Sınav Anına Hazır Olmak

Yazar: Yasin G. | 13.06.2018 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1663
Sınav Anına Hazır Olmak
O sebeple bütün durumlara hazır olunuz. Sınav esnasında önünüzdeki arkanızdaki ya da görüş alanınızdaki herhangi birinin ayaklarının sallandığını görebilirsiniz.

Arkadaşlar biliyorsunuz ki;

ÖSYM kalem dağıtıyor. Dağıttıkları kalem ise kurşun kalem. Bu sebeple çalışırken kesinlikle kurşun kalem kullanın, uçlu kalem kullanmayın.

Ara sıra kaleminiz bitsin ve kalemtraş kullanarak açın. Kaleminizin ucunun ve kalemtraş ile ucunu açmanın ne kadar süre aldığını görün yoksa sınavda süreniz 10 dakika bile olsa daha erken bitebilir. Daha sonra kesinlikle en az 3 saat oturduğunuz yerden kalkmadan deneme sınavlarınızı bitirin. Tuvalet ihtiyacınızı 3 saat sınavdan kalkmayacak şekilde ayarlayın.

Deneme sınavlarını olurken hep aynı yere oturmayın bazen ortaya bazen en arkaya bazen en öne bazen cam kenarına bazen de kapı kenarında oturun. Sınav esnasında nereye oturacağını daha önceden bilemeyeceksiniz. O sebeple bütün durumlara hazır olunuz. Sınav esnasında önünüzdeki arkanızdaki ya da görüş alanınızdaki herhangi birinin ayaklarının sallandığını görebilirsiniz. Bu sallanma sizin sıranıza dokunursa zaten sizin sıranızı sallayacağı için bir facia olacaktır.

Bu sebeple bu tür durumlara hazır olmalısınız. Hatta sizin sıranızı sallanmasa bile gözünüzün dikkatini çekeceği için kısa süreli olarak dikkatinizi dağıtabilir. Yakınınızdaki bir öğrenci uçlu kalemi ile defalarca sıraya vurarak yazı yazabilir.

Hazırlıklı olmayan bir öğrenci için dikkatini dağıtmaya bu kalem vuruşları dahi yetebilir. Ama siz hem sıcak soğuk dengesine hem diğer öğrencilerin yaptığı gürültüye hem sıranın sallanmasına hem de tuvaletinizin gelip gelmemesine bakmaksızın tam anlamıyla hazır olacağınızdan bir adım öne geçeceksinizdir.

Hepinize başarılar diliyorum.

Mehmet Duman

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Sıfırdan Japonca Öğrenme Yöntemleri

Sıfırdan Japonca Öğrenme Yöntemleri

Sıfırdan japonca öğrenmek isteyenler buraya! Özel Ders Alanı olarak japonca öğrenme yöntemlerini ve tekniklerini sizler için hazırladık.

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Günümüzde Web 2.0 teknolojisi hızlıca ilerliyor bunun sonucunda her bireyin en az bir tane sosyal medya adresi bulunmaktadır.

2023 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS'ye girecek öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır. LGS sınavına hazırlıkta öğrencilerin uygulaması gereken teknikler blogumuzda.

TPAP Nedir? 21. Yüzyılda TPAB Eğitim Sisteminin Önemi

TPAP Nedir? 21. Yüzyılda TPAB Eğitim Sisteminin Önemi

Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi nedir. TPAB Eğitim modelinin günümüzdeki önemi nedir? TPAP Nedir? 21. Yüzyılda TPAB Eğitim Sisteminin Önemi

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul