Ne Zaman Çalışmalı!

Yazar: Gülşah Y. | 21.04.2021 - 0 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2332
Ne Zaman Çalışmalı!
B azıları sabah erken kalkıp dersine çalıştığında daha verim alırken , diğer öğrenciler ise okul sonrasında biraz dinlenip çalıştığında verim alabilir.

"Ben sabah 5'te kalkıp ders çalışıyorum!'

Öğrenciler yakın arkadaşlarından illa ki bu tarz söylemler duyuyordur ve veliler de bu duruma şahit olmuştur.

Peki ya ne zaman ders çalışılmalı? En verimli saatler hangileri?

Bu soruya tek yönlü cevaplamak mümkün değildir. Çünkü her öğrenci aynı saat aralığında verim alamaz, kişiden kişiye değişir . Bazıları sabah erken kalkıp dersine çalıştığında daha verim alırken , diğer öğrenciler ise okul sonrasında biraz dinlenip çalıştığında verim alabilir. Tabi bunlar o günlük moral ve motivasyonuna da bağlı olarak şekillenebilir, değişkenlik gösterir.

Fakat genelleyebileceğimiz tek durum var o da öğrencinin istekli ve motivasyonunun yüksek olduğu zamanlar olduğu kanaatine varabiliriz. Bu durumu veliler ya da öğrenciyle özel olarak ilgilenen öğretmenler sağlayabilir , sorumluluk bilincini öğrenciye empoze eder dolayısıyla öğrenci kendi verim aldığı saati keşfetmeye başlar. Bu yönde bir yol izlenebilir.

Bir önceki yazımız olan "Özel Ders Kazanımı" başlıklı makalemizde özel dersin öğrencilere kazandıracakları hakkında genel bilgi verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Gülşah Y.

Disiplinli , sorumluluğunun bilincinde , bilgili ve mantığa dayalı güçlü anlatıma sahip biriyim. Online eğitim veriyorum.

Benzer Yazılar
Ders Çalışma Zamanı

Ders Çalışma Zamanı

En etkili ders çalışma zamanı nedir, öğrenciler ders çalışma saatlerinde nelere dikkat etmelidir

Verimli Ders Çalışma Nasıl Olur ?

Verimli Ders Çalışma Nasıl Olur ?

Verimli ders çalışma nedir? Ders çalışırken mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar

Aman Allah'ım Ne zaman Ders Çalışacağım Ben?

Aman Allah'ım Ne zaman Ders Çalışacağım Ben?

Öğrenciler ders çalışma saatlerini belirlerken nelere dikkat etmelidirler. En verimli ders çalışma saati hangi saat dilimindedir?

Hangi Saatte Ders Çalışmalı

Hangi Saatte Ders Çalışmalı

Bireysel farkındalığa göre bireyler hangi saatte ders çalışmalıdır. Öğrenciler hangi saatte ders çalışacağını nasıl belirlemedir. Rehberlik eden veli ve öğretmenlerin bilmesi gerekenler nelerdir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?