TYT - AYT Sınavında Başarılı Olmanın Püf Noktaları

Yazar: HÜSEYİN E. | 24.10.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 585
TYT - AYT Sınavında Başarılı Olmanın Püf Noktaları
T YT - AYT sınavında başarılı olmanın püf noktaları sizler için hazırladık.

Değerli blog okuyucusu,

Bu yazıya denk geldiysen TYT-AYT sınavında daha başarılı olma yollarını bulmaya çalışıyorsundur. Vereceğim bilgiler deneyimle sabitlenmiş olup öğrencilerime uyguladığım metodlarımda sıklıkla uyguladığım yönetmenlerdendir.

Netlerim çok düşük, nasıl arttırabilirim?

Netlerin sene başlarında hedefine göre çok aşağıda ise senin sorunun lise dönemindeki bilgileri ya unutman yada çalışmamandan kaynaklıdır. Öncelikle eksik olduğun konuları tespit etmelisin. Bu tespit işlemini bir bölüm denemesinden çıkarman senin için daha faydalı olacaktır. Eksik konularını tespit ettikten sonra çıkardığın eksik konu listesine göz atmanı ve bu konuların mantığını anlamada mı sorun yaşadığını işlem yaparken mi sorun yaşadığını tespit et. Tyt konuları ve ayt konuları başlık blog yazımızdan tyt sınavında çıkan soruların konu dağılımlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsin. 

Mantığını anlamada sorun yaşıyorsan:

Konuya çalıştığın kaynağı değiştirebilir, dersi dinlediğin hoca senin anlama düzeyine hitap etmeyebilir, yeteri kadar motive olmayabilirsin. Bu durumda okul, dershane ve özel ders hocana konunun anlamadığın tüm parçalarını sormalısın.

İşlem yaparken sorun yaşıyorsan:

Muhtemelen temel düzeydeki konularda ciddi eksiklerin vardır. Örneğin Türev konusunu ele alalım. Öğrenciler türev konusunu başlı başına bir konu olarak düşünüp başladığında büyük bir hüsrana kapılabiliyorlar. Türev konusunda başarı sağlamak için özellikle trigonometri, fonksiyon, çarpanlara ayırma gibi temel konularda iyi bir düzeye gelmiş olmanız gerekiyor. Bu örnekte size her konunun temeli olan bilinmesi olmazsa olmaz konular olduğunu anlatmaya çalışıyor, yeni bir konuya geçmeden önce o konunun içinde bilmeniz gereken temel konulara hakim olup olmadığınızı sorgulamanız gerektiğinden söz ediyorum.

TYT - AYT sınavına hazırlıkta bir desteğe ihtiyacın varsa Aydın özel ders sayfamızdan konumuna en yakın öğretmen araştırması yapabilirsin.

Etiketler

Yazar

HÜSEYİN E.

Aydın Adnan Menderes Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Aydın,İzmir,İstanbul,Bolu,Ankara,Diyarbakır içinde özel ders hizmeti sunan bir ekibe sahibim. Kadın ve erkek eğitmenler...

Benzer Yazılar
Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlanmalıdır?

Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlanmalıdır?

Etkili ders programı öğrencinin kendisini tanıyıp, zaman dilimleri belirleyerek hazırlanan programdır.

Sınav Yaklaşırken

Sınav Yaklaşırken

Sınava hazırlanan öğrenciler neler yapmalı, nelere dikkat etmelidir. Ebeveynler nasıl davranış göstermelidir.

Yaz Fırsattır

Yaz Fırsattır

Okullar başlayınca zaten çok yoğun çalışırım, bu yaz son tatilim diye mi düşünüyorsunuz?.

Ders Çalışma Zamanı

Ders Çalışma Zamanı

En etkili ders çalışma zamanı nedir, öğrenciler ders çalışma saatlerinde nelere dikkat etmelidir

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul