Türkiye'de Matematik Ortalaması

Yazar: Muhammet S. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2908
Türkiye'de Matematik Ortalaması
T ürkiye de matematik ortalama seviyesi nedir. Nelere dikkat edilerek matematik ortalaması artırılabilir.

Türkiye de öğrenciler öğrencilik hayatı boyunca sıkı bir psikolojik baskıya maruz kalır. Bu baskı çoğu zaman öğrenciyi olumsuz etkiler. Eğer matematik dersi iyi olmazsa ailesiyle arasının kötü olacağını,iyi bir işinin olmayacağını belki zeki biri olmadığını düşünür.Okuldaki sınav sistemide bu düşünceyi destekler. Ama çoğu öğrenci sudoku çözmeyi veya 101,batak gibi oyunları oynamayı sever.

Peki neden matematiği sevmez.Çünkü matematik sıkıcı bir şekilde ve baskı altında öğrenilmektedir. Öğrencinin iyi bir rol modeli yoksa hiç bir zaman matematikle geçinemez. Okuldaki sistem çok fazla genele hitap ettiği ve matematik bir bütün olduğu için dersler başarısız öğrencilere sıkıcı gelir.

Öğrenciyi tanıyacak ve sadece o öğrenciye hitap eden eğitim ancak özel dersle mümkün olabilir.Bire bir özel derste öğrenciyle daha iyi iletişim kurulur ve konuda bütünlük sağlanır. Öğrencinin dikkati daha iyi kullanılabilir. Bu şekilde en iyi sonuç alınır.


Bir önceki yazımız olan "Özel Ders Fiyatları" başlıklı makalemizde özel dersin tüm bütçeler göre ortalama fiyat aralıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Muhammet S.

Özel ders vermeye arkadaşlarımla başladığım için öğrenciyle nasıl iletişim kurulacağını çok iyi biliyorum.Öğrencinin öğrenme şekli ve kabiliyeti sorgulayıp ona göre ilerlerim.Ba...

Benzer Yazılar
Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık

Matematik olimpiyatları nedir? Matematik olimpiyatlarına nasıl çalışılır? Matematik olimpiyatlarının tarihi nedir? Günümüzde matematik olimpiyatları ne zaman yapılmakta ve hangi sınıf öğrencileri katılmaktadır.

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir? Uzman matematik öğretmenimiz sizler için hazırladı..

Üslü Sayılar Konu Anlatımı ve Örnek Soru Çözümleri

Üslü Sayılar Konu Anlatımı ve Örnek Soru Çözümleri

Üslü sayı konu anlatımı ve örnek soru çözümleri blogumuzda. Üslü sayılar hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar sizlerle

TYT Matematik Net Arttırma Yöntemleri

TYT Matematik Net Arttırma Yöntemleri

TYT Matematik ne attırma yöntemlerini ve ipuçlarını uzman matematik öğretmenimiz sizler için kaleme aldı.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?