Eğitim Sistemimizde Özel Ders Gereklidir

Yazar: Derin M. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2208
Eğitim Sistemimizde Özel Ders Gereklidir
E ğitim sistemimizde öğrenciler nelerde dikkat etmelidir. Özel ders neden gereklidir. İşte tüm açıklamaları.

Değerli Veliler;

Malumunuz, eğitim sistemimiz zor ve karmaşık. Ana-baba olarak, çocuğunuz için en iyisini istiyorsunuz. Sınav sistemi mütemadiyen değişiyor, sınav soruları her geçen gün “daha fazlasını“ bekliyor çocuklarınızdan. Üstelik işsizlik başlı başına büyük bir sorunsal, siz de haklı olarak çocuğunuzun geleceğini öngörmek istiyorsunuz.
Öte yandan, çocuğunuzu gönderebileceğiniz okul seçenekleri sizi düşündürüyor. Bir hatta iki-üç yıl önceden “çocuğumu hangi okula göndersem?” diye bana danışan velilerim var. Hangi okulun en iyisi olduğunu birçok kanaldan araştıran velilerim var. Çünkü okuldaki sınıflar hınca hınç dolu, bu sebepten okuldaki öğretmenler yorgun olabiliyor ya da çocuğunuza motivasyon veremiyor.

Yani siz çocuğunuz için en iyisini isterken, okuldaki şartlar nedeniyle: çocuğunuzun başarısı düşebiliyor, çocuğunuz belki konuyu anlamıyor ya da en kötüsü dersten soğuyabiliyor… Bütün bunlar öğrencilerimin ya da annelerinin, babalarının bana ilettikleri cümlelerdir. Halbuki çocuğunuzu bekleyen uzun bir sınav maratonu var ve çocuğunuz dersten soğumamalı!!! Evet, soğumamalı. Aksine, çocuğunuzun motivasyonunu arttırmalıyız ki, ileride iyi bir üniversiteye yerleşebilsin.

İşte bütün bu sebeplerden ötürü; özel ders gereklidir. Her çocuk özeldir, farklıdır. Bazı çocuklar hayal kurarak öğrenir. Kimisi soruyu görseller (masasındaki kalem, dolabındaki CD kutusu vs) olmadan, çözemez. Kimisi ise pratik yöntemlerden hoşlanır. İşte okuldaki hınca hınç dolu sınıflarda, çocuğunuza özel, çocuğunuzun anlayış tarzına özel eğitim yok. Olması da mümkün değil, zira ders süresi sınırlı, sınıf kalabalık, bitmesi gereken müfredat var..

Özetle, her çocuk özeldir: özel ders gereklidir. Şahsen ben her öğrencimin önce karakterini anlamaya çalışırım, sonra ona özel anlatım teknikleri kullanırım. Anne ya da baba ile de sürekli iletişim kurduğumdan, neyin eksik olduğunu bulur ve buna göre çözüm bulurum. Sonuç ta, tabii ki başarı olur…

Sevgi ve saygılarımla,
Derin Matematik

Etiketler

Yazar

Derin M.

Merhaba,Ben ODTÜ Matematik (lisans, şeref derecesi) ve ODTÜ Matematik (yüksek lisans) mezunuyum. Yani Matematik eğitimine yıllarımı verdim.Dokuz yıldır her seviyeye Matematik öz...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrencilerin sınav hazırlık süreçlerinde dikkat etmesi gereken önemli konuları sizler için eğitim uzmanı cevapladı. İşte tüm püf noktalar sizlerle

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

2024 KPSS ÖnLisans Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS ÖnLisans Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss önlisans konuları ve en güncel soru dağılımları blogumuzda. 2024 KPSS önlisans çalışma planınıza bu bilgilere göre şekillendirebilirsiniz!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?