HER ÖĞRENCİ FARKLIDIR!

HER ÖĞRENCİ FARKLIDIR!
Yasin G.
Eğitimde Özel Dersin Önemi
Eki 18, 2017
2522

Sınıf, farklı çevre koşullarından ve farklı kalıtımsal özellikteki çocukların bir arada ders gördüğü yerdir. Sınıfta anlatılan dersler bazı öğrenciler için ilk anlatımda %100 akılda kalırken bazıları için %50 veya bu civarda akılda kalabilir. Bunun nedeni her zaman çocuğunuzun çalışmaması veya diğer çocukların çok çalışması değildir.Her çocuğun farklı ilgi alanları ve başarılı olduğu konular vardır. Bazı çocuklar sözel derslerde hızla başarılı olurken bazıları sayılar derslerde, bazıları ise sanat derslerinde başarılı olur. Bu noktada özel ders devreye giriyor. Öğrencinin anlamakta daha çok güçlük çektiği yerlerde özel ders onun imdadına yetişiyor.

Ona özgüven veriyor ve o dersi yapabileceğini düşünerek ilk adımı attıyor. Ders sayesinde belki sınıfta anlamayıp soramadığı yerleri birebir olarak özel ders öğretmenine söyleyebilir, söylemese de öğretmen zamanla birebir ilgilendiği için öğrenciyi tanıyıp eksiklerini görür ve tamamlar. Bu şekilde öğrenci başarıya ulaşır.
Bu süreçte velilerin çocuklarına olan inancını onlara her fırsatta hatırlatmaları, onlara güven vermeleri büyük bir etkendir. Önemli olan çocuğun kendini geliştirerek her seferinde bir üst kademeye çıkabilmesidir.

Fakat unutulmaması gereken şey HER ÇOCUK ÖĞRENEBİLİR, HER ÇOCUĞUN BAŞARILI OLMA KAPASİTESİ VARDIR.


Bir önceki yazımız olan "Profesyonel Sunum Hazılarlayabileceğiniz 3 Araç" başlıklı makalemizde sunum hazırlayabileceğiniz birbirinden profesyonel araçlar ve kullanımları ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır