Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 9 Animasyon Filmi

Yazar: Yasin G. | 27.10.2018 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 16218
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 9 Animasyon Filmi
M utlaka izlenmesi gereken en iyi animasyon filmleri nelerdir? İşte sizi keyiflendirecek, içinizi ısıtacak animasyon filmlerini sizler için bir araya getirdik.

Animasyon filmleri çocukların ilgisini çeken en büyük film kategorisidir. Çocuklar animasyon filmi izlemekten büyük keyif almaktadır. Televizyon kanallarını gezerken bir kanalda animasyon filmi gören çocuğunuzun odaklanmasını dikkat etmişsinizdir. Çocuklar da en etkili eğitim modellerinden birisidir aslında animasyon filmleri. Ancak buradaki en önemli nokta animasyon filminin eğitici bir yapıt olmasıdır.

Birçok yetişkinin de animasyon filmine oldukça ilgili olduğu bir gerçektir. İşte çocuklarınızla birlikte ailecek kesinlikle izlemeniz gereken animasyon filmleri;

 1. 1) Aslan Kral
   
 2. 2) Oyuncak Hikayesi
   
 3. 3) Yukarı Bak
   
 4. 4) Kayıp Balık Nemo
   
 5. 5) Shrek
   
 6. 6) Sevimli Canavarlar
   
 7. 7) Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?
   
 8. 8) Tavuklar Firarda
   
 9. 9) Yürüyen Şato
   

1) Aslan Kral

Walt Disney'in bu animasyon harikası filmi, 4 dalda akademi ödüllerine aday olmuştur.  Ayrıca en iyi müzik ve en iyi şarkı dalında Oscar'a layık görülmüştür. Aslan Kral’ın 90’lı çocukların kalbinde çok özel bir yeri vardır. Küçük aslan Simba ve babası Mufasa etrafında geçen ve bu ikilinin maceraları üzerinde şekillenen bu animasyon filmi bizce her çocuğunun mutlaka izlemesi gereken bir animasyondur.

2) Oyuncak Hikayesi

Çocukların hayal güçlerini ifade eden bir başyapıttır. Oyuncakların da bir hikayelerinin, hayatlarının olduğu üzerine kurulu olan ve oyuncağıyla beraber maceralara çıkan Andy’in hikayesini anlatmaktadır. Filmin kahramanları Woody ve Buzz çocuklar tarafından çok fazla ilgi görmektedir. 1995 yılında vizyona giren bu animasyon filmini kesinlikle çocuklarınıza izletmelisiniz.

3) Yukarı Bak

Rastlantı üzerine yolları kesişen iki çocuğun hayallerinin peşinden koşma kararı almaları ile maceralara yelken açan bir animasyondur. En iyi animasyon filmi Oscar’ına aday gösterilmiştir. Maceracı doğan Ellie arkadaşı Carl ile birlikte dünyayı keşfetmeye başlıyor. Maceracı bir çocuğunuz varsa kesinlikle bu animasyonu izletmelisiniz.

4) Kayıp Balık Nemo

Bir sürgeçi küçük olduğu için babası tarafından okyanusa açılma yasağı konulan Nemo’nun maceralarını işleyen bir animasyondur. Vizyona girdiği tarihten 2 gün sonra kategorisinde rekor kıran bir animasyon filmdir. Ailesininde uzaklara giden Nemo’nun eve dönüş hikayesi çocuklarınızın oldukça ilgisini çekecektir.

5) Shrek

Yol arkadaşı eşek ile birlikte maceralardan maceraya atlayan Shrek gerçek aşkı Fiona’ya kavuşuyor. Oscar ödülü kazanmış 3D animasyon filmi serisidir. Yeşil bir dev, geveze bir eşek ve güzeller güzeli prenses ile maceraya hazır olun. 4 serisi bulunan Shrek çocuklarına keyifli saatler yaşatacaktır.

6) Sevimli Canavarlar

Yayınlandığı yıldan itibaren birçok çocuğun gözdesi olmayı başarmıştır. Çocukları korkutmak zorunda olan canavar beklenmedik bir olayla karşılaşmaktadır. Sevimli kız Boo, tek göz Mike, koca Sullivan ve sevimli kız Boo’nın maceraları üzerine kurulmuş bir animasyondur.

7) Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?

Evinizde evcil bir hayvan varsa mutlaka çocuğunuza izletmeniz gereken bir animasyon filmidir. Son dönemlerde yapılmış en iyi animasyon filmi olarak gösterilmektedir. İki serisi bulunan filmin 3. serisi yakın zamanda vizyona girecektir. Bir kitaptan uyarlanan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

8) Tavuklar Firarda

Kümesten kaçmak isteyen ve bunu kafasına koymuş çılgın tavukların komik hikayesini anlatan bir animasyondur. Gülmeye ihtiyacınız varsa izlemenizi tavsiye ederiz. Tel örgülerin ötesinde bir hayata ulaşmak için her yolu deneyen kafadar tavuklar hem sizi hem çocuklarınızı keyiflendirecektir.

9) Yürüyen Şato

Hayal gücü gelişmiş çocuklarınız bu filmden gözünü alamayacaktır. Bir yetişkinin kolay kolay yetişemeyeceği hayal gücüne sahip bir animasyondur. Farklı farklı dünyaları gezecek, farklı farklı dünyalar tanıyacaksınız.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Ölmeden İzlenmesi Gereken, Daha Önce Nasıl Olur da İzlemedim Diyeceğiniz 5 Film

Ölmeden İzlenmesi Gereken, Daha Önce Nasıl Olur da İzlemedim Diyeceğiniz 5 Film

Ölmeden önce izlenmesi gereken, daha önce neden izlemedim diyeceğiniz, size düşündürmeye itecek, ufkunuzu genişletecek ve vizyon katacak 5 film

Film İzleyerek İngilizce Öğrenmek

Film İzleyerek İngilizce Öğrenmek

Film izleyerek İngilizce öğrenebilir miyim? İngilizce diliniz B1 üstü ise tavsiye edeceğimiz film ve dizi önerileri.

Her Öğrenci ve Öğretmenin Mutlaka İzlemesi Gereken 10 Film

Her Öğrenci ve Öğretmenin Mutlaka İzlemesi Gereken 10 Film

Eğitim hayatı bitmeden her öğrencinin mutlaka izlemesi gereken 10 etkileyici film!

Yorumlar (2)
Makaleyi beğendin mi ?

Cevap Yaz

Egitimsel Animasyon filmleri çocukların gelişimi için oldukça önemlidir bence. Özellikle ilkokul çağındaki çocuklarıniza eğitimsel konuda animasyon filmleri izletmenizi tavsiye ederim (bir pedolog)


Cevap Yaz 30 Ekim 2018

Patron bebek,aşçı fare, ferdinand, cesur civciv, çirkin ördek yavrusu ve farecik, küçük ayak, şirinler 1 ve 2, buz devri 1, barbie deniz kızı. Benim favorim aşçı fare ve ferdinand