Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Yazar: Sefa Ö. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 5163
Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular
B aşarılı bir üniversite hayatı için olmazsa olmaz bilgiler! ⏰📚 Kampüsteki yaşamdan kariyer planlamana kadar her şey bu yazıda.

Öncelikle olarak üniversite okumak kolay bir iş değildir. Üniversite eğitimi alan herkesi canı gönülden tebrik ederim. Başarınız daim olsun. İlkokuldan başlayarak, ortaokul ve lise çağlarımızda tek bir amacımız oluyor o da üniversite okumak. Peki ya neden ?

Ya da üniversite okumak yeterli mi ?

Birçok öğrenci ne yazık ki sadece üniversite okuyabilmek adına yanlış tercihlerle de olsa adım atıyor ve en az iki yıl eğitim görüyor. Bu eğitim sürecinde ülkemizdeki öğrencilerin yüzde sekseni sadece okuyor.
Sevgili okurlar ama şu an ne yazıkki sadece okul okumak yetmiyor. Donanım, gelişim, deneyim ve bilgide gerekiyor. Çünkü asıl amacımız üniversite okumak değil, üniversite okuyup güzel bir meslek sahibi olabilmektir.

Güzel bir mesleğe kavuşmak için üniversiteye adım atar atmaz, artık mesleğe adım atmaya başladığımızın farkında olmalıyız. Bütçemize uygun yaşayıp, eğitim almalı, kendimizi geliştirmeli, eğlenmeli, yeni yerler yeni insanlar keşfetmeliyiz.

Bu süreçte, okuduğumuz bölüme ek olarak kulüplere, etkinlik ve organizasyonlara katılıp kendimize veya bölümümüze artısı olacak girişimlerde bulunmalıyız. Ya da kendimizi geliştirmek ve hayatı ufak ufak öğrenmek adına, bizleri yormayacak şekilde çalışmalıyız. Mesela her üniversite öğrencisi kendine değer katacak şekilde birçok öğrenciye özel ders verebilir. Cep harçlığı kazanıp, kendine değer katabilir. Biz kurum olarak bu organizasyona da hizmet vermekteyiz.

Özel ders'in haricinde satışı çok iyi öğrenebilir. Nitekim günümüzde artık herşey bir satıştır. Kimisi zamanını satar para kazanır. Kimileri bilgi ve tecrübesini satar para kazanır. Kimileri ise beden gücüyle bir iş yapıp aslında gücünü ve enerjisini satarak para kazanır. Girişimci olmak önemlidir çünkü üniversite bitiminde şirketler veya devlet kaliteli insanları seçmektedir. Üniversite hayatı boyunca sadece okula gidip gelen, boş zamanlarını sadece oyun oynamaya ayıran insanlar genelde işsiz kalmaktadır.

Bölümünüzle alakalı projeler üretebilir, onları geliştirebilirsiniz. Yaşadığınız şehir kendi lehinize çevirip güzel işler çıkartabilirsiniz. Emin olalım hayat çok da kolay değil. Para kazanmak çok da kolay değil. O yüzden sevgili dostlarım, herhangi bir bölüm okumaktan ziyade sizi daha iyi yansıtan, o işi yaparken mutlu olduğunuz, zevk aldığınız bölümler okumalı ve kim ne derse desin o alanda ilerleyip, kendinizi geliştirmelisiniz.

Hayata adımın başı üniversiteden geçer. Kendisine değer veren herkes bu konuları dikkate alıp, o şekilde yaşarsa emin olun herşey daha kolay ve daha rahat bir hal alacaktır.

Sevgilerimle.
Sefa Özdeniz - Matematik Öğretmeni

Etiketler

Yazar

Sefa Ö.

***Online Birebir Matematik Dersleri veriyorum.  Velilerim benim en değerli referanslarımdır. Yorumlar kısmından geçmiş çalışmalarımızın bir kısmı hakkında fikir sahibi ola...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?

Cevap Yaz

Üniversite okuyan ve belli hedefi olan herkesin kesinlikle okuması gereken bir makale. Ayrıca özel ders veren veya vermek isteyen üniversite öğrencileri de faydalanabilir.