HER ÖĞRENCİ FARKLIDIR!

Yazar: Yasin G. | 18.10.2017 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2829
HER ÖĞRENCİ FARKLIDIR!
Ö ğrencinin anlamakta daha çok güçlük çektiği yerlerde özel ders onun imdadına yetişiyor.

Sınıf, farklı çevre koşullarından ve farklı kalıtımsal özellikteki çocukların bir arada ders gördüğü yerdir. Sınıfta anlatılan dersler bazı öğrenciler için ilk anlatımda %100 akılda kalırken bazıları için %50 veya bu civarda akılda kalabilir. Bunun nedeni her zaman çocuğunuzun çalışmaması veya diğer çocukların çok çalışması değildir.Her çocuğun farklı ilgi alanları ve başarılı olduğu konular vardır. Bazı çocuklar sözel derslerde hızla başarılı olurken bazıları sayılar derslerde, bazıları ise sanat derslerinde başarılı olur. Bu noktada özel ders devreye giriyor. Öğrencinin anlamakta daha çok güçlük çektiği yerlerde özel ders onun imdadına yetişiyor.

Ona özgüven veriyor ve o dersi yapabileceğini düşünerek ilk adımı attıyor. Ders sayesinde belki sınıfta anlamayıp soramadığı yerleri birebir olarak özel ders öğretmenine söyleyebilir, söylemese de öğretmen zamanla birebir ilgilendiği için öğrenciyi tanıyıp eksiklerini görür ve tamamlar. Bu şekilde öğrenci başarıya ulaşır.
Bu süreçte velilerin çocuklarına olan inancını onlara her fırsatta hatırlatmaları, onlara güven vermeleri büyük bir etkendir. Önemli olan çocuğun kendini geliştirerek her seferinde bir üst kademeye çıkabilmesidir.

Fakat unutulmaması gereken şey HER ÇOCUK ÖĞRENEBİLİR, HER ÇOCUĞUN BAŞARILI OLMA KAPASİTESİ VARDIR.


Bir önceki yazımız olan "Profesyonel Sunum Hazılarlayabileceğiniz 3 Araç" başlıklı makalemizde sunum hazırlayabileceğiniz birbirinden profesyonel araçlar ve kullanımları ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Özel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul