Türkiye'de Matematik Ortalaması

Türkiye'de Matematik Ortalaması
Muhammet S.
Özel Ders Neden Gerekli
Ara 1, 2017
2067

Türkiye de öğrenciler öğrencilik hayatı boyunca sıkı bir psikolojik baskıya maruz kalır. Bu baskı çoğu zaman öğrenciyi olumsuz etkiler. Eğer matematik dersi iyi olmazsa ailesiyle arasının kötü olacağını,iyi bir işinin olmayacağını belki zeki biri olmadığını düşünür.Okuldaki sınav sistemide bu düşünceyi destekler. Ama çoğu öğrenci sudoku çözmeyi veya 101,batak gibi oyunları oynamayı sever.

Peki neden matematiği sevmez.Çünkü matematik sıkıcı bir şekilde ve baskı altında öğrenilmektedir. Öğrencinin iyi bir rol modeli yoksa hiç bir zaman matematikle geçinemez. Okuldaki sistem çok fazla genele hitap ettiği ve matematik bir bütün olduğu için dersler başarısız öğrencilere sıkıcı gelir.

Öğrenciyi tanıyacak ve sadece o öğrenciye hitap eden eğitim ancak özel dersle mümkün olabilir.Bire bir özel derste öğrenciyle daha iyi iletişim kurulur ve konuda bütünlük sağlanır. Öğrencinin dikkati daha iyi kullanılabilir. Bu şekilde en iyi sonuç alınır.


Bir önceki yazımız olan "Özel Ders Fiyatları" başlıklı makalemizde özel dersin tüm bütçeler göre ortalama fiyat aralıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır