Suratsız Öğretmenler Geride Kaldı

Suratsız Öğretmenler Geride Kaldı
Yasin G.
Öğretmen Seçimi
Eki 22, 2017
1847

Gelişen eğitim bilimleri ve bilinçli velilerle artık suratsız, öğrencilere korku salan öğretmenler tarih olmak üzere. Korkunun başarıyı sadece olumsuz etkilediği bir gerçek. Öğrenci soru sormaya çekinir bir hale geliyor, öğretmeni sevemiyor. Ders çalışamayı sevme işlemi hiç bir zaman gerçek olmuyor. Özellikle küçük yaştaki çocukları. okul deneyimlerine böyle bir öğretmenle başmaları nerdeyse tüm hayatını olumsuz etkiliyor. Çoğu zaman okul ve dersle arası düzelmiyor.

Konuya bir de ters taraftan bakarsak, okula güleryüzlü bir öğretmenle başlayan çocuk okula gitmeye can atıyor. Onun içinde okulda korkması gereken birşey yok, mutlu bir ortam var. Fark etmeden okulu ve dersi sevmeye başlıyor. Üzerinde bir baskı olmadan dersi olumlu bir şeyle eşleştiriyor. Burada güleryüzden kastımız plansız bir ders yaşantısı değil. Planlı, dsiplinli ama kesinlikle baskıcı olmayan bir ders ortamı. Öğrencinin kendi isteği ile işin içinde olduğu bir ders. Öğrenci kendi ders çalışmayı zevkli hale getirdiğinde ise zaten başarı beraberinde gelecektir.


Bir önceki yazımız olan "Uyku Düzeni-Beslenme-Spor-Başarı İlişkisi" başlıklı makalemizde uyku düzeni, beslenme ve spor yapmanın başarıya olan katkıları üzerine bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır