Youtube’un Eğitimde Kullanımı

Youtube’un Eğitimde Kullanımı
Yasin G.
Eğitim Teknolojileri
Mar 30, 2017
3639

Eğitimciler, Youtube üzerinden eğitim ile ilgili birçok uygulama gerçekleştirebilir. Bunlar:

 • Kendi Kanalınızı Oluşturun: Youtube üzerinden kanal oluşturabilirsiniz. Kendi kanalınız üzerinden öğrencileriniz için paylaşım yapabilirsiniz. Öğrencileriniz için hazırlamış olduğunuz videoları veya canlı yayınları bu kanal üzerinden paylaşabilirsiniz.
   
 • Alanınızdaki Kişilere Abone Olun: Youtube üzerinden başkaları tarafından oluşturulan kanallara abone olup onların yapmış olduğu paylaşımları takip edebilirsiniz. Eğitim alanıyla ilgili paylaşım yapan kişileri ya da öğrencilerinizin açmış olduğu kanallara abone olabilirsiniz.
   
 • Etkileşime Geçin: Youtube üzerinde bulunan videolara yorum yapıp videoyu yükleyen kişiler ile etkileşime geçebilirsiniz. Video ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden belirtebilirsiniz.
   
 • Listenizi Oluşturun: Youtube üzerinden öğrencilere özel hazırlanan videoları oynatma listesi (playlist) haline getirebilir ve oluşturmuş olduğunuz oynatma listesini öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.
 • Vaktiniz Yoksa Sonra İzleyin: Youtube üzerinde video araştırması yaparken zamanınız yoksa videoları daha sonra izle seçeneği ile daha sonra izle bölümüne ekleyebilir ve bu videoları daha sonra izleyebilirsiniz.
   
 • Dersinizi Her Yerden İşleyin: Youtube üzerinden bazı derslerini veya konularını canlı yayın yaparak öğrencileriyle istediği ortamdan etkileşimli olarak ders işleyebilir. Online olarak Google Hangout sayesinde Youtube üzerinden canlı yayın yapabilir ve bu canlı yayını youtube üzerinden kayıt altına alabilirsiniz.
   
 • Beğenileriniz Paylaşın: Youtube üzerinden başkalarının yüklemiş olduğu videoları beğenip öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.
   
 • Özel Ders verdiğiniz kişilerle Online Değerlendirme Yapın: Youtube üzerinden Google Hangout sayesinde velilerinizin okula gelmesine gerek kalmadan toplantı yapıp öğrenci durum değerlendirmesi yapabilirsiniz.
Yazıyı Paylaş
Yorumlar
1
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Diler
Nis 20, 2017
Örnek gösterebileceğiz kanal var mıdır