TYT Deneme Önerileri – Kolaydan Zora

Yazar: Yasin G. | 08.08.2022 - 8 dakikalık okuma. - Güncellenme Tarihi : 11.03.2024 Görüntülenme: 143633
TYT Deneme Önerileri – Kolaydan Zora
T YT deneme önerileri, fiyat karşılaştırmaları, öğrenci yorumlarını sizler için hazırladık. Seviyenize en uygun TYT setleri serimize blogumuzdan ulaşabilirsiniz.

Üniversiteye giriş sınavının ilk ayağı TYT'ye yalnızca üç ay kalmışken öğrencilerin denemelere ağırlık verdiğini biliyoruz. Üniversite öğrencisi adaylarına TYT deneme önerileri yapmak için bu yazıyı kaleme aldık. Siz de sınava hazırlanıyorsanız, kolay denemelerle başlayıp zora doğru giderek netlerinizi artırabilirsiniz. Gelin en iyi deneme yayınlarına birlikte göz atalım.

Üç Dört Beş Yayınları TYT Denemeleri
 

Bu yayın tüm seviyedeki öğrencilere hitap eden ve tercih edilen bir yayındır. Lise son sınıf öğrencisi ya da mezunsanız ve üniversiteye hazırlanıyorsanız, deneme çözmeye Üç Beş Dört Yayınları ile başlayabilirsiniz. Kolaydan zora TYT denemeleri sıralamasında ilk sıraya bu yayını koyabiliriz. Bunun sebebi, yayına ait deneme çözümlerinin internet sitesine yüklenmesidir. Böylece başlangıç seviyesindeki bir öğrenci soruların çözümünü dinleyerek konuyu daha iyi kavrayabilir. Üç Dört Beş Yayınları’nın 6’lı TYT deneme seti şu an internette 70 TL civarında bir fiyata satılmaktadır.

Karekök Yayınları TYT Denemeleri
 

Karekök Yayınları da denemelerinde temel soru tiplerine yer veren ve başlangıçta öğrencilerin ısınması için kolay sorular hazırlayan bir yayındır. Bu serinin amacı öğrenciyi denemekten ziyade öğretmektir. Herkesten TYT deneme önerileri duyuyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, Karekök sizin için uygun olabilir. Bu yayınla deneme çözmeye alıştıktan sonra zorluk seviyesi daha yüksek olanlara geçebilirsiniz.

Karekök Yayınları ile ilgili ayrıca değinmek istediğimiz nokta şudur. Bu yayın yalnızca sınav formatında genel denemeler değil, her ders için ayrı ayrı deneme setleri hazırlamıştır. Böylece her ders için detaylıca soru çözme pratiği yapabilirsiniz. Seviyenizi ilerlettiğinizi ve daha hızlı soru çözmeye başladığınızı düşünüyorsanız da yine bu yayına ait olan ‘İddialılarına TYT Denemeleri’ setini satın alabilirsiniz. TYT hazırlık süreçinizde online fizik dersleri veya online matematik dersleri ihtiyacınız varsa linkten en iyi öğretmen incelemesi sağlayabilirsiniz. 

Palme – Devler Karması
 

Palme Yayıncılık, sınav hazırlık kitapları konusunda kendini ispatlamış bir yayınevidir. Senelerdir öğrenciler tarafından güvenle tercih edilen ve öğretmenler tarafından da tavsiye edilen bu yayın, üniversite hazırlık sürecindeki öğrenciler için başlangıç seviyesinde kolay TYT denemeleri çıkarmıştır. 10 fasikülden oluşan Devler Karması, en iyi TYT setleri arasında kabul edilir. Siz de hazırlık sürecindeyseniz, Devler Karması ile deneme çözmeye başlayabilirsiniz. Bu setin piyasadaki fiyatı şu an için 50 TL civarındadır.

Bilgi Sarmal Yayınları TYT Denemeleri
 

Başlangıç aşamasındaki denemelerden bahsettikten sonra orta seviye TYT denemeleri için tavsiyede bulunabiliriz. Bilgi Sarmal Yayınları’nın 7’li TYT fasikülü orta- zor seviye sorularıyla ÖSYM tipi deneme sınavı uygulamayı amaçlamaktadır. Gerçek sınavdaki soruların benzerleriyle öğrencileri sınava hazırlar ve çözüm videolarıyla da konuları pekiştirir.

Bu yayının denemelerini çözerken saat tutarak, sessiz bir ortamda sanki gerçekten sınava giriyormuşsunuz gibi davranmanızı tavsiye ederiz. Böylece yayın amacına ulaşır ve siz de gerçekten kendinizi denemiş olursunuz. Bilgi Sarmal Yayınları Pusula TYT denemeleri şu an 200 TL gibi bir fiyata satılmaktadır. Piyasaya göre nispeten pahalı olan bu yayını birkaç defa çözerek her anlamda istifade edebilirsiniz.

Çözüm Yayınları TYT Denemeleri

Çözüm Yayınları da sınav hazırlık kitapları ve denemeler üzerine senelerdir içerik üreten, kitaplar çıkaran köklü bir yayındır. İsmi bile öğrencilere, öğretmenlere güven verir. Bu yayını da orta-zor seviyesinde tavsiye edebiliriz. YouTube’dan tanıdığınız Hocalara Geldik ekibi Çözüm Yayınları işbirliğiyle 8 fasikülden oluşan bir TYT deneme seti çıkarmıştır.

Çözüm Yayınları’nın ayrıca her derse ait farklı TYT denemeleri de mevcuttur. Tüm bu denemeler çözümlü videoları ile size sunulacağından dolayı yalnızca deneme satın almış olmaz, konu anlatım fırsatını da yakalamış olursunuz. Bu yayının TYT denemeleri seti yaklaşık 200 TL civarında bir fiyata satılmaktadır.

ÇAP Yayınları TYT Denemeleri
 

Üniversite sınavına hazırlık sürecinde orta ve orta-zor seviyesini geride bıraktıktan sonra zor denemeleri çözmeye başlayabilirsiniz. Aslında aşamalı olarak ilerler ve önceki konuları iyice oturtursanız, hiçbir seviye size zor gelmeyecektir. Ayrıca soru tiplerinin zorluğundan ziyade ÖSYM ile benzerlik göstermesi çok daha önemlidir.

Zor deneme yayınları için size ÇAP Yayınları’nı rahatlıkla önerebiliriz. Soru tiplerine iyice alıştım, gerçek sınava benzer denemelerle kendimi sınamak istiyorum diyorsanız, bu yayın sizi tatmin edecektir. Yanlış yaptığınız sorulara mutlaka geri dönmenizi, gerekirse çözümlerini dinlemenizi ve denemeyi tekrar tekrar çözmenizi tavsiye ederiz. Ne kadar çok pratik yaparsanız bir o kadar başarılı olursunuz.

Endemik Yayınları TYT Denemeleri

Bu yayın da yine zor ve kaliteli sorularla karşılaşmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Soruları sizi düşündürecek, düşündürürken de öğretecektir. 6 ve 8 fasiküllü denemeleri bulunan bu yayın, zor deneme yayınları arasında kabul edilir. Genel denemelerin yanı sıra Matematik, Türkçe, Sosyal Bilimler derslerine ait 20’li deneme setleri de vardır. Endemik Yayınları TYT denemeleri şu an piyasada 50-60 TL civarında fiyatlara satılmaktadır. TYT tarih konuları ve TYT coğrafya konuları başlıklı 

Limit Yayınları TYT Denemeleri

Limit Yayınları, lise ve üniversite hazırlık sürecindeki öğrenciler için birden fazla kaynak çıkaran öğrenci dostu bir yayındır. Üniversiteye hazırlık TYT ve AYT için güncel hazırlık test kitapları ve denemeleri bulunmaktadır. TYT deneme önerileri verirken Limit Yayınları’na ait denemeleri zor seviye kapsamında sayabiliriz. Deneme setlerindeki sorular ÖSYM klasmanında, zorlayıcı, düşündüren ve öğreten tipte sorulardır. Siz de sınava hazırlık sürecinde kaliteli sorular çözmek isterseniz, bu yayını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. TYT Türkçe konuları başlıklı makalemizi mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. 

Merkez Yayınları TYT Denemeleri

Zor deneme yayınları öneriyorken Merkez Yayınları’na da değinmek istedik. Bu yayının deneme setleri eleyici, kaliteli ve zor sorulardan oluşuyor. ÖSYM tipi sorular ile öğrencileri gerçek sınava hazırlamak üzerine hazırlanmış denemeleri çözerek sınava alışabilirsiniz.

Rasyonel Yayınları TYT Denemeleri

Bu yayının deneme seti toplam altı fasikülden oluşuyor. Rasyonel Yayınları da gerçek sınav deneyiminde soru çözüp kendini zorlamak isteyen öğrenciler için uygun bir yayındır. Çözdüğünüz soruların ÖSYM sorularıyla benzerlik göstermesi, kendinizi sınava hazırlamanız açısından ciddi önem arz ettiği için bunu vadeden yayınlara öncelik vermenizi tavsiye ederiz. Çünkü sınavla alakası olmayan soru tipleri kafanızı karıştırmaktan ve zamanınızı çalmaktan başka bir şey yapmaz.

Bu yayının genel denemelerinin yanı sıra her alan için ayrı deneme setleri bulunmaktadır. Türkçedeki zorlayıcı ve eleyici paragraf soruları, Matematik’te ortalama seviye ölçen sorular ve yorum ağırlıklı Sosyal Bilimler soruları size gerçek bir sınav deneyimi yaşatacaktır. TYT Matematik konuları başlıklı makalemizden sınavda çıkan konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilirsiniz. 

Fiyat olarak birçok tyt deneme setinin karşılaştırıp alabileceğiniz bir linki buraya bırakıyoruz, merak edenler linkten karşılaştırma yapıp alabilirler. 

https://www.cimri.com/tyt-deneme-seti 

TYT deneme önerileri ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları sizin için yanıtladık. Merak ettiğiniz tüm konuları yorum olarak bize iletebilirsiniz. 

Sık Sorulan Sorular

TYT Deneme Nasıl Çözmeliyim?
 

Deneme çözerken kendinizi sınavda gibi hissetmek için saat tutmalı ve ara vermemelisiniz. Zorlandığınız soruları geçip sonra geri dönmenizi ve sınavdan sonra sonuçlarınızı tek tek incelemenizi öneririz.

TYT Deneme Çözmeye Ne Zaman Başlamalıyım?

Konularınızı ve testlerinizi bitirdikten sonra deneme çözmeye başlayabilirsiniz. Bunu, son ana bırakmamanızı ve sınava en az üç ay kala başlamış olmanızı öneririz. Deneme çözerken genel tekrarlarınızı yapmayı da unutmayın.

TYT Netlerimi Nasıl Artırabilirim?

Paragraf sorularına ağırlık vermeli ve her gün en az bir deneme çözmelisiniz. Ayrıca yanlış yaptığınız soruların üzerine gitmeli ve gerekirse bir denemeye birden fazla kez bakmalısınız. TYT konuları başlıklı makalemizi inceleyip sınavda çıkan konuları ve soru dağılımları detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 

Deneme Sınavında Nasıl Full Yapabilirim?

Başlangıçta bunun için kendinizi zorlayıp üzmenize gerek yok. Gördüğünüz soru tipi arttıkça yanlışlarınız azalmaya ve eliniz hızlanmaya başlayacaktır. Yeterli hazırlanmayla hatasıza yakın sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Deneme Sonuçlarım Kötü, Ne Yapmalıyım?

Böyle bir durumda karamsarlığa kapılmadan yanlışlarınızın üzerine gitmeli ve tekrar tekrar deneme çözmelisiniz. Verdiğimiz tavsiyeleri de göz önünde bulundurarak kolay seviyeden zora doğru denemeler çözerek netlerinizi artırabilirsiniz.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Yks'ye Son 1 ay Kala Yapılması Gerekenler

Yks'ye Son 1 ay Kala Yapılması Gerekenler

Yks'ye son 1 ay kala yapılması gerekenler nelerdir. Son 1 ay'da nasıl çalışmalısınız. Deneme çözmenin sınavınıza olan etkisi nelerdir? Haydi çalışma zamanı!

TYT Matematik Net Arttırma Yöntemleri

TYT Matematik Net Arttırma Yöntemleri

TYT Matematik ne attırma yöntemlerini ve ipuçlarını uzman matematik öğretmenimiz sizler için kaleme aldı.

2024 TYT Din Konuları ve TYT Din Kültürü Soru Dağılımı

2024 TYT Din Konuları ve TYT Din Kültürü Soru Dağılımı

TYT Din konuları nelerdir? Geçmiş yıllarda üniversite sınavlarında çıkan TYT din kültürü soru dağılımları. En güncel Tyt din kültürü konularına ulaşmaya hazır mısın!

2018 TYT MATEMATİK OTOPSİSİ

2018 TYT MATEMATİK OTOPSİSİ

2018 yılında yapılan tyt sınavında matematikten çıkan soruların yüzdelik olarak konu dağılımı nedir?

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?