Online Fransızca Öğrenme Yöntemleri?

Yazar: Yasin G. | 19.04.2023 - 7 dakikalık okuma. Görüntülenme: 621
Online Fransızca Öğrenme Yöntemleri?
O nline fransızca öğrenme yolları nelerdir? Online olarak Fransızcayı nasıl öğrenebilirim. Online Fransızca kursları hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar blogumuzda.

Online Fransızca öğrenme yöntemleri ile normalden çok daha kısa bir süre içinde Fransızcayı öğrendim. İlk olarak asla ama asla derslerimi aksatmadım. Videolardan sonuna kadar yararlandım. Hiçbir dersi kaçırmayarak pür dikkat dinlemeye özen gösterdim. Etrafımı dikkat dağıtıcı şeylerden arındırdım. Buna akıllı telefonumda da dahildi.

Akıllı telefonumu sadece Fransızca öğrenmek için kullandım. Takip ettiğim bazı sosyal medya hesapları, günlük kelime öğrenmeme yardımcı oluyordu. Ben de her boş kaldığım vakti bu hesaplar arası sörf yaparak geçirdim. Online Fransızca öğrenme yöntemleri içinde bu hesaplardan oldukça fazla yararlandım.

Derslerimi takip ettiğim süre boyunca bazen kafamı boşaltma ihtiyacı hissediyordum. Bu yüzden video oyunlarına veya mobil oyunlara başvurdum. Oyun dilini ‘’Fransızca’’ yaptım. Bu sayede sanki yaşıyormuş gibi keyifle oyunumu oynadım. Hem eğlendim hem de Fransızcamı pekiştirdim. Aynı yöntemi müzik zevkime de uyguladım. Türkçe pop veya rap dinlemek yerine Fransızca dinlemeyi tercih ettim. Gün içinde Fransızca müzik dinlemeyi asla aksatmadım.

Fransızca Kolay Öğrenilir Mi?  
 

Her dili öğrenirken bazı kolaylıkları ve beraberinde gelen zorlukları vardır. Ben Fransızca öğrenmeden önce dil hakkında ufak bir araştırma yaptım. Araştırmalarıma göre Fransızca, dünyada öğrenilebilen en kolay diller arasında sayılıyordu. Bu da beni biraz cesaretlendirmişti. Fakat sadece gramer veya kelime bilgisi ile bu dili kolay bir şekilde öğrenemeyeceğimi anlamıştım.

Bunun için online Fransızca öğrenme yöntemleri uyguladım. Fransızcayı gün içinde Türkçeden çok kullanmaya baktım. Sık sık testler çözdüm, videolar izledim. Fransızcayı kendi hayat tarzım yaptım. Bu dili üstünden geçmem gereken bir ders olarak değil, hayatımın birer parçası olarak düşündüm. Bu sayede Fransızcayı çok kısa bir süre içinde ve tabii ki kolay bir şekilde öğrenmeyi başardım.

Online Fransızca yöntemleri arasında kitap okumayı da es geçmedim. Fakat Fransızca kitap okumanın bu kadar faydalı olacağını hiç düşünmezdim. Dünya edebiyatının önde gelen kitaplarının Fransızca tercümelerini sipariş ettim. İlk başlarda çok zorlandım. Fakat dilimi de pekiştire pekiştire kitaplarımı okudum. Okuduğum kitapların faydası da burada ortaya çıktı. Sabah uyandığımda hafızamda birkaç fazla kelime telaffuzuyla birlikte yer edinmişti.

Tüm bunlarla beraber düzenli test çözmeyi de ihmal etmedim. Online Fransızca öğrenme yöntemleri uygularken test çözmek ileri bir seviyeye çıkmama çok yardımcı oldu. Sık sık metin çözümleme veya gramer testleri çözdüm. Bazı zamanlar arkadaşlarımla çevrimiçi olarak Fransızca sohbet ettim. Türkçe olan bir cümleyi Fransızcaya, Fransızca olan bir cümleyi ise Türkçeye çevirmeye çalıştım. Uyguladığım tüm bu yöntemler başta işe yaramaz sanmıştım. Ki ilk haftalar buna da inandım. Fakat sonradan online Fransızca öğrenme yöntemleri ile ne kadar geliştiğimin farkına vardım. Online Fransızca kursu sayfamızdan en iyi öğretmenleri inceleyebilirsiniz. 

Fransızca Öğreniminde Online Yöntem İşe Yarar Mı?
 

Online yöntemler Fransızcamın gelişmesinde büyük rol sahibi olmuştur. Başvurmuş olduğum online kurs ile profesyonel bir destek aldım. Bu konuda ozeldersalani.com platformundaki uzman kişiler bana çok yardımcı oldu.

Çeşitli videolar izledim, pratikler yaptım. Online eğitimden çok fazla verim aldım. Tabii ki bu verimde benim de payım büyüktü. Online dersler sonunda her zaman tekrar yaptım.

Online Fransızca öğrenme yöntemleri hayatımı daha kolay bir hale getirdi. Öğrenmek başlarken zor bir dil diye adım attığım Fransızca, kısa bir sürede öyle olmadığını gösterdi. Bunda online eğitimin katkısı büyüktü. Online eğitim, bu çabamı çok daha verimli bir hale getirdi. İpi ucu açık bir şekilde yürüttüğüm çalışma sistemi, online yöntem ile toparlandı.

Çalışma sistemim toparlanmak ile kalmadı online Fransızca öğrenme yöntemleri ile Fransızca hakkında daha fazla bilgi sahibi oldum. Bu bilgileri teorik kısma aktarmada online eğitim, benim için büyük bir kolaylıktı. Artık daha fazla cümle kurabiliyor, kendimi daha kapsamlı şekilde ifade edebiliyordum.

Fransızcada Hangi Seviye Ne Kadar Sürede Öğrenilir?
 

İleri düzey bir Fransızca, doğru planlama veya çalışma sistemi ile bir yıl kadar kısa bir sürede öğrenilebilir. Benim Fransızca öğrenirken temel hedefim iki hatta üç yıldı. Üç yıl gibi bir sürede Fransızcayı mükemmel şekilde öğrenmek istiyordum. Bunun için birçok araştırma yaptım, çeşitli yöntemler denedim. Fakat hiçbirinden yeterli faydayı göremedim.

Daha sonra online Fransızca öğrenme yöntemleri ile tanıştım. Çevrimiçi derslere katıldım, videolar izledim. Her gün test çözmeye ve hafta sonu deneme çözmeye gayret gösterdim. Bu sayede günlük veya haftalık olarak ilerlememi kaydedebildim. Birkaç ay sonra istediğim seviyeye yaklaştığımı anlamıştım. Bu durum beni daha da motive etti.

Teorik bilgileri pratik bilgilere dönüştürmeye gayret gösterdim. Geçmişe göre çok daha iyiydim fakat hala kendimi tam anlamı ile ifade edemiyordum. Bu durum canımı çok sıkmıştı ve tıkandığımı hissetmiştim. Bu noktada online Fransızca öğrenme yöntemleri yardımıma yetişti. Kendimi geliştirmeye yarayan bu yöntemler ile gelişimim durmadı, aksine ilerlemeye devam etti.

Altıncı veya yedinci ayın sonunda artık kendimi çok daha net ifade ediyordum. Fransızca kitap okuma, film izleme, oyun oynama veya bunun gibi pek çok alışkanlığa erişmiştim. Bir süre daha böyle devam etti. Artık telaffuzlarım da değişiyordu. Git gide daha kusursuz bir dile kavuşuyordum. Yeni yılın ilk zamanlarında başladığım ve ilerletmeyi düşündüğüm Fransızcam, artık istediğim seviyedeydim. Bir yıl kadar kısa bir zamanda üstelik hiç ama hiç sıkılmayarak online Fransızca öğrenme yöntemleri sayesinde bu yeni dilin adeta ustası olmuştum.

Online Fransız Öğrenme Yöntemleri Nelerdir?
 

En önemli veya gerekli öğrenme yöntemi, kuşkusuz planlamadır. Mükemmel bir sisteminiz ve gayretiniz varsa başarılı olabilmeniz asla sürpriz değildir. Ben, kendime göre bir planlama yaptım. Üniversite okurken dil öğrenmenin zor olduğunu düşünmüştüm. Fakat hiç de öyle olmadı. Müsait olduğum zamanlarda uzaktan, çevrimiçi şekilde eğitimlerimi aldım. Fransızca özel ders için linkten seviyenize en uygun öğretmenlerimizi inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz. 

Online Fransızca Öğrenme Yöntemlerinde Konuşma
 

Düzenli olarak Fransızca konuşmak gelişimime büyük destek verdi. Evde sadece kendim yaşasam da konuşmayı asla ihmal etmedim. O anda yapacağım bir eylemi dışarıdan söyleyerek gerçekleştirdim. Örneğin ‘’şimdi yemek yemem lazım, çok acıktım’’ cümlesini dış sesle Fransızca bir şekilde söyledim. Bu benim Fransızca öğrenme yöntemleri içinde uyguladığım mükemmel bir yöntem olmuştu.

Online Fransızca Öğrenme Yöntemlerinde Dil Bilgisi
 

Teorikte dil bilgisi öğrenmek her ne kadar kolay gelse de pratikte tam bir eziyete dönüşüyor. Ezberlediğim gelecek zaman ekleri, geçmiş zaman ekleri veya şimdiki zaman gibi ekler pratikte içi boş bir bilgi olarak kaldı. İş kendimi ifade etmeye geldiğinde cümle kurmakta çok zorlandım. Yazmak bir nebze rahat olsa da konuşurken gramer eksikliğim çok göze çarpıyordu. 

Burada online eğitimler işimi bayağı kolaylaştırdı. Bununla beraber ben de birkaç farklı çalışma metodu geliştirdim. İzlediğim dizilerden, okuduğum kitaplardan veya dinlediğim müziklerden online Fransızca öğrenme yöntemleri geliştirmeye başladım. Duyduğum her cümleyi veya kelimeyi bir kâğıda aktarmayı denedim. Aktardığım bu cümleleri uzun bir süre inceledim. Bu sayede hem duyduğumu anlama becerimi geliştirdim hem de gramer çalıştım.

Fransızca öğrenme yolunda kendimce geliştirdiğim yöntemler bu şekilde gelişti.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Rusça öğrenmek için nereden başlamalıyım. Sıfırdan rusça öğrenmek istiyorum, kendi kendime rusça öğrenmenin püf noktaları nelerdir.

Felemenkçe (Hollandaca) Nasıl Öğrenilir, Felemenkçe Geliştirmenin Püf Noktaları?

Felemenkçe (Hollandaca) Nasıl Öğrenilir, Felemenkçe Geliştirmenin Püf Noktaları?

Felemenkçe nasıl geliştirilir? Hollandaca öğrenmek zor mu? Felemekçe öğrenmek için tüm püf noktalar ozeldersalani.com'da.

Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı dilinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? İşte size yabancı dilinizi geliştirmenin püf noktaları

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?
E

Efe
Cevap Yaz

Fransızca öğrenmek isteyenler için harika bir içerik olmuş, çok işime yaradı ayrıca buradan ders aldığım fransızca hocama çok teşekkür ederim:)