Oyun Ablası Arıyorum

Yazar: sümeyye a. | 21.04.2021 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 4539
Oyun Ablası Arıyorum
O yun ablası arıyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Oyun ablası nedir ne yapar, oyun ablası saatlik fiyatları, oyun ablasının görevleri gibi birçok konuyu sizler için derledik!

Oyun Ablası Nedir, Ne Yapar?

Oyun ablası okul öncesi dönemde çocukların zorunlu eğitim çağına başlamadan önce, çocuğun yaşına ve seviyesine göre bilgi-beceri kazanmasını sağlayan oyun ablası, ailelerin talepleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Oyun ablası, çocukla sadece oyun oynayan ya da ailesi evde değilken onu oyalayan kişi değildir. Oyun ablası bazen dadı ya da çocuk bakıcılığı ile karıştırılsa da oyun ablasının görevi çocuğun sosyal becerilerini artırma, oyunlar ile zihinsel faaliyetlerini geliştirme, çocuğa hafif ve basit görevler vererek sorumluluk bilincini geliştirme, yabancı dil eğitimi vererek anadil dışında bir dil öğrenmesine katkı sağlamaktır.

Oyun ablası tıpkı bir okul öncesi öğretmen gibi çocukla birlikte yapacakları eğitim ve aktivitelerle çocuğun okul hayatına daha kolay adapte olmasına da yardımcı olur. Kimi zaman ailelerin yabancı dil eğitimi ya da enstrüman eğitimi gibi talepleri de olabildiğinden oyun ablasının bu talepleri karşılayabilecek bilgi ve birikiminin olması faydalı olur.

Özel Ders Alanı Nasıl Bir Hizmet Sunar?

Özel Ders Alanı’na üye birçok oyun ablası, bu noktada yardım arayan ebeveynlere profesyonel hizmet sağlar. Ailelerin taleplerine göre aradıkları oyun ablasını Özel Ders Alanı’nda bulmaları çok kolaydır, çünkü birçok şehir ve ilçeden hizmet veren eğitmenlerimize ulaşmak bir tık uzağınızda! Öncelikle oyun ablası dadı ya da bakıcı ile karıştırılmamalıdır. Oyun ablası belirli gün ve saatler arasında çocuklarla aktiviteler yaparak hem çocuğun gelişiminde hem de sosyalleşmesinde katkı sağlar. Çocukla birlikte oyunlar oynar, ailenin isteğine göre de bir dil eğitimi verebilir. Eğer oyun ablası arıyorum diyorsanız aşağıdaki bağlantıdan oyun ablası çalışmaları yapan eğitmenler ulaşabilir, konumunuza ve diğer ihtiyaçlarınıza göre filtreleme yapıp, kendinize en uygun oyun ablasını bulabilirsiniz. Eğitmenlerin profillerinde bulunan tecrübe, çalışmaları, daha önce çalışma yaptığı kişilerin yorumları, ders ücretleri gibi birçok kritere ulaşabilirsiniz.

Oyun ablasına neden ihtiyaç vardır?

Çocuğun kişisel gelişiminde okul hayatından önce sosyal ve zihinsel becerilerinin gelişmesine, çocuğun yabancılar ve yaşça büyük biriyle kuracağı iletişime büyük katkı sağlar. Aile için faydalarından bahsedecek olursak, ailelerin evde durmadığı zamanlarda çocukla kalabilecek oyun ablası hem ailenin çocuğunu bırakabileceği hem de zorunlu seyahatlerinden feragat etmek zorunda olmayacaklarından dolayı büyük bir avantajdır. Özellikle çalışan anne-babaların çocukları ile yeterince ilgilenememe durumunda çok faydalı olmaktadır. 

 Oyun Ablası Kriterleri

Her şeyden önce çocukla bizzat vakit geçirecek oyun ablası, çocuk için bir rol-model olacağından her hareketi ile örnek davranış sergilemelidir. Kötü alışkanlıklardan, sakıncalı bir dil kullanımından, sorumsuz davranışlardan, kötü bir yaşam tarzından uzak olması gerekir. Oyun ablasının çocuğun hayatındaki yeri çok önemlidir. Çocukların gözünde bir yandan yabancıyken bir yandan arkadaşı olan oyun ablası, çocuğun yabancılarla iletişim kurma becerisini geliştirmede katkı sağlar.  

Ailelerin oyun ablasından temelde bekledikleri şeyler sorumluluk sahibi, güler yüzlü, enerjik ve konuşulan dili düzgün bir şekilde kullanıyor olmasıdır. Pedagojik formasyonu olan oyun ablaları çocuklar ile nasıl iletişime geçilmesi gerektiği konusunda profesyonel bir eğitime sahip oldukları için bu iş için ilk tercih edilen kişiler olmaktadır. Elbette bu işin icrası için pedagojik formasyon zorunlu olmadığı gibi birçok oyun ablası halihazırda üniversitede öğrenci olan ya da uzun süredir bu mesleği yapan kişilerden de oluşmaktadır.  Bunların yanında oyun ablası her çocuğa eğitin veremez. Özel eğitim gerektiren durumlardaki çocuklar için özel eğitim mezunları hizmet vermelidir. 

Çocuğunuz için oyun ablasına ihtiyacınız varsa, Özel Ders Alanı size birçok fırsat sunuyor! 

Saatlik Oyun Ablası Fiyatları

Ortalama 30-150 TL olan oyun ablası özel derslerine sitemize kayıtlı birçok eğitimci ile görüşerek ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz oyun ablasına ders talebi yollayabilir ya da genel bir ders talebi oluşturarak birçok oyun ablasının size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Oyun Ablası linkten oyun ablası çalışması yapan eğitmenlerin profillerine ulaşabilirsiniz. Eğitmenlerin profillerinde bulunan oyun ablası ücretleri kısmından bütçenize en uygun oyun ablasını dakikalar içerisinde bulabilirsiniz. 

Etiketler

Yazar

sümeyye a.

İstanbul Üniversitesi Uluslararası ilişkiler ( İngilizce) mezunuyum. Malezya'da uluslararası bir üniversitede dil kursuna gittim. İngiltere'de uluslarası bir merkezde staj yaptı...

Benzer Yazılar
Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?