Amaç Geleceği Kazanmak

Amaç Geleceği Kazanmak
Ferhat A.
Özel Ders Neden Gerekli
Ağu 26, 2017
2158

 Bugün üniversite sınavına 2 milyon aralığında aday girmekte ve bunların yarısı Ygs'de baraja takılıp elenmekte. Geriye kalan 1 Milyon kişiden 250-300 civarı ise sayısal alanında sınava girmekte. Sayısal'da barajı açtıktan sonra özel okullarda okuma imkanınız varsa (ÖSYM'nin belirlediği baraj dışında) herhangi bir bölümü kazanabilirsiniz.

 Ama yalnızca amaç bir yer mi kazanmak yoksa iyi bir gelecek mi? Belki 200 bine kadar olan sıralamada herhangi bir zorluk yok ancak daha sıralamanız düştükçe rekabet artıyor. Bugün değişen dünyada rekabet arttıkça insanlar daha çok bilgiye ulaşmak zorunda. Bunun için takviye alması kadar sıradan bir durum yok. Yalnız illa bir yeri kazanmanız için özel ders gerekli değil kendi başına çalışarak da çok iyi yerlere gelen kişiler tanıdım.

Ancak şunu da belirtmekte fayda var özel ders vb. gibi yardım alarak hedeflerine ulaşan insan sayısı kendi başına hedeflerine varanlardan kat kat fazla.

Bir önceki yazımız olan "Matematik-Fizik" başlıklı makalemizde sınava hazırlanan öğrencilerin derslerden sıkılma problemini aşmaya yönelik bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır