İlk Eğitimler ve Farkındalık

Yazar: Yasin G. | 08.03.2017 - 4 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2678
İlk Eğitimler ve Farkındalık
Yasin G. Yasin G.
İ lk eğitimler ve farkındalık, okul öncesi eğitime dair her şey!

Sağlık kelimesi o kadar geniş kapsamlı bir kelime ki. Hayatımızın en önemli kelimelerinden diyebilirim hatta. Sağlığımızın kıymetini bilmemiz gerek ve bunu zamanı geçmeden idrak etmemiz ettirmemiz gerek. Sağlıklı uzun bir yaşam istiyorsak dikkat etmeliyiz. Çocuğumuz da bunun küçükken eğitimini vermeliyiz ki daha sonradan zorlanmasın. Ağacı yaşken eğmek daha mantıklıdır. Tabi ki her şey öğrenmekle ve öğretmekle başlar. Çocuğunuzun daha kaliteli ve uzun bir ömür geçirmesi için bu konuya titizlik göstermeniz gerek. Hatta bunun çocuğunuzda farkındalık yapması için bile özel eğitime başvurabilirsiniz. Sağlığımıza önem gösterelim.

Çocuklarımızın okul öncesi denen bir dönemi var bu zamanda ona güzel bir eğitim aktarmalısınız. Bunun farkında olmalı çocuğunuz. Eğer bu dönemde güzel bir farkındalık yaratırsanız çocuğunuzda hayatı boyunca bunun onda eğitimlere daha çok severek katılmasını sağlayacaktır. Çocuk bu dönemde keşiftedir. Dünyayı daha iyi anlama, cisimleri daha iyi kavrama keşfidir bu. Bundan dolayı elleri sürekli bir şeylerle temas edecektir. El hijyeninin en önemli zamanı bu zamanlardır. El yıkama eğitimi sadece su ve sabunla elimizi çok hızlı bir şekilde yıkamak değildir. Bunun için elbetteki siz öncü olacaksınız. Ama eğer ki çocuğunuz daha önce sizin el yıkama tekniğinize dikkat ettiyse ve anlattığınızdan farklıysa, bu onun için bilinçaltında problemler yaratabilir. Ondan dolayı onun sevdiği iletişiminin güzel olduğu bir abisi veya ablasıyla bu eğitime yardım etmesi için yardım isteyebilirsiniz. Ellerimizin temizliği bütün hayatımız boyunca önemlidir. Bu eğitimi güzel aktarabilmeniz önem arz ediyor. Ve tabi ki elleri sürekli yıkamak veya yıkamamakta çok yararlı değildir. Eller tahriş olabilir veya temiz görünmeyebilir. Ancak bu problemlerin önüne el hijyeni eğitiminde nelerden önce ve sonra yıkanması gerektiğini anlatarak veya anlattırarak güzel bir eğitim vermiş olursunuz.

Hayatımıza ve çevremizdekilere önem vermeliyiz daha kalite ve sağlıklı yaşamak için. Unutmayalım ki sevdiklerimiz olmadan bu hayatta çok zevkli olmuyor. Ve ısrarla eğitim diyorum. Eğitimini almadığımız bir şeyin farkında olmanın mümkün olmadığı aşikardır. Bu zamanlarda çocuğunuzda eğitimin farkındalığını aşılamanız gereklidir. Hayatı boyunca eğitime ve bilgiye önem vermesi onun sürekli yeni şeyler öğrenme isteği uyandırılmasını bu zamanlarda aşılamanızı tavsiye ederim.                                                       

                                                                                                                                             Sevgilerimle

                                                                                                                                               Elif Nergiz

Bir önceki yazımız olan "Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım" başlıklı makalemizde özel ders vermek isteyen eğitimcilerin dikkat etmesi gereken konular hakkında bilgiler verilmektedir. 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

Canva kolay bir şekilde dilediğin şekilde afiş, poster, albüm, sunum yapmanız için tasarlanmış mükemmel bir programdır.

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Günümüzde Web 2.0 teknolojisi hızlıca ilerliyor bunun sonucunda her bireyin en az bir tane sosyal medya adresi bulunmaktadır.

Teknolojinin Eğitimdeki Yeri ve Önemi

Teknolojinin Eğitimdeki Yeri ve Önemi

Teknolojinin eğitimde en etkili şekilde kullanılması ve teknolojinin eğitimdeki önemi

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?

Cevap Yaz

Farkındalık güzel oluşturulmuş emeğinize sağlık

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul