TYT - AYT Sınavında Başarılı Olmanın Püf Noktaları

Yazar: HÜSEYİN E. | 24.10.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1438
TYT - AYT Sınavında Başarılı Olmanın Püf Noktaları
T YT - AYT sınavında başarılı olmanın püf noktaları sizler için hazırladık.

Değerli blog okuyucusu,

Bu yazıya denk geldiysen TYT-AYT sınavında daha başarılı olma yollarını bulmaya çalışıyorsundur. Vereceğim bilgiler deneyimle sabitlenmiş olup öğrencilerime uyguladığım metodlarımda sıklıkla uyguladığım yönetmenlerdendir.

Netlerim çok düşük, nasıl arttırabilirim?

Netlerin sene başlarında hedefine göre çok aşağıda ise senin sorunun lise dönemindeki bilgileri ya unutman yada çalışmamandan kaynaklıdır. Öncelikle eksik olduğun konuları tespit etmelisin. Bu tespit işlemini bir bölüm denemesinden çıkarman senin için daha faydalı olacaktır. Eksik konularını tespit ettikten sonra çıkardığın eksik konu listesine göz atmanı ve bu konuların mantığını anlamada mı sorun yaşadığını işlem yaparken mi sorun yaşadığını tespit et. Tyt konuları ve ayt konuları başlık blog yazımızdan tyt sınavında çıkan soruların konu dağılımlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsin. 

Mantığını anlamada sorun yaşıyorsan:

Konuya çalıştığın kaynağı değiştirebilir, dersi dinlediğin hoca senin anlama düzeyine hitap etmeyebilir, yeteri kadar motive olmayabilirsin. Bu durumda okul, dershane ve özel ders hocana konunun anlamadığın tüm parçalarını sormalısın.

İşlem yaparken sorun yaşıyorsan:

Muhtemelen temel düzeydeki konularda ciddi eksiklerin vardır. Örneğin Türev konusunu ele alalım. Öğrenciler türev konusunu başlı başına bir konu olarak düşünüp başladığında büyük bir hüsrana kapılabiliyorlar. Türev konusunda başarı sağlamak için özellikle trigonometri, fonksiyon, çarpanlara ayırma gibi temel konularda iyi bir düzeye gelmiş olmanız gerekiyor. Bu örnekte size her konunun temeli olan bilinmesi olmazsa olmaz konular olduğunu anlatmaya çalışıyor, yeni bir konuya geçmeden önce o konunun içinde bilmeniz gereken temel konulara hakim olup olmadığınızı sorgulamanız gerektiğinden söz ediyorum.

TYT - AYT sınavına hazırlıkta bir desteğe ihtiyacın varsa Aydın özel ders sayfamızdan konumuna en yakın öğretmen araştırması yapabilirsin.

Etiketler

Yazar

HÜSEYİN E.

MATEMATİK-KPSSMATEMATİK-DGSMATEMATİK-TYT/AYTFİZİK-TYT/AYTGEOMETRİ-TYT/AYTBİYOLOJİ-TYT/AYTKİMYA-TYT/AYT

Benzer Yazılar
2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS'ye girecek öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır. LGS sınavına hazırlıkta öğrencilerin uygulaması gereken teknikler blogumuzda.

Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Nasıl ders çalışılır maddeler halinde sizin için hazırladık. Sınavlarda başarıyı yakalamak için ders çalışmanın püf noktaları

Neden Ders Çalışıyorsunuz?

Neden Ders Çalışıyorsunuz?

Bir öğrenci, ders çalışmayı olması için kendine hedef belirlemeyi ve o hedefe inanmalıdır.

Ders Çalışma Zamanı

Ders Çalışma Zamanı

En etkili ders çalışma zamanı nedir, öğrenciler ders çalışma saatlerinde nelere dikkat etmelidir

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?