Sınav Anına Hazır Olmak

Yazar: Yasin G. | 13.06.2018 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1715
Sınav Anına Hazır Olmak
O sebeple bütün durumlara hazır olunuz. Sınav esnasında önünüzdeki arkanızdaki ya da görüş alanınızdaki herhangi birinin ayaklarının sallandığını görebilirsiniz.

Arkadaşlar biliyorsunuz ki;

ÖSYM kalem dağıtıyor. Dağıttıkları kalem ise kurşun kalem. Bu sebeple çalışırken kesinlikle kurşun kalem kullanın, uçlu kalem kullanmayın.

Ara sıra kaleminiz bitsin ve kalemtraş kullanarak açın. Kaleminizin ucunun ve kalemtraş ile ucunu açmanın ne kadar süre aldığını görün yoksa sınavda süreniz 10 dakika bile olsa daha erken bitebilir. Daha sonra kesinlikle en az 3 saat oturduğunuz yerden kalkmadan deneme sınavlarınızı bitirin. Tuvalet ihtiyacınızı 3 saat sınavdan kalkmayacak şekilde ayarlayın.

Deneme sınavlarını olurken hep aynı yere oturmayın bazen ortaya bazen en arkaya bazen en öne bazen cam kenarına bazen de kapı kenarında oturun. Sınav esnasında nereye oturacağını daha önceden bilemeyeceksiniz. O sebeple bütün durumlara hazır olunuz. Sınav esnasında önünüzdeki arkanızdaki ya da görüş alanınızdaki herhangi birinin ayaklarının sallandığını görebilirsiniz. Bu sallanma sizin sıranıza dokunursa zaten sizin sıranızı sallayacağı için bir facia olacaktır.

Bu sebeple bu tür durumlara hazır olmalısınız. Hatta sizin sıranızı sallanmasa bile gözünüzün dikkatini çekeceği için kısa süreli olarak dikkatinizi dağıtabilir. Yakınınızdaki bir öğrenci uçlu kalemi ile defalarca sıraya vurarak yazı yazabilir.

Hazırlıklı olmayan bir öğrenci için dikkatini dağıtmaya bu kalem vuruşları dahi yetebilir. Ama siz hem sıcak soğuk dengesine hem diğer öğrencilerin yaptığı gürültüye hem sıranın sallanmasına hem de tuvaletinizin gelip gelmemesine bakmaksızın tam anlamıyla hazır olacağınızdan bir adım öne geçeceksinizdir.

Hepinize başarılar diliyorum.

Mehmet Duman

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçu nedir, ne işe yarar? Öğrenci koçluğunun amacı nedir. Seanslık öğrenci koçluğu fiyatları ne kadar?

Genetik Mühendisliği Nedir? Ne İş Yapar?

Genetik Mühendisliği Nedir? Ne İş Yapar?

Genetik mühendisliği nedir, ne iş yapar? Genetik mühendisliği olmak için neler yapmalıyım? Genetik mühendisliği iş imkanları nelerdir? Tüm soruların cevabı makalemizde!

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS'ye girecek öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır. LGS sınavına hazırlıkta öğrencilerin uygulaması gereken teknikler blogumuzda.

İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi ve havuz problemlerini en pratik yoldan, kalem kullanmadan çözmenin püf noktalarını sizler için hazırladık. Örnek bir işçi havuz problemi üzerinden anlatım.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?