Flipquiz Sınav Aracı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Flipquiz Sınav Aracı Nedir, Nasıl Kullanılır?
Yasin G.
Eğitim Teknolojileri
Ağu 4, 2017
5222

Flipquiz Nedir, Derslerinizde Nasıl Kullanabilirsiniz.

Flipquiz uygulamasını masaüstü bilgisayarınızdan, laptop bilgisayarınızdan ve tablet bilgisayarınızdan  kullanabilirsiniz. Uygulama  basit bir arayüze sahip. Kolaylıkla sorular hazırlamanıza olanak sağlıyor.  Hazırladığınız soruların linkini öğrencilerle paylaşıp, istediğiniz zamanda tüm öğrencileriniz ile quizler yapabilirsinizi.  Ayrıca derslerinizde kullanabilirsiniz. Soruları tahtaya yansıtabilir ve yarışma havasında bir ders işleyebilirsiniz.

Online quizler hazırlayıp ister birebir, ister toplu olarak quizler yapabileceğiniz harika bir uygulamadır. Sistem üzerinden ücretsiz üyelik oluştup, istediğiniz türde quiz hazırlayabilirsiniz.

Üye Kaydı Oluşturma

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, aşağıda gördüğünüz arayüz karşınıza geliyor, ilk yapmamız gereken “Sing Up” bölümüne tıklayarak üye olmak.

 

 

Üye Kaydı Oluşturma

Yeni üye kaydı oluşturmak için web site adresinden aşağıdaki adımlar takip edilir.


 

 

 

 

 

Kişisel bilgiler girilerek Flipquiz hesabınız için bir şifre oluşturulur. İstenilen lisans kabul ediyorum cümlesi işaretlenerek Create new account butonuna dokunulur.

 

 

Kayıt işlemi tamamlanır ve isteğe göre internet sitesinden flipquiz uygulamasına giriş yapılabilir.

Ana Ekran Menüleri

Flipquiz uygulaması iPad’de açıldığında aşağıdaki ekran gelir.

 

Yeni Quiz Oluşturma

  1. Sayfa Menüleri İşlevleri

Create a quiz board butonuna dokunulduğunda aşağıdaki pencere açılır. 6 farklı kategoriye 5’er soru yazılır. Ardından Quizinize isim verip kategorisini isimlendirebilirsiniz.

Oluşturduğunuz Quizi kategorileriniz içerisine alabilirsiniz, konuya uygun görsel objeler ekleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan "Yabancı Dilinizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası" başlıklı makalemizde yabancı dilini geliştirmek isteyen kişilere püf noktalar verilmektedir. 

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır