Amaç Geleceği Kazanmak

Yazar: Ferhat A. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2481
Amaç Geleceği Kazanmak
D aha iyi bir geleceğe adım atmak için öğrencilerin mutlaka dikkat etmesi gereken hususlar.

 Bugün üniversite sınavına 2 milyon aralığında aday girmekte ve bunların yarısı Ygs'de baraja takılıp elenmekte. Geriye kalan 1 Milyon kişiden 250-300 civarı ise sayısal alanında sınava girmekte. Sayısal'da barajı açtıktan sonra özel okullarda okuma imkanınız varsa (ÖSYM'nin belirlediği baraj dışında) herhangi bir bölümü kazanabilirsiniz.

 Ama yalnızca amaç bir yer mi kazanmak yoksa iyi bir gelecek mi? Belki 200 bine kadar olan sıralamada herhangi bir zorluk yok ancak daha sıralamanız düştükçe rekabet artıyor. Bugün değişen dünyada rekabet arttıkça insanlar daha çok bilgiye ulaşmak zorunda. Bunun için takviye alması kadar sıradan bir durum yok. Yalnız illa bir yeri kazanmanız için özel ders gerekli değil kendi başına çalışarak da çok iyi yerlere gelen kişiler tanıdım.

Ancak şunu da belirtmekte fayda var özel ders vb. gibi yardım alarak hedeflerine ulaşan insan sayısı kendi başına hedeflerine varanlardan kat kat fazla.

Bir önceki yazımız olan "Matematik-Fizik" başlıklı makalemizde sınava hazırlanan öğrencilerin derslerden sıkılma problemini aşmaya yönelik bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Ferhat A.

Selamlar.Üniversite ve Lise hazırlıkta Final,Uğur,Fen Bilimleri gibi köklü eğitim kurumlarında çalıştım artık mesleğime Meb'de devam etmekteyim.Özel Ders formatında isterseniz ç...

Benzer Yazılar
Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocukların kendi kapasitesinin farkına varıp iyileştirme, geliştirme gibi düzenlemelerle kendisini gerçekleştirmesi daha iyi olacaktır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul