Anne ve Babanın Özel Ders Üzerindeki Etkileri Nedir ?

Anne ve Babanın Özel Ders Üzerindeki Etkileri Nedir ?
Yasin G.
Tecrübe Paylaşımı - Hayata Dair
Nis 2, 2017
2016

Hepimizin ilk öğretmeni, anne ve babamızdır. Okula başladığımızda bizleri eğiten ve öğreten öğretmenlerimiz olsa da şüphesiz ki anne ve babanın rolü eksilmez. 

Özel ders noktasında da bu böyledir. Özel ders, dersi veren öğretmen, öğrenci kadar anne ve babanın etkisi de oldukça büyüktür. Çünkü özel ders; aile, öğretmen ve öğrenci üçlüsünden oluşan bir ekip işidir aslında. Bu üçlünün sürekli koordine halinde olması, özel dersteki etkililiği ve etkinliği arttırırken, öğrencinin kendine olan güvenini de beraberinde getirir. Anne baba ve öğretmen takibinde olan öğrencinin, eksik kalan noktaları daha kısa zamanda tespit edilir. Bu durum kısa zamanda başarıyı da beraberinde getirecektir. 

Bazı konularda eksiklikleri olan öğrenciler bu eksikliklerini anne babalarına söylediklerinde veya öğrencinin sınavlarda aldığı puanlara göre bazı derslerde - konularda eksiklik olduğunu anlayan ebeveynler çocuklarındaki eksik konuları tamamlamak için özel derse ihtiyaç duymaktadır. Bazı araştırmalar yapan ebeveynler kendilerine ve çocuklarına uygun olduğunu düşündüğü öğretmenden özel ders talep etmektedir. 

Sizde çocuğunuza eksik olduğu konularda özel ders aldırmak istiyorsanız hemen ilgili dersteki öğretmenlerin profillerini inceleyin ve özel derslere başlayın. Ayrıca veli - öğrenci olarak ücretsiz üye olup dilediğiniz öğretmenle konuşabilir, ders talebi oluşturabilirsiniz. 

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır