Matematik ve Geometri Öğretmeni

ODTÜ Matematik mezunundan eğlenceli ders
Profil Onaylandı
125 puan
Öğretmene Sorulan Soru ( 0 )
Yapılan Yorum ( 16 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 2 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


Merhaba,
Ben ODTÜ Matematik (lisans, şeref derecesi) ve ODTÜ Matematik (yüksek lisans) mezunuyum. Yani Matematik eğitimine yıllarımı verdim.
Yedi yıldır her seviyeye Matematik özel dersi veriyorum(ilkokul öğrencisinden lise mezununa, hatta KPSS için banka çalışanına kadar). Bu yüzden, her yaşa nasıl davranacağımı gayet iyi bilirim. Her öğrencinin anlama şekli, öğrenme tarzı farklıdır: bunu anladıktan sonra kişiye özel eğilirim.
Hedefim: öğrencime matematiği hayal kurdurtarak öğretmektir ki, öğrencim dersi sevsin...
İlkokul ikinci sınıftan, lise mezununa kadar onlarca öğrencim oldu. Özel Üsküdar SEV Ortaokulu, Doğa Koleji, Bahçeşehir Koleji, Şişli Terakki, İtalyan Koleji, Galileo Galilei İtalyan Lisesi, Etiler Anadolu Lisesi, Avrupa Koleji, Arel Koleji öğrencilerimin okuduğu okulların sadece bazılarıdır. Yani, bu okulların ve devlet okullarının hepsinin müfredatına, sınav sistemine hakimim.
Benim ders işleyiş sistemim, tamamen öğrencinin algılayışı odaklıdır. Öğrenciye dersi anlattıktan sonra, o konuyla ilgili ödev verir ve bir sonraki derste yapamadığı ya da yanlış yaptığı bütün soruları bana sormasını isterim. Bir sonraki derste, öğrencimin yapamadığı tüm soruları en baştan anlatarak çözerim. Bu süreç, ta ki öğrencimin konuyu anladığından emin oluncaya kadar bu şekilde devam eder. Onun anladığına ikna olduktan sonra, ancak yeni konuya geçebilirim. Aksi halde, ilk konuya tekrar eğilirim. Yani, amacım çocuğunuzun anladığından emin olmaktır.
Çok farklı okullardan öğrencilerim olduğu için, sürekli farklı kitaplardan soruları görürüm. Bu gördüğüm soruları bütün öğrencilerimle paylaşarak, öğrencilerimin tüm soru türlerini bilmesini sağlarım. Ben yanlarında değilken, akıllarına çok takılan bir soru var ise, whatsapp'tan da destek oluyorum.
Saygılarımla

91 Veli İle İletişime Geçti
7 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 1 hafta önce
Offline

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Mezunu

İSTANBUL ŞİŞLİ MECİDİYEKÖY

Ders verme şekli : Yüz Yüze Ders --- Online Ders

Bir çocuğun ya da gencin hayatına bu temel derslerle dokunmak bence çok kutsal. Ben öğrencilerimin ablası ya da arkadaşı olmayı tercih ederim, onlarla ve aileleriyle güzel ve kalıcı bağlar kurarım. Hem sevdiğim işi yapıp, hem uzun vadeli güzel ilişkiler kurmak: bence paha biçilemez...

1-Öğrencime konuyu ezberlettirmeden öğretirim, açıkçası ezberden nefret ederim.
2-Konunun mantığını öğretirim, hayal kurmasını sağlarım.
3-Hedefim, Matematiği en sevdiği derslerden biri yapmaktır.
4-Matematik dersini İngilizce de anlatabilirim.

Dürüst, güvenilir ve açık sözlüyümdür. Hem veliye hem öğrenciye karşı şeffaf olurum, veliye çocuğun eksiklerini ve izlemesi gereken yolu iletirim. Öğrencime de her hafta ödevler vererek, konuyu unutmasını önlerim.

Önce konuyu anlatır, bazen öğrencime sorular sorarak, onu konu anlatmaya teşvik ederim. Ardından seçtiğim soruları benim yanımda çözer, zaten bu sırada neyi ne kadar anlamış görürüm. Anlamadı ise, anlayana kadar tekrar anlatırım. Her ders bitiminde ödev veririm ki, yaptıklarımızı unutmasın. Bir sonraki ders ilk iş, ödev kontrolüyle başlarım. Ödevini yapmadıysa, bir sonraki derse aynı ödevi tekrar veririm, ayrıca veliyi de bu konuda bilgilendiririm.

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRET
Matematik Geometri 60 DK 100 TL
Matematik Analitik Geometri 60 DK 100 TL
Matematik Genel Matematik 60 DK 100 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
PAZARTESİ 8:00 22:00
SALI 8:00 14:00
ÇARŞAMBA 8:00 14:00
PERŞEMBE 8:00 14:00
CUMA 8:00 14:00
CUMARTESİ 20:00 22:00
PAZAR 19:00 22:00
İL İLÇE
İSTANBUL ARNAVUTKÖY
İSTANBUL AVCILAR
İSTANBUL BAHÇELİEVLER
İSTANBUL BAKIRKÖY
İSTANBUL BAYRAMPAŞA
İSTANBUL BEŞİKTAŞ
İSTANBUL BEYKOZ
İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ
İSTANBUL BEYOĞLU
İSTANBUL EYÜP
İSTANBUL FATİH
İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA
İSTANBUL KADIKÖY
İSTANBUL KAĞITHANE
İSTANBUL SARIYER
İSTANBUL ŞİŞLİ
İSTANBUL ÜSKÜDAR
İSTANBUL ZEYTİNBURNU

Bu öğretmene sorulan soru bulunmamaktadır!

16
Yorumlar
Nazlıcan .
Eyl 29, 2019
derslerinden gayet memnun kaldım. ders işlerken kasılmadım hiç ve samimi bir öğretmen kendisi. dersler gayet pratik ve öğrencinin hızına göre işleniyor tavsiye ederim.
jülide e.
Eyl 3, 2019
Üniversite sınavına girecek olan oğluma ders aldırmak istiyorum. Oyak sitesin de oturuyoruz.Sizin ile nasıl iletişime geçebiliriz?
Guler .
Tem 27, 2019
Kizimin universite hazirlik doneminde Damla hanimla tanistik. Damla hanim oldukca basarili ve donanimli bir ogretmen. Samimi ve sicak davranislari sayesinde tecrubelerini ve bilgisini rahatlikla ogrencilerine aktarabilen bir yapisi var. Matematik dersi almak isteyenlere tavsiye ederim. Sevgilerimizle........
Nuray .
Tem 13, 2019
Kızımın geçen yıl (7. Sınıfta) matematik dersinde sıkıntılar yaşamaya başlamıştı. Bu sayfa sayesinde Damla hn la tanıştık. Kızımla çok güzel iletişim kurdu. Matematiğinde de büyük bir ilerleme sağladı. Bu sene 8.sınıf olduk yine Damla Hanımla devam. Kızım bir abla, ben bir arkadaş kazandık. Yolunuz açık olsun. Sevgiler.
Nuray .
Tem 8, 2019
Kızımın geçen yıl (7. Sınıfta) matematik dersinde sıkıntılar yaşamaya başlamıştı. Bu sayfa sayesinde Damla hn la tanıştık. Kızımla çok güzel iletişim kurdu. Matematiğinde de büyük bir ilerleme sağladı. Bu sene 8.sınıf olduk yine Damla Hanımla devam. Kızım bir abla, ben bir arkadaş kazandık. Yolunuz açık olsun. Sevgiler.
Elif .
Tem 7, 2019
Daha önceki başarısız hoca seçimimden sonra son olarak bir kez daha şansımı denemek istedim Dgs için ve sağolsun Damla hoca gerek ders hakimiyeti, gerekse öğrenci psikolojisini anlamadaki başarısı ile istediğim hedefe ulaşmamı kısa sürede sağladı.Çok teşekkür ederim Damla hocam. İyi ki tanımışım sizi.
Filiz .
Tem 5, 2019
Kızımın bu yıl üniversite sınavına hazırlanmasında Damla Öğretmen’in çok büyük katkısı olmuştur. Herşeyden önce matematiği sevmeyen ve sevmediği için korkan bir öğrenciye bu dersi sevdirmiştir. İşinde tam anlamıyla profesyonel, kişi olarak son derece kaliteli bir öğretmendir. Biz aile olarak kendisini tanımaktan dolayı çok mutlu olduk. Tekrar tüm desteği için Damla Öğretmen’e teşekkür ederim. Matematik dersi almak ve başarılı olmak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
Doğa .
Tem 5, 2019
Kendisi tam anlamıyla işinin hakkını veren bir öğretmen. En kısıtlı vakitlerimizde bile konuları hızlıca geçmek yerine sindire sindire anlattı. Bir konu, bir soru bitmeden derslerimiz bitmedi. Bu sebeple kendisi gerçekten öğrenciye değer veren ve başarılı iletişim kurabilen biri. Matematiğe her bakımdan hakim, bu sebeple öğrettiği her bir noktayı tüm ispatlarıyla anlatıp mantığını kavratır ve bu sayede matematikten ve formüllerden korkan bir öğrenciyi bile matematiğe ısındırabilen bir öğretmendir. Matematikten ve formüllerden korkan bana bile mezuna kaldığım bu zor senede matematiği sevdirdi, ufkumu açtı diyebilirim. Tüm bunlardan ötürü kendisine müteşekkirim, her daim minnettar kalacağım.
faruk .
May 29, 2019
11sınıfa başlayacak olan oğluma ve 6sınıfa başlayacak olan kızıma matematik dersi aldırmak istiyorum saygılarımla
Zeynep a.
Ara 13, 2018
Matematik bilgisi çok kuvvetlidir çocuğumla iletişimi çok iyiydi tavsiye ederim
Sedat Y.
Ara 12, 2018
Ezber yerine püf noktalarıyla ve yorumlama yoluyla matematik dersi almak isteyenler için Damla Hocayı taviseye ederim.
Emre i.
Ara 12, 2018
Bir sözelci olarak matematiğim oldukça kötüydü. kendisinden 1 sene boyunca özel ders aldım. Şuan ise Milli Eğitim Bakanlığında memur olarak çalışmaktayım.
Tuğba O.
Ara 12, 2018
Damla Öğretmen… Pırıl pırıl, zeki mi zeki ve çok düzgün; alışmakta zorlanılacak kadar dürüst… Hayatın her alanında uzmanlığının izlerini görebilmek mümkün; matematik yalnızca uzmanlık alanı değil, yaşamı… Sezgileri ve algısı son derece kuvvetli; kırıcı, yıkıcı, sürekli eleştirel; zor insanlar, eserini/çalışmasını sahiplenen yöneticiler konusunda tecrübeli. Dolayısıyla aşırı olgun… İletişimde eline su döken çıkarsa yürekten tebrikler. Öğrencisi olunuz bence, kazanırsınız; hem bir dost hem de iyi bir gelecek. Sevgilerle :) …
Sinan O.
Ara 12, 2018
Matematik korkulu rüyamdu. Hiç bir zaman yapamıyacagımı düsünüyordum Damla Hocam la tanısana kadar . Meskek lisesi çıkıslı oldugum halde (mat egitimi sadece lise 1 seviyesinde almıştım) 5 ay gibi kısa bir sürede matematigin mantıgının ne oldugunu ezberliyerek degil öğrenerek yapmam gerektigini ve bunu herkesin yapabilecegini bana öğrettigi için teşekür borçluyum. Hiç matematik bilmeyen birine ODTÜ MAKİNA MÜH kazanacak seviyeye getirebilecek kapasitede bir hocadır. Özel ders almakta çok kararsızdım . Karsıma Damla Hocanın çıkması tüm hayatımı olumlu yönde degistirdi. Dersteki ilgisi bir konuyu tamamen öğrenmeden bırakmaması. Ben vazgeçsem bile bir şekilde beni her seferinde ikna etmesi... kendisine her zaman minnetdar kalacağım.
Ezgi .
Kas 27, 2018
Yaklaşık bir aylık kısa bir sürede, Ales gibi zorlu bir sınava hem mental hem de teknik olarak sıfırdan hazırlanmamı sağladı Damla Öğretmen. Bu siteden bulup arayabilirim diye yazdığım bir liste öğretmen telefonu içerisinde ilk ve tek aradığım kişi kendisi olmuştu. Sınava kalan sürenin kısalığına, oldukça karamsar bir yapıya sahip olmama karşın benimle çalışmayı kabul etmiş ve çok korktuğum bu sınava karşı korkumu bu ilk telefonda dahi hafifletmişti. Yaşlarımız birbirine yakın olmasına, oldukça uzakta oturuyor olmama rağmen, her zaman son derece disiplinli, tam vaktinde gelen, anlamakta zorlandığım konuları bana şekillerle ve akılda kalıcı hikayelerle anlatan, ezber ve bu böyledir, şu şöyledir yerine her bir formülün neden öyle olduğunu ispatı ile anlatarak kafama yatmasını sağlamış, asla vakit az diye konuları geçiştirmeyen, aksine kitapta gösterilmediğini fark ettiği ipuçlarını paylaşan, 1 saat doldu dersimiz bitti değil, "şu konuyu bitirelim öyle bitiririz, şu soruyu da çözelim öyle ara veririz" diyerek, hakkı ile ders yapan, işini çok seven bir öğretmendir. Bu anlamda çok daha küçük yaştaki çocuklarla nasıl güzel bir iletişim kuruyor olduğunu tahmin etmem de hiç zor değil. Benim gibi üniversiteden seneler önce mezun olmuş ancak matematikle pek arası olmayan birine matematiği sevdirebildiği ve beni çalışmaya teşvik ettiği için kendisine her zaman minnettar kalacağım, çok teşekkür ediyorum.
Mahmut .
Eki 19, 2018
çok değerli bir öğretmendir, saygılar
Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.