Suratsız Öğretmenler Geride Kaldı

Yazar: Yasin G. | 22.10.2017 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2170
Suratsız Öğretmenler Geride Kaldı
Ö ğretmenlerin okullarda güler yüzlü olması ve öğrenciye değer vermesi o öğrencinin dersi sevmesine sebep olabilir

Gelişen eğitim bilimleri ve bilinçli velilerle artık suratsız, öğrencilere korku salan öğretmenler tarih olmak üzere. Korkunun başarıyı sadece olumsuz etkilediği bir gerçek. Öğrenci soru sormaya çekinir bir hale geliyor, öğretmeni sevemiyor. Ders çalışamayı sevme işlemi hiç bir zaman gerçek olmuyor. Özellikle küçük yaştaki çocukları. okul deneyimlerine böyle bir öğretmenle başmaları nerdeyse tüm hayatını olumsuz etkiliyor. Çoğu zaman okul ve dersle arası düzelmiyor.

Konuya bir de ters taraftan bakarsak, okula güleryüzlü bir öğretmenle başlayan çocuk okula gitmeye can atıyor. Onun içinde okulda korkması gereken birşey yok, mutlu bir ortam var. Fark etmeden okulu ve dersi sevmeye başlıyor. Üzerinde bir baskı olmadan dersi olumlu bir şeyle eşleştiriyor. Burada güleryüzden kastımız plansız bir ders yaşantısı değil. Planlı, dsiplinli ama kesinlikle baskıcı olmayan bir ders ortamı. Öğrencinin kendi isteği ile işin içinde olduğu bir ders. Öğrenci kendi ders çalışmayı zevkli hale getirdiğinde ise zaten başarı beraberinde gelecektir.


Bir önceki yazımız olan "Uyku Düzeni-Beslenme-Spor-Başarı İlişkisi" başlıklı makalemizde uyku düzeni, beslenme ve spor yapmanın başarıya olan katkıları üzerine bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Sınav Anına Hazır Olmak

Sınav Anına Hazır Olmak

O sebeple bütün durumlara hazır olunuz. Sınav esnasında önünüzdeki arkanızdaki ya da görüş alanınızdaki herhangi birinin ayaklarının sallandığını görebilirsiniz.

Çocuğum Okuma Yazmayı Öğrenemiyor Ne Yapmalıyım?

Çocuğum Okuma Yazmayı Öğrenemiyor Ne Yapmalıyım?

Çocuğum okuma yazmayı öğrenemiyor ne yapmalıyım? Çocuğuma okumayı nasıl öğretebilirim? diyorsanız uzman sınıf öğretmenimizin yazısı tam sizlik!

Öğretmen Seçimi Nasıl Olmalıdır

Öğretmen Seçimi Nasıl Olmalıdır

İyi bir öğretmen seçimi nasıl yapılır? Öğretmen seçiminden nasıl olmalıdır. Velilerin öğretmen seçimi konusunda mutlaka bilmesi gereken konular.

İlkokul Öğrencilerine Özel Ders Vermek İstiyorum

İlkokul Öğrencilerine Özel Ders Vermek İstiyorum

İlkokul öğrencilerine özel ders vermek istiyorsanız ücretsiz olarak öğretmen hesabı oluşturabilir ve ders talepleri alabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?