Öğretmenle Çalışmak

Yazar: Ferhat A. | 21.04.2021 - 0 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2755
Öğretmenle Çalışmak
Ö zel ders almak isteyen öğrenciler öğretmen seçimi yaparken dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir.

Türkiye'de Cem Yılmazın'da gösterilerinde de değindiği bizim halk olarak bir hastalığımız var 'Bilmiyorum dememe hastalığı'.

 Bilmiyorum dememe hastalığı eğitim hayatında ise her soru çözebilenin kendini eğitmen olarak tanıtması.Nasıl mı şu anda özel ders eğitiminde Tıpçısından, Dişçisinden, Mühendisinden tutunda yüzlerce farklı öğrenci ve meslek sahibi öğretmenlik yapmaya çalışıyor.

Öğretmenlik yalnızca 2-3 soru çözmek değildir.Özellikle öğretmen seçiminde sizlere tavsiyem Eğitim Fakültesi mezunu öğretmenle çalışmanız. Neden diye sorarsanız; Eğitim fakültesi mezunları 4 yıllık eğitim sürecinde öğrenciyle nasıl diyalog kurulması gerektiği, öğrenciye hayat boyu öğrenme amacını sağlamak, öğrenciye ders çalışmasını öğretmek gibi hedef kazanımlar ile mezun olunuyor.

İşte bu yüzden öğretmenlik yalnızca öğretmenlerin yapabileceği alandır.

Bir önceki yazımız olan "Amaç Geleceği Kazanmak" başlıklı makalemizde sınava hazırlanan öğrencilerin derslerden sıkılma problemini aşmaya yönelik bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Ferhat A.

Selamlar.Üniversite ve Lise hazırlıkta Final,Uğur,Fen Bilimleri gibi köklü eğitim kurumlarında çalıştım artık mesleğime Meb'de devam etmekteyim.Özel Ders formatında isterseniz ç...

Benzer Yazılar
Öğretmen Seçimi Nasıl Olmalıdır

Öğretmen Seçimi Nasıl Olmalıdır

İyi bir öğretmen seçimi nasıl yapılır? Öğretmen seçiminden nasıl olmalıdır. Velilerin öğretmen seçimi konusunda mutlaka bilmesi gereken konular.

Dikkat Etmek Gerek!

Dikkat Etmek Gerek!

Özel ders çocuğun öğreniminin mi bir parçası olacak yoksa bunun yanında eğitici rolleri de olmalı mı?

Doğru Öğretmen Seçimi

Doğru Öğretmen Seçimi

Özel ders alacağınız öğretmen seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli noktaları sizler için hazırladık. Size katkı sağlayacak öğretmeni nasıl belirleyebilirsiniz.

Özel Ders Kazanımı

Özel Ders Kazanımı

Özel dersin öğrenciye katkıları ve ders alacağınız öğretmeni seçerken dikkat etmeniz gerekenler.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?