Özel Dans Kursları Fiyatları ve Özel Ders Ücretleri

Yazar: Yasin G. | 25.03.2022 - 7 dakikalık okuma. Görüntülenme: 5339
Özel Dans Kursları Fiyatları ve Özel Ders Ücretleri
D ans kursu ücretleri birçok faktöre göre değişmektedir. En güncel kurs ve dans dersi fiyatlarına ve dans ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular blogumuzdan ulaşabilirsiniz.

Dans insanın ruhuna ve bedenine iyi gelen, hayatına renk katan bir ifade şekli. Dans etmeyi bilmeyen ve öğrenmek isteyenler için kurslar da fazlasıyla mevcut. Günümüzde dans kursları, gitmek isteyenler için makul fiyatlarda hizmet veriyor. Biz de yazımız ile özel dans kursları fiyatları ve özel ders fiyatları hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Özel dans kurslarında, kursa bağlı olarak fiyatlar tabii ki bir miktar oynamaktadır. Ancak bu fiyat farklılıkları çok fazla değil, küçük miktardadır. Ayrıca bazı kurslar tüm dans çeşitlerini aynı ücret üzerinden değerlendirirken bazıları farklı ücretlendirmeler yapabiliyor. Dans etmeyi öğrenmek isteyenler için özel hocalara verecekleri ücretlerden çok daha ucuz bir ücret ile kurslara katılabilirler.

Özel dans kursları fiyatları şehre, seviyeye, dans türüne, ders saatine, özel ders veya grup dersi olmasına, aksesuar ve kostümlere göre değişmektedir. Özel ders fiyatları ise aynı hususlara göre ve öğretmene göre değişebilir. Biz yazımızda sizlerle ortalama fiyatları paylaşacağız. Fiyatlar 100TL’den de başlayabilir 50 TL’den de ve çok daha yüksek fiyatlara kadar artış gösterebilir. Bu fiyatlar katılacağınız kurs ve alacağınız eğitmenle ilgili bir durumdur.


Özel dans kurslarında eğitimi verilen danslardan bale, caz, modern danslar en popülerleridir. Genelde diğer dans türlerinden çok daha ucuzdur. Bachata, Paso Doble, Rumba, Cha Cha gibi dans türleri eğitimleri çok daha pahalıdır. En popüler dans türlerinden birisi olan bale nasıl öğrenilir? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. 

İzmir Özel Dans Kursları Fiyatları
 

İzmir'de de birçok özel dans kursu bulunuyor. Bahsettiğimiz diğer etkenler burada da fiyatlar açısında geçerli durumda. İzmir dans kursu ücretleri saatlik 100 TL’den başlarken aylık 400 TL’den başlamaktadır. Bu durum dans kursunun statüsel olarak büyüklüğüne, eğer özel ders alacaksanız da öğretmenin statüsüne göre değişir. Genelde dans kursları fiyatlarını vermek için onlarla iletişime geçmenizi şart koşuyor. İzmir özel dans dersi sayfamızdan öğretmen araştırması yapabilirsiniz. 

Bursa Özel Dans Kursları Fiyatları
 

Bursa'da katılabileceğiniz birçok dans kursu mevcut. Genel olarak Bursa dans kursu ücretleri 100 TL ile 300 TL ile arasında değişmektedir. En doğru bilgiyi, katılmak istediğiniz kursu arayarak alabilirsiniz. Bursa özel dans dersi için öğretmen araştırmasını sayfamızdan yapabilirsiniz. 

İstanbul Özel Dans Kursları Fiyatları
 

İstanbul birçok özel dans kursunun olduğu bir il. Dans kursları arasında rekabetin fazla olduğu bir alan. Büyük bir şehir olmasından dolayı fiyatları diğer şehirlere oranla biraz daha fazla olabileceği gibi bazen tam tersi de olabilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu kadar çok kursun arasından net bir fiyat vermek mümkün değil ancak gördüğümüz kadarıyla ortalama ne kadar ücrete eğitim alabileceğinizi açıklamaya çalışacağız.

Özel dans kursları fiyatları bazen saat olarak bazen aylık olarak belirlenebiliyor. Genel olarak saatlik 100 TL’den başlarken aylık 350 TL’den başlayabiliyor. Özel ders fiyatları ise öğretmen tarafından saatlik belirleniyor, ortalama en düşük 60 TL’den başlıyor. Bu tabii ki öğretmenin tecrübesine göre büyük oranda artış gösterebiliyor. Ayrıca İstanbul’un en çok rağbet gören ve en büyük dans kursları arasında yer alan 2Day dans kursu fiyatları yaklaşık 350 TL ile 400 TL arasında değişmektedir.

Yukarıda genel anlamda ve üç ilimizi baz alarak ortalama fiyat bilgilerini sizlere sunduk. Maalesef daha net bilgilere yer veremiyoruz. Çünkü her dans kursunun fiyatı kendi istekleri doğrultusunda, birçok unsuru göz önüne alınarak belirleniyor. Bu durum özel ders fiyatları için de geçerlidir. İstanbul özel dans eğitmenleri sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Konumuza Göre Dans Dersi Ücretleri
 

Özel Ders Alanında birçok şehirde özel dans dersleri veren birçok eğitmen mevcuttur. Haftalık olarak kaç ders alacağınız, eğitmenin tecrübesi, yapılacak program vb. gibi birçok kritere göre ders fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Özel Ders Alanı'nda özel dans derserinin ortalama saatlik ders ücretleri aşağıdaki gibidir.

 • İstanbul dans dersleri fiyatları: 101 TL 
   
 • Ankara dans dersleri fiyatları: 79 TL 
   
 • Bursa dans dersleri fiyatları: 110 TL 
   
 • İzmir dans dersleri fiyatları: 73 TL 
   
 • Kocaeli dans dersleri fiyatları: 70 TL 
   
 • Antalya dans dersleri fiyatları: 93 TL 
   
 • Eskişehir dans dersleri fiyatları: 61 TL 
   
 • Gaziantep dans dersleri fiyatları: 74 TL 
   
 • Samsun dans dersleri fiyatları: 66 TL 
   
 • Van dans dersleri fiyatları: 59 TL 
   

Özel dans dersleri sayfamızdan konumunuza en yakın eğitmenlerimizi inceleyebilirsiniz. 

Özel Dans Kursu Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 

Dans eğitimi alınacak kursta, fiyatların yanı sıra dikkat edilmesi gereken başka unsurlar da vardır. Hem verdiğiniz paraya değmesi için hem de maksimum öğrenme veriminin gerçekleşmesi için seçtiğiniz kursta şu unsurlara bakmalısınız:

 • Öncelikle her özel dans kursunda istediğiniz dans türünün eğitimi verilmiyor olabilir. Kayıt gerçekleştirilmeden bunu öğrenip ona göre hareket etmeniz önemlidir.
   
 • İyi bir dans kursunun kalitesini gösteren en önemli detay, stüdyosudur. Geniş ve ferah olmasının yanında dans için uygun malzemeler kullanan bir stüdyo, rahat bir öğrenme süreci geçirmeniz için değerlidir.
   
 • Dans kursu seçerken sertifika verip vermediğine dikkat etmelisiniz. Sertifikasız kurslara gidilmesi önerilmiyor. Bunun yanı sıra MEB onaylı bir dans kursunda ders almanız sizin için daha güvenli ve kaliteli olur.
   
 • Bir dans kursunun ses sistemi olmazsa olmazlardandır ve önemlidir. İyi bir müzik ve ses sistemi olmalı, dans kursu teknik donanım anlamında tam olmalıdır.
   
 • Özel dans kursunda alacağınız ders için kostümlerin, ayakkabıların size temin edilmesi önemlidir. Normal kıyafetlerle dansı öğrenmek hem daha zordur hem de hareketlerin yapılmasında daha da zorlanılabilir. Bu imkânı size dans kursunun sağlaması gerekir. 
   
 • Gideceğiniz özel dans kursundaki eğitmenlerin deneyimleri çok önemlidir. Bu eğitim sonucunda dansı öğrenip öğrenmeniz sizin kadar eğitmenle de alakalıdır. Kendini alanında kanıtlamış eğitmenler olması hem verdiğiniz paraya değer hem de en iyi eğitimi almış olursunuz.
   
 • Gideceğiniz kursta özel ders seçeneğinin olmasına dikkat edebilirsiniz. Çünkü iyi bir dans kursunda muhtemelen özel ders seçeneği vardır.
   
 • Her yerde olduğu gibi dans kurslarında da hijyen önemlidir. Sürekli hareket halinde olunan bir ortamın her daim hijyenik tutulması gerekir.
   
 • Yukarıda da bahsettiğimiz özel dans kursları fiyatları dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında. Bazı dans kursları çok yüksek ücretler talep edebilirler. Bunun için iyi bir fiyat araştırması yapmadan gitmemenizi öneririz. Net fiyatlar öğrenmek için gitmek istediğiniz birkaç kursu seçerek fiyatları öğrenebilir, kendinize bu doğrultuda yol çizebilirsiniz.
   
 • İyi bir dans kursu, derslerinde kişi sayısını sınırlı tutar. Çok yüksek sayılarda verilen eğitimler verimli olmaz. Seçerken bu hususa dikkat edebilirsiniz.
   
 • Son olarak her yerde olduğu gibi bir dans kursunda da iletişim olmazsa olmazdır. Doğru bir iletişim kurabilmek kesinlikle öğrenme sürecinizi etkileyecektir. Üslup, davranış, samimiyet anlayış önemlidir.
   

Özel Dans Kursunda Verilen Dans Türleri
 

Özel dans kursları genelde birçok dans türünü içinde barındırıyor ve geniş bir hizmet sunuyorlar. Hem modern hem de klasik birçok dans türünde eğitim alabilme şansınız var. Özel dans kursunda dersi verilen dans türleri arasında vals, tango, break dans, cha cha, hip hop, Latin, salsa, bachata gibi daha sayamadığımız birçok dans türü vardır.

Eğitimini almak istediğiniz dansa karar verdikten sonra dans kurslarında aramalara başlayabilir ve o eğitimin verilip verilmediğini kontrol edebilirsiniz. Özel dans kursu ücretleri ve özel ders fiyatları konusunda dans türü de belirleyici unsurdur. Dansa yeni başlayanlar için harika bir video bırakıyoruz :)

Sık Sorulan Sorular

Profesyonel Dansçı Olmak İçin Yapmam Gerekenler Neler?

Dansçı olmak istiyorsanız, istediğiniz alanda eğitim veren bir dans kursuna kaydolabilirsiniz. Alacağınız sertifika ve eğitim ile gerekli yerlere başvurular yapabilirsiniz.

Dans Eğitimleri Ne Kadar Sürüyor?

Alacağınız dans türüne ve planlamaya göre değişmekle birlikte genel olarak 6 ile 10 hafta arasında sürdüğünü söyleyebiliriz.

Dans Kursu Seviyeleri Nelerdir?

Çocuk, başlangıç, orta, ileri ve uzman olarak seviyelere bölünmüştür.

Dans Kursuna Giderken Ne Giyilir?

Kostümlerinizi dans kursunun temin etmemesi durumunda rahat kıyafetler giymelisiniz. Eğer varsa dans ayakkabısı yoksa buna benzer bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Dans Derslerini Online Olarak Alabilir Miyim?

Gideceğiniz özel dans kursuna göre bu durum değişse de son yıllarda online olarak eğitim veren dans kursları çoğaldı.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Bilinçli Veli Olmak!

Bilinçli Veli Olmak!

Çocuğunuzun ilgi alanına göre doğru yönlendirmeler yapmak mutlu ve başarılı birey olmasını sağlayacaktır.

Go Oyununun Özellikleri

Go Oyununun Özellikleri

Go oyunu nedir, nasıl oynanılır. Go oyununun faydaları nelerdir. Oyunun tarihi, en çok oynandığı ülkeleri ve kurallarını sizler için hazırladık.

Doğal Yollarla Kolay Zayıflama Yöntemleri

Doğal Yollarla Kolay Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama yöntemeleri nelerdir? Doğal yollarla kilo vermenin 10 yolunu sizler için hazırladık. Sağlıklı bir hayata ve fit bir vücuda var mısın?

Bana Beslenme Düzenini Söyle

Bana Beslenme Düzenini Söyle

İnsanlar nasıl besleniyorsa hayatları o kadardır. Derslerde başarılı olmak ve güne enerjik başlamak için beslenme düzenin de öğrencilerin mutlaka bilmesi gerekenler.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?