EĞİTİM ÖĞRETİM VE ÖZEL DERS TAKVİYESİ

Yazar: Kenan Ö. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2586
EĞİTİM ÖĞRETİM VE ÖZEL DERS TAKVİYESİ
Ö zel ders takviyesi, öğretimsel olarak konu anlatımı, soru çözümü olmakla birlikte eğitim anlamında da rehberlik ve öğrenci koçluğu konularını kapsamalıdır.

Öğretim, öğrencinin bulunduğu sınıf düzeyine göre her yıl göreceği ve öğreneceği derslerin konularının planlı-programlı olarak ilgili branş öğretmenleri tarafından sınıf ortamında işlenmesidir. Eğitim ise bir süreç olup öğrencinin ders içindeki öğretim kazanımlarıyla birlikte ders dışındaki süreçleri de kapsar. Bu sebeple, okullarda her yıl ''..falanca eğitim-öğretim yılında şu şu etkinlikler, faaliyetler olacaktır..'' denildiğinde öğretim anlamında planlı-programlı ders müfredatı konuları, eğitim anlamında ise ders içindeki ve ders dışındaki tüm kazanımlar kastedilmektedir.

İşte tam bu noktada günümüzde kalabalık sınıf ortamları, sınıf ortamı kalabalık olmasa dahi öğretmenlerin bir ders süresinde ancak konu anlatımı yaparak ve yüzeysel bir kaç soru çözerek dersi tamamlayabilmeleri neticesinde dersler öğrencilerin gözünde çok iyi anlaşılamamakta ve eğitim anlamında çokça birşey yapılamamaktadır. Bunun sonucunda öğrenciler öğretim ve eğitim alanındaki eksiklikleri özel ders takviyesi alarak gidermektedir.

Özel ders takviyesi, öğretimsel olarak konu anlatımı, soru çözümü olmakla birlikte eğitim anlamında da rehberlik ve öğrenci koçluğu konularını kapsamalıdır. Örneğin özel ders takviyesi alan bir öğrenci, özel ders öğretmeninden ara ara da rehberlik ve öğrenci koçluğu da aldığı taktirde, ders başarısı ve verimi artacak, öğrenci için eğitim-öğretim faaliyetleri anlamlı olacaktır.

Öğrencilerin sınav kaygısını azaltma, sınav esnasında başarılı bir performans sergileme, derslerde motive ve konsantre olma v.b yetenekler kazanması ancak öğrencinin, eğitim koçu ile birlikte çalışmasıyla mümkündür. Bu konuda bazı aileler çocukların ders ve konu eksikliğini gidermek adına özel ders aldırmakta ama çocukların eğitim koçluğu da almaları gerektiğini pek önemsememektedir.

izmirözeldersburada grubumuzdaki tecrübeli öğretmenlerimizle birlikte özel derslerde konu anlatımı, soru çözümü, öğrencinin eksiklerini belirleyip öğrenciye özel çalışma programı hazırlamanın yanında öğrenci koçluğu alanına giren konularda da sık aralıklarla özel ders öncesi veya sonrasında kısa sunumlar yapmaktayız ve öğrencileri başarı durumlarını sürekli ölçmekteyiz.


Bir önceki yazımız olan "Ders ve Sosyal Aktiviteler" başlıklı makalemizde çocukların okul dışı sosyal aktivitelerinin önemi ve çocuğun kendisini tanıması üzerine bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Kenan Ö.

1-1 VEYA GRUP ÖZEL DERSLERİ SADECE ONLİNE UZAKTAN EĞİTİM WEB SİTEMİZ ÜZERİNDEN YAPILIR. ÖĞRENCİLER ÖZEL DERSLERİ EVİNDE İNTERNETTEN LAPTOP , PC , TABLET VEYA CEP. TEL İLE BA...

Benzer Yazılar
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Özel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul