Yaz Tatilinde Neden Özel Ders Alınmalıdır

Yazar: Derin M. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2411
Yaz Tatilinde Neden Özel Ders Alınmalıdır
Derin M. Derin M.
Y az tatili öğrencilerin eksiklerini gidermeleri için mükemmel bir fırsattır. Yazın özel ders almanın sebepleri.

Değerli Veliler,

Evet, eğitim sistemimiz zor ve karmaşık. Evet, haklısınız: bu ekonomik koşullar altında,çocuğunuz için en iyisini istiyorsunuz.Sınav sistemi mütemadiyen değişiyor, sınav soruları her geçen gün “daha fazlasını “ bekliyor çocuklarınızdan. Üstelik işsizlik başlı başına büyük bir sorunsal, siz de haklı olarak çocuğunuzun geleceğini öngörmek istiyorsunuz.

Bütün bunlar sizi kişiye özel konu anlatımlı, soru çözümlü özel derslere yönlendiriyor. Doğal olarak okullar açıldıktan sonra, okul sınavları başlayacağı için: özel ders zamanlamasını Ekim, iyi ihtimalle Eylül olarak planlıyorsunuz.

Ancak, bu zamanlama çocuğunuzun “karne odaklı” olması demek. Halbuki “en iyi üniversitelerden birisi” ise hedefiniz, çocuğunuzun 3,5 aylık uzun yaz tatilinde konuları unutacağı aşikar. Oysa hedefi “en iyi üniversitelerden birisi” olan öğrenciler, bu uzun maratonu en önde bitirmek için: yazın da tekrar yaparlar. Aksi halde, geride kalacaklarını yani bildiklerini unutacaklarını bilirler.

Olaya çocuğunuz açısından bakalım dilerseniz: kışın sabah erkenden uyanması, serviste geçen zamanı, okuldaki uzun dersler, tekrar serviste geçen zaman, eve gelince yapmak zorunda olduğu ödevler ya da eve gitmeden önce gitmesi gereken kurslar, eve gelince çalışması gereken yazılılar….

Özetle, öğrenciler Eylül ve Haziran ayları arasında gerçekten çok yoruluyorlar….Tempoları ağır, yükleri fazla..Kendi öğrencilerimden biliyorum, bazen Matematik dersi öncesinde yorgun ya da stresli göründükleri oluyor. Neden stresli olduklarını sorduğumda: Kimya projesi, Almanca sınavı, İngilizce yazılısı vs olabiliyor yanıt.
İşte bütün bu sebeplerden ötürü: evet, yazın da özel ders alınmalı. Haftada bir saat bile çocuğunuza çok yardımcı olacaktır.

Üstelik kışın yoğunluktan, stresten öğrencinin odaklanamadığı ders: kim bilir yazın belki çok daha “anlaşılır” olacak: çünkü derse odaklanacak enerjisi ve vakti olacak! Ya da geçmiş deneyimlerimden bir örnek vermek isterim: eğer öğrencimiz seneye bu zamanlar sınava girecek ise: bu yaz onun için şahane bir fırsattır emin olun! Hem açıklarını kapatır, hem genel tekrarla kendine olan güveni artar, hem de kışın enerjisini okul sınavlarına ya da diğer derslerine ayırabilir.

Sevgi ve saygılarımla,

Derin Matematik

Etiketler

Yazar

Derin M.

Merhaba,Ben ODTÜ Matematik (lisans, şeref derecesi) ve ODTÜ Matematik (yüksek lisans) mezunuyum. Yani Matematik eğitimine yıllarımı verdim.Dokuz yıldır her seviyeye Matematik öz...

Benzer Yazılar
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Özel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?

Cevap Yaz 20 Haziran 2018

Merhaba ben siyasetin bilimi uluslararası ilişkiler İngilizce dördüncü sınıf öğrencisiyim özel ders vermek istiyorum ilkokul eğitim Koçluğu ve bütün ilkokul derslerine hakimim ortaokulda dahil bunu lisede Sözel bölümde de yardımcı olabilirim yardım edebilirim Bir kurumda Türkçe dersi veriyorum ücretsiz Hızlı okuma kurslarına gittim iletişimim gayet kuvvetli sosyal yönden kendimi yetiştirdim yurtdışında dört ay yaşadım şimdi arada bir gidip geliyorum Umarım hayırlı olur

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul