Materyalin Önemi..

Yazar: Sefa Ö. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 11328
Materyalin Önemi..
E ğitimde materyal kullanmak ve derse hazırlıklı gitmek oldukça önemlidir.

Materyal, bir öğretmenin özel ders veya normal derslerine yaptığı hazırlığı, donanımı veya dersle alakalı malzemeleridir.
Eğitimde materyal kullanmak ve derse hazırlıklı gitmek çok önemlidir. Bu hazırlığa veya malzemelere, konuya hakim olma, defter-kitap gibi araç gereçleri eksiksiz tamamlama, öğrencinin dersi anlamasına yardımcı olacak, şekiller, broşürler, tablolar vb. bütün gereksinimler girmektedir.
Konusuna hakim olan ve bu hazırlığını tamamlayıp giden öğretmenler, öğrencilerinin konuyu anlamasını hızlandırır.Çünkü öğrencilerin eğitimlerinde araç ve gereçlerle desteklenen dersler daha etkili ve daha kalıcıdır.
Dersi güzelce anlatan öğretmen, özel dersinde eğer materyallerle konuları desteklediyse, öğrencisinin o konuyu unutma olasılığı yüzde yirmilere kadar inmiş olur.
Materyaller sadece öğretmenler için değil, öğrenciler için de çok önemlidir. öğrenciler alacaklara özel derse hazırlıklı ve donanımlı girip, kendi çabalarıyla materyaller hazırlayıp gelebilir. O konuyla alakalı materyal hazırlayan öğrenciler haliyle konuya hakim olur ve unutmaz. Bu durumda da hemen hemen her soruyu zihninde hayal edip çözmesi hızlanır.
Özel Ders Alanı olarak bütün öğretmen ve öğrencilerimizin özel derslere hazırlıklı gitmesini temenni eder, derslerinde başarılar dileriz.
Sefa Özdeniz- Matematik Öğretmeni

Etiketler

Yazar

Sefa Ö.

***Online Birebir Matematik Dersleri veriyorum.  Velilerim benim en değerli referanslarımdır. Yorumlar kısmından geçmiş çalışmalarımızın bir kısmı hakkında fikir sahibi ola...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Ders Fiyatları - 2024

Özel Ders Fiyatları - 2024

Özel ders fiyatları üzerine araştırma yapıyorsanız size en uygun öğretmenlerin fiyat aralıklarını blogdadır.

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Çocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocukların kendi kapasitesinin farkına varıp iyileştirme, geliştirme gibi düzenlemelerle kendisini gerçekleştirmesi daha iyi olacaktır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?