Öğretmen Seçimi Nasıl Olmalıdır

Öğretmen Seçimi Nasıl Olmalıdır
Selime Kilecioğlu
Öğretmen Seçimi
Eki 9, 2017
980

Bir çocuğun eğitim ve öğretimi ailede başlar ve okulda daha profesyonel sekilde devam eder.
Öğretmendir çocuğun herşeyi.Okulà başladıktan sonra, aileden çok öğretmenle vakit geçirir işte bu yüzden öğretmen oldukça önemlidir okul öğrenci bağlamında.

10 yaşındadır bir çocuk ve okul bilinci biraz daha ilerlemiş bir öğretmen değişimi yaşanır sınıfında. Eski öğretmenini sevmektedir ancak yeni gelen öğretmen biraz daha sinirli biraz daha sert mizaclıdır.

Bu çocuğu korkutur.Birkaç gün sonra okula gitmek istedğinij söyler anneye anne anlam veremez tabi. Çocuk artık okula gitmek istemiyordur onda korku oluşmuş ve belki de bu geleceğine yansıyacaktır. Okuldaki öğretmenimizi biz seçemiyor olabiliriz ama özel ders öğretmenimizi biz seçebiliriz. Korkutmayan,öğrenciye severek yaklaşan öğretmenlerle ders yapabilmek umuduyla...

Tabi tüm öğretmenlerimizin de çocuklarına sevgiyle bakması umuduyla..

Velilere ve öğrencilere çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Eğitim ciddi planlı programlı emek isteyen önemli bir süreçtir. Eğitimci (öğretmen) olmayan kişilerin boş zamanlarında yapabileceği veya herkesin yapabileceği bir iş kesinlikle değildir. Bu bağlamda kaliteli bir öğrenim süreci ve gerçekten verilen emeğin karşılığının alınması için eğitimci (öğretmen) olan kişilerle çalışılması oldukça önemlidir.

Yazıyı Paylaş
Etiketler
Ogretmen demek
özel ders
öğretmen
öğretmen seçimi
İlgili Diğer Yazılar
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır