Piyanoya Başlamadan Önce Mutlaka Okuyun!

Yazar: Batuhan Ç. | 12.12.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 319
Piyanoya Başlamadan Önce Mutlaka Okuyun!
P iyano öğrenmeye başlamadan önce mutlaka bilinmesi gerekenleri ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları sizler için hazırladık.

Mutlak bir başlangıç ​​olarak ilk piyano dersinizde, müzik portesini öğrenerek başlayacaksınız. Tiz ve bas nota anahtarını öğrenecek ve piyano klavyesinde notaların nerede olduğunu öğreneceksiniz. Ayrıca zamanlamayı da öğreneceksiniz. Süre değerlerini, tempoyu, metronomu, senkopu öğreneceksiniz. Ayrıca notaları ezberlemeye öğrenmenize yardımcı olacak basit melodileri öğrenerek başlayacaksınız. Hepsinden önemlisi, bizim tarafımızdan cesaretlendirileceksiniz ve sizi her zaman evinizde gibi hissettireceğiz!

Piyano pratiği yapmak için ayırmanız gereken zaman

Yoğun bir iş programınız olduğunu anlıyoruz. İşle meşgul olmanın yanı sıra yoğun bir sosyal hayatınız da var. Gerçek şu ki, ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar iyi olursunuz. Sizi her zaman mümkün olduğunca pratik yapmaya teşvik edeceğiz. Başlangıç ​​seviyesi için, piyano başında haftada beş kez, günde en az 15 dakika geçirmenizi öneririz. Günde 20 ila 30 dakika ayırabiliyorsanız, ilerlemeniz çok daha hızlı olacaktır. Piyano gelişiminiz büyük ölçüde, alacağınız eğitimin kalitesi ile birlikte harcadığınız zamana ve çabaya bağlıdır.

Piyano çalmayı öğrenirken piyano pratiği yapmak çok önemlidir. Etrafında başka bir yol yok. Bu konu ile ilgili piyano çalmak nasıl öğrenilir? başlıklı makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz. 

Mükemmel kalitede piyano eğitimine ihtiyaç duymanızın en önemli nedeniİ Bir yetişkin olarak, artık zaman kaybetmeyi göze alamazsınız. Sonuç alamadan para ve emek harcamaktan daha sinir bozucu bir şey yoktur. Bu nedenle, piyano çalmanızdan harika bir geri dönüş aldığınızdan emin olmak için her zaman en iyi eğitimi almanızı öneririz. Yeni başlayan biri olarak mükemmel kalitede piyano eğitimi seçmek kesinlikle çok önemlidir, çünkü gelecekteki piyano çalmanızı üzerine kuracağınız temeli atacaksınız. Bu nedenle, en iyisinden daha azına razı olmayın. Alanında uzman piyano özel ders alabileceğiniz bir eğitmen arıyorsanız sayfamızdan kriterlerinize en uygun öğretmenleri keşfedebilirsiniz. 

Piyano öğrenmenin yaşı yoktur!

Onlarca yıldır yetişkinler, çocukların müziği kendilerinden çok daha hızlı öğrendiğine yanlış bir şekilde inanıyor. Bu fikir, birçok yetişkinin piyano çalmak gibi güzel bir tutkunun peşinden gitmesini engelledi. Yetişkin yeni başlayanlar genellikle başlamaktan korkarlar çünkü kendilerini aptal yerine koymak istemezler. Yetişkin öğrencilerin çok hedef odaklı olma eğiliminde oldukları kanıtlanmış bir gerçektir. Yetişkin öğrenciler öğrenme konusunda çocuklara göre çok daha ciddidir. Yetişkinler daha uzun süre konsantre olma, çok daha fazla zihinsel çaba gösterme ve aslında çok daha uzun süre pratik yapma yeteneğine sahiptir.

Bu yüzden hikayenin ahlaki yönü, başarısızlık korkusu olmadan piyanoyu yeni başlayan bir yetişkin olarak kesinlikle öğrenip geliştirebilmenizdir! Yeni başlayan bir yetişkin olarak, kendinizi bir çocuğun yapabileceğinden çok daha fazla zorlayabilirsiniz. Çocukların toplamda yapabileceğinden daha fazla zaman harcayabilir, daha derine odaklanabilir ve daha hızlı analiz edebilirsiniz. Gerçek şu ki, çocuklar genellikle birileri onları dinlemeden önce uzun yıllar piyano çalarlar. Bu durumda, aslında uzun yıllardır oynuyorlarsa, herkes çabucak öğrendiğini varsayar. Bu nedenle, yetişkin piyano öğrenimi topluluğunu olumsuz etkileyen kararlar vermeden önce tüm istatistiklere sahip olmak çok önemlidir.

Etiketler

Yazar

Batuhan Ç.

Müziğe 2008 yılında elektro gitar çalarak başladı. 2011 yılında İhsan Turnagöl ile klasik gitarla eğitimine devam etti. 2011-2015 yılları arasında İstanbul Üniversitesi'nin ve S...

Benzer Yazılar
Piyano Çalmak Nasıl Öğrenilir?

Piyano Çalmak Nasıl Öğrenilir?

Piyano çalmayı öğrenmek istiyorsun ancak nasıl başlangıç yapacağını bilmiyor musun? O halde senin için hazırladığımız Piyano çalmaya nasıl başlanılır maddelerimizi inceleyebilirsin.

Yetişkinlerin Piyano Eğitimi Alması İçin 7 Neden

Yetişkinlerin Piyano Eğitimi Alması İçin 7 Neden

Piyano eğitimi almanın insanlara sağladığı faydaları nelerdir. Piyano çalmak sizlere neler kazandıracak. Haydi inceleyelim :)

Online Piyano Ders Almalı Mısınız?

Online Piyano Ders Almalı Mısınız?

Online piyano dersleri etkili öğrenme sağlar mı? Online piyano dersi fiyatları ne kadar, ders alabileceğim eğitmenleri nasıl bulabilirim?

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul