Piyano Eğitiminin Çocuklarımıza Olan Faydaları

Yazar: Buse A. | 13.12.2022 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 561
Piyano Eğitiminin Çocuklarımıza Olan Faydaları
P iyano eğitimin çocuklara olan faydalarını uzman müzik öğretmenimiz sizler için hazırladı. İşte piyano çalmanın faydaları.

Piyano eğitimi verdiğimizde çocuklarımız sadece şahane bir müzik macerasına atılmakla kalmaz bunun çok ötesinde tüm hayatı boyunca yanında götürebileceği yaşam becerilerini de kazanmış olur. Mesela hayatta bir şeyleri elde edebilmek için çok çalışması gerektiğini öğrenir. Her istediğini kolaylıkla elde edemeyeceğini öğrenir. Oysaki üretimden kopuk bir çocukluk dönemi  hayatının geri kalanında ciddi zorluklar yaşamasına sebep olacaktır. 

Piyano çalmayı öğrenmesi belirli bir disiplin ve yoğunlukta çalışma becerisi ister. Dolayısıyla çocukluk döneminde piyano eğitimi almak, bireyin üretken bir hayat sürmesi için ailenin yapabileceği harika bir seçimdir. 

Çocuklarımızın içine doğduğu dünyada gelişme çağında bir birey için sosyal medyanın, akıllı telefonlarının tabletlerin ve bilgisayarların getirdiği en ciddi kayıp konsantre olma becerisinin kaybedilmesidir. 

Piyano çalmak ve piyano eğitimi çocuğunuza odaklanmayı öğretir. Çünkü odaklanmadan piyano çalabilmek mümkün değildir. Piyano eğitimi çocuğunuza sesler arasındaki nüansları fark etmeyi ve önemsemeyi öğretir. Bu çocuğunuzun, müzik eğitimi almayan insanların büyük çoğunluğu için aynı algılanan seslerin arasındaki farkları hissetmesini ve önemsemesini sağlar. 

Piyano eğitimi almak için çocuğunuz ne kadar güçlü destekler alırsa alsın, sonuçta ortaya çıkan sonuç çocuğunuzun iradesine bağlıdır. Çocuğunuz bir eseri çalarken aldığı destekten bağımsız olarak tamamen kendi başınadır ve ortaya çıkan başarının kendi başarısı olduğunun farkındadır. Bu da kendisine güvenmesini sağlar. Piyano çalmak başlıklı makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz. 

Günümüzde ve gelecekte çalışma hayatında; çok çalışmayı bilen, iyi odaklanabilen, dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınan, sorumluluk bilinci gelişmiş, ayrıntılara önem veren, kendine güvenen, yaratıcı bireyler rakiplerine göre tercih sebebidir. Üstelik bu eğitim sürecinin sağlayacağı kalıcı kazanımlar çocuğunuzu hayatının her alanında daha donanımlı olmasını sağlayacaktır.

Etiketler

Yazar

Buse A.

Merhabalar; öncelikle biraz kendimden bahsedeyim; Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği mezunuyum. ​7 yıldır her yaştan öğrenciye özel piyano ve şan dersi veriyorum....

Benzer Yazılar
Keman Nasıl Öğrenilir, Keman Fiyatları, Keman Kursu ve Özel Ders Fiyatları

Keman Nasıl Öğrenilir, Keman Fiyatları, Keman Kursu ve Özel Ders Fiyatları

Kendi kendine keman öğrenmek isteyenler için harika bir fırsat! Keman nasıl öğrenilir, evde keman öğrenmek mümkün mü? İşte keman fiyatları, kursları ve keman özel ders fiyatları!

Piyanoya Başlamadan Önce Mutlaka Okuyun!

Piyanoya Başlamadan Önce Mutlaka Okuyun!

Piyano öğrenmeye başlamadan önce mutlaka bilinmesi gerekenleri ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları sizler için hazırladık.

Keman Çalmanın Püf Noktaları

Keman Çalmanın Püf Noktaları

Keman çalmanın püf noktaları nelerdir. Keman çalmak nasıl öğrenilir ve keman çalmak için gereken özellikler nelerdir. Tamamı blogumuzda

Ses Eğitimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Ses Eğitimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Ses eğitimi nedir, ses geliştirme yöntemleri ve tekniklerini aynı zamanda şan dersleri eğitimlerimi arıyorsunuz? Hepsi ve daha fazlası için şan ve ses eğitimi kılavuzu.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?