Matematikçi Olabilmek

Yazar: Elif Y. | 21.04.2021 - 0 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2522
Matematikçi Olabilmek
B ir matematik öğretmeni nasıl olmalıdır, nelere dikkat etmelidir. Tüm detaylar blogda.

Eğitimde özel ders; alanında kendini geliştirebilmiş, tecrübeler kazanmış öğretmenler sayesinde çok iyi bir başarı kazanılabilir.

Bir matematik öğretmeni; alanındaki bütün konuları analiz edebilmeli, fikir yürütebilmeli,analitik bir zekaya sahip olmalı ,pratik ve tecrübeli bir zekaya sahip olabilmesi gerekir. Ben çoğu zaman kendimi hiçbir şey bilmiyormuş gibi çalışmalar yaparak kendimi geliştirdim. Çok öğrenci çeşidi gördüm ve ders yaptım her kategoriden. Bunları yaşadığım ve kazandığım için mesleğimi yapabilecek düzeyde hissediyorum.

Ders anlatmaktan ve soru çözmekten çok korkmuyorum, heyecanlanmıyorum artık. Bunları yendiğimi düşünüyorum. Tatlı bir sertliğim oluyor benim ders anlatırken bu şeklimde öğrenci - öğretmen ilişkisini koruyor ve bağlıyor.

Bir önceki yazımız olan "Sende Başarabilirsin!" başlıklı makalemizde sınava hazırlanan öğrencilerin derslerden sıkılma problemini aşmaya yönelik bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Elif Y.

7 yıl boyunca ilköğretim,ortaöğretim, lise ve mezun konumundaki öğrencilere matematik ve geometri özel ders verdim . 3 yıl boyunca etüt merkezinde öğretmenlik unvanıyla çalıştım...

Benzer Yazılar
İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi ve havuz problemlerini en pratik yoldan, kalem kullanmadan çözmenin püf noktalarını sizler için hazırladık. Örnek bir işçi havuz problemi üzerinden anlatım.

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık

Matematik olimpiyatları nedir? Matematik olimpiyatlarına nasıl çalışılır? Matematik olimpiyatlarının tarihi nedir? Günümüzde matematik olimpiyatları ne zaman yapılmakta ve hangi sınıf öğrencileri katılmaktadır.

Üslü Sayılar Konu Anlatımı ve Örnek Soru Çözümleri

Üslü Sayılar Konu Anlatımı ve Örnek Soru Çözümleri

Üslü sayı konu anlatımı ve örnek soru çözümleri blogumuzda. Üslü sayılar hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar sizlerle

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir? Uzman matematik öğretmenimiz sizler için hazırladı..

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul