Özel Ders Almak İsteyen Öğrencilere Nasıl Ulaşabilirim

Yazar: Yasin G. | 29.05.2017 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 16682
Özel Ders Almak İsteyen Öğrencilere Nasıl Ulaşabilirim
Ö zel ders almak isteyen öğrencilere nasıl ulaşırım?cevabını bulmak istediğiniz bir soru ise mutlaka bilmeniz gerekenler.

İstatistiklere göre son 3 yılda özel ders almak isteyen öğrenci oranı %300 oranında artmıştır. Okul derslerinde öğretmenler elinden geleni yapsa da birçok öğrenci konu eksikliğini gidermek ve sağlam bir temel oluşturmak için özel derslere başvurmaktadır. Hem yüz yüze derslerde hem online dersler de ciddi bir artış görünmektedir. 

“Özel ders almak isteyen öğrencilere nasıl ulaşırım?” ve " Özel ders vermek için öğrenci nasıl bulunur? " soruları sizinde cevabını bulmak istediğiniz bir soru ise mutlaka bilmeniz gereken 5 kriter şunlardır;

 1. Çevreniz: Her insan hayatı boyunca iyi kötü bir çevre oluşturmuştur. Mutlaka çevrenizde özel ders almak isteyen öğrenciler mevcuttur. Bu öğrencilere ulaşmak için çevrenizdeki herkese (arkadaşlar, akrabalar, tanıdık esnaflar, daha geniş çevresi olan arkadaşlarınız vb. gibi) branşınız ile ilgili özel ders verdiğinizi ve yeni öğrencilere ulaşmak istediğiniz iletebilirsiniz. Bu sayede çevrenizdeki insanlara herhangi birisi özel ders almak istediğini söylediğinde aklına siz gelirsiniz ve dersi almış olursunuz.
   
 2. Tavsiye: Hayatın her yerinde olduğu gibi özel derste’de tavsiye en güçlü reklam aracıdır. Eğer siz ders verdiğiniz öğrencilere başayı yakalatır veya en azından elinizden geleni fazlasıyla yaparsanız yeni öğrencilerin size gelme olasılığı oldukça yükseltmiş olursunuz. Öğrenciyle arkadaşlık kuran onu anlayan bir öğretmen hem öğrenciyi hemde veliyi memnun eder. Bu sayede hem var olan öğrencileriniz ile devamlılık sağlamış olur hem de yeni öğrencilere ulaşabilirsiniz.
   
 3. İnternet ve Sosyal Medya: İnternet artık günümüzün vazgeçilmez adresidir. Birçok veli veya öğrenci herhangi branşta özel ders almak istediğinde kesinlikle internette araştırma yapmaktadır. Gerek sosyal medyalarda, gerek internette yapılan bu araştırmalar sonucunda interneti aktif kullanan eğitimcilerin tercih edilme olasılığı oldukça yüksektir. Kendinize son derece profesyonel bir şekilde "özel ders alanı eğitimci profili" oluşturup sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızı tavsiye ederiz.
   
 4. ozeldersalani.com: OzelDersAlani.com olarak en büyük vizyonumuz; Tüm illerde, tüm branşlarda özel ders almak isteyen öğrencilerle, özel ders vermek isteyen eğitimcileri doğrudan bir araya getirmektir. Herhangi bir branşta özel ders vermek isteyen eğitimci kendisine profesyonel bir profil oluşturur ve öğrenci kendisi ile doğrudan iletişime geçebilir. Sizde kendinize eğitimci profili oluşturarak bulunduğunuz bölgede yeni öğrencilere ulaşabilirsiniz. ozeldersalani.com ile öğrenci bulmanın püf noktalarını inceleyebilirsiniz.
   
 5. Sabır ve Zaman: Tüm bu kriterleri yerine getirdiğinizde zaman içerisinde özel ders almak isteyen öğrenciler mutlaka sizinle temasa geçecektir. Bazı eğitimciler hemen öğrenci bulurken bazıları biraz sabırlı davranması gerekmektedir. Uygun zamanda (öğrencilerin sınav dönemleri, teog, ygs, lys gibi sınav dönemlerinde) öğrenciler sizinle iletişime geçecektir.

 

Sizde bildiğiniz yöntemleri yorum olarak bizimle paylaşıp özel ders vermek isteyen eğitimcilere fayda sağlayabilirsiniz. Youtube videomuzu izleyebilirsiniz :) 

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Çocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Her Çocuk Özeldir

Her Çocuk Özeldir

Kalabalık sınıflarda çekimser öğrencilerin konu eksikliği gidermek için en önemli çalışma stratejisi özel derstir.

Yorumlar (6)
Makaleyi beğendin mi ?
C

Ceyda E.
Cevap Yaz 10 Ekim 2019

Merhaba ben fen bilgisi öğretmenliği 4.sınıf öğrencisiyim. Özel ders vermek istiyorum. Nasıl ulaşabilirim ? Çanakkale/Merkez

H

Hakan Ü.
Cevap Yaz

Geometri alanında eksiği olan öğrenci arkadaşlar benimle iletişime geçebilir.


Cevap Yaz 17 Ekim 2018

izmir de yaşıyorum, matematikten özel ders veriyorum hem çevremden hem internetten bazı öğrencilere ulaştım, bu siteden nasıl özel ders isteyen öğrencilere ulaşabilirim acaba, kolay gelsin


Cevap Yaz

Çok teşekkür ederim, aylardır kullanıyorum sitenizi ve oldukça fazla talep alıyorum


Cevap Yaz

Kayserinin en iyi matematikçilerinin özel ders almak isteyen kişiler bana ulaşabilirler. Özel ders almak isteyen çoğu öğrenciye internet üzerinden ulaşıyorum ve çevremden de tavsiye ile gelen çok fazla öğrencim vardır.

e

emre f.
Cevap Yaz 20 Haziran 2017

Yonca Hanım merhabalar; www.ozeldersalani.com 'dan kendinize ait, eğitimci profili oluşturabilir ve branşınız ile ilgili ders talepleri alabilirsiniz. Ayrıca eğitimci profil oluşturduktan sonra eğitim danışmanımız sizinle iletişime geçecek ve ilgili konularda bilgilendirme yapacaktır. İyi günler dileriz.