Profesyonel Sunum Hazılarlayabileceğiniz 3 Araç

Yazar: Yasin G. | 12.10.2017 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 5487
Profesyonel Sunum Hazılarlayabileceğiniz 3 Araç
Ö ğrencilerinizin dikkatini çekme ve daha işlevsel sunumlar hazırlamanıza yardımcı olacak 3 araç.

 Dersler de çoğu öğretmen konunun daha işlevsel ve kalıcı olması için sunum hazırlayıp, dersleri bu sunumla beraber gerçekleştirmektedir. Genellikle öğretmenler derste kullanacakları sunumları PowerPoint den hazırlamaktadırlar. İnternet uygulamalarının ve araçlarının gelişmesiyle beraber daha işlevsel, kalıcı ve dikkat çekici sunumlar hazırlayabileceğiniz bazı araçlar sizin işinize çok daha fazla yarayacaktır.

Öğrencilerin dikkatini çekmek ve dersi daha iyi dinlemeleri için hazırladığınız sunumlarda bu araçlardan yararlanmanızı tavsiye ederiz;

1 ) Prezi

prezi-sunum-araci.jpg

Prezi için PowerPoint gibi bir araç benzetmesi yapmak pek mümkün değildir. Çünkü PowerPoint den oldukça farklı ve görsel olarak ilgi çekici sunumlar hazırlayabileceğiniz bir araçtır.

Prezi statik sunumlardan ziyade, daha dinamik, öğrencilerinin dikkatini çekecek ve onlara vermek istediğiniz notları doğrudan verebileceğiniz zoom, hareket ve mekaniksel ilişkileri bir araya getirmektedir. Online olarak hazırlayabileceğiniz sunumlara internetin olduğu her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Akıllı telefonunuz ile dahi sunumunuzu tahtaya yansıtabilir ve derslerinizi işleyebilirsiniz. Ayrıca sunumlarınızı istediğiniz zaman istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. 

2) Emaze

emaze-sunum-aracı.jpg

Emaze online sunum hazırlamanıza yardımcı olacak diğer bir araçtır. En az prezi kadar profesyonel sunumlar hazırlayabilirsiniz. Görseli, işlevselliği ve kullanıcı deneyimi ile ön plana çıkan emaze ile hazırlayacağınız sunumlarda dersleriniz çok daha keyifli geçebilir.

İçerisinde birçok hazır şablon bulunan emaze de dersinize en uygun şablonu seçip, kolay bir şekilde içerikleri yerleştirebilirsiniz.

Görsel deneyimi son derece profesyonel olan bu araç ile hazırlayacağınız sunumlar sayesinde çok rahat öğrencilerinizin dikkatini çekebilir ve derse odaklanmasını sağlayabilirsiniz.  
Diğer araçta olduğu gibi emazede de hazırladığınız sunumları saklayabilir ve istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.
 

3) Zoho Show

zoho-show-sunum-araci.jpg

Grup arkadaşlarınız ile beraber ortak sunum hazırlayabileceğiniz online bir uygulamadır. Diğerlerine göre görseli ve işlevselliği daha düşük olsa da kaliteli sunumları çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. En büyük avantajı işletim sisteminiz ne olursa olsun birden fazla cihazdan tasarım yapmanıza izin veriyor. Ancak buradan yapılan sunumların çoğunu PowerPointten de yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan "YÖK Başkanı Yeni Üniversiteye Giriş Sistemini Açıkladı" başlıklı makalemizde yeni sınav sisteminin nasıl olacağı ile alakalı bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Tagul İle Etiket Bulutu Oluşturun

Tagul İle Etiket Bulutu Oluşturun

Tagul ile derslerinizde etiket bulutu oluşturun ve derslerinizi eğlenceli hale getirin

Prezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prezi, sıradan sunumlardan sıkılan, kaliteli, eğlenceli ve dikkat çekici sunumlar hazırlamak isteyenlerin uygulamasıdır.

Kahoot Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kahoot Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kahoot öğrencilerinize, basit bir şekilde quizler, anketler hazırlayabileceğiniz ve soru-cevap yapabileceğiniz bir platformdur.

Eğitimde Teknolojinin Önemi

Eğitimde Teknolojinin Önemi

Eğitimde teknoloji giderek artmaya başladı. Öğrenci ve öğretmenler teknolojinin fazlasıyla farkındalar. O yüzden "Kodlama" fazlasıyla gerekli bir hal aldı.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?