Eğitim Sistemimizde Özel Ders Gereklidir

Eğitim Sistemimizde Özel Ders Gereklidir
Derin M.
Özel Ders Neden Gerekli
Haz 26, 2018
1621

Değerli Veliler;

Malumunuz, eğitim sistemimiz zor ve karmaşık. Ana-baba olarak, çocuğunuz için en iyisini istiyorsunuz. Sınav sistemi mütemadiyen değişiyor, sınav soruları her geçen gün “daha fazlasını“ bekliyor çocuklarınızdan. Üstelik işsizlik başlı başına büyük bir sorunsal, siz de haklı olarak çocuğunuzun geleceğini öngörmek istiyorsunuz.
Öte yandan, çocuğunuzu gönderebileceğiniz okul seçenekleri sizi düşündürüyor. Bir hatta iki-üç yıl önceden “çocuğumu hangi okula göndersem?” diye bana danışan velilerim var. Hangi okulun en iyisi olduğunu birçok kanaldan araştıran velilerim var. Çünkü okuldaki sınıflar hınca hınç dolu, bu sebepten okuldaki öğretmenler yorgun olabiliyor ya da çocuğunuza motivasyon veremiyor.

Yani siz çocuğunuz için en iyisini isterken, okuldaki şartlar nedeniyle: çocuğunuzun başarısı düşebiliyor, çocuğunuz belki konuyu anlamıyor ya da en kötüsü dersten soğuyabiliyor… Bütün bunlar öğrencilerimin ya da annelerinin, babalarının bana ilettikleri cümlelerdir. Halbuki çocuğunuzu bekleyen uzun bir sınav maratonu var ve çocuğunuz dersten soğumamalı!!! Evet, soğumamalı. Aksine, çocuğunuzun motivasyonunu arttırmalıyız ki, ileride iyi bir üniversiteye yerleşebilsin.

İşte bütün bu sebeplerden ötürü; özel ders gereklidir. Her çocuk özeldir, farklıdır. Bazı çocuklar hayal kurarak öğrenir. Kimisi soruyu görseller (masasındaki kalem, dolabındaki CD kutusu vs) olmadan, çözemez. Kimisi ise pratik yöntemlerden hoşlanır. İşte okuldaki hınca hınç dolu sınıflarda, çocuğunuza özel, çocuğunuzun anlayış tarzına özel eğitim yok. Olması da mümkün değil, zira ders süresi sınırlı, sınıf kalabalık, bitmesi gereken müfredat var..

Özetle, her çocuk özeldir: özel ders gereklidir. Şahsen ben her öğrencimin önce karakterini anlamaya çalışırım, sonra ona özel anlatım teknikleri kullanırım. Anne ya da baba ile de sürekli iletişim kurduğumdan, neyin eksik olduğunu bulur ve buna göre çözüm bulurum. Sonuç ta, tabii ki başarı olur…

Sevgi ve saygılarımla,
Derin Matematik

Yazıyı Paylaş
Etiketler
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır