İlk Eğitimler ve Farkındalık

Yazar: Yasin G. | 08.03.2017 - 4 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2873
İlk Eğitimler ve Farkındalık
İ lk eğitimler ve farkındalık, okul öncesi eğitime dair her şey!

Sağlık kelimesi o kadar geniş kapsamlı bir kelime ki. Hayatımızın en önemli kelimelerinden diyebilirim hatta. Sağlığımızın kıymetini bilmemiz gerek ve bunu zamanı geçmeden idrak etmemiz ettirmemiz gerek. Sağlıklı uzun bir yaşam istiyorsak dikkat etmeliyiz. Çocuğumuz da bunun küçükken eğitimini vermeliyiz ki daha sonradan zorlanmasın. Ağacı yaşken eğmek daha mantıklıdır. Tabi ki her şey öğrenmekle ve öğretmekle başlar. Çocuğunuzun daha kaliteli ve uzun bir ömür geçirmesi için bu konuya titizlik göstermeniz gerek. Hatta bunun çocuğunuzda farkındalık yapması için bile özel eğitime başvurabilirsiniz. Sağlığımıza önem gösterelim.

Çocuklarımızın okul öncesi denen bir dönemi var bu zamanda ona güzel bir eğitim aktarmalısınız. Bunun farkında olmalı çocuğunuz. Eğer bu dönemde güzel bir farkındalık yaratırsanız çocuğunuzda hayatı boyunca bunun onda eğitimlere daha çok severek katılmasını sağlayacaktır. Çocuk bu dönemde keşiftedir. Dünyayı daha iyi anlama, cisimleri daha iyi kavrama keşfidir bu. Bundan dolayı elleri sürekli bir şeylerle temas edecektir. El hijyeninin en önemli zamanı bu zamanlardır. El yıkama eğitimi sadece su ve sabunla elimizi çok hızlı bir şekilde yıkamak değildir. Bunun için elbetteki siz öncü olacaksınız. Ama eğer ki çocuğunuz daha önce sizin el yıkama tekniğinize dikkat ettiyse ve anlattığınızdan farklıysa, bu onun için bilinçaltında problemler yaratabilir. Ondan dolayı onun sevdiği iletişiminin güzel olduğu bir abisi veya ablasıyla bu eğitime yardım etmesi için yardım isteyebilirsiniz. Ellerimizin temizliği bütün hayatımız boyunca önemlidir. Bu eğitimi güzel aktarabilmeniz önem arz ediyor. Ve tabi ki elleri sürekli yıkamak veya yıkamamakta çok yararlı değildir. Eller tahriş olabilir veya temiz görünmeyebilir. Ancak bu problemlerin önüne el hijyeni eğitiminde nelerden önce ve sonra yıkanması gerektiğini anlatarak veya anlattırarak güzel bir eğitim vermiş olursunuz.

Hayatımıza ve çevremizdekilere önem vermeliyiz daha kalite ve sağlıklı yaşamak için. Unutmayalım ki sevdiklerimiz olmadan bu hayatta çok zevkli olmuyor. Ve ısrarla eğitim diyorum. Eğitimini almadığımız bir şeyin farkında olmanın mümkün olmadığı aşikardır. Bu zamanlarda çocuğunuzda eğitimin farkındalığını aşılamanız gereklidir. Hayatı boyunca eğitime ve bilgiye önem vermesi onun sürekli yeni şeyler öğrenme isteği uyandırılmasını bu zamanlarda aşılamanızı tavsiye ederim.                                                       

                                                                                                                                             Sevgilerimle

                                                                                                                                               Elif Nergiz

Bir önceki yazımız olan "Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım" başlıklı makalemizde özel ders vermek isteyen eğitimcilerin dikkat etmesi gereken konular hakkında bilgiler verilmektedir. 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçu nedir, ne işe yarar? Öğrenci koçluğunun amacı nedir. Seanslık öğrenci koçluğu fiyatları ne kadar?

Hafızayı Güçlendirme Yolları

Hafızayı Güçlendirme Yolları

Hafızayı güçlendirmek, hafızayı kuvvetlendirmek için ne yapmalıyız? Hafızayı güçlendiren yiyecekler nelerdir. Eğitim materyalleri uzmanı tüm soruları sizler için cevapladı.

Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlamanın eğitime olan etkileri nelerdir. 8-16 yaş grubuna verilen kodlama eğitimleri çocukların analitik zeka gelişimini yaşıtlarından daha hızlı geliştirmeye ve aktif olarak kullanarak başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?