne yapmalısınız.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?