Montessori Eğitimi

Sevgi K. Sevgi K.
Yazar: Sevgi K. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2797
Montessori Eğitimi
M ontessori Eğitimi nedir, nasıl yapılmaktadır. Bu eğitimden dikkat edilmesi gerekenler nelerdir.

Şuan Ankarada kendi yazdığım bir proje kapsamında Montessori eğitimi ile ebeveyn etkileşimini aynı anda aynı mekanda gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Belki çocuğunuz çok iyi bir müzik kulağına sahip, belki ciddi bir vücut elastikiyeti var ve dansa yatkın, belki fen ve doğa bilimlerine ilgisi var işte tüm bunlar küçük yaşta keşfedilmesi gereken yetenekler ve malesef klasik okul sisteminde açığa çıkmadı çok güç.

Atölyelerden oluşan bir okulda çocuk gözetmen öğretmenler eşliğinde günlük raporlama metoduyla görerek, hissederek öğrenecek ve ilgi alanları keşfedilmiş olacak. Temel almak çok önemli çoğu çocuğun eğitim hayatındaki eksikliği küçük yaşlara dayanır ve telafisi önlem alınmadığı takdirde zorlaşır.

Eğitim sadece ders çalışmak da kesinlikle değildir. Sosyal,kafasını boşaltmış, herhangi bir hobisi olan çocuk hem hayata özgüvenli başlar hem de zinde ve arınmış bir beyinle başarıyı yakalar.


Bir önceki yazımız olan "Türkiye'de Matematik Ortalaması" başlıklı makalemizde günümüz de öğrencilerin matematiğe olan bakış açıları ve matematik ortalamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Sevgi K.

Eğitimimin bir kısmını Almanya'da fen lisesinde aldım Ankara'da eğitim danışmanlığı, almanca özel ders öğretmenliği, matematik öğretmenliği yaptım. Özellikle lise ve öncesi çocu...

Benzer Yazılar
Yeni Başlayanlara Öneriler

Yeni Başlayanlara Öneriler

Günümüzde okul öncesi iyi bir eğitim almayan öğrencilerin ilerideki hayatlarında kendilerini derslere ve eğitime kapattıklarını gözlemlemekteyiz.

Okul Öncesi Eğitimin Önemi

Okul Öncesi Eğitimin Önemi

Okul öncesi eğitim neden önemlidir. 0-6 yaş grubu çocukları olan ailelerin çocukların eğitimleri üzerime mutlaka dikkat etmesi gereken maddeler nelerdir.

Okul Öncesi Döneminde Uygulanan Okuma - Yazmaya Hazırlık Çalışmalarının Önemi

Okul Öncesi Döneminde Uygulanan Okuma - Yazmaya Hazırlık Çalışmalarının Önemi

Okul öncesi eğitimin temel amacı; Çocuğun ilköğretime başlamadan önce bedensel, zihinsel ve sosyal bir bütün olarak gelişmesi için uygun bir ortamda eğitimin verilmesidir.

Oyun Ablası Arıyorum

Oyun Ablası Arıyorum

Oyun ablası arıyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Oyun ablası nedir ne yapar, oyun ablası saatlik fiyatları, oyun ablasının görevleri gibi birçok konuyu sizler için derledik!

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?
S

Sema K.
Cevap Yaz 21 Ekim 2018

Elinize sağlık