Materyalin Önemi..

Materyalin Önemi..
Sefa Ö.
Eğitim Teknolojileri
Nis 30, 2017
6747

Materyal, bir öğretmenin özel ders veya normal derslerine yaptığı hazırlığı, donanımı veya dersle alakalı malzemeleridir.
Eğitimde materyal kullanmak ve derse hazırlıklı gitmek çok önemlidir. Bu hazırlığa veya malzemelere, konuya hakim olma, defter-kitap gibi araç gereçleri eksiksiz tamamlama, öğrencinin dersi anlamasına yardımcı olacak, şekiller, broşürler, tablolar vb. bütün gereksinimler girmektedir.
Konusuna hakim olan ve bu hazırlığını tamamlayıp giden öğretmenler, öğrencilerinin konuyu anlamasını hızlandırır.Çünkü öğrencilerin eğitimlerinde araç ve gereçlerle desteklenen dersler daha etkili ve daha kalıcıdır.
Dersi güzelce anlatan öğretmen, özel dersinde eğer materyallerle konuları desteklediyse, öğrencisinin o konuyu unutma olasılığı yüzde yirmilere kadar inmiş olur.
Materyaller sadece öğretmenler için değil, öğrenciler için de çok önemlidir. öğrenciler alacaklara özel derse hazırlıklı ve donanımlı girip, kendi çabalarıyla materyaller hazırlayıp gelebilir. O konuyla alakalı materyal hazırlayan öğrenciler haliyle konuya hakim olur ve unutmaz. Bu durumda da hemen hemen her soruyu zihninde hayal edip çözmesi hızlanır.
Özel Ders Alanı olarak bütün öğretmen ve öğrencilerimizin özel derslere hazırlıklı gitmesini temenni eder, derslerinde başarılar dileriz.
Sefa Özdeniz- Matematik Öğretmeni

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır