Youtube’un Eğitimde Kullanımı

Yazar: Yasin G. | 30.03.2017 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 4639
Youtube’un Eğitimde Kullanımı
Yasin G. Yasin G.
Y outube’un eğitimde kullanımı ve eğitimsel açıdan youtube'un faydaları!

Eğitimciler, Youtube üzerinden eğitim ile ilgili birçok uygulama gerçekleştirebilir. Bunlar:

 • Kendi Kanalınızı Oluşturun: Youtube üzerinden kanal oluşturabilirsiniz. Kendi kanalınız üzerinden öğrencileriniz için paylaşım yapabilirsiniz. Öğrencileriniz için hazırlamış olduğunuz videoları veya canlı yayınları bu kanal üzerinden paylaşabilirsiniz.
   
 • Alanınızdaki Kişilere Abone Olun: Youtube üzerinden başkaları tarafından oluşturulan kanallara abone olup onların yapmış olduğu paylaşımları takip edebilirsiniz. Eğitim alanıyla ilgili paylaşım yapan kişileri ya da öğrencilerinizin açmış olduğu kanallara abone olabilirsiniz.
   
 • Etkileşime Geçin: Youtube üzerinde bulunan videolara yorum yapıp videoyu yükleyen kişiler ile etkileşime geçebilirsiniz. Video ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden belirtebilirsiniz.
   
 • Listenizi Oluşturun: Youtube üzerinden öğrencilere özel hazırlanan videoları oynatma listesi (playlist) haline getirebilir ve oluşturmuş olduğunuz oynatma listesini öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.
 • Vaktiniz Yoksa Sonra İzleyin: Youtube üzerinde video araştırması yaparken zamanınız yoksa videoları daha sonra izle seçeneği ile daha sonra izle bölümüne ekleyebilir ve bu videoları daha sonra izleyebilirsiniz.
   
 • Dersinizi Her Yerden İşleyin: Youtube üzerinden bazı derslerini veya konularını canlı yayın yaparak öğrencileriyle istediği ortamdan etkileşimli olarak ders işleyebilir. Online olarak Google Hangout sayesinde Youtube üzerinden canlı yayın yapabilir ve bu canlı yayını youtube üzerinden kayıt altına alabilirsiniz.
   
 • Beğenileriniz Paylaşın: Youtube üzerinden başkalarının yüklemiş olduğu videoları beğenip öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.
   
 • Özel Ders verdiğiniz kişilerle Online Değerlendirme Yapın: Youtube üzerinden Google Hangout sayesinde velilerinizin okula gelmesine gerek kalmadan toplantı yapıp öğrenci durum değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

Canva kolay bir şekilde dilediğin şekilde afiş, poster, albüm, sunum yapmanız için tasarlanmış mükemmel bir programdır.

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Günümüzde Web 2.0 teknolojisi hızlıca ilerliyor bunun sonucunda her bireyin en az bir tane sosyal medya adresi bulunmaktadır.

Teknolojinin Eğitimdeki Yeri ve Önemi

Teknolojinin Eğitimdeki Yeri ve Önemi

Teknolojinin eğitimde en etkili şekilde kullanılması ve teknolojinin eğitimdeki önemi

Kahoot Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kahoot Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kahoot öğrencilerinize, basit bir şekilde quizler, anketler hazırlayabileceğiniz ve soru-cevap yapabileceğiniz bir platformdur.

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?

Cevap Yaz 20 Nisan 2017

Örnek gösterebileceğiz kanal var mıdır

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul