Niye Öğretmenim Neden Türkçe Öğretmeniyim..

Niye Öğretmenim Neden Türkçe Öğretmeniyim..
Ayşe A.
Tecrübe Paylaşımı - Hayata Dair
Kas 22, 2017
2758

Öncelikle merhaba bendeniz Türkçe Eğitimi son sınıf öğrencisi Ayşe, şimdiden sizlerle memnun oldum diyebilirim..

Niye öğretmenimi açıklamak gerekirse öğretmeyi ve birilerine faydalı olmayı çok sevdiğim için ama tabi ki bu çok yetersiz. İyi bir öğretmen olmak istememin nedeni iyi bir öğretmene denk gelemeyişimdi ta ki bir Türkçe öğretmeni ile tanışana dek.. Ama öğretmen olmak istememin, bir çocuğun iyi bir anne babadan ziyade iyi de bir öğretmene denk gelmesidir. Sizler de biliyorsunuz ki çağ değiştikçe bizler de bu çağa ayak uydurmak durumunda kalıyoruz. Çocuklarımızda bizlerde beraber teknolojinin ve zamanın gereklerini yaşıyorlar ama ne kadar iyi bir zamanda yaşadığımız sanılsa da iyi bir öğretmene, işini severek yapmayan hatta ve hatta kendini güncellemeyen bir öğretmen tabi ki öğrencilerinden istediği verimi alamaz..

Türkçe öğretmenliğini seçmenin nedeni ise, dilimizin gün geçtikçe yozlaşması ve diğer insanların buna göz yumarak bu güruha katılması.. Dilini kaybeden bir millet artık her şeyini kaybetmiş sayılır bu nedenledir ki dilimize sahip çıkarak grameriyle öğretmek daha anlamlı ve gerekli diye düşündüğüm için iyi seçmişim diyorum ve dilimiz her şeyimiz öyle de kalmalı..
 

Bir önceki yazımız olan "Etkili Öğrenme" başlıklı makalemizde özel ders ile etkili öğrenme arasındaki bağlamlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır