Montessori Eğitimi

Montessori Eğitimi
Sevgi K.
Okul Öncesi Eğitim
Ara 5, 2017
2080

Şuan Ankarada kendi yazdığım bir proje kapsamında Montessori eğitimi ile ebeveyn etkileşimini aynı anda aynı mekanda gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Belki çocuğunuz çok iyi bir müzik kulağına sahip, belki ciddi bir vücut elastikiyeti var ve dansa yatkın, belki fen ve doğa bilimlerine ilgisi var işte tüm bunlar küçük yaşta keşfedilmesi gereken yetenekler ve malesef klasik okul sisteminde açığa çıkmadı çok güç.

Atölyelerden oluşan bir okulda çocuk gözetmen öğretmenler eşliğinde günlük raporlama metoduyla görerek, hissederek öğrenecek ve ilgi alanları keşfedilmiş olacak. Temel almak çok önemli çoğu çocuğun eğitim hayatındaki eksikliği küçük yaşlara dayanır ve telafisi önlem alınmadığı takdirde zorlaşır.

Eğitim sadece ders çalışmak da kesinlikle değildir. Sosyal,kafasını boşaltmış, herhangi bir hobisi olan çocuk hem hayata özgüvenli başlar hem de zinde ve arınmış bir beyinle başarıyı yakalar.


Bir önceki yazımız olan "Türkiye'de Matematik Ortalaması" başlıklı makalemizde günümüz de öğrencilerin matematiğe olan bakış açıları ve matematik ortalamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
1
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Sema Köknar
Eki 21, 2018
Elinize sağlık